» »

Firefox 120 počasen?

Firefox 120 počasen?

MrStein ::

Danes je bila nadgradnja Firefox-a na verzijo 120.

Ne ni nujno, da je to vzrok, ampak opažan zelo počasno delovanje.

Recimo preklop med tabi s tipkami ctrl+tab traja tudi pet sekund (normalno je praktično trenutno).

pluginov imam skoraj nič, nazadnje dodal pred leti (ne vem sploh katere imam, bom jih disablal, če so slučajno vzrok težav).


OS: Windows 11

about:processes kaže veliko (75 do 100 %) porabo CPU za vrstico "Firefox (26433)" kar ne pove veliko.

Ponavadi se to dogaja, ko se kaka stran nalaga. Ko se naloži, pa je relativno OK, torej preklopi med tabi so hitri.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Aha, zgleda da se to dogaja, ko ima kaka spletna stran client certifikat, recimo https://netstik.sparkasse.si/

Zato tudi niso ujeli, ker večina FF developerjev tega ne uporablja.

(dogaja se tudi v svežem profilu)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

misek ::

Ne opažam kakšnih težav. Tudi pri edavkih in moj elektro ne.

MrStein ::

Imaš Windows 11?


V eni virtualki z Windows 10 nimam tega problema.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

misek ::

Testirano na Windows 10 in Windows 11.

MrStein ::

misek je izjavil:

Ne opažam kakšnih težav. Tudi pri edavkih in moj elektro ne.

moj elektro uporablja zunanjo stran za avtentikacijo.

na edavkih pa ti vse dela OK?
Ko si prijavljen, klikni na neki link in takoj poskusi na en drugi (obstoječi) tab preklopiti. Medtem ko se ta link še nalaga.

No, sicer če nisi opazil nič, potem verjetno pri tebi dela OK. Verjetno je neka kombinacija faktorjev, ki povzroči počasnost.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

2dark ::

MrStein je izjavil:

Danes je bila nadgradnja Firefox-a na verzijo 120.

Ne ni nujno, da je to vzrok, ampak opažan zelo počasno delovanje.



Zakaj misliš, da je FF izgubil uporabnike. Ranvo zaradi počasnosti pri nadgradnjah. Nadrgadnje bi morale popravit stvari, ki niso bile ok. Na koncu sem migriral iz FF-ja, ko so šli naknadno fonte spreminjat.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

misek ::

2dark je izjavil:

Ravno zaradi počasnosti pri nadgradnjah. Nadgradnje bi morale popravit stvari, ki niso bile ok.
Subjektivna ocena? Jaz nisem nikoli kaj pretirano opazil po nadgradnjah. Je pa res, da se tudi ne bi pretirano kaj sekiral, če ravno ne bi šlo res nekaj konkretno narobe. In v tem primeru bi pač ugotavljal vzrok.
Ko sem pred dolgimi leti zapustil Opero, sem kar nekaj časa testiral različne brskalnike in na koncu pristal na FF. Glede na Opero pogrešam samo 1 funkcionalnost, ki pa menda tehnično ni mogoča na FF (združevanje več tabov skupaj v enega, ki se lahko po potrebi spet razširi in prikaže vse, torej kot neka grupa).

2dark ::

misek je izjavil:

2dark je izjavil:

Ravno zaradi počasnosti pri nadgradnjah. Nadgradnje bi morale popravit stvari, ki niso bile ok.
Subjektivna ocena? Jaz nisem nikoli kaj pretirano opazil po nadgradnjah. Je pa res, da se tudi ne bi pretirano kaj sekiral, če ravno ne bi šlo res nekaj konkretno narobe. In v tem primeru bi pač ugotavljal vzrok.
Ko sem pred dolgimi leti zapustil Opero, sem kar nekaj časa testiral različne brskalnike in na koncu pristal na FF. Glede na Opero pogrešam samo 1 funkcionalnost, ki pa menda tehnično ni mogoča na FF (združevanje več tabov skupaj v enega, ki se lahko po potrebi spet razširi in prikaže vse, torej kot neka grupa).


FF je v preteklosti po nagdarnji začel delat počasneje, velikokrat so se strani zrušile. Nikoli nisem vedel, ali bo po nadgradnji zadeva delovala bolj stabilno, hitreje ali obratno. Na koncu so zamenjal font s poudarjenm fontom, kar je sodu zbilo dno in sem v popolnosti prešel na Chrome. Prej sem bil od 2005 uporabnik FF-ja

Testiral sem tudi MS_jev EDGE, vendar je potrebno precej truda, da izklopiš vse, kar je moteče, da je vizuelno približek chroma iz. da je vizuleno čist brskalnik.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

Han ::

Priporočam Firefox ESR.

sbawe64 ::

Pri nadgradnjah za celo verzijo FF (npr iz 119.x.y.z na 120.0) se splača počakati, da nisi nehote beta tester.
Isto pri Windows updates.
2020 is new 1984
Corona World order

Han ::

ESR je trenutno 115.5.0. Za bančne posle in nasploh delo s certifikati bolj varna verzija.

MrStein ::

Problem je samo, če je certifikat v Windows cert store. Če je naložen v sam FF, pa dela OK.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Rias Gremory ::

@OP
Lahko probaš posodobiti FF, zunaj je 120.0.1.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

MrStein ::

Ni še popravljeno.

FF ekipa dela na tem, smo na vezi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

16GB -> 32GB

Oddelek: Strojna oprema
242200 (1040) Riff
»

Firefox Quantum je kvantni skok naprej (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
23563602 (48513) Apofis
»

Firefox 6 na voljo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
14831995 (24049) Icematxyz
»

8. novembra izide 8. Firefox

Oddelek: Novice / Brskalniki
4321087 (17576) win64
»

IE še vedno izgublja, Chrome pridobiva

Oddelek: Novice / Brskalniki
3612242 (9960) dux

Več podobnih tem