» »

Težave z računalnikom

Težave z računalnikom

xccxx ::

Pozdravljeni, imam vprašanja glede računalnika. Ob zagonu se na ekranu nič ne prikaže. Ekran sem priklopil na drug računalnik in deluje. Grafično sem dal drugo pa ni efekta, isto sem ven pobral ram-e in ni razlike. Napajalnik se vrti, matična plošča ne oddaja kakih zvokov glede napake ter ena zelena lučka na matični gori. Kaj je še lahko problem, procesor ali sem kaj zgrešil.

Hvala

Furbo ::

A si vštekal (hdmi/DP) kabel od monitorja v grafo in ne v mamaplato?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

DarwiN ::

Če se je napaka kar pojavila sama od sebe, brez da bi karkoli spreminjal (čistil računalnik, menjaval komponente, prestavljaj računalnik, ipd), potem je skoraj zagotovo nekaj crknilo.. Plata, napajalnik, procesor (malo verjetno), v tem vrstnem redu.. Napajalnik najlažje stestiraš.. Če ni napajalc, je skoraj zagotovo matična plošča.

p.s.: nisi napisal konfiga.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

xccxx ::

Zdravo hvala za odgovore. Ne nič nisem spreminjal oz menjaval samo drugo jutro ni vec računalnik deloval. Napajalnik se vrti tudi da graficni tok, ker se obarva radeon napis, ko priklopim sicer ventilatorji od graficne mirujejo ampak verjetno ker se ne segreva. No saj ce ne bo druga bom racunalnik odnesel na servis. A ce dam vse rame ven in graficno ter maticna dela bi moralo kaj piskat? Se ne spoznam toliko na te zadeve samo vprasam.

Daniel ::

Če imaš zvočnik priklopljen da, drugače ne. Dosti računalnikov več nima montiranega zvočnika ali piskača. Poskusi dobiti kje drug napajalnik, ponavadi je to komponenta, ki odpove prva. Za njim pa matična.

Rias Gremory ::

Kolikor vem matična plošča pošlje zvočni signal napak na za to namenjen priklop in ne na običajne zvočnike.
Poglej če imaš to priklopljeno na matično ploščo.
 piskač

piskač

Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Daniel ::

Ja saj, to je to. Nekateri pa so imeli montiran čisto pravcat zvočnik, kakor kje. Tast ima neko tako zadevo, računalnik, ki je bil prej na firmi. Predvajaš glasbo, pa se sliši iz ohišja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

xccxx ::

Pozdravljeni,
končno sem imel čas in preveril določene kombinacije. Pridobil sem eno staro matično ploščo z vgrajeno grafično kartico in procesorjem. Vstavil sem svoj RAM in priklopil napajalnik. Računalnik se je normalno zagnal. Torej ta RAM in napajalnik delujeta. Nato sem isti napajalnik in RAM dal v svojo matično ploščo (procesor in grefično sem moral obdržati svojo, ju ne morem testirati na matični plošči ker ni možnosti), ampak je še vedno črn zaslon. Ko pritisnem na matični plošči tipko MEM OK, se mi prižge rdeča lučka dram_led in utripa.

bemfa ::

Probaj še bios reset, če nimaš tipke na matični, se odstrani baterija za 30min.

xccxx ::

bemfa je izjavil:

Probaj še bios reset, če nimaš tipke na matični, se odstrani baterija za 30min.

Zdravo sem tudi to naredil pa se nic ne zgodi.

Han ::

Potem je defektna plata ali procesor, ali oboje... Katere komponente sploh imaš?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC se prižge, ekran pa ne (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11114824 (13386) Berni_01
»

Računalnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4317702 (13825) G_mAn
»

Sestavil PC - monitor neodziven, matične ne piska

Oddelek: Strojna oprema
354974 (3102) Riff
»

Utripajoča lučka na monitorju

Oddelek: Pomoč in nasveti
292598 (2144) black soul
»

Zagon računalnika, ekran se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4312197 (11584) k0lar

Več podobnih tem