» »

Adobe Acrobat Printanje obojestransko

Adobe Acrobat Printanje obojestransko

arcane ::

Pozdravljeni.
Imam malce specifičen problem okoli tiskanja pdf fatotek na A3 list. Enostavno ne najdem načina, kako bi sprintal na A3 list papirja vsebino pdf datoteke. Pojasnim:
Npr. da imam na voljo v pdf datoteki 4 strani: stran 1, stran 2, stran 3 in stran 4. Stiskam lahko tako, da se na enem A4 listu nahajata stiskana stran 1 in stran 2 pdf datoteke, na drugem A4 listu pa stran 3 in stran 4 pdf datoteke. In ko stiskam več strani, se bere kot knjiga, ki jo lahko vežem v špiralo in to je to. Kaj pa če bi želel tak isti pristop stiskati na A3 format ? Torej, da ne stiskam na dva A4 lista, amapak vse 4 strani na en A3 format, pri čemer PA POMEMBNO: morajo strani med sabo sovpadati. Torej stran 1 iz pdf datoteke mora imeti na nasprotni strani A3 papirja sebi pripadajočo stran 2 iz pdf datoteke in stran 3 iz pdf datoteke mora imeti na drugi strani papirja A3 sebi pripadajočo stran 4 iz pdf datoteke. Namen je, da se A3 potem razreže na dva dela in dobiš dve A4 papirja, tako kot v prvotnem primeru in lahko vežeš v špiralo. Upam da sem dobro pojasnil, kaj sploh želim.

Kakšne ideje, kje oz. kako se da to narediti v Adobe Acrobat ? Uporabljam verzijo 2022.

Hvala.
lp

bluefish ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

arcane ::

Da, mislim da bo to to. Sem testno kreiral 12 strani in na prvi A3 strani so bile stiskane strani 12, 1, na drugi pa 2 in 11 (tako kot kaže pripeti link). Človek bi pričakoval da se stiskajo strani 1,2,3,4 ampak ker je booklet (po mojem za knjigoveze, ki pričakujejo pole), se strani malo pomešajo :) Ampak ko se razreže, pridejo pa strani stiskane povsem pravilno. Malo bo pa treba premetati liste po razrezu A3 papirja, da pride pravilen vrstni red strani.

Hvala za hiter odgovor in pomoč :)
lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PDF urejevalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
203910 (2388) Mavrik
»

PDF za vnos podatkov

Oddelek: Programska oprema
182410 (1955) ...:TOMI:...
»

E-revija

Oddelek: Izdelava spletišč
173515 (1861) bosmla
»

Printanje v AdobeAcrobatReader 7

Oddelek: Programska oprema
152423 (2210) opeter
»

.doc v .pdf

Oddelek: Programska oprema
102703 (2458) 2tiLen

Več podobnih tem