» »

PlayStation pobrisal vsebine, ki so jih uporabniki že kupili

1
2
»

BigWhale ::

49106 je izjavil:

Prav ima, da se elektronike ne kupuje, če je odvisna od internetne povezave tudi, če to ni smiselno.


Kaj tocno si zelel povedati?

Ker danes elektronike, ki ne bi bila vezana na internetno povezavo skorajda ni vec. Tudi ce ni vezana neposredno, je velikokrat vezana posredno, se BIOS update moras potegniti iz interneta. In ce imas bug na osnovni plosci, ki ga resi nov bios, hkrati ti pa tisti bios zaklene neko tretjo stvar, si fucked. Ker nadgradnjo enostavno moras narediti, ce se hoces resiti buga.

In to velja za prakticno vse naprave, ki imajo kakrsnokoli obliko firmware-a.

49106 je izjavil:

Pa to, da tudi "oblak" ni vedno smiselen oz obratno, velikokrat je za slehernika nesmiselen.


A je oblak smiselen ali ne je stvar debate. In odgovor ni binaren. Je smiselno, da imas sokovnik povezan v oblak? Zalo verjetno da ne. Hladilnik? Verjetno, da ne. Klimo? Ej ne vem, to da jo lahko vklopis na daljavo, preden startas domov iz sluzbe je kr fajn feature.

Ampak ja, saj vem, zdaj bom verjetno dobil nazaj servirano to, da se to da narest tko, da si postavis svoj privatni VPN pa si instaliras HomeAssistanta na svoj SBC, ki si ga sam zlotal skupaj.

Tako kot si lahko sam sestavis svoj avto, da nisi odvisen od zlobnih proizvajalcev avtomobilov, a ne? :)

49106 ::

Kaj tocno si zelel povedati?

Ker danes elektronike, ki ne bi bila vezana na internetno povezavo skorajda ni vec.


Točno to je problem

Tudi ce ni vezana neposredno, je velikokrat vezana posredno, se BIOS update moras potegniti iz interneta. In ce imas bug na osnovni plosci, ki ga resi nov bios, hkrati ti pa tisti bios zaklene neko tretjo stvar, si fucked. Ker nadgradnjo enostavno moras narediti, ce se hoces resiti buga.


To ni oblak!

A je oblak smiselen ali ne je stvar debate. In odgovor ni binaren. Je smiselno, da imas sokovnik povezan v oblak? Zalo verjetno da ne. Hladilnik? Verjetno, da ne. Klimo? Ej ne vem, to da jo lahko vklopis na daljavo, preden startas domov iz sluzbe je kr fajn feature.


Preberi kaj sem napisal. Marsikje ni, čeprav ga silijo povsod, kot si tudi sam omenil oz namignil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

gokky ::

Maxlos je izjavil:

gokky je izjavil:

Zato ne čudi, da ISO 27002:2022 v kontrole vključuje tudi varnost v oblaku in izhodno strategijo iz oblačnih storitev, pri tem pa žal tudi omejuje piratstvo :-/ (5.32).

In na drugi strani ne čudi tudi, da tudi M$ in ostali poskušajo na vso silo (M$ recimo tudi s praktičnim izsiljevanjem, da nujno rabijo OneDrive in login v M$) prepričati uporabnike v uporabo zelo nizko ležečega oblaka (beri megle).

? Dej povej več
Oblak oziroma oblačne storitve ne omejuje piratstvo.


Ne oblak. ISO standard v kontroli 5.32. Se opravičujem za nejasnost.

gokky ::

BigWhale je izjavil:


Ker danes elektronike, ki ne bi bila vezana na internetno povezavo skorajda ni vec. Tudi ce ni vezana neposredno, je velikokrat vezana posredno, se BIOS update moras potegniti iz interneta. In ce imas bug na osnovni plosci, ki ga resi nov bios, hkrati ti pa tisti bios zaklene neko tretjo stvar, si fucked. Ker nadgradnjo enostavno moras narediti, ce se hoces resiti buga.
...
Tako kot si lahko sam sestavis svoj avto, da nisi odvisen od zlobnih proizvajalcev avtomobilov, a ne? :)


Tole tvoje mi pa tako diši po Renaultovi napravi EasyLink. Ob vsakem obisku servisa, z vsakim popravkom naložijo še nekaj (ne)hotenih pokvarkov. Potem pa se GA Automotive v Sloveniji (bivši Renault-Nissan Slovenija) izgovarja, da pač to ni njihova odgovornost vrniti funkcionalnost nazaj.

Žal je tak svet, če kupiš avto, ki ima v znaku dvigalko. <>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gokky ()

TESKAn ::

Opel je isti, so mi na servisu naredili 'update' in spremenili funkcijo za prilagajanje hitrosti brisalcev. Prej je vrtenje v eno smer krajšalo interval, zdaj ga vrtenje v drugo.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

D3m ::

Ko bi vedeli, koliko updateov so dobili že električni VW ID.x in podobni :D

Pa še križaš se preden spustiš čez in upaš, da ne brikneš avto.
|HP EliteBook|R5 6650U|

njyngs ::

Kar se tiče novice:

Mene moji "pametni" sodelavci prepričujejo, da je moja enormna Plex zbirka filmov in serij bedarija. No, vse dokler jim ne izklopijo/pobrišejo njihovih vsebin na raznih streamin servisih.

Zgleda prihajamo ven iz nekega honeymoon obdobja, kjer je razvidno da kljub vplačanim lepim denarcem preko subscriptionov dobiš samo prst v rit. Sam bom ostal na piratiziranju (večino tega kar sem si že ogledal in za to plačal), in še naprej gradil svojo knjižnico.

Sem se že nekako skoraj pripravil it večinoma v oblak, pa so hvalabogu prišle take zgodbe zadnje čase ven... tako da bomo v 2024 zgradili nov hardcore homeserver z par deset tera prostora.
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

Maxlos ::

suzu je izjavil:

AgJ1 je izjavil:

Saj ti tudi vse pridelaš na lastni kmetiji in izdeluješ lastne obleke in zdravila in črpaš in predeluješ nafto v bencin in kurilca in še in še. Ne? Ovca!


Zanimivo, kje lahko vplačam naročnino za vse našteto? A ne morem? Ker ko kupim, je to moje? Verjetno ti koncept ni jasen, te že predolgo strižejo, pa niti samega sebe ne prepoznaš več v ogledalu.

Samoumevno to ni. Vedno obstaja pogodba. V digitalnem svetu, ni rečeno da si avtomatično lastnik. In z najemniškim modelom, ki postaja vedno bolj problematičen za malega človeka in izjemno dobičkonosen za korporacijo, si več ali manj zgolj kupil pravico do uporabe ne pa lastništvo.

njyngs je izjavil:

Kar se tiče novice:

Mene moji "pametni" sodelavci prepričujejo, da je moja enormna Plex zbirka filmov in serij bedarija. No, vse dokler jim ne izklopijo/pobrišejo njihovih vsebin na raznih streamin servisih.

Zgleda prihajamo ven iz nekega honeymoon obdobja, kjer je razvidno da kljub vplačanim lepim denarcem preko subscriptionov dobiš samo prst v rit. Sam bom ostal na piratiziranju (večino tega kar sem si že ogledal in za to plačal), in še naprej gradil svojo knjižnico.

Sem se že nekako skoraj pripravil it večinoma v oblak, pa so hvalabogu prišle take zgodbe zadnje čase ven... tako da bomo v 2024 zgradili nov hardcore homeserver z par deset tera prostora.

Qnap TS-464 16G (ali podobno) par docker VM-jev za mail in podobno, štirje diski in dva dobra SSD-ja + Unset račun. Če ti to ne zadovolji nekaj 5-10 let prostora za arhiv, no…
Barking up the wrong tree

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Maxlos ()

njyngs ::

Mja, s tem da kdo se tudi na Synology, Qnap ali podobne zanese na dolgi rok? Glede na mahinacije, ki jih delajo podjetja, ter glede na problematične software update pri NAS proizvajalcih (sem že bil žrtev pri naprimer Synology)... je nakak najboljše it po svoje.
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

WhiteAngel ::

suzu je izjavil:

linux postaja korporativno sranje na nivoju Windowsov


How wrong are you.

njyngs je izjavil:

Kar se tiče novice:

Mene moji "pametni" sodelavci prepričujejo, da je moja enormna Plex zbirka filmov in serij bedarija.


Saj je bedarija. Potegneš dol s torrenta po potrebi, ne pa, da ti biti zgnijejo :))

Zgodovina sprememb…

suzu ::

WhiteAngel je izjavil:

Saj je bedarija. Potegneš dol s torrenta po potrebi, ne pa, da ti biti zgnijejo :))

Koncept p2p si zgrešil. Greš se parazita v swarmu in si odvisen od vseh, ki ne razmišljajo kot ti.

WhiteAngel je izjavil:

How wrong are you.


Boš povedal, čez nekaj let.

njyngs je izjavil:

Mene moji "pametni" sodelavci prepričujejo, da je moja enormna Plex zbirka filmov in serij bedarija. No, vse dokler jim ne izklopijo/pobrišejo njihovih vsebin na raznih streamin servisih.

Zgleda prihajamo ven iz nekega honeymoon obdobja, kjer je razvidno da kljub vplačanim lepim denarcem preko subscriptionov dobiš samo prst v rit. Sam bom ostal na piratiziranju (večino tega kar sem si že ogledal in za to plačal), in še naprej gradil svojo knjižnico.

Sem se že nekako skoraj pripravil it večinoma v oblak, pa so hvalabogu prišle take zgodbe zadnje čase ven... tako da bomo v 2024 zgradili nov hardcore homeserver z par deset tera prostora.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: suzu ()

WhiteAngel ::

suzu je izjavil:


WhiteAngel je izjavil:

How wrong are you.


Boš povedal, čez nekaj let.



A 30 let Debiana še ni dovolj dolga doba zate? Nas mogoče razsvetliš, kaj bo čez "nekaj let" čisto drugače?

suzu ::

BigWhale je izjavil:

Je smiselno, da imas sokovnik povezan v oblak? Zalo verjetno da ne. Hladilnik? Verjetno, da ne. Klimo? Ej ne vem, to da jo lahko vklopis na daljavo, preden startas domov iz sluzbe je kr fajn feature.

Nič od tega kar si naštel ni odvisno od oblaka. Ja, brez internetne povezave, pač zgubiš nepomemben detajl pri klimi, čeprav je tudi to čista neumnost, imam, nikoli uporabil, ker je timer in termometer čez glavo dovolj, da sploh ne omenjamo, da se klime ne uporablja tako, da jo poženeš na polno pol ure preden prideš domov, ker boš več elektrike pokuril, kot, če bi jo cel dan imel prižgano na malo - samo omenim.

Neprimerljivo s tem, da se vežeš na gmail.com domeno z vsemi svoji registracijami, korespondencami itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: suzu ()

suzu ::

p8093661 A 30 let Debiana še ni dovolj dolga doba zate? Nas mogoče razsvetliš, kaj bo čez "nekaj let" čisto drugače?[/st.citat naj bi izjavil:


A 6 miljonov let ni dovolj zate? Ne bom se več o linuxu pogovarjal. In tudi o Androidu in OSxu ne. Imejte fanboyi zabavo s

A 6 miljonov let ni dovolj zate? Ne bom se več o linuxu pogovarjal. In tudi o Androidu in OSxu ne. Imejte fanboyi zabavo s kom drugim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: suzu ()

njyngs ::

WhiteAngel je izjavil:

suzu je izjavil:

linux postaja korporativno sranje na nivoju Windowsov


How wrong are you.

njyngs je izjavil:

Kar se tiče novice:

Mene moji "pametni" sodelavci prepričujejo, da je moja enormna Plex zbirka filmov in serij bedarija.


Saj je bedarija. Potegneš dol s torrenta po potrebi, ne pa, da ti biti zgnijejo :))

Mislim da to gnitje, ki ga voham, ni od bitov, ampak tvojega komentarja >:D
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

Mato989 ::

NubCake je izjavil:

Remember kids! If buying isn't owning, piracy isn't stealing.

- Neki random na X-u


To mi je všeč... bom uporabljal zdaj to
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

boolsheat ::

Zgodovina sprememb…

bciciban ::

Zato se kupuje fizične medije in piratizira kar se ne da kupit.

Če imaš doma pri sebi fizični medij ali na svojem nas-u te ne morejo takole ociganit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bciciban ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CES 2014: Sonyjev PlayStation Now za igranje iger kjerkoli

Oddelek: Novice / Igre
86545 (5687) BlackMaX
»

Sony predstavil igralni plošček ter strojno in programsko opremo PlayStation 4

Oddelek: Novice / Konzole
4111695 (9105) Jst
»

Izguba osebnih podatkov s PlayStation Network je realnost

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
3510315 (7593) 3furious
»

Optični ploščki bodo z nami še vsaj naslednje desetletje

Oddelek: Novice / Igre
296905 (6133) PrimozR
»

Xbox 360 in PlayStation 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Konzole
5013213 (10776) korenje_ver2

Več podobnih tem