» »

Kasko za nov avto

Kasko za nov avto

1
2
»

mancini ::

Solatko spet naklada in laže.
Njegov avto ni vreden enako kot pred leti, ampak je vreden vsaj 5 tisoč več. In zato pišem da laže.
Škoda pa da ga noče prodati, Ferzy že čaka v nizkem startu (pa je moral kupit novo zafiro, ker Solatko noče prodat), ostali pa itak nimamo toliko da bi si privoščili to Jetto

solatko ::

Colt1911 - On to zrihta MENI in ne vsakemu, ki bi se spomnil imeti dober avto za realno ceno (saj ne gre za nič drugega), oziroma sebi odreže kar zajeten kos dobička.

mancini - Imaš prav, precej več bi dobil, če ga prodam. Ker pa dobro dela in ni stroškov popravil, ga bom še kar imel, saj je zame ravno pravšnji. Meni avto nikoli ni predstavljal nekega fetiša, temveč sredstvo za prevažanje moje riti iz točke A na ali v točko B in čisto nič drugega.
Delo krepa človeka

Kripto mesi ::

Če bi jaz bil na mehanikovem mestu bi ga tudi tebi prodal za pol cene, samo da se te znebim in nehaš nakladati in se pobereš iz hofa.

solatko ::

Kripto mesi - Če ne veš zakaj gre, je pametneje, če si tiho.
Delo krepa človeka

Kripto mesi ::

Dobro mi vemo za kaj se gre, samo slo-tech žal nima ignore funkcije in moremo tvoje izmišljotine brat.

solatko ::

Kripto mesi - Imaš morda problem s preskakovanjem postov?
Delo krepa človeka

Colt1911 ::

solatko je izjavil:

Colt1911 - On to zrihta MENI in ne vsakemu, ki bi se spomnil imeti dober avto za realno ceno (saj ne gre za nič drugega), oziroma sebi odreže kar zajeten kos dobička.

mancini - Imaš prav, precej več bi dobil, če ga prodam. Ker pa dobro dela in ni stroškov popravil, ga bom še kar imel, saj je zame ravno pravšnji. Meni avto nikoli ni predstavljal nekega fetiša, temveč sredstvo za prevažanje moje riti iz točke A na ali v točko B in čisto nič drugega.


Pol pa napiš da je ta prodajalec-mehanik tvoj ljubimec in da od njega avte dobivaš na fafing.>:D

solatko ::

Colt1911 - Kaj te fovšija daje? Misliš, da brez fafanja ne gre?
Delo krepa človeka

Colt1911 ::

Dokaži mi da gre in mi zrihtaj avto kot da bi ga zrihtal zase!8-)

Ker tukaj gre za izmenjavo mnenj in izkušenj in za pomoč drugim soforumašem.
Tvoje hvalisanje kako samo TI in le TI v celi SLO dobiš avto za đabe ne sodi v to kategorijo, ker z tem nikomur ne pomagaš.

Hvalisanje zadrži zase.

Hvala!

solatko ::

Colt1911 - Kdo si ti, da bi ti moral kar koli dokazovati. Če se ne znajdeš, pač kupuj avto po tržni ceni ali pa preplačaj novega, saj so celo krediti z 0 obrestno mero, vsake toliko. Škoda 1%/maloprodajne cene mesečno.
Dal sem že pred leti navodila, kako pridobiš prijatelja, ki se ukvarja s prodajo avtomobilov in ni hudič, da ti ne bo vsake toliko let zrihtal avto po realni, nabavni ceni. Je pa potrebno včasih kaj časa reskirat, kakšen računalnik popravt ali kaj drugega naredit za vračilo usluge. Težko boš našel nekoga, ki te bo vsak dan zastonj futral. In ne bodi tako nevoščljiv, nisem samo jaz tak, je kar nekaj znancev v podobni špuri pa ne pri mojem kolegu. Nekateri imajo zastonj servise, drugi pač drugačne stvari ampak noben za uslugo ne ostane dolžen.
Jaz sem tega kolega pridobil, ko mu je drug kolega omenil, da pozna nekoga, ki računalnik uredi v nulo (Windows XP,...), ne, da mora vsak teden klicati serviserje, ki so bili takrat na nivoju zlatarjev. Sem mu poštimal, da je rabil rahlo čiščenje samo še na 2-3 mesece, potem pa sem prevzel še vse njegove družinske računalnike pa še kakšnega od druge žlahte (pač servisi po sindikalnih cenah, kar se mi je dobro obrestovalo).
Delo krepa človeka

LeQuack ::

Dejstvo da rabiš veze da kupiš avto po reali ceni je noro. Kupiš raje Teslo, ki nima posrednikov vmes.
Quack !

solatko ::

LeQuack - Trg kot tak, ne deluje, zato moraš, če hočeš avto po eurotaxu dobit nekoga, ki ti to lahko uredi. Sramota je, da ne moreš dobit z zavarovalnino enak avto, kot ti ga za totalko plača zavarovalnica.
Saj vsak nov avto lahko dobiš brez posrednikov, tako kot Tesla-o, ne moreš ga pa dobit direktno iz tovarne, tudi Tesla-o ne, ker so kršili nek zakon iz prejšnjega stoletja, ki ne dovoljuje proizvajalcem, direktno prodajo uporabnikom. Tesla je pač odprla lastno prodajno mrežo ampak še vedno ga ne moreš naročit direktno s traku.
Delo krepa človeka

Utk ::

LeQuack je izjavil:

Dejstvo da rabiš veze da kupiš avto po reali ceni je noro. Kupiš raje Teslo, ki nima posrednikov vmes.

Kaj je realna cena? Pusti solatkota...on kupi avto za 12, čez 3 leta proda za 15, in to istemu od katerga je kupil za 12.

Colt1911 ::

solatko je izjavil:

Colt1911 - Kdo si ti, da bi ti moral kar koli dokazovati. Če se ne znajdeš, pač kupuj avto po tržni ceni ali pa preplačaj novega, saj so celo krediti z 0 obrestno mero, vsake toliko. Škoda 1%/maloprodajne cene mesečno.
Dal sem že pred leti navodila, kako pridobiš prijatelja, ki se ukvarja s prodajo avtomobilov in ni hudič, da ti ne bo vsake toliko let zrihtal avto po realni, nabavni ceni. Je pa potrebno včasih kaj časa reskirat, kakšen računalnik popravt ali kaj drugega naredit za vračilo usluge. Težko boš našel nekoga, ki te bo vsak dan zastonj futral. In ne bodi tako nevoščljiv, nisem samo jaz tak, je kar nekaj znancev v podobni špuri pa ne pri mojem kolegu. Nekateri imajo zastonj servise, drugi pač drugačne stvari ampak noben za uslugo ne ostane dolžen.
Jaz sem tega kolega pridobil, ko mu je drug kolega omenil, da pozna nekoga, ki računalnik uredi v nulo (Windows XP,...), ne, da mora vsak teden klicati serviserje, ki so bili takrat na nivoju zlatarjev. Sem mu poštimal, da je rabil rahlo čiščenje samo še na 2-3 mesece, potem pa sem prevzel še vse njegove družinske računalnike pa še kakšnega od druge žlahte (pač servisi po sindikalnih cenah, kar se mi je dobro obrestovalo).


Aha, zdej šele zastopim!

Ta tvoj prijatelj mehanik se za hobi ukvarja z kvantno fiziko, ti pa si mu za njegove raziskave zrihtal superračunalnik z Celeron 2, Win XP in 256 MB RAM-a.:O

On ti je pa iz hvaležnosti spimpal DeLoriana ki ga je prej kupil od Ciganov za 50€.

Sedaj ti z tem DeLorianom vsak većer potuješ v komunajzarske Titove čase, kjer si seveda glavni Đek.
Zjutraj pa hops nazaj preden na kraj "zločina" pride UDBA.

Sedaj imajo vse tvoje zgodbice smisel!;)

Buggy ::

Koliko okvirno pride kasko za nov avto v vrednosti 25-30 jurjev?
Zanima me neko povprečje, torej brez nekih izjemnih popustov oz. da štartaš nekje na sredini kar se tiče premijskih razredov.


Na originalno vprasanje OP-a dve strani pa nihce nic konkretnega samo prepucavanje kdo ma vecjega :)) Se celo Goloba so eni rumeni minjoncki not privedli...neprecenljivo ST gre res v tri PM!


Mene je za cca 60K avto s 50% popusta prislo pri Sava (ki je od vseh bila najcenej za iste storitve) letos cca 1.2K. Sklepam da bi te pri tej zavarovalnici isti paket s srednjim bonusom 30% prisel nekje 700EUR-800EUR full kasko z 1% odbitne + obvezno zavarovanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

solatko ::

Utk - Realna cena je znesek, ki ti ga prisodi ob totalki, zavarovalnica. Če ljudje dajejo za zadovoljevanje svojih interesov več, je to tržna cena, ker pač prodajalci služijo na neumnosti kupcev. Pelji rabljen avto v avto hišo staro za novo in boš dobil približek realne cene - 10%-ov.
Jaz kupim vozilo po tej ceni, brez odbitka.

Colt1911 - +1
Delo krepa človeka

Utk ::

Meni je avtohiša odkupla avto po ceni za katero ga sam 3 mesece nisem mogel prodat. On ga je potem prodal v dveh tednih, sigurno ne z izgubo. Fora je seveda v lizingu. Ljudje ne kupujejo privat avtov za malo višje zneske, ker nimajo v kešu.
Tudi totalko sem že imel in po nekaj sitnosti sem dobil toliko kot je stal najcenejši na avto.netu. Pa sigurno bi šel tist še za jurja ali dva dol. Eurotax nima nobene veze s tem, pač se ne daš odjebat, plačat ti morajo toliko za koliko ga realno lahko kupiš, ne pa tolk kot piše v nekih tabelah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

starfotr ::

Utk je izjavil:

Tako je. Jaz nimam nobene kombinacije, razen tiste, ki ni krita v samem kasku, niti nobenga drugega zavarovanja. Invalidsko in življensko moraš itak imet, zakaj bi to plačeval še pri avtu.


Zakaj točno bi človek moral imet invalidsko in življenjsko zavarovanje?

Utk ::

Življensko zahteva banka, invalidsko pa da nisi na Tedniku, če si že invalid.

solatko ::

Utk - Veliko uspeha pri tem. Invalidsko zavarovanje ne pomeni tega, da ne boš v nekaj letih na tedniku, malo poglej kakšna so pri nas izplačila, če postaneš invalid in primerjaj z zavarovalnimi vsotami tujih zavarovalnic, ki delujejo pri nas, s tistim, kar izplačajo v domačem okolju A, D, F, I,... Če imaš hipoteko, ne rabiš življenskega na banki. S tem samo zaščitiš domače, če te slučajno kaj zadane, da ne bankrotirajo.
Delo krepa človeka

-Kai- ::

amacar je izjavil:

Ja polno kasko je ao, ao+, kasko, asistenca in vse delne kombinacije. Meni je tole good enough, pri Savi. To je bila lanska polica, bomo videli letos, za koliko so podrazali.



Podrazili so brutalno v dveh letih. Jaz imam zavarovanje decembra.
Polico imam na sledece:
VW (D), Passat Alltrack Diesel 4x4
AO, AO+, ASI, POLNI AK fr. 1% (franšiza samo na prom.nesr.) V2, T(0%), D, H, J, U, I
Torej vse kar je mozno z vsemi moznimi asistencami. Premijski razred 3, torej 55% popusta na kasko. Pa je bilo:
Dec2021 967€
Dec2022 1.055€
Dec2023 prvo 1.417€ pa sem agenta poklical da grem drugam, ker je zacel nekaj bluzit o poplavah pa kolko skode so izplacali. Ko sem mu rekel, da kljub temu ima Sava 56mio dobicka, je potem neki dodatni popust nasel in je bilo 1.220€. Sem pa dal tisti dan se na Grawe in Generali pa sta bil oba okrog 1.300€ za isto polico. Gre se pa za Passata 2017 letnik, mpc vrednost vozila 57.000€. Letos bom menjal avto in sploh ne vem kje ga naj zavarujem, ker bo 275kw motor.
P.s: junija 2021 sem imel zadnjo uveljavljanje police-barvanje sprednjega odbijaca(parking), po posti sem dobil v vednost, da je bil strosek zahtevka 295,60€.
Torej, povprecno so imeli na leto dobicka 800€ iz moje police. Ce pristejem se drugi avto in motor, je to potem letno 1.770€ ko si jih stlacijo v rit. Bi najraje kr svojo zavarovalnico ustanovil.

MadMax ::

Ne rabiš prav svoje zavarovalnice, v bistvu lahko "ustanoviš" karkoli.
Da bo le prineslo toliko, da se boš nehal sekirat za drobiž.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Lonsarg ::

Saj v bistvunje tako da ce ne vzames kaska je to ekvivalent temu da si sam svoja zavarovalnica za kasko.

MadMax ::

Ne čist, s svojo zavarovalnico bi imel še svoj košček 56-miljonske pogače ;)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najcenejše Avtomobilsko Zavarovanje - KJE? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Na cesti
848212645 (1679) kixs
»

Zavarovanje avtomobila (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
578382 (2961) Machete
»

Zavarovanje Avtomobila (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
563284 (1874) Ahim
»

Koliko plačujete za avtomobilsko zavarovanje? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
26670445 (38036) ;-)

Več podobnih tem