» »

Repetitor / ojačevalec 3G/HSDPA signala ali alternativa za bogu za hrbtom

Repetitor / ojačevalec 3G/HSDPA signala ali alternativa za bogu za hrbtom

gregyk ::

Situacija je taka, da je hiša v selu, kjer HSDPA signal komaj lovi (ko je nekje najboljši signal telefon kaže jakost signala -103dB, eno dobro črtico). Druge možnosti interneta ni, zato se uporablja Galaxy S4 in Hotspot na njem. Občasno dela, večino časa pa ne... Zdaj sprašujem znalce, kje in kakšen cenovno ugoden ojačevalnik signala bi se splačalo kupit? Omrežje "oddaja" 3g/HSDPA na frekvenci 900MHz (operater m:tel, Republika Srbska). Gledam aliexpress, je kar nekaj teh repetitorjev/ojačevalcev samo nikjer ne zasledim podatka ali ojača tudi 3G povezavo ali samo standardno GSM...
Lahko pa tudi kak predlog na kakšen način bi se še dalo priti do interneta na tej zakotni lokaciji (seveda ne z enormnimi stroški, lahko kak predlog npr. za satelitski internet).

Hvala

chort ::

Dobrodošel v klubu Vukojebina. Jaz bi na tvojem mestu za internet vzel 3G/LTE router s priklopom za zunanjo anteno in dobro usmerjeno anteno (yagi, panel, za parabolo je 900MHz precej nizko) z nad 12dBi ojačanja. Moj internetni dostop je trenutno na Simobil LTE na razdalji 30km skoraj vidne linije in uporabljam njihov Huawei router B593 in MIMO 2x2 panel s 16dBi in dela zelo zadovoljivo. HD streaming ni problem.

Z repetitorji imam slabe izkušnje, vendar je pri meni signala res zelo malo - telefon se izven hiše poveže samo ob velikih praznikih. Problem repetitorja je predvsem feedback med oddajno (notranjo) in sprejemno (zunanjo) anteno in pa sama kvaliteta jajc ki prihajajo s kitajske. Testiral 4 različne in so zelo uporabni kot grelnik prostora, manj pa za osnovni namen. Morda ima kdo drug boljše izkušnje.

gregyk ::

chort je izjavil:

Dobrodošel v klubu Vukojebina. Jaz bi na tvojem mestu za internet vzel 3G/LTE router s priklopom za zunanjo anteno in dobro usmerjeno anteno (yagi, panel, za parabolo je 900MHz precej nizko) z nad 12dBi ojačanja. Moj internetni dostop je trenutno na Simobil LTE na razdalji 30km skoraj vidne linije in uporabljam njihov Huawei router B593 in MIMO 2x2 panel s 16dBi in dela zelo zadovoljivo. HD streaming ni problem.

Z repetitorji imam slabe izkušnje, vendar je pri meni signala res zelo malo - telefon se izven hiše poveže samo ob velikih praznikih. Problem repetitorja je predvsem feedback med oddajno (notranjo) in sprejemno (zunanjo) anteno in pa sama kvaliteta jajc ki prihajajo s kitajske. Testiral 4 različne in so zelo uporabni kot grelnik prostora, manj pa za osnovni namen. Morda ima kdo drug boljše izkušnje.


Hvala za idejo. Bom najbrž res šel v tej smeri.

Spajky ::

Tukaj imaš še nekaj idej, glej pod 5 ...
http://www.elektron.si/forum/viewtopic....
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

gregyk ::

Spajky je izjavil:

Tukaj imaš še nekaj idej, glej pod 5 ...
http://www.elektron.si/forum/viewtopic....

Zanimivo. Zdaj sem se odločil da preizkusim MiFi napravico ki jo bom priklopil na zunanjo usmerjeno anteno, upam da bo stvar delovala, bom vedel v roku kakega meseca ko bom šel spet "dol" :)

Tilen ::

Na testu sem imel Huawei B315 in bil zelo zadovoljen. LTE signala s telefonom nimam praktično nikjer v hiši, le na enem zakotnem mestu. Tja sem priklopil Huawei B315 in ločene eksterne antene, katere je mogoče "prilepiti" kar na šipo, ker imajo vakumski nosilec. Bomba - dosegal cca 20/15 brez problema, med tem, ko je na telefonu delovalo max cca 5/1. V enem dnevu sem preko mobilnega omrežja prenesel cca 150 GB podatkov. Napravica je bila 24/7 na maksimalni obremenitvi in se ni niti enkrat resetirala. Priporočam!
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

madog ::

Tilen je izjavil:

Na testu sem imel Huawei B315 in bil zelo zadovoljen. LTE signala s telefonom nimam praktično nikjer v hiši, le na enem zakotnem mestu. Tja sem priklopil Huawei B315 in ločene eksterne antene, katere je mogoče "prilepiti" kar na šipo, ker imajo vakumski nosilec. Bomba - dosegal cca 20/15 brez problema, med tem, ko je na telefonu delovalo max cca 5/1. V enem dnevu sem preko mobilnega omrežja prenesel cca 150 GB podatkov. Napravica je bila 24/7 na maksimalni obremenitvi in se ni niti enkrat resetirala. Priporočam!


Kateri oerater in kakšen paket neta pa imaš da tako vleče....???
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

Tilen ::

Šlo bi še bistveno hitreje, če bi imel doma boljši signal. V mestu dosegam tudi do 150 Mbit/s. Operater je Si.mobil, paket je pa malce prilagojen za testiranje. >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

gregyk ::

Tilen je izjavil:

Na testu sem imel Huawei B315 in bil zelo zadovoljen. LTE signala s telefonom nimam praktično nikjer v hiši, le na enem zakotnem mestu. Tja sem priklopil Huawei B315 in ločene eksterne antene, katere je mogoče "prilepiti" kar na šipo, ker imajo vakumski nosilec. Bomba - dosegal cca 20/15 brez problema, med tem, ko je na telefonu delovalo max cca 5/1. V enem dnevu sem preko mobilnega omrežja prenesel cca 150 GB podatkov. Napravica je bila 24/7 na maksimalni obremenitvi in se ni niti enkrat resetirala. Priporočam!


Mislim da bi bil to overkill za to kar potrebujem... razmišljam o nakupu rabljene mifi naprave ZTE za 20eur, važno da podpira HSDPA.

RockyS ::

Če te zanima, prodajam komplet WiFi Router Modem Huawei 3G B683 in anteno GSM-3G P54 12dBi z 10m FME kabla + konektor, ki sem ga uporabljal na vikendu.

gregyk ::

RockyS je izjavil:

Če te zanima, prodajam komplet WiFi Router Modem Huawei 3G B683 in anteno GSM-3G P54 12dBi z 10m FME kabla + konektor, ki sem ga uporabljal na vikendu.

Sem ti poslal včeraj ZS, čakam odgovor.

D3m ::

Sosed kupil repetitor in moja antena od repetitorja je usmerjena točno proti njemu.

God dammit.
|HP EliteBook|R5 6650U|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LTE router in zunanja antena

Oddelek: Omrežja in internet
144432 (550) SambaShare
»

4G router

Oddelek: Mobilne tehnologije
283689 (2366) BlaY0
»

LTE router z DMZ na glavni Mikrotik router?

Oddelek: Omrežja in internet
242236 (1431) brez-imenko
»

A1 TV AS LTE (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
21052401 (27740) brez-imenko
»

GSM modem/ruter za domaču uporabo

Oddelek: Kaj kupiti
81073 (813) MrGTO

Več podobnih tem