» »

Manjkajoča antena za matično

Manjkajoča antena za matično

miko22 ::

Zdravo
Mogoče kdo ve kako sedaj rešit.
pred časom, sem kupil matično GIGABYTE A520I AC.
Vse ok, deluje še danes.
Sedaj bi rad zadevo povezal na wifi, pa ne najdem več te antene.Ja, vem, sam sem si kriv. Čisto možno je da sem vrgel stran(čeprav dvomim).

Antena zgleda takole(malo poskrolaj dol): KLIK
Lahko kaj druga uporabim? Ker origninal bo ziher drago, če bo sploh za dobit.
Kak predlog?
  • spremenilo: miko22 ()

SimplTech ::

Kolikor je razvidno iz slike imaš na plošči standardne ženske RP-SMA konektorje.

Tako lahko uporabiš katero koli Wifi anteno z moškim RP-SMA konektorjem. Večina jih je takšnih - za primer lahko pobereš antene dol iz kakšnega starega routerja, ki mogoče doma leži.

Drugače pa pogledaš na AliExpress za anteno ki ti ustreza: primer

Zgodovina sprememb…

miko22 ::

Bom probal. Hvala za idejo.

miko22 ::

Evo, sposodil anteno z enega usb adapterja za wifi. Takoj 4 črtice :)

miko22 ::

SimplTech je izjavil:

Kolikor je razvidno iz slike imaš na plošči standardne ženske RP-SMA konektorje.

Tako lahko uporabiš katero koli Wifi anteno z moškim RP-SMA konektorjem. Večina jih je takšnih - za primer lahko pobereš antene dol iz kakšnega starega routerja, ki mogoče doma leži.

Drugače pa pogledaš na AliExpress za anteno ki ti ustreza: primer


To kaj si dal link na Aliexpress....bom še kupil kakega, samo so razlike v dBi med 6 in 12 dBi. Je pomembno?

Gapi ::

Za domačo uporabo in pri teh kitajskih antenah je tako vseeno koliko dBi ima. Vzami nekaj kar je tebi praktično. Normalno so na routerjih in mrežnih karticah od 3dBi do 5dBi tovarniško.
No person is rich enough,to buy back his past.

SimplTech ::

Poenostavljeno enota dBi označuje stopnjo ojačitve Wifi signala.

Načeloma več dBi pomeni večjo ojačitev, a Kitajci zelo radi pišejo številke z veliko mero marketinše svobode.

Gapi je dobro predlagal - vzami nekaj kar ti odgovarja po velikosti in ceni.

miko22 ::

Ok, hvala. Sem nekaj naročil za 2€

Ahim ::

miko22 je izjavil:

To kaj si dal link na Aliexpress....bom še kupil kakega, samo so razlike v dBi med 6 in 12 dBi. Je pomembno?

Tezava pri dobitku signala (ce je sploh resnicen ...) je lahko samo, ce je na racun usmerjenosti antene, ti bi pa recimo rabil pokritost v vse smeri. Ce pise, da je antenica omni(direkcijska), potem "vec dBi = bolje" (ce je stevilka sploh resnicna).

Gapi ::

Ahim je izjavil:

miko22 je izjavil:

To kaj si dal link na Aliexpress....bom še kupil kakega, samo so razlike v dBi med 6 in 12 dBi. Je pomembno?

Tezava pri dobitku signala (ce je sploh resnicen ...) je lahko samo, ce je na racun usmerjenosti antene, ti bi pa recimo rabil pokritost v vse smeri. Ce pise, da je antenica omni(direkcijska), potem "vec dBi = bolje" (ce je stevilka sploh resnicna).

Ker gre za kitajsko robo pri kateri ni znano resničnih podatkov o dBi sem mu predlagal da naj raje gleda na praktično uporabo kot pa na dBi. Če pa fant želi res kaj boljšega naj pa pogleda drugje kot pa na AE.
No person is rich enough,to buy back his past.

Ahim ::

Gapi je izjavil:

Ker gre za kitajsko robo pri kateri ni znano resničnih podatkov o dBi sem mu predlagal da naj raje gleda na praktično uporabo kot pa na dBi. Če pa fant želi res kaj boljšega naj pa pogleda drugje kot pa na AE.

Saj si mu dobro napisal, jaz sem samo se malo dopolnil pojasnilo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kitajske antene za ojačanje wifi

Oddelek: Pomoč in nasveti
151480 (1129) SeMiNeSanja
»

Repetitor / ojačevalec 3G/HSDPA signala ali alternativa za bogu za hrbtom

Oddelek: Mobilne tehnologije
113608 (3249) D3m
»

Iščem anteno za modem ZTE MF668

Oddelek: Mobilne tehnologije
131957 (1732) Daniel
»

TP-LINK-TL-WN722N Wi-fi Adapter - Mnenje?

Oddelek: Omrežja in internet
122280 (2106) fujtajksel
»

Kitajske antene 10dbi+

Oddelek: Omrežja in internet
276321 (5343) krop

Več podobnih tem