» »

kaj najprej zamenjat?

kaj najprej zamenjat?

hipi69 ::

Mam sledeč sistem:

Epox 8khal+
Amd 1800+
ibm 60 Gb
Inno3d GForce 4 440 MX
Creativ SB Live!
Lite-On 40*12*48
Toshiba DVD 16*48
napajalnik 300w
15' monitor (fit.com?)
no-name ohišje
neki ventilatorjev


Zanima me kaj bi se najprej splačal zamenjat (cca. 50-60k Sit)
  • spremenil: hipi69 ()

alkoo ::

kulk maš rama? :)

ne vem zaka bi menju kej pa vseen...
po moje grafično (če velik igrce špilaš) in mal rama dokupiš kr ga ni nkol preveč.

ali3n ::

zamenjaj monitor! cca. 65k -> samsung 959NF (flat, diamotron cev); oči ti bodo hvaležne...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

boštjan ::

definitivno monitor,razen če tebe ne moti 15",to pa sam najbolj veš,saj ti gledaš v monitor in ne mi.aja,pa ne rabi glih bit 19",sploh če si na tesnem s kešom,bo kar 17" dovolj,recimo ta bo tudi ok

ali3n ::

pa še 3% popusta maš - kot slotechovc :D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

hipi69 ::

ja rama mam 512 MB
se bom verjetn za monitor odloču.

Hvala

Caligula ::

Pr monitorju ti bodo ucke se velik bolj hvalezne, ce bo LCD vzel.
Sploh glede na specifikacije compa ne delas z njim nc, kar bi zahtevalo superhudga LCDja za 200 cukov.

boštjan ::

Sploh glede na specifikacije compa ne delas z njim nc, kar bi zahtevalo superhudga LCDja za 200 cukov.

le kako ti po specifikaciji compa vidiš,da ne dela z njim nič?

IceIceBaby ::

Men se tale mašina zdi dost prehuda da bi karkoli od drobovja menjal razen če si zagrizen gamer.

Monitor si pa le nabav. Za teh 60k mogoče res kakšnega LCDja dobiš. Resolucija bo ista kot zdej, s tem da bo večja slika in dost bolj prijazna do oči.

BlazP ::

Men se zdi, da ta graficna kartica nima izhoda za LCD.
Drugac pa res najprej monitor! Takoj za tem pa graficno, saj jo imam tudi jaz in nisem zadovoljen z njo(vec) :D

boštjan ::

Men se zdi, da ta graficna kartica nima izhoda za LCD.

analogni izhod ziher ma,tudi vsak LCD se da na analogni priključek dat.

Caligula ::

Dragi bostjan, s to plato, RAMom, in tem procesorjem obstaja 99% verjetnost, da ne pocne s tem compom stvari, zaradi katerih bi potreboval LCD za 200.000 SIT. Skratka bil bi zadovoljen z takim v cenovnem razredu me 60 in 100.000 SIT.

Jaz sem v tem razredu zelo zadovolen, ker imam sicer malo mocnejsi comp ampak aplikacije-vido, igre,.. na takem LCDju vse tecejo brez ghostinga,..

Ce bi imel veliko mocnejso graficno, recimo 9800, ki ima idlicno sliko,.. zelo hud comp, ki bi res lahko omogocal ful hude igre pri najvisjih frekvencah,.. pa bi mu bolj svetoval dober analogni monitor glede na njegov razpolozljiv proracun.

Tako pa je za tiste igre, ki jih igra, obcasen video-ce ze ne bo preko TV outa gledal raje na TVju,.. in Internet, bolj smiseln in za oci zdrav LCD zaslon.

Sedaj se za 60.000 SIT dobi ze solidnega 15 incnega, nekdo, ki ga poznam pa prodaja celo nove 17 incne LCDje, ki bi mu verjetno povsem zadovoljivo sluzil.

Nihce pa ni rekel, da s tem compom ne more nic. Ne pocne verjetno ni takega, kar bi med LCDji zahtevalo takega za 200.000 SIT. To sem napisal.
Vsak ima svoje mnenje in kdaj lahko kaj tudi slabo prebere.

boštjan ::

Dragi bostjan, s to plato, RAMom, in tem procesorjem obstaja 99% verjetnost, da ne pocne s tem compom stvari, zaradi katerih bi potreboval LCD za 200.000 SIT

a ti veš da se s temi komponentami da zelo dobro delat 8ur za računalnikom,ti je to jasno.kolega ma bolj švohnega,pa je lahko vse špile,ki sem mu jih dal normalno igral,ni mel seveda efektov vključenih a igral je.sicer pa za nakup LCD niso pogoj igre,dosti ljudi presedi pred compom 8ur pa ne špila iger,ampak eno resno delo v obliki offica in raznih drugih programov,ki so napisani posebej za firme.
sploh pa ne vem zakaj si omeno LCD,ker mu ga ni noben priporočal.vidiš kolko ma keša.->MAX 60k,torej za 60k dobiš zelo dober 17" CRT monitor,in bolj crap LCD.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

Dr_M ::

bols dobr CRT kot slab LCD.


na splosno pa...bols CRT kot LCD. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Caligula ::

Bostjan,

slabo si razumel moj post.
Jaz sem mu priporocil LCD.
Za 60k dobi soliden LCD. In prav to menim jaz-da pri stvareh, ki jih uporablja-verjetno precej casa na netu visi,..skratka dost bulji v zaslon. LCD je zato bolj smotrna odlocitev.

Za 60k se dobi soliden 15 incen LCD oz nekdo, ki ga poznam zrihta tudi solidnega 17 incnega. Nenazadnje se zaslon kupuje na vec let in mu lahko npr mama na trajnik vzame nov LCD on pa ji da teh 60k,..

Skratka, ce veliko bulji v ekran je bolje da kupi LCD.

Jaz sem imel odlicnega CRT LGja na 100 Mhz osvezevanje pa je vseeno LCD mnogo bolj prijazen do oci. Verjemi, da se po 8 urah pozna.

Skratka jaz mu pri taki konfiguraciji svetujem LCD, kdo drug pa morda kaj drugega.

Navsezadnje nebi bilo slabo, ce si kupu Nforce2 plato in novi Duron procesor in ga posteno navije.

Preostalih skoraj 30k lahko da za graficno-npr TI4200 pa je tudi precej naredil.

hipi69 ::

najlepša hvala vsem za nasvete. Vsem, ki ste mi priporočili LCD sporočam, da sem začel razmišljati v to smer. Bom raje malo počakal in LCD kupil cca.100k

ali3n ::

pametno :D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

JustVi ::

Kaj boš kupil?

najboljše veš kje te baše.

prostor?

če igraš samo igre .....grafična za igre

nujno monitor za bilo kakšeno uporabno delo tudi za brskanje po internetu.

če operiraš z večjimi datotekami... RAID

Kaj sloh počneš?

Dead_Eye ::

v rangu do 100k ni dobrih LCD - kupi raje crt, še posebej če igraš kake igre ali pa gledaš filme....
The one and only


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung 959 NF vs. Philips 109p

Oddelek: Kaj kupiti
352110 (1518) Grey
»

17" lcd vs. 19" lcd - bistvene razlike?

Oddelek: Zvok in slika
222337 (1824) Grey
»

LCD ali 6600GT

Oddelek: Kaj kupiti
141552 (1241) b00
»

ker LCD monitor? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
564363 (3146) boštjan
»

Nakup monitorja CRT ali LCD- svetujte

Oddelek: Kaj kupiti
332073 (1558) matej123

Več podobnih tem