» »

Stavka zdravnikov 2024

Stavka zdravnikov 2024

««
83 / 118
»»

Pithlit ::

Magic1 je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Mogoče je pa čas, da župana vprašaš? Ker če ti ne najdeš, potem verjetno 90% folka tudi ne.

Kaj ima pa župan s tem?

Župani so ponavadi kar močno vpleteni v lokalno zdravstvo. Marikje župani odredijo dodatno financiranje, da zadeve bolje tečejo. V ljubljani pa je ZD molzna krava. Samo tam ni panike, ko je dovolj kritično, pride država s enekcijo.

Torej hočeš povedat da je praktično edini način kako pridem do svojega zdravnika zavit v tako meglo da se je niti palček smuk ne bi sramoval? Super. Napredek par excellence.

Hvala za potrditev mojega pointa.
Life is as complicated as we make it...

FrRoSt ::

Magic1 je izjavil:

Privat zadeve so čisto prilagodljive. Jaz sem pri zobnem rentgenu povedal le ime zobozdravnika in so še njemu digitalno poslali poleg slike v roko. Zdaj se je to verjetno zakompliciralo, ker nimajo več običajnih emailov zdravniki...


Saj to ni noben problem! Tudi mene so vprašali, ali pošljejo elektronsko ali rabim sliko.

Problem je v tem, da zadeve niso poenotene in razvite! Še dsnes, ko ti zdravnik izda napotnico, na njej na/piše, ali je možno (tudi) e-naročanje.

Problem je očitno nastaviti in narediti en dober, ali pa vsaj zadosten e-zdravstveni sistem, ki bi bil digitalno uporaben, bi se ga vsesplošno uporabljalo in nadgrajevalo.

Nekaj sem zdaj btal, da bomo mekaj kupili od Grkov!? 8-) Samo, da ne bo končalo kot NOVA sodniška stavba na Litijski!?? :)):)):))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

zobnik ::

sem bil v začetku stavke v UKC polklinika naročen že dolgo, hitri pregled za 10-15 min. domov dobim 1/3 lažni izvid not je 1/3 laži...škoda da obstaja tak zdr.sistem...sicer pa nadaljujemo zbiranje izvidov.
Me kar mine, s čim se naši sploh hvaljo.

FrRoSt ::

Magic1 je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Mogoče je pa čas, da župana vprašaš? Ker če ti ne najdeš, potem verjetno 90% folka tudi ne.

Kaj ima pa župan s tem?

Župani so ponavadi kar močno vpleteni v lokalno zdravstvo. Marikje župani odredijo dodatno financiranje, da zadeve bolje tečejo. V ljubljani pa je ZD molzna krava. Samo tam ni panike, ko je dovolj kritično, pride država s enekcijo.


NE ZAVAJAJ!! ;( Res so župani marsikje vpleteni, vendar gre tukaj za državni NIVO in župani nimajo kaj sikati in tarnati! ;) Edino, kar lahko in morajo je, da zagotovijo denar, da se uvede taka zadeva. Pa še to jim ne bo treba, ker bodo siromaki tako jamrali, da bo (morala) prispevati država. :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

zobnik ::

Ko si enkrat v sistemu obravnav kakšen vrtec se grejo, že leta nisem bil pri zdravniku tole kar je zdej pa katastrofa, da ti gre na kozlanje
In ta osebni zdravnik, brezveze

Jure14 ::

FrRoSt je izjavil:

Nekaj sem zdaj btal, da bomo mekaj kupili od Grkov!? 8-) Samo, da ne bo končalo kot NOVA sodniška stavba na Litijski!?? :)):)):))

A ni tako, da bomo MI nekaj prodali Grkom?

zobnik je izjavil:

Ko si enkrat v sistemu obravnav kakšen vrtec se grejo, že leta nisem bil pri zdravniku tole kar je zdej pa katastrofa, da ti gre na kozlanje
In ta osebni zdravnik, brezveze

Pa ne hodi, kdo te sili?

Ker vem, da bo tvoj odgovor "ker obvezno plačujem ZZZSju", ti v naprej odgovoarjam: "Začni težit ZZZSju, svojemu poslancu, ministrom, županu,... da te izključi iz ZZZS zavarovanja, da boš sam skrbel za zdr zav."
Več ko vas bo takšnih, večja je verjetnost, da se bo kaj spremenilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jure14 ()

FrRoSt ::

zobnik je izjavil:

sem bil v začetku stavke v UKC polklinika naročen že dolgo, hitri pregled za 10-15 min. domov dobim 1/3 lažni izvid not je 1/3 laži...škoda da obstaja tak zdr.sistem...sicer pa nadaljujemo zbiranje izvidov.
Me kar mine, s čim se naši sploh hvaljo.


:)):)):)):)):))

Kera šala!?? 8-) Si jo povedal varuhinji pacientovoh pravic ali si jo podelil samo tukaj, z naivnimi nami!? ;)

NO, podeli te laži še z nami, če si že začel. Da se nam ne bodo samo cedile sline!! :)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Magic1 ::

FrRoSt je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Mogoče je pa čas, da župana vprašaš? Ker če ti ne najdeš, potem verjetno 90% folka tudi ne.

Kaj ima pa župan s tem?

Župani so ponavadi kar močno vpleteni v lokalno zdravstvo. Marikje župani odredijo dodatno financiranje, da zadeve bolje tečejo. V ljubljani pa je ZD molzna krava. Samo tam ni panike, ko je dovolj kritično, pride država s enekcijo.


NE ZAVAJAJ!! ;( Res so župani marsikje vpleteni, vendar gre tukaj za državni NIVO in župani nimajo kaj sikati in tarnati! ;) Edino, kar lahko in morajo je, da zagotovijo denar, da se uvede taka zadeva. Pa še to jim ne bo treba, ker bodo siromaki tako jamrali, da bo (morala) prispevati država. :))

Nimamo državnega nivoja, vsaka občina ima svoje rešitve. Neumno, a tako pač je.
Sej nekaj se dela na poenotenju vsaj določenih podatkov, bo ko bo. Sej zdravniki imajo čas se hecat še s tem...
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

FrRoSt ::

Jure14 je izjavil:


A ni tako, da bomo MI nekaj prodali Grkom.


Sem še enkrat prelistal, pa nisem našel. Sem samo na hitro ptebral naslov, mislim celo, da danes. Lahko, da je tudi tako.
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

LeQuack ::

Že 80+ strani prepričujejo, kako majhno plačo imajo zdravniki, in da so vile in luksuzni avti nič nenavadnega, ima vsaka čistilka. Pa še zmer ne vem če so koga prepričali.
Quack !

FrRoSt ::

Magic1 je izjavil:


Nimamo državnega nivoja, vsaka občina ima svoje rešitve. Neumno, a tako pač je.
Sej nekaj se dela na poenotenju vsaj določenih podatkov, bo ko bo. Sej zdravniki imajo čas se hecat še s tem...


Kaj nimamo državnega nivoja!??? Zato IMAMO državni nivo!! Razumem, da so občine nekaj delale po svoje, da so se vsaj malo digitalizirali.

Zdaj pa naj pride na vrsto DRŽAVNI NIVO! Poenozenje, ob Izole do Murske Sobote in od Jesenic do Novega mesta! ZAKAJ pa imamo ministrstvo za digitalizacijo!??? :O Da se praskajo po jajcah, prelagajo papir in vlečejo plačo!?? :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Magic1 ::

A to je uno ministrstvo, ki je nabavilo par tisoč flinstonovih prenosnikov, ki so v skladišču? Ti pa si opimističen, da bodo poenoteno digitalnost zdravstva izvedli.
Magic

zobnik ::

Jure14 je izjavil:

FrRoSt je izjavil:

Nekaj sem zdaj btal, da bomo mekaj kupili od Grkov!? 8-) Samo, da ne bo končalo kot NOVA sodniška stavba na Litijski!?? :)):)):))

A ni tako, da bomo MI nekaj prodali Grkom?

zobnik je izjavil:

Ko si enkrat v sistemu obravnav kakšen vrtec se grejo, že leta nisem bil pri zdravniku tole kar je zdej pa katastrofa, da ti gre na kozlanje
In ta osebni zdravnik, brezveze

Pa ne hodi, kdo te sili?

Ker vem, da bo tvoj odgovor "ker obvezno plačujem ZZZSju", ti v naprej odgovoarjam: "Začni težit ZZZSju, svojemu poslancu, ministrom, županu,... da te izključi iz ZZZS zavarovanja, da boš sam skrbel za zdr zav."
Več ko vas bo takšnih, večja je verjetnost, da se bo kaj spremenilo.


Porkaduš pa naj se nehajo hvalit s smetmi, sam to hočem, da povejo realno. Da so pošteni, sam to hočemo. Nič druzga, in ja zaavrovanje rabiš ker ej zdrav.sistem tako širok, in pester....če ni bolezen se polomiš al pa padeš....in za svak oddelke je drug

FrRoSt je izjavil:

zobnik je izjavil:

sem bil v začetku stavke v UKC polklinika naročen že dolgo, hitri pregled za 10-15 min. domov dobim 1/3 lažni izvid not je 1/3 laži...škoda da obstaja tak zdr.sistem...sicer pa nadaljujemo zbiranje izvidov.
Me kar mine, s čim se naši sploh hvaljo.


:)):)):)):)):))

Kera šala!?? 8-) Si jo povedal varuhinji pacientovoh pravic ali si jo podelil samo tukaj, z naivnimi nami!? ;)

NO, podeli te laži še z nami, če si že začel. Da se nam ne bodo samo cedile sline!! :)



Ne na twiterju pisal direkt njim, veš kak sem jih pogrel....ne rabim sline, sam pošteni naj bodo, realni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

FrRoSt ::

Magic1 je izjavil:

A to je uno ministrstvo, ki je nabavilo par tisoč flinstonovih prenosnikov, ki so v skladišču? Ti pa si opimističen, da bodo poenoteno digitalnost zdravstva izvedli.


NATANČNO to ministrstvo! In jaz nisem ravno optimističen! ;)
Je pa to seveda del države, tudi zdtavstva, predvsem pa vodenja in upravljanja države! Riba SMRDI pri glavi! Če jim golobček ne zna dati dela in nalog, potem se naj igrajo v svojem digitalnem peskovniku! In ne reci, da se ne da, ali pa da nimamo kadrov za take zadeve. Če so lahko stopili skupaj v kovidu, ko so naredili kovid sledilnik, bi lahko tudi kaj na tem področju!

Če predsednik vlade in vlada tega ne vidijo, potem naj jim pa samo še bogec pomaga!!

Optimisti so tisti, ki mislojo, da bo neka vplivnica in znanka od ljubiteljice nutrij premaknila in izboljšala njihovo javno podobo! Optimisti so tisti, ki mislijo, da bo prihodnji novi obraz ali pa Janša to porihtal. ;)

zobnik je izjavil:


Ne na twiterju pisal direkt njim, veš kak sem jih pogrel....ne rabim sline, sam pošteni naj bodo, realni.


SEVEDA!! Saj zaradi takih rekla kazala vaških strokovnjakov, ki so se naučili uporabljati twiter, pa smo, tam, kjer smo. Ne samo v zdravstvu! :O
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FrRoSt ()

solatko ::

FrRoSt - Kovid sledilnik je bil narejen v Nemčiji, naši so ga samo priredili in prevedli.
Delo krepa človeka

LeQuack ::

solatko je izjavil:

FrRoSt - Kovid sledilnik je bil narejen v Nemčiji, naši so ga samo priredili in prevedli.


To so bili še časi, ko je bil moto "vsako življenje šteje". Ampak zdaj se vidi, da to ni res.
Quack !

solatko ::

LeQuack - Moto je bil vsakemu vsaj en pik in vse je bilo podrejeno temu, necepljeni so umirali v gručah.
Delo krepa človeka

zobnik ::

FrRoSt, sem poštudiral, da komentirat vsebine na FB nima smisla, ker nikol ne pridejo inf.do pravih, na twiterju so pa točno te odgovorni, in vodilni osebki in še drugi pomembni ljudje za državo....itak so me pa prepoznal pa če žalim ne ampak komentiram tako da pogrejem

111111111111 ::

solatko je izjavil:

Magic1 - Saj bogov njihov pomožni kader ni nikoli zanimal pa je veliko odvisno od njih. Medicinska sestra ima višjo plači v Hoferju pa še vse nedelje je frei, nima nočne in skoraj nobene odgovornosti. Sedaj bi pa gnade naložile še več dela za enako plačilo (nisem še slišal FIDES-a, da bi kadarkoli zahtevali več denarja za pomožno osebje, če prav brez njih, zdravniki ne pomenijo praktično nič).

Jure14 - Vlada pač nekaj mora ponudit v zamenjavo za višje plače ali nekaj spremenit pa pač vsi hočejo, da se nič ne spremeni, samo plače vsake šest mesecev za par deset procentov gor. Hvala kucu, da smo končno dobili vlado, ki bo vsaj poizkušala spremenit celoten sistem javnih služb, ne samo zdravnikov. To so pač predlogi daj-dam in še nekaj nebuloz bojo predlagal, dokler Fides ne bo pristal na rešitev v kompletu, za kar se zavzema vlada in je edino smiselno, če hočeš spremenit sistem, ki ne deluje.

Spet malo bluziš. Brez zdravnika ni ambulante. TAko je dejstvo. V Ljubljani, kjer je zdravstvo uničil tvoj priljubljeni šerif, je težava ker ni ZDRAVNIKOV, nič ti ne pomaga 5 referenčnih sester če nimaš zdravnika. Čudno a ne?

ZAradi mene se lahko vlada in Fides pobijeta, pacienti pa počasi shirate. Tolk gnojnice, kot vlada in pacienti zlivajo po zdravnikih, se čudim, da sploh še kdo pride v službo. Nič me ne bo bolelo, če bodo najbolj tečni pacienti ostali brez oskrbe. Jem kokice in se zabavam. Narod si usodo piše sam.

Plešite, plešite, sedaj je svoboda.

feryz je izjavil:

Kako pa veš, da nima srčnega zastoja?
Ker si ga, brez pregleda, posadil na voziček in tam 14 ur leži?
Nekam simpl mi izgleda delo zdravnika.

TAko je. Simpl kot pasulj. Dal so ga na hodnik, ta čas pa gledal tekmo NBA.

feryz je izjavil:

Aha, aha. Verjetno.
Glede na to, da vem, kako je šlo, je še najbolj verjetno, da je diagnostiko opravila čistačica fata v lokalnem zdravstvenem domu.
To. Ali pa druga možnost, da je neki urgentni doktor, ocenil na daljavo, med delom od doma, da mu nič ne bo, če en dan čaka na urgenci.

Uau, glede na to da je bilo uregntno, čudno da je deda preživel 14 ur na postelji. Al danes že organizirate pogreb? Al je preživel?

Pithlit je izjavil:

Si sposodim to temo: zakaj za boha milega moram dandanašnji še kar s kartonom okol skakat? A nismo dali digitalizacije še skozi?

Pa rant: si predstavljate kako je težko do tega kartona priti ko osebni zdravnik štrajka, sestra ne dviga telefona in se ne odziva na mail-e, nadomestna zdravnica je na bolniški... obvestila o vsem tem pa ni nikjer. Baje edini način za komunikacijo z nekom je app "do zdravnika"... za katero sem prvič slišala včeraj ko me je medicinska sestra nadomestne zdravnice napizdila zakaj čakam do zadnjega (pustimo ob strani da sem ko budala klicala svojega zdravnika 8 dni).

Pač si opravilno nesposobna. Sprijazni se.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

feryz ::

Ne rabiš se truditi.
Zate vemo, da bi vse bolne ali pomoči potrebne najraje potamanil.
Potem bi lahko tvoja žena samo še od doma delala. 24 ur na dan. Nadur in dodatkov kot blata.

111111111111 ::

feryz je izjavil:

Ne rabiš se truditi.
Zate vemo, da bi vse bolne ali pomoči potrebne najraje potamanil.
Potem bi lahko tvoja žena samo še od doma delala. 24 ur na dan. Nadur in dodatkov kot blata.

Saj sem se nehal že nekaj časa nazaj. Z idioti se ne prepiram, ker me potegnete na svoj nivo in me premagate z izkušnjami. :D Ti se mi zdiš precej izkušen.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Malidelničar ::

111111111111: te ne skrbi, ker bodo sedaj zdravniki z mediacijo med vlado in FIDES-om poraženi?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Magic1 ::

Kaj to pomeni "poraženi"? Da ne bodo dosegli vseh svojih zahtev? To je bilo že v štartu jasno, da ne bodo dosegli vsega, zato se tudi pretirava s zahtevami. Poraz bi bil, če ne bi dosegli nič. Samo v tem primeru ni poraz, ker bi se še naprej "štrajkalo" in zadeva se ne bi zaključila.
Zdaj so vsi ugotovili, da sploh ne rabijo štrajkat, soglasja za nadurno delo so se v večjem obsegu ukinila in to izvaja ogromen pritisk na komplet zdravstvo. Dokler se zadeva ne obrne vsaj malo v prid zdravnikov, pač ne bodo delali več nadur (marikateri ne bodo več nikoli). Sej nekaj časa se bo delalo nekaj vmes 40+8. Samo 8*50=400 ur v letu. Zakonska omejitev brez soglasja je 170h nadur letno. Torej enkrat konec maja se bo zadeva še konkretneje zaostrila, ko bo porabljena letna kvota.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

111111111111 ::

Malidelničar je izjavil:

111111111111: te ne skrbi, ker bodo sedaj zdravniki z mediacijo med vlado in FIDES-om poraženi?

Ne. ZDravniki so že zmagali, vlada pa je izgubila na celi črti.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Jure14 ::

Magic1 je izjavil:

Zakonska omejitev brez soglasja je 170h nadur letno. Torej enkrat konec maja se bo zadeva še konkretneje zaostrila, ko bo porabljena letna kvota.

Le da na žalost, kolikor razumem zakone, ta omejitev 170 ne velja za zdravnike.
Za zdravnike menda velja zakon o zdravniški službi, kjer je eksplicitno omenjeno 40+8, nikjer pa ni omenjene omejitve.
In kolikor vem, so si pravniki dokaj enotni, da teh 170 ne velja.

Tako da tu bi pa moral nastopit minister za delo, družino in socialne zadeve, ki si je v predvolilni kampanji že itak prizadeval za 35urni delovni teden, da stopi naprej in zaščiti delavce pred izkoriščanjem. :))

Kot sem že napisal, pričakujem kakšnih 10-15% povišanja plač, pa še kakšnih 10-15% iz naslova deficitarnosti.
(ker glede na spremembe, ki se prirpavljajo po tiho, ne vem, kdo bo še sploh hotel na primarju delat)

feryz ::

O kakšnem ogromnem pritisku na zdravstvo govorite?
Ker drugih posledic, razen da množično odpovedujejo ljudem kontrole in operacije, za zdravstvo ni.

johnnyyy ::

Malidelničar je izjavil:

111111111111: te ne skrbi, ker bodo sedaj zdravniki z mediacijo med vlado in FIDES-om poraženi?

Poraženi?! Gospodarska situacija je takšna, da je trg še vedno preplavljen z likvidnostjo, s tem delavcev takšnih ali drugačnih ni, posledično pa je tudi brezposlenost minimalna. Na drugi strani imamo demografsko situacijo, kjer se razmerje med ne/aktivnim prebivalstvom slabša. Z večanjem števila upokojencev bo povpraševanje po zdravnikih večje. Ker gre za eno izmed osnovnih človeških potreb oz. storitev, pa je branža takšna, da ne moreš enostavno ravno reči, da bo šlo pol projektov na "on hold", kot to naredijo v gospodarstvu.

V takšni situaciji realno ne moreš izgubiti.

Magic1 ::

feryz je izjavil:

O kakšnem ogromnem pritisku na zdravstvo govorite?
Ker drugih posledic, razen da množično odpovedujejo ljudem kontrole in operacije, za zdravstvo ni.

Sej vem, da ti ne vidiš pritiskov. Zate je nočno/vikend dežuranje žur poleg redne ambulante. Samo zakaj je potem normativ 170 letnih nadur zakonsko za vse ostale? Pa dejmo vsi delat 10h dnevno!
Odpoveduje pa se zato, ker se je zdaj zmanjšal obseg rednega dela, da se ne dežura več čez normo.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Malidelničar ::

111111111111 je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

111111111111: te ne skrbi, ker bodo sedaj zdravniki z mediacijo med vlado in FIDES-om poraženi?

Ne. ZDravniki so že zmagali, vlada pa je izgubila na celi črti.

Ne vem, imam občutek, da se pritisk vlade preko medijev krepi in da je vlada tu uspela dobiti javno mnenje na svojo stran ...
Če to ni definicija popolne zmage ...
Pirova verjetno ni ...
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Magic1 ::

To je taka zmaga, kot lahko Putin reče, da je zmagal, ker ima ljudstvo na "svoji strani". Realnost pa je takšna, da pušijo vsi. Zdravniki imajo zdaj veliko opcij, da si izbojšajo pogoje. Umaknitev soglasij, zmanjšan delovnik, it privat,... Kdo v vseh teh primerih izgubi? Nekateri še vedno vztrajajo na etični pogon, a bolj ko jih slabe razmere stiskajo, več jih bo nekaj naredilo.
Trije smo tukaj gasni pri opozarjanju kam to pelje, ki imamo malo večji vpogled. Za Jureta vemo, da je njegova šla privat, od 11111 so veseli, ker bistveno manj dežura zaradi ukinitve soglasja. Moj vir je na 60%. Torej vsi že bistveno manj delajo, kot včasih.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Utk ::

Magic1 je izjavil:

feryz je izjavil:

O kakšnem ogromnem pritisku na zdravstvo govorite?
Ker drugih posledic, razen da množično odpovedujejo ljudem kontrole in operacije, za zdravstvo ni.

Sej vem, da ti ne vidiš pritiskov. Zate je nočno/vikend dežuranje žur poleg redne ambulante. Samo zakaj je potem normativ 170 letnih nadur zakonsko za vse ostale? Pa dejmo vsi delat 10h dnevno!
Odpoveduje pa se zato, ker se je zdaj zmanjšal obseg rednega dela, da se ne dežura več čez normo.

A misliš da ni bil nikoli nihče še pri zdravniku, v kaki bolnici, itd...dejmo ne pretiravat. Najbrž obstajajo oddelki, kjer jim ni lahko, ampak ko vidiš, kako sestra jemlje nekomu kri, zraven pa še 3 dobesedno samo gledajo in to par minut, potem jaz temu pač ne morem rečt težak šiht. Sej ok, lahko da bo čez pol ure situacija, ko bojo morale vse 4 res zagrabit, ampak dejmo ne pretiravat, da se vseh 8, ali pa 12, ur dela pod ne vem kakim stresom, in to po vseh oddelkih, tudi če niso ravno "kritični".
Nismo vsi od včeraj.

feryz ::

Zanimiv zaplet. Novi biseri našega zdravstva.
Operacija nosnega pretina. Enostavna, v lokalni anesteziji.
Dogovorjeno v prvi ambulanti. Opravljen zahtevani kontrolni pregled in določen dan operacije. Operacija preložena za nedoločen čas.
Zamenjava ordinacije. Ponovno zahtevan kontrolni pregled pred operacijo, določen dan operacije daleč predaleč.
Ponovno menjava ordinacije. Pred operacijo PONOVNO zahtevan kontrolni pregled, operacija pomaknjena za nedoločen čas v prihodnost.
V četrto gre rado, samoplačniško. Ampak, pazi ti to, PONOVNO zahtevan, že četrti kontrolni pregled pred operacijo.

Btw, operacija bi bila pri prvih treh na stroške ZZZS, vsi kontrolni pregledi pa so bili opravljeni samoplačniško (50 do 80 eur za dve minute), ker bi drugače čakal vsaj pol leta na te dve minute.

Magic1 ::

Lej ne gre se za količino dela, gre se za pogoje dela. Če si petek in svetek v službi, niso to dobri pogoji za lepo življenje. Dežuranje ti pa itak zjaha sistem, še lepše pa je da še frej dneva nimaš po njem. Koliko od vas po 35. letu je še sposobih žurat do štirih in zjutraj bit normalno operativen? Lepo je vsak dan konstantno 8ur spat in bit pameten.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Pithlit ::

111111111111 je izjavil:

Pač si opravilno nesposobna. Sprijazni se.

No, da vidimo kolk si ti opravilno sposoben. Najdi mi ti to aplikacijo. Sej mi je ni treba linkat... Sam zanima me iz kje si prišel do svojega zaključka.
Life is as complicated as we make it...

Jure14 ::

Pithlit ::

Magic1 je izjavil:

Lej ne gre se za količino dela, gre se za pogoje dela. Če si petek in svetek v službi, niso to dobri pogoji za lepo življenje. Dežuranje ti pa itak zjaha sistem, še lepše pa je da še frej dneva nimaš po njem. Koliko od vas po 35. letu je še sposobih žurat do štirih in zjutraj bit normalno operativen? Lepo je vsak dan konstantno 8ur spat in bit pameten.

Zadnjih 6 let sem kar lepo po en teden na mesec dežurala (najmanj... Ko je šel kdo na dopust/bolniško je bilo tega seveda več), 365 dni na leto v pripravljenosti na dežurstvo. Nisem več najmlajša, nisem delala v zdravstvu. Niti nisem dobivala 'dohtarske' plače.

Čudno da jaz lahko funkcioniram, ane?

Jure14 je izjavil:

https://dozdravnika.si

To je aplikacija? (no ja, valda da je... spletna)

Hvala, seveda.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

Jure14 ::

Pa saj velika večina podobnih "aplikacij" je samo "ovojnica" okoli nekega prikazovalnika spletnih strani (recimo WebView).
V bistvu spletni brskalnik, ki ti prikazuje samo točno določeno stran.

Magic1 ::

Pithlit je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Lej ne gre se za količino dela, gre se za pogoje dela. Če si petek in svetek v službi, niso to dobri pogoji za lepo življenje. Dežuranje ti pa itak zjaha sistem, še lepše pa je da še frej dneva nimaš po njem. Koliko od vas po 35. letu je še sposobih žurat do štirih in zjutraj bit normalno operativen? Lepo je vsak dan konstantno 8ur spat in bit pameten.

Zadnjih 6 let sem kar lepo po en teden na mesec dežurala (najmanj... Ko je šel kdo na dopust/bolniško je bilo tega seveda več), 365 dni na leto v pripravljenosti na dežurstvo. Nisem več najmlajša, nisem delala v zdravstvu. Niti nisem dobivala 'dohtarske' plače.

Čudno da jaz lahko funkcioniram, ane?

Jure14 je izjavil:

https://dozdravnika.si

To je aplikacija? (no ja, valda da je... spletna)

Hvala, seveda.

In, si srečna, ko dežuraš? Imaš čas za družino in otroke? Imaš znanje za "dohtarsko" plačo?
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Pithlit ::

Jure14 je izjavil:

Pa saj velika večina podobnih "aplikacij" je samo "ovojnica" okoli nekega prikazovalnika spletnih strani (recimo WebView).
V bistvu spletni brskalnik, ki ti prikazuje samo točno določeno stran.

To že. Sam pač dandanašnji če mi nekdo reče "aplikacija" pač ne pomislim ravno na spletno. Pa če imam vse ostalo lahko v zvem, bi tud en tak wrapper lahko tja notri zapakirali. Train of thought.

V vsakem primeru, hvala za info.

Magic1 je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Lej ne gre se za količino dela, gre se za pogoje dela. Če si petek in svetek v službi, niso to dobri pogoji za lepo življenje. Dežuranje ti pa itak zjaha sistem, še lepše pa je da še frej dneva nimaš po njem. Koliko od vas po 35. letu je še sposobih žurat do štirih in zjutraj bit normalno operativen? Lepo je vsak dan konstantno 8ur spat in bit pameten.

Zadnjih 6 let sem kar lepo po en teden na mesec dežurala (najmanj... Ko je šel kdo na dopust/bolniško je bilo tega seveda več), 365 dni na leto v pripravljenosti na dežurstvo. Nisem več najmlajša, nisem delala v zdravstvu. Niti nisem dobivala 'dohtarske' plače.

Čudno da jaz lahko funkcioniram, ane?

Jure14 je izjavil:

https://dozdravnika.si

To je aplikacija? (no ja, valda da je... spletna)

Hvala, seveda.

In, si srečna, ko dežuraš? Imaš čas za družino in otroke? Imaš znanje za "dohtarsko" plačo?

Kaj ima to veze? Ti daš ta argument ven in nekako pričakuješ da sočustvujemo z ljudmi ki se pritožujejo nad plačo čistilke.

Ne, ne sočustvujemo ker imamo povsem enake argumente... pa se nam nekateri še rogajo.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

Magic1 ::

A ti boš rekla, da delaš več kot 220h nadur v letu, ko že primerjaš pogoje? Se zavedaš, da je 40+8 dvakrat nad dovoljeno mejo?
Magic

Pithlit ::

Magic1 je izjavil:

A ti boš rekla, da delaš več kot 220h nadur v letu, ko že primerjaš pogoje? Se zavedaš, da je 40+8 dvakrat nad dovoljeno mejo?

A sam 220?

Ne, jaz ti bom rekla da jih imam 20 na mesec. Plus dežurstvo. Plus pripravljenost na dežurstvo 24/7/365.

Šiht je 20km od doma pa imam na mesec povprečno 1200+ km sam za prihod na šiht pa nazaj domov.
Life is as complicated as we make it...

LeQuack ::

Zdravniki so zmagali vsak dan ko gre stavka naprej. Manj dela, na telefon se ne rabijo oglašati itd. Potem pa še več biznisa za njihov popoldanski posel. To je večkratna zmaga že brez povišice.
Quack !

ginekk ::

Magic1 je izjavil:


In, si srečna, ko dežuraš? Imaš čas za družino in otroke? Imaš znanje za "dohtarsko" plačo?


Lol no. Vsem razen medicincem je jasno, da obstajajo dežuranje in nadure tudi izven zdravniškega poklica.

Še bolj pa, da je medicina nič kaj posebna intelektualno. Rabiš povprečen IQ in dober spomin. In zaradi tega nisi noben bog, ker sam po sebi medicinc ne reši ničesar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ginekk ()

Magic1 ::

Pithlit je izjavil:

Magic1 je izjavil:

A ti boš rekla, da delaš več kot 220h nadur v letu, ko že primerjaš pogoje? Se zavedaš, da je 40+8 dvakrat nad dovoljeno mejo?

A sam 220?

Ne, jaz ti bom rekla da jih imam 20 na mesec. Plus dežurstvo. Plus pripravljenost na dežurstvo 24/7/365.

Šiht je 20km od doma pa imam na mesec povprečno 1200+ km sam za prihod na šiht pa nazaj domov.

Super. Povej firmo, ti naročimo inšpekcijo, ki ti bo uredila zadevo. Ti celo te pravice imaš... 220 je zakonski maksimum. 8x50 = 400 ur . Ta soglasja, ki so jih zdaj preklicali so bila za dežurstva nad 400. Boga revca si komaj do minimalne norme prišla pa te že lahko s inšpekcijo rešujemo.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

johnnyyy ::

Malidelničar je izjavil:

Ne vem, imam občutek, da se pritisk vlade preko medijev krepi in da je vlada tu uspela dobiti javno mnenje na svojo stran ...
Če to ni definicija popolne zmage ...
Pirova verjetno ni ...

To je kot zmaga Vietnamcev nad Američani. So imeli precej več žrtev kot Američani, uničenega okolja, infrastrukture, gospodarstvo pa je šlo v srednji vek. Ampak, "zmagali" pa so :D.

Pithlit je izjavil:

Zadnjih 6 let sem kar lepo po en teden na mesec dežurala (najmanj... Ko je šel kdo na dopust/bolniško je bilo tega seveda več), 365 dni na leto v pripravljenosti na dežurstvo. Nisem več najmlajša, nisem delala v zdravstvu. Niti nisem dobivala 'dohtarske' plače.

Čudno da jaz lahko funkcioniram, ane?

Po navadi funkcioniraš zaradi odnosov in spoštovanja, tako med zaposlenimi, vodstvom, lastniki in tudi strankami. Če imaš na eni strani super duper menagerja, ki se s tvojim predstavnikom noče pogovarjati in se ne drži dogovorov, tretje osebe (mediji) pa pumpajo stranke, da si preveč plačan, da nič ne delaš itd. verjemi, da nekih presežkov večina ljudi v takšnem okolju ne bo delala.

Magic1 ::

Svet se spreminja, ljudje so vedno bolj komot. Za zdravnike bi jaz pričakoval, da bodo še bolj komot, ker so kar nekaj več vložili v znanje, kot povprečje. A temu pri nas v večini ni tako, oni skoz delajo in nimajo nič časa za druge stvari. Pa to ne mislim, da laufajo in delajo kot zmešani. Ne, samo dosti več so v službi. Včasih je enostavno, včasih je hudičevo, a vedno je dolgoo. Pač dodaten dan na teden (ali več s soglasjem) se še kako pozna. Sploh ko pride to še čez noč, ki ti sploh zjaha ritem.
Kot sem rekel, časi so drugi in mularija ne bo več delala po starih normah. Mladi bodo preprosto šli privat, ali v tujino s svojim znanjem. Lahko jim mi zdaj vziljujemo 40+8, samo če imajo izbiro, jih ne bomo uspeli prisilit. Mesečnik pa sanja o 35 urnem tednu:))
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Mato989 ::

Magic1 je izjavil:

Svet se spreminja, ljudje so vedno bolj komot. Za zdravnike bi jaz pričakoval, da bodo še bolj komot, ker so kar nekaj več vložili v znanje, kot povprečje. A temu pri nas v večini ni tako, oni skoz delajo in nimajo nič časa za druge stvari. Pa to ne mislim, da laufajo in delajo kot zmešani. Ne, samo dosti več so v službi. Včasih je enostavno, včasih je hudičevo, a vedno je dogoo. Pač dodaten dan na teden (ali več s soglasjem) se še kako pozna. Sploh ko pride to še čez noč. Kot sem rekel, časi so drugi in mularija ne bo več delala po starih normah. Mladi bodo preprosto šli privat, ali v tujino s svojim znanjem. Lahko jim mi zdaj vziljujemo 40+8, samo če imajo izbiro, jih ne bomo uspeli prisilit. Mesečnik pa sanja o 35 urnem tednu:))


Problem je da vlaganje v znanje ne pomeni bolj komot dela... včasih je najbolj komot delo onemu na OŠ izobrazbi ki daje ven in not v CNC komade in izmeri s šublerjem...

Treba je končno nehat razmišljat v stilu "Uči se da ti ne bo treba delat"
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Magic1 ::

A to boš ti danes mulariji dopovedal, ki jim je že 5 dni na teden od 8-16h najhujša muka? Tukaj prihaja zdaj do razkoraka med enim in drugim svetom.
"Uči se da ti ne bo treba delat" ima en pomemben kaviat. Včasih se je delalo konkretno fizično in delo s glavo je bilo ocenjeno, kot "lažje". Torej ta rek je mišljen v smislu manj fizičnega dela in ne mentalnega. Danes se je nivo fizičnega dela bistveno izboljšal, mentalno pa poslabšal. Razmere se spreminjajo, samo mentaliteta ne dohaja vedno spremembam.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Pithlit ::

Magic1 je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Magic1 je izjavil:

A ti boš rekla, da delaš več kot 220h nadur v letu, ko že primerjaš pogoje? Se zavedaš, da je 40+8 dvakrat nad dovoljeno mejo?

A sam 220?

Ne, jaz ti bom rekla da jih imam 20 na mesec. Plus dežurstvo. Plus pripravljenost na dežurstvo 24/7/365.

Šiht je 20km od doma pa imam na mesec povprečno 1200+ km sam za prihod na šiht pa nazaj domov.

Super. Povej firmo, ti naročimo inšpekcijo, ki ti bo uredila zadevo. Ti celo te pravice imaš... 220 je zakonski maksimum. 8x50 = 400 ur . Ta soglasja, ki so jih zdaj preklicali so bila za dežurstva nad 400. Boga revca si komaj do minimalne norme prišla pa te že lahko s inšpekcijo rešujemo.

Brez skrbi, dežurstva niso nadure. Je pa lepo videt kako hitro začneš človeka podjebavat ko se ti narativa posuje. Še lepše pa je videt da dejansko verjameš da veš kaj govoriš. Ni panike. Si le še eden v vrsti ki je pokazal svoj pravi obraz.
Life is as complicated as we make it...

Jure14 ::

Mato989 je izjavil:


Treba je končno nehat razmišljat v stilu "Uči se da ti ne bo treba delat"

Lepo in fajn, ampak deluje samo do 40.leta starosti.
Naprej mora pa tudi nekaj znati, ker samo od prodaje svoje fizične moči ne bo več živel.

Nekdo brez nekih omembe vrednih šol bo lahko lepo preživel kakšnih 20 let dela, potem ga bodo pa izrinili mlajši, z večjo močjo.
Po lestvici gor pa ne bo šel, ker nima dovolj znanja. In bo zvisel.
Samo znanje, pridobljeno z delom, ni dovolj. Je treba narediti ob delu vsaj še kakšno izobraževanje. Kar pa pri starosti 40 ni več tako enostavno. In sploh ne komot.

Pithlit je izjavil:

Zadnjih 6 let sem kar lepo po en teden na mesec dežurala (najmanj... Ko je šel kdo na dopust/bolniško je bilo tega seveda več), 365 dni na leto v pripravljenosti na dežurstvo. Nisem več najmlajša, nisem delala v zdravstvu. Niti nisem dobivala 'dohtarske' plače.

Čudno da jaz lahko funkcioniram, ane?

Hm zaenkrat še "lahko" tako funkcioniraš.
Ampak, ali si "želiš" tako delat?
Ali je bolj da "moraš" tako delat?

Vidiš, zdravnikom pa ni "treba" tako funkcionirat.
In upajo si to tudi pokazati. In zahtevati kaj več.
Ker imajo pač boljšo pogajalsko pozicijo kot ti ali kot čistilka Fata.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jure14 ()
««
83 / 118
»»