» »

regulator vleka na peči

regulator vleka na peči

Baja ::

Kako deluje oz. kako nastaviti tega samsona?

Ko je peč hladna ga nastavim na 75, ko zakurim se hudič sam odpre do konca (90+). če ga med kurjenjem priprem, je ob naslednjem obisku peči spet na polno odprt. A se ne bi mogel sam nazaj pripreti ko temp v kotlu doseže nastavljeno temperaturo? drugače zgleda da dela, ker zadnjic mi je vrglo varovalko za pumpo ven in je lepo zaprl loputo.

alekskac ::

Moraš "umerit" še ketnco, ki pripira loputo. Postopek: odpreš samsoma na max in zakuriš (loputa odprta). Recimo, (na tvojem primeru 75°C) na termometru kotla prebereš 75°C ko to doseže, zavrtiš samsona na 75 in nastviš ketnco (nastaviš kot ročice) da je pri tej temperaturi loputa čisto zaprta, ampak pri napeti ketnci. Od tu naprej mora delat avtomatično. Če ne, je morda vložek samsona odpovedal (redko) ali se zatika loputa (bolj možno). Ročica verižice mora bit seveda na fiksno pritegnjena po nastavitvi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alekskac ()

Baja ::

"nastaviš kot ročice" - to odviješ tisti vijak, da nastaviš kot?

bom verjetno kar mojstra poklico. po moji logiki se ne bi smel sam odpirati. če ga nastaviš na 75 (oz. kolko pač) bi moral tam ostati, ali?

d4vid ::

Ko je peč mrzla, mora bit samson odprt do konca.
Ko doseže nastavljeno temperaturo, mora bit zaprt.
Ko temperatura pade pod nastavljeno, se mora odpirati.
Sej ni nobene hude logike, počasi ti zapira do željene temperature, da se ti peč ne pregreva.

Če imaš zalogovnike, priporočam, da je nastavljen čim višje (85 stopinj), da ima peč vedno dovolj zraka za čim boljše izgorevanje. S pripiranjem zraka namreč nižaš izkoristek peči (čeprav bo kak stari reku, da je fajn peč prpret, da ti ogenj do zjutri ostane, pa čeprav si potem v bajti na mrzlem :)))
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Baja ::

saj konpect mi je jasen. odpira/zapira loputo glede na temp.

moti me to, ker jaz ga nastavim na 75, ko pridem nazaj je nastavljen na 90+. torej ne bo zaprl lopute pri 75 ampak sele pri 90+. v bistvu, gumb se sam obrne na najvisjo mozno temp.

IL_DIAVOLO ::

Meni isto dela, ne vem pa zakaj. Ali je to fizikalno normalno ali pa je regulator vleka v okvari.

V stacuni so mi rekli, da je princip delovanja pri vseh isti, tako da neprimeren regulator verjetno ni.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Baja ::

po moje ni normalno.

nič, naj bo po njegovo, bom ga pustil tako kot mu paše (90+), pa nastavil ketno da bo pri 75 v kotlu loputa zaprta.

d4vid ::

Aha potem pa nisem OK razumel.
Ostati bi moral tam, kjer si ga nastavil. Nekaj je v okvari. Predlagam menjavo.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

fikus_ ::

Poglej, če je v vrtljivem gumbu s strani kakšen vijak/izvrtina. Nekateri imajo vijak s katerim fiksiras polozaj. Če tega ni, lahko z lepilnim trakom fiksiraš položaj.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

MajorM ::

Po čem umirjaš, da je v kotlu 90°C?
Jaz ugotavljam, da na naši peči kaže temperaturo v kotlu višje kot je pa recimo izmerjena na izvodu takoj iz peči. Trije drugi senzorji pokažejo nižjo (ampak enako) temperaturo kot analogni termometer na peči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MajorM ()

IL_DIAVOLO ::

fikus_ je izjavil:

Poglej, če je v vrtljivem gumbu s strani kakšen vijak/izvrtina. Nekateri imajo vijak s katerim fiksiras polozaj. Če tega ni, lahko z lepilnim trakom fiksiraš položaj.


Ne ga j****...to pa moram preverit.

Tnx.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

joez7 ::

Če izolir trak ne pomaga, daš objemko ali zamenjaš Samsona.

Baja ::

fikus_ je izjavil:

Poglej, če je v vrtljivem gumbu s strani kakšen vijak/izvrtina. Nekateri imajo vijak s katerim fiksiras polozaj. Če tega ni, lahko z lepilnim trakom fiksiraš položaj.


LOL, hvala! v mojem je res. dobro so ga skrili :) tudi če bi ga videl nebi pomislil da je v ta namen tam. vglavnem, zdaj dela kot mora.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako pravilno kuriti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16726168 (2339) d4vid
»

Zalogovnik 500l DA ali NE

Oddelek: Loža
358451 (7273) jero_no1
»

Zalogovnik ali predelava na pelete? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7215887 (12394) krneki0001
»

Dimnik - zapiralo za dimniško cev

Oddelek: Loža
123211 (2799) krneki0001
»

ogrevanje hiše s termostatskimi ventili

Oddelek: Loža
4821310 (13155) vinetu

Več podobnih tem