» »

Hitrost vašega trdega diska, SSD-ja, ...

Hitrost vašega trdega diska, SSD-ja, ...

««
44 / 47
»»

hojnikb ::

to bi mogla bit že res extremna fragmetacija....
#brezpodpisa

Pungiish ::

Pozdravljeni,

Trenutno imam zunanji 1tb WD HDD. In če hkrati pišem na njega in berem, npr. Gledam film, ta vsakih 5s zašteka za s. Ali bi hdd delal normalno, brez štekanja, če bi ga vgradil v laptop? Ali bi bil problem isti..?

Ahim ::

Pungiish je izjavil:

Trenutno imam zunanji 1tb WD HDD. In če hkrati pišem na njega in berem, npr. Gledam film, ta vsakih 5s zašteka za s. Ali bi hdd delal normalno, brez štekanja, če bi ga vgradil v laptop? Ali bi bil problem isti..?

Nisi napisal kaksen priklop uporabljas, a ce gre za USB 3, potem je odgovor "zagotovo ne", ce ni USB 3 pa je odgovor "verjetno ne".

Mehanski diski kakrsen je tvoj imajo en set glav in torej lahko pocnejo dobro eno stvar naenkrat (npr. berejo velik blok podatkov ... ali pa zapisujejo velik blok podatkov). Dve stvari, pa kakrsnikoli sta ze (tudi branje z dveh razlicnih mest na ploscah recimo; ni nujno da je ena branje, druga pa pisanje), sta ze problem takoj, ko cache v ddisku vec ne zadosca za premostitev casa za repozicijo glav.

Dr_M ::

Adata SX8200 480GB

The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kuglvinkl ::

A si ubodu! :) kolk si dal?
Your focus determines your reallity

Dr_M ::

128e s postnino amazon uk.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Pungiish ::

Ahim je izjavil:

Pungiish je izjavil:

Trenutno imam zunanji 1tb WD HDD. In če hkrati pišem na njega in berem, npr. Gledam film, ta vsakih 5s zašteka za s. Ali bi hdd delal normalno, brez štekanja, če bi ga vgradil v laptop? Ali bi bil problem isti..?

Nisi napisal kaksen priklop uporabljas, a ce gre za USB 3, potem je odgovor "zagotovo ne", ce ni USB 3 pa je odgovor "verjetno ne".

Mehanski diski kakrsen je tvoj imajo en set glav in torej lahko pocnejo dobro eno stvar naenkrat (npr. berejo velik blok podatkov ... ali pa zapisujejo velik blok podatkov). Dve stvari, pa kakrsnikoli sta ze (tudi branje z dveh razlicnih mest na ploscah recimo; ni nujno da je ena branje, druga pa pisanje), sta ze problem takoj, ko cache v ddisku vec ne zadosca za premostitev casa za repozicijo glav.


Hvala, zdaj bolj razumem :) To je v bistvu moj prvi zunanji disk, ker ima laptop samo 256gb SSD vgrajenega. Zakaj pa torej pri prejšnjih laptopih, ki so imeli npr. 1tb HDD ni "štekalo"? Ker so imeli 2 seta, enega za pisanje, enega za branje? Kako se temu reče po angleško, da si pogledam? Pač, to se mi ni še nikoli prej dogajalo, vendar sem vedno imel že vgrajene diske..

Ahim ::

Pungiish je izjavil:

Hvala, zdaj bolj razumem :) To je v bistvu moj prvi zunanji disk, ker ima laptop samo 256gb SSD vgrajenega. Zakaj pa torej pri prejšnjih laptopih, ki so imeli npr. 1tb HDD ni "štekalo"? Ker so imeli 2 seta, enega za pisanje, enega za branje? Kako se temu reče po angleško, da si pogledam? Pač, to se mi ni še nikoli prej dogajalo, vendar sem vedno imel že vgrajene diske..

Ne verjamem, da pri starejsih racunalnikih ni bilo podobnih tezav. Precej trivialno je pri navadni "domaci" uporabi ustvariti situacijo, kjer bo HDD prisiljen dostopati do vec lokacij naenkrat, kar bo izjemno upocasnilo dostop.

Diskov z vec kot enim setom glav trenutno nihce ne proizvaja (Seagate je napovedal eno serijo, sicer gre pa za idejo-relikt izpred vec desetletij), se posebej ne za consumer segment.

Marketinsko ime za to je trenutno "Multi-actuator": https://www.extremetech.com/computing/2...

Pac nehaj zganjati stvari, za katere HDD ni najbolj primeren - to je tako kot ce bi hotel z avtom peljati hkrati naprej in nazaj, to bi pocel z zelo hitrim prekladanjem iz prve v rikverc, potem pa bi se pritozeval da gre avto ne gre lepo v doloceno smer, bodisi naprej ali nazaj ...

Pungiish ::

Ahim je izjavil:

Pungiish je izjavil:

Hvala, zdaj bolj razumem :) To je v bistvu moj prvi zunanji disk, ker ima laptop samo 256gb SSD vgrajenega. Zakaj pa torej pri prejšnjih laptopih, ki so imeli npr. 1tb HDD ni "štekalo"? Ker so imeli 2 seta, enega za pisanje, enega za branje? Kako se temu reče po angleško, da si pogledam? Pač, to se mi ni še nikoli prej dogajalo, vendar sem vedno imel že vgrajene diske..

Ne verjamem, da pri starejsih racunalnikih ni bilo podobnih tezav. Precej trivialno je pri navadni "domaci" uporabi ustvariti situacijo, kjer bo HDD prisiljen dostopati do vec lokacij naenkrat, kar bo izjemno upocasnilo dostop.

Diskov z vec kot enim setom glav trenutno nihce ne proizvaja (Seagate je napovedal eno serijo, sicer gre pa za idejo-relikt izpred vec desetletij), se posebej ne za consumer segment.

Marketinsko ime za to je trenutno "Multi-actuator": https://www.extremetech.com/computing/2...

Pac nehaj zganjati stvari, za katere HDD ni najbolj primeren - to je tako kot ce bi hotel z avtom peljati hkrati naprej in nazaj, to bi pocel z zelo hitrim prekladanjem iz prve v rikverc, potem pa bi se pritozeval da gre avto ne gre lepo v doloceno smer, bodisi naprej ali nazaj ...

Nevem, mogoče sem se narobe izrazil. Ko npr. Inštaliram kaj na disk in hkrati gledam film z njega ali karkoli, mi disk začne štekati. V bistvu zdaj vidim, da je 100% uptime na hddju.. Brez da bi delal kaj posebnega. To mi prej ni delalo, zdaj pa se mi zdi da že 1-2 meseca. Chkdsk in western digital diagnostic tool ne najdeta nič posebnega.
Nič, misliš, da bo popoln format diska kaj pomagal, ali je 100% nekaj pokvarjen?

Dr_M ::

A nebi blo fino, ce nebi sli tako zelo offtopic?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

MrStein ::

Ja, za konkretne primere težav si odprite ločeno temo (zastonj so!)...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

simnov ::

kuglvinkl je izjavil:

A si ubodu! :) kolk si dal?


kdo se je zbodu 8-O

Ijus ::

je hotel rečt ubavil :D

gendale2018 ::

a se mi splača kupit nvme disk, če nimam priključka na matični (začasno bi dal adapter), ampak planiram enkrat v naslednjih 6 mesecih zamenjat matično/procesor/ram in takrat bom imel ta priključek?

zdaj imam samsunga evo 840 500gb na sata priključku, vendar je že star in ima 160tb+ prepisov podatkov, tko da bi ga rad počasi zamenjal za novega (500gb ali pa 1tb)..
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

barocco ::

skoraj poln 93% M.2 ssd(pm 961)..
me zanima ali so vrednosti,še vedno v redu in če je hitrost odvisna tudi od tega koliko je disk nabasan.
stare vrednosti(ob nakupu so bile večje kot sedaj ob testu).
slika:
RangerVIII|6700k|Corsair16GB|
Msi1070|pm961|BX5001TB|RM650x|H100iv2|

Ijus ::

dan's naročil (je že odpremljen - dobim v torek): SanDisk Extreme Pro M.2 NVMe 3D SSD 1TB 3.400/2.800 MB/s :D

poročam o hitrosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ijus ()

Ijus ::

naslednji mesec pa naročim še tega: SanDisk Ultra 3D 1TB SATA 560/530 MB/s 8-)

bom tud poročal o hitrosti.

Ijus ::

 m.2 benchmarks 666

m.2 benchmarks 666

simnov ::

 860 EVO 500GB

860 EVO 500GB

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: simnov ()

jarre ::

Kingston HyperX]Kingston HyperX 240GB po dveh letih uporabe:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jarre ()

hojnikb ::

nestisljive podatke uporabi :)
#brezpodpisa

jest10 ::



Kitajski 120 GB TLC SSD za 23$.
Max sekvenčne hitrosti so za okoli 100MB/s prenizke, ker je disk priklopljen preko PCIE SATA kartice.
SLC buffer je tam okoli 10GB(točno ne morem reči, ker mi ne zapisuje z max možno hitrostjo in se SSD lahko sproti malo regenerira, predno ga zabaše)

jest10 ::

Na pol zafilan SSD:

hojnikb ::

kirga kitajca mas to ?
#brezpodpisa

jest10 ::

Zheino A3 120GB

jest10 ::

Se pa moram popraviti. SLC buffer je samo 3GB. Svež SSD je hitro zapisoval 10+GB, sedaj ko je bil že ves prepisan, pa hitro zapisuje le prve 3GB>:D

hojnikb ::

hmm, boš naredu kake fotke notranjosti ? :)
#brezpodpisa

hojnikb ::

Evo še Zheino S3 128GB ;)






Not bad za 20€ shipped.
#brezpodpisa

hojnikb ::

Še podatki na PCBju:
CWT-SM2258XT-18-4B152-V1.2
Kontroler: SMI2258XT
Nand: 4x PFG74 -5 AR 1822
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

hojnikb ::

Še podatki o flashu
== Current Parameter setting ==
Flash: Intel,256Gbit,PF29F32B2ALCMG2(L06B)(SM2258XT)
Firmware: ISP2258.bin


Zgleda kot 3D MLC, ki je najden tudi v BX300
#brezpodpisa

Dr_M ::

Danes dobil Zheino S3 512GB za 56.43€. Ob priliki malo potestiram.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

RC14 ::

Kako se obnese, če kupim recimo SSD samsung 970 EVO M.2 500 GB in ga priklopim preko adapterja na sata vodilo, kot so priklopljeni "klasični" SSD diski oziroma preko adapterja na PCI-e 3.0 x4 vmesnik ? Verjetno se kar precej zgubi hitrost preko adapterja? Ali je bolje, da kar kupim "navadni" SSD, kot je recimo samsung 860 EVO 500 GB in ga priklopim na sata3 vodilo? Sedaj imam SSD samsung 840 EVO 250 GB, pa mi zmankuje prostora, rabim še enega SSD.
Ploščo imam MSI Z87 GD65 Gaming. Hvala

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

hojnikb ::

vzameš pcie kartico in nebo izgube hitrosti, če boš dal v pcie 3.0 režo
#brezpodpisa

RC14 ::

Hm, sicer kolikor vidim, ima moja plošča en M.2 priklop. ravno sedaj gledam. Je to to?
https://www.msi.com/Motherboard/Z87-GD6...

Pa so razlike v praksi opazne med temi m.2 in sata SSD-ji ? Uporaba: OS windows + igre.
Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

hojnikb ::

to maš takratek m.2 če prav vidim (za kakšen wifi)...
#brezpodpisa

RC14 ::

hvala,
Ja lih gledam da ni to to. Bom očitno mogu kr 860 EVO nabavit. Ti Adapterji tud niso ravno poceni.
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

hojnikb ::

#brezpodpisa

RC14 ::

To pa je poceni. Pri nas so od 25 do 45 eur. 8-O
Kaj veš iz prve roke, se to uredu obnese?
To se samo priklopi v ta adapter , brez dodatnih gonilnikov?
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

hojnikb ::

seveda, to je samo "ožičenje" do pcie slota, nič druga.

Boš pa potreboval NVMe bios (če ga plata slučajno nima) če boš hotu bootat iz tega.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

RC14 ::

Se mi je zdelo nekak tko ja. Hvala
To me še zanima, v sintetičnih testih so razlike ogromne med temi m.2 in sata ssd-ji. Kako se obnese razlika v praksi? Gor bi inštaliral windowse in igre. Ta SSD, ki ga imam sedaj za operacijski sistem (840 EVO 250GB), bom potem imel filme gor.

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

m3k ::

hojnikb je izjavil:

to maš takratek m.2 če prav vidim (za kakšen wifi)...

*The SATA6 port will be unavailable when a SSD installed in the mSATA port
Mirko tipka na radirko ////

hojnikb ::

RC14 je izjavil:

Se mi je zdelo nekak tko ja. Hvala
To me še zanima, v sintetičnih testih so razlike ogromne med temi m.2 in sata ssd-ji. Kako se obnese razlika v praksi? Gor bi inštaliral windowse in igre. Ta SSD, ki ga imam sedaj za operacijski sistem (840 EVO 250GB), bom potem imel filme gor.

Lp

razlika ni tako drastična kot prehod iz hddja na sata ssd
#brezpodpisa

RC14 ::

Ok. Mislim, da bom kr uzel Samsung 860 EVO 500GB. Hvala ;)

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Dr_M ::

Zheino S3 512GB na Z270.

The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Brazor ::

Pozdravljeni, zanima me če bi lahko v moj starejši laptop nemstil SSD disk.
Gre pa za Asusa N61Jq
Hvala za pomoč

Dr_M ::

Tole je prava tema.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

jarre ::

Prastari OCZ Vertex 2 60GB (kupljen januarja 2011)uporabljam kot zunanji disk. Rezultati so še vedno solidni:


 OCZ Vertex 2-USB 2.0

OCZ Vertex 2-USB 2.0


 OCZ Vertex 2-USB 3.0

OCZ Vertex 2-USB 3.0


 OCZ Vertex 2-HDTune USB 3.0

OCZ Vertex 2-HDTune USB 3.0

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jarre ()

MrStein ::

Kako tehniko za zamegljevanje slik uporabljaš?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Ahim ::

MrStein je izjavil:

Kako tehniko za zamegljevanje slik uporabljaš?

J+BL (JPEG + bedna locljivost).

Za slike z veliko uniformnimi povrsinami (kot so npr. screenshoti aplikacij) so najbolj primerni formati, ki sliko shranijo brez kakrsnihkoli izgub. Najbolj prakticen primer je PNG, ki sliko tudi (brezizgubno) skompresira.

luuxiii ::

živijo :)
imam laptop, ki ima prostora za 2 x 2.5" diska. V enem je že navaden HDD, v drugega bi pa vstavil nov ssd (samsung evo 860)
vendar pa je en priključek sata 3, drugi pa sata 2;((

obstoječi hdd je na sata 3
kaj je sedaj bolje, da dam ssd na sata 3 ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: luuxiii ()
««
44 / 47
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Počasen SSD (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
10720881 (8148) nsa_ag3nt
»

Alternativa CAD delovni postaji

Oddelek: Kaj kupiti
383459 (2391) kamuee
»

SAMSUNG 640GB HD642JJ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10616145 (11307) e-marko

Več podobnih tem