» »

siol-servisne strani

siol-servisne strani

toplakd ::

mene zanima zakaj se ne morem na siol priavit z varno povezavo, čeprav sem instaliral certifikat od sigen-ca
pa mi vedno vrže vun error

Gandalfar ::

080 1000

pomojem ti bodo oni se najlazje pomagali, ker verjetno nisi edini s to tezavo. Ostale strani ti pravilno prepoznajo certifikat?

toplakd ::

kje lahko to preverim če mi ga prepoznajo, ker mi sicer v nobenem browserju noče inštalirat certifikata pod rubriko personal certificates (če ma to sploh vezo)

Gandalfar ::

S kerimi si pa probal? Imas IE z 128bitno enkripcijo?

toplakd ::

probal sem v IE (XP) opera 7.20, ter se na linuxu v conq.. in mozzili (a je ta ie kaj drugačen)

Slowenc ::

Na tvojem računalu lahko inštaliraš certifikat samo za EN brsklalnik. Zdej se morš pa sam odločit za katerega. Ko si registriral svoj certifikat si moral to jasno povedat oziroma klikni na ustrazno povezavo.
Ne tuki buč prodajat.>:D
Skiny gate.

toplakd ::

jaz mam v windaysih instaliran certifikat v Operi in IE, tolko o bučah (gre se za certifikat Sigen-ca)

kopernik ::

Root certifikat si namestil v svoj browser ?

kopernik ::

Moraš si namestiti dva certifikata - root certifikat od sigen-ca (poglej opozorilo na login strani od servisnih) in tvoj osebni certifikat.

Root certifikat se ti bo namestil v Trusted Root Certification Authorities, tvoj osebni certifikat pa pod Personal. (IE, v Firebirdu pa bo root šel pod Authorities, tvoj osebni pa pod Your certificates)

Če imaš oba certifikata, potem mora delati.

Podpisovanje aneksov in pogodb bo delovalo samo v windowsih, ker je WebSign (posebna komponenta) napisan v ActiveX-u.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

toplakd ::

kje pa si pol lahko zrihtam osebnega

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: PaJo ()

kopernik ::

Osebni certifikat lahko dobiš na svoji upravni enoti (zaenkrat je še zastonj).

Lahko pa uporabiš tudi Klikovega, če ga imaš.

Zakaj potrebuješ dva ?
Root certifikat si moraš namestiti zato, da bo tvoj IE zaupal strežniku, na katerem so servisne strani.
Osebnega pa potrebuješ, da bodo servisne strani vedele, da si to res ti (z njim torej izkazuješ lastno identiteto).

Torej: čimprej na upravno enoto po certifikat, ker ga boš v prihodnosti potreboval precej več kot sedaj (e-dohodnina, e-uprava, itd.). Ne pozabi, trenutno je še zastonj.

DSmidgy ::

Prvo se je treba brez certifikata logitat v servisno stran - in potem certifikat registrirat (pomoje pod e-poslovanje). Potem se odjaviš in šele nato se lahko "varno" prijaviš s certifikatom.

MadMicka ::

kopernik, a ta Klikov certifikat potem tud nuca, da lahko preko neta dobim npr. izpisek iz matične knjige od upravne enote?....

ToniT ::

MadMicka: Ne! Za izpisek iz matične knjige (in zaenkrat še nekaj dodatnih stvari) potrebuješ "vladni certifikat" - navodila na http://www.sigen-ca.si/.

kopernik ::

MadMicka:
kdaj lahko uporabiš določen certifikat (npr. klikov) je odvisno od strežnika, s katerim vzpostavljaš varno povezavo (SSL). Na servisnih je narejeno tako, da zaupajo certifikatom od Klika, sigen-ca, sigov-ca, od pošte in od Halcoma. Mogoče nisem naštel vseh... Za upravo in ostale "državne" zadeve mislim, da sprejmejo le certifikate izdane od sigen-ca.

Torej, vse je odvisno od "politike" lastnikov strežnika. Definitivno pa se splača iti na upravno enoto in zgubiti tistih petnajst minut, da dobiš "vladni" certifikat (kot se je izrazil ToniT :) )


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problemi z digitalnim certifikatom SIGEN-CA

Oddelek: Informacijska varnost
3417377 (8168) Ice-Heki
»

Pomoč - digitalno potrdilo

Oddelek: Pomoč in nasveti
92893 (2506) helsing
»

problem s certifikatom

Oddelek: Pomoč in nasveti
71480 (1342) nki123
»

Microsoft zaupa slovenskim internetnim certifikatom

Oddelek: Novice / Varnost
184918 (3746) mHook
»

SiOL e-poslovanje v Linuxu

Oddelek: Operacijski sistemi
241932 (1545) kopernik

Več podobnih tem