» »

Je bolje PC izklopiti ali 24 ur imeti vklopljenega

Je bolje PC izklopiti ali 24 ur imeti vklopljenega

1
2
»

SmeskoSnezak ::

Hybernate je super. Sleep ti trosi baterijo.
LP, Smeskica
@ Pusti soncu v srce... @

OutOfTheBox ::

Razlika med sleep in hibernate? Kako dosežeš eno ali drugo?

Pithlit ::

OutOfTheBox je izjavil:

Razlika med sleep in hibernate? Kako dosežeš eno ali drugo?

1. Se ti hecaš?
2. Ne ga poslušat ker sam trola.
Life is as complicated as we make it...

OutOfTheBox ::

Če smo že pri tem, mi niti ti nisi še odgovorila na podobno vprašanje. Pa kot dodatek, bom vprašal še - v katerem primeru uporabiš en ali drugi način.

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

OutOfTheBox je izjavil:

Če smo že pri tem, mi niti ti nisi še odgovorila na podobno vprašanje. Pa kot dodatek, bom vprašal še - v katerem primeru uporabiš en ali drugi način.

Ti si me vprašal kaka je razlika med sleep in standby. Pa sem ni odgovorila: "ni je".
Life is as complicated as we make it...

BCSman ::

Sleep mode - suspend to RAM
To ne najboljsa izbira. Porabi samo minimalno za vzdrzevanje podatkov v ramu in v trenutku je spet vse na ekranu.

solatko ::

OutOfTheBox - Sleep mode je praktično standby in hibernacijo je v tem, da je pri hibernaciji posneta zadnja seja na disk, pri sleep pa je v RAM in pri hibernaciji se računalnik ugasne, ne dela nič, pri sleep pa je v minimalnem delovanju. Iz sleep mode se zgodi, da računalnik zmrzne in se ne postavi več brez hard reseta in izpraznitve bios-a, pri hibernaciji pa se ti ob zagonu postavi zadnja seja v parih sekundah (ssd disk in malo več pri hdd). Nastaviš to v nadzorni plošči v windovs - možnost upravljanja energije - po defaultu imaš vse izkope na sleep in vzpostavitev spanja po 20.-ih minutah neaktivnosti računalnika.
Delo krepa človeka

Pithlit ::

A kar bios se bo praznil?
Life is as complicated as we make it...

solatko ::

Pithlit - Reset in ponastavitev, če si že tako malenkostna. Pa vzemi kakšen tablet za pomirjanje.
Delo krepa človeka

Pithlit ::

solatko je izjavil:

Pithlit - Reset in ponastavitev, če si že tako malenkostna. Pa vzemi kakšen tablet za pomirjanje.

Jaz sem čisto pomirjena. Kako točno se bios izprazni?
Life is as complicated as we make it...

solatko ::

Pithlit - Lahko z odstranitvijo baterije na matični plošči, z namenskim gumbom na matični, z držanjem določenih tipk na prenosniku,...

Mišljena je električna napetost, ki skrbi za vzdrževanje biosa, nastavitve,.....
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Pithlit ::

Aja, ti govoriš o resetiranju biosa... ne pa praznjenju. Gotcha. Sam spet, tega s hard reset-om kompa ne boš dosegel.
Life is as complicated as we make it...

BCSman ::

V 8 letih vsakodnevne uporabe sleep-a se ni nic zmrznilo, niti biosa ni blo treba resetirat. Edino se enkrat na pol leta zgodi da noce v sleep, vsakic ga avtomatsko takoj nekaj zbudi, vedno so razlog kaki windows updejti, ocitno nek vecni bug, pomaga ponovni zagon windowsa.

Horas ::

mi dajemo 2 pcja v hibernacijo, poredko v sleep. ugašamo ne.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

FireSnake ::

.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

energetik ::

Stacionarca imam nastavljenega, da po 10min ugasne ekran, po 20min gre spat. Zakaj bi laufal brez potrebe? Ugašam ga pa tudi ne, hočem imet vsa okna in aplikacije takoj na voljo. V spanju stacionarc kuri nekje 2W.

Medtem ko RPI0 laufa 24/7, predvsem kot wireguard server.
vires in numeris

Horas ::

energetik je izjavil:

Stacionarca imam nastavljenega, da po 10min ugasne ekran, po 20min gre spat. Zakaj bi laufal brez potrebe? Ugašam ga pa tudi ne, hočem imet vsa okna in aplikacije takoj na voljo. V spanju stacionarc kuri nekje 2W.

Medtem ko RPI0 laufa 24/7, predvsem kot wireguard server.


boljše je hibernacija. zakaj, pa si lahko poguglaš.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

D3m ::

oldmen je izjavil:

Je bolje PC izklopiti ali 24 ur imeti vklopljenega se prav gotovo sprašujejo mnogi. Prednosti so verjetno na eni in drugi strani. Kaj je za računalnik bolje, da ga imamo vklopljenega samo takrat ko ga potrebujemo ali da ga imamo non stop v obratovanju ? Kateri bo zdržal več, to je daljšo obdobje ?


Ne vem. Jaz imam službenega 24/7 prižganega.
|HP EliteBook|R5 6650U|

klinker ::

energetik je izjavil:

Stacionarca imam nastavljenega, da po 10min ugasne ekran, po 20min gre spat. Zakaj bi laufal brez potrebe? Ugašam ga pa tudi ne, hočem imet vsa okna in aplikacije takoj na voljo. V spanju stacionarc kuri nekje 2W.


Enako imam sam nastimano, le da ga med tedno zvecer kr ugasnem, ker ga do naslednjega dne popoldan ne potrebujem, ostalo pa je na NASu.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

a ugašate računalnik (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18117914 (13087) looser
»

Hibernate ali sleep mode

Oddelek: Pomoč in nasveti
152702 (2397) Lonsarg
»

Podaljšanje avtonomije Win tablice

Oddelek: Pomoč in nasveti
191657 (1265) beni
»

Poraba elektrike računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6611075 (8986) Spajky
»

Koliko € mi pokuri PC mesecno

Oddelek: Loža
408842 (7261) Volk|

Več podobnih tem