» »

Disk se ne pusti inicijalizirat

Disk se ne pusti inicijalizirat

oldmen ::

Diskt 1TB SATA ko ga priklopim je neviden. V upravitelju diskov mi ponudi inicijalizacijo diska, določiti bi moral črko pogona.Disk je označen za nedodeljenega.Tako diska ne gre formatirat, ne določit particije. Verjetno se ne da ničesar narediti.

Baja ::

cmd

diskpart

list disk

select disk X(stevilka diska iz list disk)

clean

potem poskusi še enkrat z inicializacijo

oldmen ::

Točno sem upošteval navodilo in vse je teklo v redu.V upravitelju je potem zopet zavrnil inicalizacijo.Vprašanje, ali je možna inicializacija kar v DOS-u in kako napišem ukaz zato ?
Po list ukazu lepo napiše št.diska 2 in velikost diska. Pomeni da disk je tu, bi ga v DOS-u lahko formatiral ?

Hvala za vaš odgovor, bilo bi res lepo, če bi se disk povrnil nazaj.

MIHAc27 ::

prenesi crystal disk info in poglej, če je disk ok... se bojim, da ni.
A disk je nov, star?

oldmen ::

Disk sem dobil tak in ni videti star.Seveda bi crystal disk info o njem lahko postregel z podatki pa ga sploh ne zazna.Zanimivo ko disk priklopim se pojavi zvočni signal, je pa viden v upravitelju diskov kjer je označen za nedodeljenega. Lepo je viden tudi po navodilu Baje pod List disk, tudi clean ukaz se izvrši. Problem je in ostaja inicializacija diska in verjetno postavitev particij. Nevem ali obstaja kakšen program za inicalizacijo diska. OK če disk izdihnil ni tak problem, ni šlo za izgubo podatkov, bi pa bilo interesantno ugotoviti v čem je problem, da se ga ne da dodeliti, da kot piše ostaja nedodeljen.

polde66 ::

https://www.partitionwizard.com/free-pa...
V programu izberi create disk in potrdi. Če to ne dela potem je z diskom nekaj narobe. Lahko pa še prej narediš format ali izbrišeš particije in potrdiš. Potem ustvariš novo.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

Daniel ::

Kot sem ti že drugje dejal, če kaže CRC napako je za na odpad. Tega ne boš oživil.

hojnikb ::

danes je ze 1TB ssd tako pocen, da se se z njim ne splača hecat v takih primerih, kaj sele z navadnim hddjem. Vrz v smeti.
#brezpodpisa

Hack3r ::

Baja je izjavil:

cmd

diskpart

list disk

select disk X(stevilka diska iz list disk)

clean

potem poskusi še enkrat z inicializacijo


ker je to samo polovica postopka lahko nadaljujemo tukaj,

convert mbr

create partition primary

select partition 1

active

format fs=ntfs quick

assign letter=g (lahko katerakoli prosta crka do z)

exit

Wizem ::

Sem imel 2 dni podoben primer (prenosnik in nov SSD). Meni je pomagalo, da sem ga odklopil in na novo priklopil na sata vodilo (čeprav ni bilo videti, da bi bilo kaj narobe pri stiku). Po ponovnem zagonu se je disk inicijaliziral. Če je možno, probaj kakšen drug SATA port.

panica ::

zamenjaj kabel...imel isti problem..

DamijanD ::

Samo zanimivost: Kolega je prejšnji teden kupil 4x 4TB HDD (nekaj za nas pomoje da WD) in je bil eden pokvarjen. Zanimivo, da tako pride skozi kontrolo pri proizvodnji.

oldmen ::

Hack3r je izjavil:

Baja je izjavil:

cmd

diskpart

list disk

select disk X(stevilka diska iz list disk)

clean

potem poskusi še enkrat z inicializacijo


ker je to samo polovica postopka lahko nadaljujemo tukaj,

convert mbr

create partition primary

select partition 1

active

format fs=ntfs quick

assign letter=g (lahko katerakoli prosta crka do z)

exit

Po vpisu convert mbr sem dobil odgovor:
diskpart has encountered aneror: Data error (cyclic redundancy check)
See the system event log for more information
če prevedem
diskpart je naletel na napako: podatkovna napaka (ciklično preverjanje redundance)
Za več informacij glejte dnevnik sistemskih dogodkov
Kje in kako pridem do teh dogodkov da si jih ogledam ?

Daniel ::

Event viewer. Vrzi stran in nabavi drugega.

Baja ::

točno tako, tole je za v reciklažo.

mirko960 ::

@oldman, lahko poizkusiš še tole...
Na Youtube iskalnik vpiši "Contact cleaning for HDD"
Na tak način sem "oživel" že par starih diskov s podobnimi simptomi.
V primeru neuspeha pa reciklaža.

oldmen ::

Tole pa je kar zanimivo gledat kako se problemov z diski da reševat.
Hvala za nasvet !

oldmen ::

Baja je izjavil:

točno tako, tole je za v reciklažo.


Vsekakor temu disku ne zaupam več.Glede diskov je pa zanimivo, ali se sploh dajo odpraviti kakšne napake in kako. Mnoge stvari v računalništvu in še kje se posodabljajo, da bi se disk posodobil pa ne.Kdaj pomaga menjava tiskanega vezja diska.

hojnikb ::

sj lahko posodobis disk. Ima firmware, kot vsaka druga stvar. Ampak to nebo reslo problema, ker praktično vse napake diskov so mehanske narave..
#brezpodpisa

pegasus ::

Če imaš res smolo, da imaš bad sektorje točno na začetku diska, ga v linuxu napadeš z badblocks -w. S tem ga prisiliš v realokacijo prizadetih sektorjev in upaš, da se sektorji z začetka diska prek LBA zmapirajo nekam drugam, na delujoč prostor.

hojnikb ::

to je bolj jalovo delo, k če se enkrat začnejo slabi sektorji, sploh če jih je več na kupu, jih bo vedno več, tut k jih enkrat zmappiraš. Itk, če vidiš slabe sektorje znotraj OSa, pomeni da je SMART ze naredil svoje in zmappiral vse, kar lahko pogliha z spare placom.
#brezpodpisa

pegasus ::

Da, tak disk ni več za resno delo, je pa super za igrat se z raid kodo, fs error handlingom in planiranimi data recovery scenariji.

oldmen ::

hojnikb je izjavil:

sj lahko posodobis disk. Ima firmware, kot vsaka druga stvar. Ampak to nebo reslo problema, ker praktično vse napake diskov so mehanske narave..

Pri SSD diskih verjetno mehanskih napak ni, pa prav tako se pri njih pojavljajo težave.

Invictus ::

Seveda so lahko mehanske napake, recimo hladni spoji...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zunanji trdi disk WD

Oddelek: Pomoč in nasveti
497134 (5415) _Denny_
»

zunanji trdi disk - formatiranje

Oddelek: Strojna oprema
111092 (925) Baja
»

Problem z USB ključem

Oddelek: Strojna oprema
141955 (1858) Jst
»

Prostor na trdem disku

Oddelek: Pomoč in nasveti
383083 (2809) boogie_xlr
»

težave z zagonom računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
14885 (708) JeanLuc

Več podobnih tem