» »

Indukcija meče varovalko ven

Indukcija meče varovalko ven

M-XXXX ::

Gorenje indukcija meče varovalko ven. Takoj ko jo prižgeš (prižgeš touch, samo ploščo brez prižiga indukcije instantno vrže varovalko ven).

Ni kriva električna napeljava, sprobano.
Kaksna ideja kaj bi bilo, če je slučajno kakšna klasična napaka?

Edit: plošča je do sedaj delala normalno, dva dni nazaj nehala delati. Tako da sem prepričan da je kriva sama plošča in ne napeljava.
Servis je bil že klican, preden začnete pametovati klici servis...

Utk ::

In, kaj naj zdaj mi naredimo?

kriptobog ::

Ja saj si si ze sam odgovoril. Ce ni kriva napeljava je kriva plosca. Pocakas servis.

M-XXXX ::

Utk je izjavil:

In, kaj naj zdaj mi naredimo?

Lahko bi napisal da preveri naprimer Igbt sli pa Gretz...
Ampak pozabljam da ni to več tehnični forum ampak 24ur komentar sekcija...

Hvala za zelo dobro pomoč. Predlagam da ne bereš več tehničnih tem če nimaš znanja za doprinos k debati.
Lepe pozdrave 😁

fikus_ ::

Kot si sam ugotovil, je kriva indukcija, za kaj več pa rabiš servis. Verjetno je kratek stik nekje v indukciji in zato izklaplja varovalko.
Sicer lahko sam pogledaš (izklopi elektriko) če se vidi kje kaj zažgano, kakšna izolacija poškodovana,....
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

nosiyo ::

Tud na napeljavi lahko nastane napaka (miši, ...).

IL_DIAVOLO ::

Bo treba pogledat vezje...predolge zice, ki se dotikajo ohisja, kurcslus, en ali vec skurjenih elementov.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Magic1 ::

S takšnim opisom v štartu, lahko težko pričakuješ kakšen kakšen strokovni odgovor. Navedel nisi niti, da znaš izvijač prijet... To je danes že skoraj redkost!
Zna bit kakšen elektrolit. Ob prižigu se še kakšni drugi power stagi aktivirajo, kjer je nekaj v šortu.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

teslam2 ::

fukn gor eno kilsko marmelado, da se plata razbije, pa poklič zavarovalnico (ce maš zavarovano)

DeeJay ::

Ugasn električno peč, k jo maš na isti fazi kot indukcijo ;)
Don't f with me.

A. Smith ::

Drugače, IGBTji so kar dober začetek za merjenje. Premeri jih, če jih znaš. Izogni se temu, če nisi navajen delati z elektriko.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

nejc_nejc ::

Odmontiraj ter kupi plinsko zadevo:

laser ::

To se je meni zgodilo in sicer pri priklopu četrte indukcijske plošče pri hčeri.
Na priključku so bile pripeljane 3 faze , nula in zaščita. Indukcija pa je tudi imela pet priključkov n.pr. rjava,črna, siva ( ni nujno da so pri tebi iste barve) nula je modra, zaščita je rumenozelena. In mi zabriše varovalko ven. Po natančnem pregledu na prvi pogled nerazumljive sheme vezave je (če se ne motim ) šla ena od faznih barv na nulo, torej dvofazni priklop.
Javi!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: laser ()

Magic1 ::

Sem imel dve indukciji in obe sta imeli zgolj eno ali dvo fazni priklop. Nisem še videl za na tri.
Magic

laser ::

Ja pač po barvah se je prelepo ujemalo, moja napaka.

Pa še to - plošča je ostala nepoškodovana ker je bila malo posebna in zeeloo draga se mi je velik kamen odvalil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: laser ()

floyd1 ::

Magic1 je izjavil:

Sem imel dve indukciji in obe sta imeli zgolj eno ali dvo fazni priklop. Nisem še videl za na tri.

Bora ima trifaznega. Verjetno zato, da je integrirana "napa" na svoji fazi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vezava indukcije

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
302832 (953) mirator
»

Nova idukcijska plošča crkuje - Beko (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
15722722 (3980) hafnerurban
»

Indukcijska plošča (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6528266 (20115) mat xxl
»

Beko kuhalna plošča - problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
8622841 (17254) int47

Več podobnih tem