» »

Upgrade PCja za WIN 11 / 12

Upgrade PCja za WIN 11 / 12

Joze_K ::

Zdravo..
pred časom (2016) sem kupil PC ki še odlično deluje za moje potrebe - vendar ne dovoli WIN-11 upgradea (processor nepodprt.. sem celo DRM2.0 dokupil in instaliral nato pa videl, da ne bo delalo zaradi procesorja.

Torej, iščem nekaj kar bi zahtevalo minimalno spremembo konfiguracijo za minimalni strošek, da bo WIN 11/12 podprto.

Sedaj imam:

    procesor Intel Core i5 6500 4x 3.20GHz So.1151 BOX
    BeQuiet hladilnik za procesor
    matična Asus H170M-PLUS Intel H170 So.1151 Dual Channel DDR4 mATX
    2 x 8GB HyperX FURY schwarz DDR4-2666 DIMM CL15
    BeQuiet GOLD 600W napajalnik (ne vem točno kateri tip)
    1070 MSI Armour grafična kartica




torej nekako zaenkrat, da ohranim RAMe, napajalnik, ohišje
zamenjat pa verjetno matično, procesor, hladilnik na procesor

kakšno priporočilo, prosim.. hvala
  • spremenil: Joze_K ()

hojnikb ::

rešitev je bistveno bolj cenejša, kot jo ti predlagaš.

Potegneš dol original windows 11 ISO, vstaviš v rufus program, obkjukaš patche za nepodprte PCje in voila, stvar bo delala. No upgrades necessery.
#brezpodpisa

Joze_K ::

ja, sem bral, da s ISO filetom lahko instaliraš Win 11.. potem pa bereš po forumih kaj takega:
newer CPUs have features built into them that Windows 11 will take advantage of, which when turned on won't have a meaningful impact on performance. An old Skylake CPU like yours will run 40% slower on Windows 11 as it will fall back on software emulation for these security enhancements.


sedaj s sistemom še vedno kak game laufa.. Counter strike, Doom, Tomb Raider,..
no, mogoče tudi po upgradeu..

sem bolj razmišljal, da sistem od 2016 (oz. 2015/11) mogoče pa vseeno delno tehnično posodobim, da bo spet nekaj časa za nas oldtimerje ok :8)

torej nekako v smislu "SMISELN UPGRADE za SMISELNE DENARCE"

hojnikb ::

zgolj zaradi windows 11 upgrejdat nima smisla. Ker imaš DDR4, pomen da morš menjat kompletno platformo (plata+proc+ram), če hočeš met nekaj sodobnega (beri AM5).

Če te pa skrbi padec performanca zarad security patchov; te patche lahko tudi v Win11 izklopiš in pridobiš nazaj performance.
#brezpodpisa

Han ::

Za nadgradnjo imaš še 2 leti časa, do takrat bo namreč Win10 brezplačno podprt.

Razlike v hitrosti med 10 in 11 na nepodprtem sistemu ne boš opazil. Marsikdo pravi, da je 11 celo nekoliko hitrejši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Lonsarg ::

Ti imas prestare zadeve za kakrsenkoli smiselen upgrade, to je zgolj v celoti za menjat. No ohisje in napajalnik lahko naceloma pustis :)

V skrajni sili tudi graficno pustis, ampak ce jo pustis bos bore malo pridobil s stalisca podpore za igre, tak da upgrade malo izgubi smisel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Joze_K ::

aha, ok..

torej ni smisleno še vsaj 2 leti,.. potem pa pač iti na nekaj sodobnejšega (saj bo sistem res že 10 let star)..
torej verjetno kak Ryzen, pa AM5, pa DDR5...

je pa glupo, ker res, povsem zadovoljivo dela sedaj...

hojnikb ::

Sj lahko vzporedno inštaliraš popatchan Windows 11 (če maš kakšn disk viška, bo najlazje) in preizkusiš, če dela ok. Če ne, pač furaš Win10 dalje in potem kasnej upgrejdaš celo mašino (oz vse razn napajalca in ohisja).
#brezpodpisa

Lonsarg ::

Prav nobene ovire ni instalirat W11 na uradno nepodprt sistem. Ta uradna podprtost je relavantna zgolj za podjetja.

Han ::

mtosev ::

Lahko vzameš ryzen sistem. Pol rabiš menjati plato, ram in cpu, če se odločiš za Intel lahko ohraniš ram, ker je velika ponudba matičnih plošč z DDR4. Odločitev je na tebi.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jest10 ::

Joze_K je izjavil:

Zdravo..
pred časom (2016) sem kupil PC ki še odlično deluje za moje potrebe



Lej, tukaj se lahko debata konča.

Zakaj hočeš menjati, če odlično deluje za tvoje potrebe.

Menjal boš, ko W10 ne bo več podprt, ali ko trenutni sistem ne bo več zadostil tvojim potrebam.

blink ::

hojnikb je izjavil:

rešitev je bistveno bolj cenejša, kot jo ti predlagaš.

Potegneš dol original windows 11 ISO, vstaviš v rufus program, obkjukaš patche za nepodprte PCje in voila, stvar bo delala. No upgrades necessery.


A komu dela download win11 ISO datoteke? Meni vsakic javi:
"Napaka
Vaše zahteve trenutno ne moremo obravnavati. Nekaterim uporabnikom, subjektom in lokacijam je prepovedana uporaba te storitve. Uporaba anonimnih tehnologij ali tehnologij za skrivanje lokacije pri povezovanju s to storitvijo zato na splošno ni dovoljena. Če menite, da ste na to težavo naleteli pomotoma, poskusite znova. Če težave ne odpravite, lahko obiščete stran za pomoč Microsoftova podpora - Stik z nami."

Pred leti sem lahko brez problema dol pobral win10 in win11 ISO. Tokrat sem poskusil dol potegniti s PC z win11 (wifi) v Firefox in Edge in s smartphone Android (mobile data) Firefox, vse brez VPN-ja. V obeh primerih dobim isto sporocilo.

bemfa ::

Dokler vse dela, veselo uporabljaj naprej. Edino če opaziš da zmanjkuje rama (odvisno kaj delaš), se splača dokupit 16gb za 30eur, eventuelno kak m2 ssd če se rabijo dodatne kapacitete, ostalo je brezveze. Jaz win11 brez problema laufam še na starejši platformi (i7 4790k).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bemfa ()

hojnikb ::

blink je izjavil:

hojnikb je izjavil:

rešitev je bistveno bolj cenejša, kot jo ti predlagaš.

Potegneš dol original windows 11 ISO, vstaviš v rufus program, obkjukaš patche za nepodprte PCje in voila, stvar bo delala. No upgrades necessery.


A komu dela download win11 ISO datoteke? Meni vsakic javi:
"Napaka
Vaše zahteve trenutno ne moremo obravnavati. Nekaterim uporabnikom, subjektom in lokacijam je prepovedana uporaba te storitve. Uporaba anonimnih tehnologij ali tehnologij za skrivanje lokacije pri povezovanju s to storitvijo zato na splošno ni dovoljena. Če menite, da ste na to težavo naleteli pomotoma, poskusite znova. Če težave ne odpravite, lahko obiščete stran za pomoč Microsoftova podpora - Stik z nami."

Pred leti sem lahko brez problema dol pobral win10 in win11 ISO. Tokrat sem poskusil dol potegniti s PC z win11 (wifi) v Firefox in Edge in s smartphone Android (mobile data) Firefox, vse brez VPN-ja. V obeh primerih dobim isto sporocilo.

preko appa potegn
#brezpodpisa

2dark ::

Joze_K je izjavil:

Zdravo..
pred časom (2016) sem kupil PC ki še odlično deluje za moje potrebe - vendar ne dovoli WIN-11 upgradea (processor nepodprt.. sem celo DRM2.0 dokupil in instaliral nato pa videl, da ne bo delalo zaradi procesorja.

Torej, iščem nekaj kar bi zahtevalo minimalno spremembo konfiguracijo za minimalni strošek, da bo WIN 11/12 podprto.


procesor Intel Core i5 6500 4x 3.20GHz So.1151 BOX


Tole je pa čudno. Ker sam imam intel Core i3-3220 CPU 3.30GHz , pa imam normalno naložene win11.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

hojnikb ::

verjetno nisi dal z original toolom gor
#brezpodpisa

mtosev ::

Jaz sem starejši gospi menjal Ryzen 3 2200G na 3200G, da sem jih lahko namestil Windows 11. Sem jo vprašal, če želi novi Windows pa je rekla da ja.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Invictus ::

Obstaja cel kupš vodičev kako inštalirati na nepodprt PC, tako da ni potrebe po nadgradnji...

https://pureinfotech.com/install-window...

Če ti seveda škatla služi...

Ta link je še boljši...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Invictus ::

"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

hojnikb ::

Če maš Ventoy, še patchat ni treba. Nardi to Ventoy sam...
#brezpodpisa

blink ::

hojnikb je izjavil:

blink je izjavil:

hojnikb je izjavil:

rešitev je bistveno bolj cenejša, kot jo ti predlagaš.

Potegneš dol original windows 11 ISO, vstaviš v rufus program, obkjukaš patche za nepodprte PCje in voila, stvar bo delala. No upgrades necessery.


A komu dela download win11 ISO datoteke? Meni vsakic javi:
"Napaka
Vaše zahteve trenutno ne moremo obravnavati. Nekaterim uporabnikom, subjektom in lokacijam je prepovedana uporaba te storitve. Uporaba anonimnih tehnologij ali tehnologij za skrivanje lokacije pri povezovanju s to storitvijo zato na splošno ni dovoljena. Če menite, da ste na to težavo naleteli pomotoma, poskusite znova. Če težave ne odpravite, lahko obiščete stran za pomoč Microsoftova podpora - Stik z nami."

Pred leti sem lahko brez problema dol pobral win10 in win11 ISO. Tokrat sem poskusil dol potegniti s PC z win11 (wifi) v Firefox in Edge in s smartphone Android (mobile data) Firefox, vse brez VPN-ja. V obeh primerih dobim isto sporocilo.

preko appa potegn


Rufus? Tam se sproži poizvedba z linkom na MS stran, nato pa po dveh minutah "request cancelled". Sem bral, da MS blokira requeste iz Rufus.

sbawe64 ::

https://rufus.ie/en/
https://filehippo.com/download_rufus/

Uporabljaj kaj drugega kot ms edge.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Miha 333 ::

Na ta računalnik nima smisla dajati Win11. Uporabljaj Win 10 do oktobra 2025, potem pa zamenjaj računalnik.

mtosev ::

Mogoče si že sedaj želi imeti Windows 11.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jest10 ::

Ker res toliko zamuja, ker ga nima8-O

Terminathor ::

W11 lahko daš tudi na trenutni sistem brez problema. Meni še na bolj starem dela. Posodobitve in vse.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Windows 11] Debate, vprašanja in težave (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Operacijski sistemi
911139574 (397) dr.Akula
»

Windows 11 je tu (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
25740744 (5428) Nesta
»

nov SSD disk v prenosnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
441942 (841) turist1
»

Ali Windows 11 res ne more delovati na starih procesorjih? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5912189 (8413) simnov
»

Windowse 11 bo mogoče ročno namestiti tudi na starejše naprave

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
3612400 (8097) mtosev

Več podobnih tem