Slo-Tech - Trinajstletni Willis Gibson, znan pod spletnim vzdevkom Blue Scuti, je postal prvi človek na svetu, ki je premagal legendarno igro Tetris na konzoli NES. Igra sicer nima klasičnega konca, zato kot zmago štejejo trenutek, ko se igra sesuje in je ni možno več igrati. Doslej tega ni uspelo doseči še nobenem človeku, je pa umetna inteligenca že predlani uspela zlomiti igro. A ko to stori človek, je dosežek vendarle poseben.
Igro Tetris je izumil sovjetski programer Aleksej Pajitnov, nato pa je leta 1989 izšla na konzoli Nintendo Entertainment System (NES). Hitro je postala ena najbolj priljubljenih iger vseh časov, ki so jo igralci skušali dokončati. Dolga leta se nikomur ni uspelo prebiti dlje od 29. stopnje, nato pa so igralci ugotovili, da je krmilnik možno upravljati s posebno tehniko tipkanja, kar omogoča hitrejše vnose in napredovanje do višjih stopenj. V igri sicer ni sprogramiranega konca, a zaradi omejitev pomnilnika se sčasoma sesuje. Gibsonu se je to zgodilo v 157. stopnji.
Gibbson oziroma Blue Scuti igra Tetris od leta 2021, ko se je nad njo navdušil kod drugod kakor na YouTubu. Gibson igra na konzoli RetroN, ki uporablja enako strojno opremo kot originalni NES. Tedensko Tetrisu posveti okrog 20 ur, kar je bilo dovolj, da je v tri četrt ure kot prvi na svetu brez trikov premagal igro. Dosedanji zmagovalci so bodisi uporabljali prilagojeno opremo bodisi so bili umetna inteligenca.
Kdaj se igra zruši, je odvisno od načina igranja in zbranih točk. Seveda obstajajo tudi številne druge inačice Tetra za najrazličnejše platforme, ki imajo tudi dobro definiran konec in jih je možno dokončati v klasičnem pomenu besede.
Tudi na Commodore 64 je igra Tetris z leta 1988 skoraj enaka, zidarska obrt, cegel na cegel, plača.
Se je pa Wallace Beben potrudil in v igro stlačil naslednjo 25-minutno skladbo za dolge igralne seanse oz. da je špilalo iz televizorja med izvajanjem drugih opravil (ušesnemu maslu bolj blagodejna verzija; dejansko je bilo na televizorju slišati bolj mehkoben zvok, verjetno zaradi low-pass filtra):
Zanimivo, kaj se je nekoč dalo narediti z 8-bitnim 1 MHz procesorjem s 64 kB RAM-a in zvočnim čipom. Si predstavljaš, da bi imel danes kdo v osebnem računalniku milijonkrat več RAM-a, noro.
Tu lejt mikimaus. Na original PC igri je šlo do 32.767, potem pa ga je vrglo na -32.767, kar je bil cilj, da si igro 'obrnu' in če se še dobro spomnim, max vrednost za smallint spremenljivko. :)
Samo kot zanimivost: Na Ministrstvu za promet in zveze so imeli v eni pisarni v ekranu vžgano ekransko sliko od tetrisa (obrobe in fiksno besedilo). Šlo je za Herkules grafiko in seveda monokromatske katodne monitorje.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021
Nisem vedel, da je tetris med današnjo mladino tako popularna igra, in to celo toliko, da tamali med vsemi programi večinoma gledajo, kako jo drugi igrajo. (Sploh ne poznam televizijskega programa, ki to omogoča.)
Tole :D Dobil v Metro-ju v Avstriji za 200 mark se mi zdi, koliko je bilo pa to šilingov pa ne vem, kot bi mi prinesla Jezus pa Marija, pa Alah pa Buda vsi skupaj darilo. :D
Nisem vedel, da je tetris med današnjo mladino tako popularna igra, in to celo toliko, da tamali med vsemi programi večinoma gledajo, kako jo drugi igrajo. (Sploh ne poznam televizijskega programa, ki to omogoča.)
tetris ne, se pa na veliko gleda vse drugo igračkanje, predvsem na youtube, ki ga ponuja vsak tv
Tetrinet je bil sicer prava multiplayer stvar, ko si z dobro igro dobil posebne kocke in lahko drugemu delal štalo na boardu. Mislim, da smo igrali 6-way.
Žal pa se je dalo cheatat in so nekateri pokvarili igro.
Hmm, a ni rekord naredil nekdo pred desetletji, youtube 'Arika Tetris' v Insane mode.
Moraš prebrati članek, pa boš razumel, da tu ni govora o kateremkoli Tetrisu, ampak o Tetrisu za Nintendo NES (ti si linkal Tetris The Grand Master 3). Že pri NES verziji se folk deli v dve skupini "speed runnerjev". Tiste, ki igrajo NTSC (60 fps) ali PAL (50 fps) verzijo.
Ne vem, če. Od TV-ja lahko odneseš bistveno več, kot z igranjem tetrisa.
na tvju danes tamali večinoma gledajo druge kako igrajo tetris, tako da je vprašanje, ali je bolje gledati druge ali igrati sam
Nič drugače kot pro šport. Večina ljudi rada gleda šport. Redki ga tudi igrajo (sploh). Res pa je, da je pri igrah ratio igralcev / gledalcev malo drugačnejši. Poleg tega imaš pa tudi streamerje / youtuberje, ki jim ni cilj, da so dobro igrajo, ampak, da zabavajo gledalce.
Starši ga držijo nevtralnega dokler se ne bo sam odločil o svojem spolu, perfectly normal.
Prosim ne se delat (se bolj) neumne. Spol je zakodiran v genih in ga ni mogoce spremeniti, tukaj se ni nic za odlocat. Spremenis lahko svoje vídenje lastnega spola (kar itak nobenega ne briga, to je tvoja privat/intimna stvar) in pa svoj zunanji izgled (ki itak nima vpliva na spol, je samo odraz kako vidis/sprejemas samega sebe). Oboje vecina spreminja skozi celotno zivljenje, zelo malo je takih ki se pri mladih letih odlocijo kako se pocutijo in kako bi radi izgledali, in potem furajo iste obcutke in isti izgled do konca zivljenja.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.