» »

Amazon.de nakup mobilnika

Amazon.de nakup mobilnika

Temo vidijo: vsi

k146 ::

Tri dni nazaj sem naročil na Amazon.de Poco X6 Pro in ga še niso poslali. Sedaj je še višja cena.

https://www.amazon.de/-/en/dp/B0CMJL7XT...

Kripto mesi ::

A ti cestitamo?
Pac narocil si ga, pride do takrat kot je napisano, za ceno po kateri so ga narocil, do takrat pa chill out.

SmeskoSnezak ::

Mogoce smotano vprasanje, ampak ce se nov uporabnik registrira na amazon.de, zatem pa najde napravo na amazon.es , so kaksne tezave lahko al ne? LP, Smeskica.
@ Pusti soncu v srce... @

Pithlit ::

k146 je izjavil:

Tri dni nazaj sem naročil na Amazon.de Poco X6 Pro in ga še niso poslali. Sedaj je še višja cena.

https://www.amazon.de/-/en/dp/B0CMJL7XT...

In kaj če je višja? Saj plačal si ga že.

SmeskoSnezak je izjavil:

Mogoce smotano vprasanje, ampak ce se nov uporabnik registrira na amazon.de, zatem pa najde napravo na amazon.es , so kaksne tezave lahko al ne? LP, Smeskica.

A vi prav tekmujete kdo bo bolj nerazumljivo vprašanje postavil? Tvoj Amazon account je enoten za cel svet.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

k146 ::

Mene je zanimalo, kako to da še niso poslali. Mimovrste pošlje isti dan, če je na zalogi.

Opkow ::

Ne obremenjuj se s tem.
Do sedaj sem vedno dobil do roka dostave, običajno pa prej, pa so tudi nekaj časa rabili, da so poslali naprej.
Mogoče rabijo, da sprocesirajo vsa naročila. Ali čakajo, da se napolne tovornjak za določeno destinacijo. Kdo ve čemu je to tako.

feryz ::

Mimovrste pošlje isti dan če označiš dražjo dostavo.
Drugače čakajo pet dni in nato pošljejo isti dan.

Pithlit ::

k146 je izjavil:

Mene je zanimalo, kako to da še niso poslali. Mimovrste pošlje isti dan, če je na zalogi.

Si plačal? Potem bo poslano. Piše kdaj je predvidena dostava? Do takrat boš dobil.
Life is as complicated as we make it...

bemfa ::

Hja, na mimovrste gre mimo vrste, na amazonu je pa pač vrsta in se čaka :D
Bolj resno: včasih jim je ceneje delat premik med skladišči in dat kurirjem v cenejši državi, zato traja nekaj dni da vidiš, da je 'poslano'. Njihova logistika je za ene tri razrede kompleksnejša od mimovrste. Je pa pisal predviden datum dostave, običajno so točni (dan gor ali dol, praviloma raje prej kot pozneje).

delavec44 ::

Amazon praviloma zapiše kasnejši rok dostave kot se realno zgodi. Za razliko od Mimovrste, ki potem pošilja sms-e, da se je rok zamaknil čeprav je bil izdelek na zalogi.

Pithlit ::

Dajmo počakat da pogrunta da mu bo ExpressOne dostavljal...
Life is as complicated as we make it...

yayo ::

tri dni ni nič, skušajmo ne biti otroci. Ko po netu naročiš blago pričakuj najdaljši rok, čeprav gre pri Amazonu veliko hitreje. Pa zgodi se, da tracking ne knjiži pravočasno potovanje blaga. Meni se je tudi že večkrat zgodilo, da sem naročil pri amz.de pa je tracking kazal, da roba potuje iz Španije, Poljske, Francije... odvisno kje imajo v skladišču.

Lonsarg ::

V Slovenijo vedno naročaš iz amazon.it ali pa iz amazon.de ker sta v EU, kjerkoli je pač ceneje.

Login/password je res skupen za vse Amazone, vse ostalo pa je kot bi bile različne trgovine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Han ::

Včasih je ceneje na Amazon.ES ali Amazon.FR.

Za vračila je še vedno najboljši Amazon.DE, ker dobiš DHL nalepko in paket brez dodatnih stroškov oddaš na Pošti Slovenije.

Glugy ::

Ne se hecat. Amazon.si ne bi nikol imel tako konkurenčnih cen kot jih ima amazon.de. pol bi sam še ratal izgovor da mnoge produkte ne bi pošiljal iz ceneješega amazon.de v slovenijo ker bi imel produt že na amazon.si. boljš je da gre prek amazon.de. ne rabimo še enega dragega mimovrste. mimovrste je sam če hočeš nekaj res hitr dobit, če ti je pa bolj pomembno kaj je bolj ugodno pol je pa doskrat pa tud ne vedno amazon.de boljši.

delavec44 ::

Mimovrste je že davno daleč od garancije hitre dobave. Zadnjič so bile lego kocke na zalogi (5 kom), pa sem jih čakal 1 teden. Če hočeš hitro greš v fizično trgovino in vzameš iz police. Merkur ali Big Bang ti še cene izenačita.

Pithlit ::

delavec44 je izjavil:

Merkur ali Big Bang ti še cene izenačita.

A z amazonom? Če ja, grem jutri v bigbang po robo.
Life is as complicated as we make it...

delavec44 ::

Z mimovrste. Kje si videla amazon v mojem sporočilu?

Pithlit ::

delavec44 je izjavil:

Z mimovrste. Kje si videla amazon v mojem sporočilu?

Nikjer. Nisem tudi nikjer videla da ti ceno z Mimovrste izenačijo. Zato pa vprašam. Al bi raje da se ti pametno delam brez nekih osnov?

Torej ne. Hvala za odgovor.
Life is as complicated as we make it...

OldSkul ::

k146 je izjavil:

Mene je zanimalo, kako to da še niso poslali. Mimovrste pošlje isti dan, če je na zalogi.


Zadnje čase je čista loterija. Če rabiš hitro, Amazon ni več prava opcija, moraš pogledati h kakšni drugi trgovini. Primer: pred dnevi sem naročil SN770 nvme ssd disk. Naj bi bil na zalogi, vendar dostavni čas enkrat konec februarja (??). Naročil potem pri naših (ni Mimovrste) in sem dobil naslednji dan po naročilu oz. plačilu.

Lonsarg ::

To so edgi casi (pa še zelo verjetno si kupil nek artikel ki ni "dispatched by amazon", te imajo včasih daljšo dostavo). Jaz naročam cirka 10 pošilk letno pa še ni bilo dostave daljše od 10 dni, povprečje je pa tam 2-4 dni.

amacar ::

Od kar ima amazon free dostavo se je cas podaljsal, nikoli pod 1 teden. Tudi jaz nazadnje narocil 3. 12., dostavljeno 22. 12., vse na zalogi, prodajalec in dostavljalec pa Amazon.

mtosev ::

Zaradi predbožičnih nakupov je bilo počasneje kot sicer.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

DjTonic ::

amacar je izjavil:

Od kar ima amazon free dostavo se je cas podaljsal, nikoli pod 1 teden. Tudi jaz nazadnje narocil 3. 12., dostavljeno 22. 12., vse na zalogi, prodajalec in dostavljalec pa Amazon.

Ni nujno. Odvisno kaj naročaš, decembra sem na nek izdelek čakal 14 dni. Zdaj ta teden pa sem prejel v parih dneh.

 slika

slika

k146 ::

Na Amazon.de strani piše 24-29 Januar.

Ni mi jasno kako takrat, če niti poslali še niso.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: k146 ()

Han ::

Pošljejo lahko tudi le dan prej - UPS npr. dostavi v enem dnevu.

k146 ::

Še vedno piše "Not yet dispatched". Kaj lahko storim, če ga ne bodo poslali oziroma ga ne bom prejel do 29.1?

Ali mogoče samo status ni posodobljen?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: k146 ()

OK.d ::

Mogoče jih je zmanjkal po znižani ceni in ti bodo vrnili denar, da boš potem lahko kupil po dražji;)
LPOK.d

solatjek ::

Pri meni je pri zadnjem nakupu, en teden nazaj, pisalo enako - 3 dni. Nato se je status spremenil 4. dan zjutraj. Še isti dan me je klical poštar, da ima dostavo zame. Zakaj prej ni bilo nič prikazano? Ne vem.

Prav tako amazon.de, kot pri OP-u

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: solatjek ()

Han ::

Če bi ga naročil danes, bi ga dobil predvidoma 2.2.24, kar pomen ca. 10 dni. Verjetno je bilo enako 17.1. in so za dostavo navedli 24.1.-29.1.24. Odposlali ga bodo verjetno do petka.

kixs ::

k146 je izjavil:

Še vedno piše "Not yet dispatched". Kaj lahko storim, če ga ne bodo poslali oziroma ga ne bom prejel do 29.1?

Ali mogoče samo status ni posodobljen?


Nehaj s paniko! Gre za amazon trgovino, ne za xy s.p.!

k146 ::

solatjek je izjavil:

Pri meni je pri zadnjem nakupu, en teden nazaj, pisalo enako - 3 dni. Nato se je status spremenil 4. dan zjutraj. Še isti dan me je klical poštar, da ima dostavo zame. Zakaj prej ni bilo nič prikazano? Ne vem.



Ali je tudi pisalo "Not yet dispatched" pod naročila?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: k146 ()

kixs ::

Najboljse, da poklices in vprasas direktno na Amazon zakaj ti se niso poslali in to ponavljas vsak dan vsaj dvakrat.

Master_Yoda ::

Jaz sem narocil Poco X6 (brez pro) 15.1 in je lepo pisalo da bo od 23-26. So vceraj poslali in dobim v cetrtek ali pa petek. Tako da kar tocno pise kdaj bo. Ni tako kot pri mimovrste :))
Dovie'andi se tovya sagain.

Lonsarg ::

@k146, kok ste eni živčni lol, kako sploh preživiš vsak dan če si tko živčn?

Veliko trgovin zamuja z roki, amazon je eden redkih ki ne. Pa tudi če je zamuda (najbrž se jim kdaj pa kdaj zgodi) kaj boš naredil, počakal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

freesty ::

Ne sekiraj se. Pocakaj do 30.1. potem pa se odloci, ce bos cakal se naprej ali pa jim pisi za refund.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

k146 ::

The issue is lithium battery. No carrier has approved shipping of this item out of Germany yet because it has lithium battery.
As soon as one of the carriers approve shipping, Amazon will send it.


V drugi trgovini ga bom kupil.

Pithlit ::

https://www.dhgate.com/product/global-v...

+koda DHAFFJAN25OFF

367€, baje. Nisem šla preverjat.
Life is as complicated as we make it...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mimovrste (strani: 1 2 3 487 88 89 90 )

Oddelek: Kaj kupiti
4452854141 (2648) srus
»

Nemški Amazon uvedel brezplačno dostavo v Slovenijo (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
25723288 (1754) DejchSLO
»

Pošta Avstrija problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7411534 (6826) Gregex
»

Black Friday 2018: Dobre Kupčije (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16428206 (12626) TheBlueOne

Več podobnih tem