» »

star tv

star tv

heft ::

takole je:

na dilah sm najdu en star TV(barvn),uzadi ma SCART prikljucek.Tja not sm prikljucil RGB kabel od playstationa2.Zdj se pojavi problem.Televizor nima dalinca.Kako nej prestavim na AV,da vidim sliko iz playstationa.Televizor se mi zdi da je Gorenje.

CaqKa ::

hmm. veš zelo fino bi bilo če bi nam povedal če ima ta tv poleg daljinca še kakšno drugo možnost štelanja.. recimo na sami televiziji kakšne tipke.

piscanc ::

meni se zdi dokaj enostavna resitev:

pojdi v trgovino in si kupi univerzalen dalinc.
pa da bo podpiral tvoj TV (model mora pisat na zadni strani TV-ja).

LP, Marko

Azrael ::

Pritisni tipko AV, na kontrolni enoti televizorja, tipka AV je za vklop Scart vtičnice.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

heft ::

zal je nimam na razpolago :)

CaqKa ::

heft ti si prebral moj post?


Zadnje čase se mi zdi, da so moji posti nevidni

Azrael ::

@ heft

Povedati moraši, kateri TV imaš, prepiši podatke z njegove tablice s podatki. Tako ugibanje, kot je sedaj, res ne vodi nikamor.

Kaj vem, mogoče se bo tu na forumu našel kdo, ki ima originalen daljinec za ta TV in ga ne rabi več in ti ga bo ponudil za male pare ali mogoče ve kje se ga lahko dobi. Ampak, vse to in še več, šele takrat, ko bomo vedeli kaj sploh imaš.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

CaqKa ::

mogoče nebi bilo slabo fotografirati tvja.

heft ::

GORENJE
TIP: BTV 885
MODEL: MARINER PC

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

CaqKa ::

s te slike je sicer slabo razvidno.. ampak mislim da ima tv zgoraj desno vratca ki se odprejo in za njimi so komande... če je to to potem imam tudi pilota za zadevo.

heft ::

da ima vratca,samo na sliki jih ni(so odlomljena :) tiste komandne tipke pa sao za prestavljat kanale in stimaje slike (ni av preklopnika)

sam sem pa vidu nekaj.ko sm prizgal tv in na rahlo potiskal tipko ON ,mi je na hitro pokazalo sliko iz playstationa.tudi ko sm imel na enem kanalu se je zraven slisal zvok iz PS.

probal sm tudi univarzalni dalinc,sam sem mel glih to sreco da ni delu :)

CaqKa ::

si probal kanal 0?

heft ::

da.najmanj 2x sem prekruzal cel kanalnik(tudi C)

jutri grem po nov unv. pa bomo vidli ce me ma boh se kej rad :)

CaqKa ::

če praviš da se ti sigla za trenutek vseeno pojavi.. hm jaz bi reko da nimaš dobrega kabla.. morda pa hoče tv imet signal iz kerega drugega inputa na scartu... scart ima namreč več inputov...
composite, svhs in rgb

heft ::

malo sm se se pozanimal .in zvedel sledece:
ta vezija tvja namrec nima av preklopnik.jutri dobim nacrt,kako se preveze preklopnik.
resitev vam sporocim.

LP

heft ::

@CaqKa
kabl je uredu(sproban na drugem TVju)
men se signal pojavi tarkrat ko pocasi pritisnem stikalo za vzig tvja(nekje na sredini se zaustavim,ne potisnem do konca)takrat se slika pokaze.
Vsaj vem da bere RGB signal :)

All ::

če nima tipke za preklop na AV oz RGB si probaj pomagati s temletle maš lepo opisano kam je treba kej prpelat da ti bo tv sam preklopil na RGB ali kompizitni vhod.Čeprov mal dvomim da ma tok star tv RGB vhod, verjetno sam kompozitnega.

CaqKa ::

tak star tv pomojem nebo prepoznal tega signala...
potem bi mu tudi playstation preklopil sam od sebe...

heft.. kako pa ti na ta tv priklopiš vcr?

Azrael ::

Ta TV (K11 šasija) ima RGB vhod in tudi kompozitnega, tako piše v navodilih. Doma imam en tak TV (Orbiter), samo je letnik 89 in ima stereo izgled, čeprav to v resnici ni. Ta TV ima na kontrolni enoti tudi tipko AV in sem mislil, da jo imajo vsi.
Na žalost so kontrolne enote praktično edina stvar ki se je razlikovala pri različnih modelih s šasijo K11. Na nekatere modele ni bilo možno enostavno priklopiti TTX (sem imel tak problem), pa še AV tipke nimajo nimajo vsi, kot sedaj vidim.

Drugače pa, televizorji s to šasijo so bili v proizvodnji od (menda, nisem 100%) 1984 do 6. meseca 1990, bilo je mnogo različnih oblik ohišij in dimenzij zaslona in vsaj dve obliki daljincev, samo hec je, da je bilo večina elektronike, vedno ista, ravno tako tudi kodiranje daljinca. Torej, če dobiš brezhibnega daljinca , ki je za TV Gorenje tega časa bo delal.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

heft ::

slisal sm da ze zadaj na plati samo preveze ena zicka.se vdeno nisem dobil nacrta,tako da bom rizkiral pa kupil nov univerzalc

ali so v novejsih univerzalcih vpisane kode za stare televizorje?

LP

Azrael ::

Kako kdaj, moraš poskusiti, prej ne veš. Problem je v tem, da je velikokrat za Gorenje samo ena koda ali dve in potem sploh ne veš ali bo delalo, Gorenje ima ene 5 ali 6 različnih tipov daljincev (različbe kode). Če imaš možnost, kje izposodit delujoč daljinec za ta TV in če imaš univerzalni daljinec, ki ima možnost učenja, lahko le tega naučiš pravilnih kod.
Sicer imajo nekateri daljkinci tudi magično kodo in ti potem daljinec poskuša sam ugotoviti
katera koda je pravilna. Oba postopka pa sta zamudna.

Drugače pa daj mali oglas, mogoče, kdo proda ali podari tak daljinec.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

francek1 ::

Za 2500 ti pošljem pilota ,ki ti bo delal na škatli .Pošlji mail.

Brane2 ::

Kokr vem, so določeni TVji za preklop uporabljali poseben signal na Scartu. Če si tja priklopil +12V, si TV obvestil o tem, da je nekaj na Scartu in da hočeš videti sliko iz tega izvora. Kam točno je šlo to, ne vem več na pamet.:\

Aja, ponavadi ni blo treba da je tam točno 12V, karkoli čez 3-4V je blo ponaadi O.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

heft ::

@francek1
pa ima ta dalinc tipko za preklop na AV .men je to sam vazno :)

moj email: emceeweed@hotmail.com

heft ::

resil problem !

iz Kontrolerja pride sop kablov na plato
od pina kje je oznacen pal/sec ,brikamo na 8 pin SCART konektorja

to je use

dela ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: heft ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VGA to SCART direct TV-out

Oddelek: Zvok in slika
75768 (1222) maša30
»

servis mode pri GORENJE TV

Oddelek: Zvok in slika
279966 (7008) hojnikb
»

RGB na starejšem Gorenje CRT TV-ju?

Oddelek: Zvok in slika
81326 (1227) NazgulRR
»

TV-Out na TV letnik 1989 ???

Oddelek: Zvok in slika
291657 (1394) flipflop
»

barve ne delajo

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
91264 (1146) Azrael

Več podobnih tem