» »

Financiranje 10k za avto

Financiranje 10k za avto

«
1
2

kumaricina ::

Pozdravljeni, trenutni avto gre proti koncu svoje življenske dobe, približuje se 400k in se bojim da me v prihodnosti čakajo ogromni stroški zato bi se ga rad znebil in kupil novejšega.

Na leto pa delam od 50 do 60k kilometrov. Vsak dan se vozim Maribor - Ljubljana in sem prišel na idejo, da vzamem novejši avto, starega dam kot polog in v 2 letih sfinanciram cca 8 - 9 jurjov.

Osebno dam več na avto, ni le orodje od točke a do točke b, sem pa ob tej ideji dobil zelo mešane odgovore, da nikakor naj ne financiram avta do odgovorov da če si lahko privoščim, naj kupim.

Me pa zanima še kakšno drugo mnenje, star sem 23 let, stanovanjskega problema nimam rešenega, živim pri starših. Je res financiranje na kratki rok tako slaba ideja? Je boljše trenutni avto vozit dokler pač gre?

bemfa ::

Zračunaj stroške za 6k km na mesec (bencin+gumbe+servisi+vrednost avta) in boš videl da za ta denar dobiš garsonjero v LJ. Pa še plac za fu*at boš mel.

tony1 ::

"Pozdravljeni, trenutni avto gre proti koncu svoje življenske dobe, približuje se 400k in se bojim da me v prihodnosti čakajo ogromni stroški zato bi se ga rad znebil in kupil novejšega."

"Na zalogo" menjati avta zaradi številke na števcu se ne izplača. To ni hibridni mercedes, ki šteje obrate elektromotorja in te odjebe ko se števec obrne na pravo vrednost :-D Če avto dela v redu, si z njim zadovoljen in nisi vsak teden pri mehaniku, se številko na števcu ne obremenjuj...

Pravzaprav se finančno menjava rabljenega z novim redko izplača, običajno je ceneje popravljati starega kot kupiti novega. Vsaj dokler se ne ukvarjaš s katastrofalnimi rečmi kot je švasanje lukenj v podnu, zaribanje motorja ipd. ...

bemfa je izjavil:

Zračunaj stroške za 6k km na mesec (bencin+gumbe+servisi+vrednost avta) in boš videl da za ta denar dobiš garsonjero v LJ. Pa še plac za fu*at boš mel.


Se strinjam. Prišparal boš ogromno časa, ki si ga prej dobesedno vrgel stran z vožnjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

Scorpy84 ::

Vse lepo in prav, dokler ti delodajalec plačuje stroške prevoza. Ko pa ugotovi, da prebivaš bližje službi, kot pa imaš naslov, se stvari znajo močno zaplesti.

tony1 ::

Zdaj ga pa napeljuješ k goljufiji :D

Scorpy84 ::

Ne napeljujem, samo glede na cene garsonjere in najema, profitira samo na času. Denarno je samo na izgubi, če se preseli v lj. Pa še to je vprašanje, če sploh dobi, ker je ogromno povpraševanja, ponudba pa ne sledi temu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Scorpy84 ()

kumaricina ::

Mam kar namen ostat v okolici Mariborja, vožnja mi ni problem :)

Scorpy84 ::

Sicer pa za avto 400k ni noben problem, če je lepo vzdrževan. Rešiš se ga takrat ko se začne okvara za okvaro, sploh pa če gre za dražje okvare. V tem času šparaš za novega. Računaj če kupiš zares nov avto, boš moral tudi dajati za letni servis (garancija) kasko. Če ti sedanji stane na cesti, daš tistih 40-60€ za vleko do prvega servisa to je to. Pač zvozi ga do konca, dokler ti bo delal prihranke.

kixs ::

Rešiš se ga takrat ko se začne okvara za okvaro, sploh pa če gre za dražje okvare.


Tako sem tudi sam razmisljal in avto noce crknt :lol: Nazadnje je bil na servisu 2022-09, ko sem delal veliki servis na 300kkm. Drugega kupujem ze vsaj 5 let :lol: Letos pa menda res...

link_up ::

za avto se skrbi...ni to barbika.
In and Out

feryz ::

Spregledali ste, da bi rad avto, z veliko začetnico, vsaj enkrat v življenju. Ko se bo odlepil od mamice, bo bolj malo možnosti za to. Bodo začeli leteti stroški na kup in Avto bodo samo še sanje.
Pri 50 do 60k tudi od prevoza na delo nekaj malega ostane za kredit.
Če se ti lušta, ga pač kupi. Kdo ve, kdaj bo naslednja priložnost.

Twixz ::

feryz je izjavil:

Spregledali ste, da bi rad avto, z veliko začetnico, vsaj enkrat v življenju. Ko se bo odlepil od mamice, bo bolj malo možnosti za to. Bodo začeli leteti stroški na kup in Avto bodo samo še sanje.
Pri 50 do 60k tudi od prevoza na delo nekaj malega ostane za kredit.
Če se ti lušta, ga pač kupi. Kdo ve, kdaj bo naslednja priložnost.


Sej se bo pa kaki mlajši nalepil, pa bo skupaj lažje.
Trenutno je malo smotano kupit avto, ker so cene res šle precej gor v zadnjem mesecu. Za 10k že težko dobiš kaj pametnega...

mailer ::

Nimaš ravno objektivnega pogleda na situacijo feryz. Če bi imel omenjeni podobno finančno situacijo kot je pri tebi teme sploh nebi bilo. Osebno bi mu raje svetoval zamenjavo službe in je bolje, če se vozi v at. Prihrani vsaj pol časa v primerjavi vožnje v lj in si zviša plačo za 50%.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

mugen999 ::

Kupi novega renold clia 1.5 dci. Avto je nov 19k eur. Porabo ima 4 l dizla na 100km. Če mu boš menjal olje na 15k boš z njim naredil pol miljona km brez problema.

kumaricina ::

mailer je izjavil:

Nimaš ravno objektivnega pogleda na situacijo feryz. Če bi imel omenjeni podobno finančno situacijo kot je pri tebi teme sploh nebi bilo. Osebno bi mu raje svetoval zamenjavo službe in je bolje, če se vozi v at. Prihrani vsaj pol časa v primerjavi vožnje v lj in si zviša plačo za 50%.


Plačo imam solidno, 3.5k bruto + potni in dodatki, ne znam nemško.

feryz je izjavil:

Spregledali ste, da bi rad avto, z veliko začetnico, vsaj enkrat v življenju. Ko se bo odlepil od mamice, bo bolj malo možnosti za to. Bodo začeli leteti stroški na kup in Avto bodo samo še sanje.
Pri 50 do 60k tudi od prevoza na delo nekaj malega ostane za kredit.
Če se ti lušta, ga pač kupi. Kdo ve, kdaj bo naslednja priložnost.


A daj daj, z "mamico" živim izključno ker je trenutno zelo drago kreditiranje, najemnine so pa prav tako v višavah, raje doma plačam kako položnico, dokler mi je to omogočeno :)

Zgodovina sprememb…

mugen999 ::

Pri 23 letih maš placo 3,5k bruto, dobr ti gre.

kumaricina ::

mugen999 je izjavil:

Kupi novega renold clia 1.5 dci. Avto je nov 19k eur. Porabo ima 4 l dizla na 100km. Če mu boš menjal olje na 15k boš z njim naredil pol miljona km brez problema.


No tu pa nastane "problem", da meni avto kot omenjeno ni samo prevozno sredstvo, je tud kot en hobi in to se mi ne bi splačalo, če bi gledal samo najbolj poceni in da najdlje zdrži, bi skeširu kakega starega cliota :)

mugen999 ::

Če delaš toliko kilometrov je važno da je poraba nizka in avto čim novejši.

Starega clia bi s tako kilometražo znucal na nulo v enem letu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mugen999 ()

kumaricina ::

mugen999 je izjavil:

Če delaš toliko kilometrov je važno da je poraba nizka in avto čim novejši.

Starega clia bi s tako kilometražo znucal na nulo v enem letu.


Pa saj z takimi kilometri je vsak avto v 2 letih "znucan".. Menim, pa da tudi igra vlogo, kako se tistih 3 ure na dan preživi v avtu, je že kr orng razlika med cliotom ali pa kakšnim karavanom.

tony1 je izjavil:

"Pozdravljeni, trenutni avto gre proti koncu svoje življenske dobe, približuje se 400k in se bojim da me v prihodnosti čakajo ogromni stroški zato bi se ga rad znebil in kupil novejšega."

"Na zalogo" menjati avta zaradi številke na števcu se ne izplača. To ni hibridni mercedes, ki šteje obrate elektromotorja in te odjebe ko se števec obrne na pravo vrednost :-D Če avto dela v redu, si z njim zadovoljen in nisi vsak teden pri mehaniku, se številko na števcu ne obremenjuj...

Pravzaprav se finančno menjava rabljenega z novim redko izplača, običajno je ceneje popravljati starega kot kupiti novega. Vsaj dokler se ne ukvarjaš s katastrofalnimi rečmi kot je švasanje lukenj v podnu, zaribanje motorja ipd. ...

bemfa je izjavil:

Zračunaj stroške za 6k km na mesec (bencin+gumbe+servisi+vrednost avta) in boš videl da za ta denar dobiš garsonjero v LJ. Pa še plac za fu*at boš mel.


Se strinjam. Prišparal boš ogromno časa, ki si ga prej dobesedno vrgel stran z vožnjo.


Avtomatik je, na menjalniku se poznajo kilometri, ni še kaj sfukan zaenkrat ampak se pa čut, da počas zna bit zrel za obnovo (3 - 4k+ strošek).

Zgodovina sprememb…

mugen999 ::

Potem pa kupi novo octavio karavan 2.0 tdi 115 konjev, rocni menjalnik za 26k eur. Tudi s tem avtom bos naredil pol miljona če mu boš olje menjal na 15k in ne na 30k kot imajo ti avti servisni interval danes.

Pa ravno so prenovili octavio, zgleda odlično.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mugen999 ()

kumaricina ::

Js sm meu bol v mislih 2019+ letnik, 13 - 16k max, 26k je mal huda :|

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

A za EV nimaš možnosti?
MB-LJ-MB je cca 250km, to je tko idealna razdalja za enega fajn EVja. Mogoče bi se celo v službi lahko zmenil da ti ga nabavjo.

mugen999 ::

26k na tvojo placo ni huda, pa vedi da nov avto dela, rabljeni imajo danes v 90% prevrtene kilometre, sploh nemski avti.

mailer ::

Zakaj sploh financiranje, če lahko tistih 10k privarčuješ v 5ih mesecih? Sicer pa kot si zgoraj napisal išči avto 2020, dizel in do 50k prevoženih.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

mugen999 ::

Za 16k lahko kupiš nemške rabljene gare, vendar boš moral v roku 2 let menjat, sklopko, vstrajnik, amortizerje, gume, akumulator, bremze, auspuh, da nerečem, da ti bo verjetno žrl olje zaradi slabega servisiranja.

Plus dpf in egr se ti bo zabil, strosek popravila 3k eur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mugen999 ()

chucki ::

matobeli je izjavil:

A za EV nimaš možnosti?
MB-LJ-MB je cca 250km, to je tko idealna razdalja za enega fajn EVja. Mogoče bi se celo v službi lahko zmenil da ti ga nabavjo.



Kaksen ev. Pri 200kkm bo pa za baterijo dal 10k plus. Poraba pozimi je 20kwh plus. 100 kmh cincat je pa se dodatna izguba casa.

mugen999 je izjavil:

Za 16k lahko kupiš nemške rabljene gare, vendar boš moral v roku 2 let menjat, sklopko, vstrajnik, amortizerje, gume, akumulator, bremze, auspuh, da nerečem, da ti bo verjetno žrl olje zaradi slabega servisiranja.

Plus dpf in egr se ti bo zabil, strosek popravila 3k eur.


Egr se blokira. Itaq dela samo do okol 1800rpm. Za 16k dobi dober nemski avto.
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chucki ()

feryz ::

mugen999 je izjavil:

Za 16k lahko kupiš nemške rabljene gare, vendar boš moral v roku 2 let menjat, sklopko, vstrajnik, amortizerje, gume, akumulator, bremze, auspuh, da nerečem, da ti bo verjetno žrl olje zaradi slabega servisiranja.

Plus dpf in egr se ti bo zabil, strosek popravila 3k eur.
No,no,no.
Imam tudi par gar pri hiši. Forda sta letnik 2017, okrog 200 kkm, dizel 2.0 180 KM, automatik in jima nič ne manjka. Redni servisi na 30 kkm in to je to. Laufata kot urce.
S tem da sem enega jaz imel v rokah do 50 kkm, to pa vemo kaj pomeni.

matobeli ::

Ja sam če hoče kupit Auto, ne more kupit Forda. Pri tistih denarjih pa ne preostane drugega kot avti ki so jih feryzi vse koncev gnal kolikor je pač šlo.

Dejstvo je da je za teh 250km dnevno bolj smiselno nabavit nek ID4 oziroma nek ekvivalent. Za vikende pa pa Auto.

Lonsarg ::

Pri tako dolgi relaciji je avtomatik + radarski tempomat obvezen.

Ni ga večjega luksuza kot to da se niti enkrat samkrat na 100km vožnji ki jo občasno delam, ne dotaknem niti bremze niti gasa od kar imam radarski tempomant.

matobeli ::

Pretiravat tud ne :)

Za občasne poti je vseen če se voziš z V8 okol, sploh ker pravi da mu je to hobi. Ampak vsak dan, to je pa druga zadeva, se naveličaš ene in iste vožnje in so udobna in mirna vožnja kar kul zadeva.

tony1 ::

"Avtomatik je, na menjalniku se poznajo kilometri, ni še kaj sfukan zaenkrat ampak se pa čut, da počas zna bit zrel za obnovo (3 - 4k+ strošek)."

Če bi ti prav prišel kak nasvet, bi bilo dobro povedati za kateri avto gre... 3-4k stroška vsakih 400k je lahko čisto sprejemljiv strošek, če so preostali deli avta dobri...

Če kupiš nekaj drugega za 10k pa nikoli ne veš, kaj te stroškovno tam čaka...

Ahim ::

mailer je izjavil:

Zakaj sploh financiranje, če lahko tistih 10k privarčuješ v 5ih mesecih? Sicer pa kot si zgoraj napisal išči avto 2020, dizel in do 50k prevoženih.

This.

OP: Najprej spravi na kupcek recimo za pol leta kar ti ostane od place potem ko placas poloznice, hrano itd., da imas boljso predstavo koliko se objektivno lahko stegnes. Potem razmisli koliko casa vnaprej si peprican, da ne bo tezav s placevanjem (ker bi te recimo odpustili in mogoce ne bi nasel primerljive sluzbe) in skupaj s prihranjenim bos videl kaj si lahko privoscis. Po pol leta bi ze imel nasparanih tistih 10 jurjev, malo bolj hladno glavo, dober pregled kaj se prodaja in za koliko in doovolj testnih vozenj da bi videl kaj ti ustreza in kaj ne.

Blinder ::

Pa to si nekdo spet izmišljuje, na novo ustvarjen uporabniški račun
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Mato989 ::

Tu sploh ni problem avto, ampak dejstvo da OP ne menja šihta.... če dobi res 3,5k bruto plače kot sem zasledil potem je đabe, naj si najame sobico v LJ in gre tja v nedeljo zvečer in v petek po šihtu domov... pa ne bo sploh rabil novega avta bo največ prihranil...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

mugen999 ::

Ja ta je dobra, prijavljen si doma v mb, vlečeš hudo kilometrino, na šiht pa hodiš s poceni najete sobce v lj peš.

Samo noben te ne sme vprašat, kje avto parkiras pred šihtom...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mugen999 ()

Mato989 ::

mugen999 je izjavil:

Ja ta je dobra, prijavljen si doma v mb, vlečeš hudo kilometrino, na šiht pa hodiš s poceni najete sobce v lj peš.

Samo noben te ne sme vprašat, kje avto parkiras pred šihtom...


Nobene dolžnosti nima da to odgovori, lahko reče pač 3 ulice naprej :D
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

bemfa ::

Glavno da 23 letnik že 5 let razmišlja o menjavi avta :D

Furbo ::

Lepo varčuj, daj denar na stran, KO se stari avto katastrofalno pokvari, pa šele menjaj.

Tako delam jaz, ker Honda noče crkniti, sem našparal že za dva avtomobila.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

mugen999 ::

Spusti olje s honde, pa ti bo crknila čez en mesec, če že to hočeš.

HotBurek ::

Kupi si BMW, E46, limuzina, ročni menjalnik. Če imaš za M3-ko (E46, rumene barve), se bo to samo še plemenitilo!
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

kumaricina ::

mailer je izjavil:

Zakaj sploh financiranje, če lahko tistih 10k privarčuješ v 5ih mesecih? Sicer pa kot si zgoraj napisal išči avto 2020, dizel in do 50k prevoženih.


Predvsem zato, ker mi je lažje tistih 200€ na mesec dat k pa skeširat 10k, kljub temu da so cene v kurcu, aktivno iščem stanovanje in bi rad imel za polog, če bo to potrebno.

Lonsarg je izjavil:

Pri tako dolgi relaciji je avtomatik + radarski tempomat obvezen.

Ni ga večjega luksuza kot to da se niti enkrat samkrat na 100km vožnji ki jo občasno delam, ne dotaknem niti bremze niti gasa od kar imam radarski tempomant.


Točno to.. en k me razume :))

matobeli je izjavil:

A za EV nimaš možnosti?
MB-LJ-MB je cca 250km, to je tko idealna razdalja za enega fajn EVja. Mogoče bi se celo v službi lahko zmenil da ti ga nabavjo.


Avto občasno tudi uporabljam za dolge službene poti, nažalost še ni to to, da bi bila alternativa.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Predvsem zato, ker mi je lažje tistih 200€ na mesec dat k pa skeširat 10k, kljub temu da so cene v kurcu, aktivno iščem stanovanje in bi rad imel za polog, če bo to potrebno.

Potem najprej kupi stanovanje s ČIM MANJ pologa in čim več kredita, ker stanovanjski kredit je bistveno cenejši od lizinga. Bolj se splača zapufat za stanovanje in kupit avto na keš. Samo kolk ti ostane boš vedel ko enkrat kupiš stanovanje. Pol leta bo avto menda že še zdržal.

kumaricina ::

Ah seveda da bo, to je bol planiranje za 6 - 12 mescov naprej, sem pa glede stanovanja omenil, da sicer se ne mudi ker so cene trenutno res kjerkol mnogo previsoke... če bi se pa res najdl kaj dobrega pa bi kot sem omenu, pripravlen polog pa kredit...

hojnikb ::

Avto občasno tudi uporabljam za dolge službene poti, nažalost še ni to to, da bi bila alternativa.


seveda je alternativa, sam resen avto kup. Tesla 3 LR z odbito subvencijo te pride dobrih 45kEUR; če to sfinanciras na 7 let in dodas 5kEUR pologa, te pride na meseco obrok dobrih 500EUR...

Trenutno z enim semi varčnim avtom skuris skoraj ta obrok za kredit samo v gorivu, kje so sele servisi in armotizacija itd... Lahko tudi par let rabljeno, se dobijo ze za dobrih 25kEUR z subvencijo.

Ampak z novo bos z lahkoto prefural 400km+ v enem kosu. Če se vozis AT, DE CH itd. za sluzbene poti, potem ti je filanje zadnji problem, ker so polnilnice precej pogoste...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

matobeli ::

Tolk pogoste da v resnici sam še izbiraš a boš vzel močnejšo ki je dražja ali pa dlje čakal na cenejši.

Razen če so službene poti na jug in ne sever, tam se zna zgodit da bi res rabil ovinek nardit za polnilnice.

Problem je edin če bi se rabil iz MB furat v KP in da za opravljanje dela rabiš več kot laptop in avta ne morš pustit nek na eni polnilnici pa nosit kufrov z opremo na lokacijo.

HotBurek ::

Električni avti so piramidna shema, zato vedno potrebujejo nove člane.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

hojnikb ::

HotBurek je izjavil:

Električni avti so piramidna shema, zato vedno potrebujejo nove člane.

BMW E46 je piramidna shema... Ker potrebuje vedno nove suckerje, da jih drzijo na cesti, sicer bi ze moglo 95% primerkov it v prese 10 let nazaj...

chucki je izjavil:

matobeli je izjavil:

A za EV nimaš možnosti?
MB-LJ-MB je cca 250km, to je tko idealna razdalja za enega fajn EVja. Mogoče bi se celo v službi lahko zmenil da ti ga nabavjo.



Kaksen ev. Pri 200kkm bo pa za baterijo dal 10k plus. Poraba pozimi je 20kwh plus. 100 kmh cincat je pa se dodatna izguba casa.

mugen999 je izjavil:

Za 16k lahko kupiš nemške rabljene gare, vendar boš moral v roku 2 let menjat, sklopko, vstrajnik, amortizerje, gume, akumulator, bremze, auspuh, da nerečem, da ti bo verjetno žrl olje zaradi slabega servisiranja.

Plus dpf in egr se ti bo zabil, strosek popravila 3k eur.


Egr se blokira. Itaq dela samo do okol 1800rpm. Za 16k dobi dober nemski avto.


bullshit. Pri evju se pr 200kkm baterija komaj začne dobro degradirat (beri več k 5% degradacije). Prej bos avto v preso pelal zarad drugih defektov, kot da bo baterija zrela za menjavo.

Po drugi strani pa da z rabljeno nemsko premijo dodas 200kkm+, se zna hit zgodit, da te bo to stalo v času lastnistva 10k€¸+
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

matobeli ::

Pa sploh nismo niti pri tem da bi sploh kdorkoli gledal če so nemške premije v resnici tehnično izpravne ali pa se je morda kdo pozabaval z egrjem, dpfjem, mapami...

Furbo ::

Jaz sem pa ravno bral, kako so stroški vzdrževanja v real life za električne precej višji od pričakovanih.
Malce ga butneš na napačnem mestu, baterija fuč, nor strošek.
Gume menda pobira bistveno hitreje, kot pri navadnih.
Višji stroški popravil, posledično bodo tudi premije zavarovanj višje.
Hitrejše padanje cen rabljenih.

Bo čas pokazal svoje, jaz za naslednji avto definitivno nočem niti, da je hibrid, kaj šele štromar.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

hojnikb ::

A to ti je Jože povedal v gostilni, k je zvrnu 10 špricer?
#brezpodpisa
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali se da varno kupiti rabljen avto? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
635270 (3149) GeForce
»

EGR (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
659678 (4602) TadejVW
»

Avto za avtocesto 100km dnevno (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13718723 (12309) BoredMarvin
»

Koliko je realna življenska doba vozila? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9917882 (14672) Klemzz
»

Alfa Romeo 147 1.9 JTD, mnenja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5311648 (10442) dottor

Več podobnih tem