» »

Parkiranje na prostorih za invalide

Parkiranje na prostorih za invalide

Temo vidijo: vsi
«
1
2

tratto ::

Včeraj (13. 11. 2003) je bil v oddaji Tednik (TV Slo 1) zanimiv prispevek, o tem, kako "uvidevni" s(m)o vozniki do invalidov s tem, ko parkiramo avtomobile na mestih, ki so rezervirana za njih.
Ali spoštujete oznake in se teh mest izogibate, ali pa si mislite: "Itak bom skočil v trgovino samo za 3 minute, bo invalidek že počakal.":\
Ta dotični 'invalidek' seveda ne ve, da se bo parkirno mesto mesto zares izpraznilo v kratkem...

Bodite odkriti in pošteni pri komentarjih.

Moj komentar: NIKOLI ampak zares NIKOLI ne parkiram tam, pa če je to edini parkirni prostor v krogu 10 km. Rajši grem na pločnik.:| :|

BigWhale ::

Ah, to jaz jamram ze precej casa. Ce bi vsak malo vecji shopping center vsake toliko casa poklical policijo, da pridejo pokasirat, bi policaji svoje dnevne quote kazni nabrali v treh urah...

Jaz nikoli tam ne parkiram...

tratto ::

Kazen naj bi bila 26.000 SIT. Meni se zdi to odločno premalo. Če bi bila kazen 100 jurjev in bi bila odločba brez možnosti za pritožbo >:D IN bi bila država malo bolj odločna pri izterjavi neplačanih kazni >:D, bi bilo drugače.:( :(

Brane2 ::

Verjetno mi je kdaj "ratalo", a ne morem se spomnit da bi to kdaj naredu. Če lahko, se vedno držim pravil.

Ne vem kako in zakaj, a v te vrste civiliziranosti čutim neko zadoščenje.
Ko da bi imel na riti vgravirano "ISO-14001 compliant"... :D

Brane2 ::

Aja, nazadnje sem to vidu ravno v BTCju, še ne mesec nazaj.

Starejši tipo je zaparkiral plac za invalide in mu je neka babica (po govoru mislim da Zagrebčanka=HR) rekla, da ni v redu da tko parkira, pa je dobila odgovor "Naučte se najprej slovensko, potem se bomo pogovarjal". ;(

Me je imelo da bi ga razlepu z razlago "Izboljšajte reflekse in šele nato se*jite folku" a zakaj bi opravljal delo, ki ga bo itak infarkt enkrat te dni opravil >:D ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

tratto ::

Nekaj let nazaj, na absolventskem izletu v ZDA, se nam je v enem od narodnih parkov enkrat zbodilo, da smo s kolegi zasedli edini parkirni prostor, ki je bil še na voljo. Ja res je ... kolega je parkiral na mestu za invalide. Ko smo bili kakih 10 metrov stran od avto, je do nas stopil možakar in nas opozoril, da kljub temu, da smo tujci MORAMO spoštovati zakone. O sramota ... :8) :8) Šele tedaj smo opazili, da nas grdo gleda cela množica ljudi. Kazen za to naj bi bila svinjska. Od tedaj naprej se teh mest izogibam kot hudič križa. :|

Se pa mi je že zgodilo, da mi je kak mulček, ki mu je ata kupil dober avto, potem ko sem ga opozoril na njegovo napačno parkiranje zabrusil v slogu: "Brigaj se zase!" ;( ;( ;( "OK Miki, ne se razburjat, ampak moli boga, da ne boš sam kdaj rabil parkirna mesta, ki so najbližje vhodu v trgovino!";((

ali3n ::

Menda je bila nedolgo nazaj, pri Sparu (BTC) "čistka" - so odpeljali vse, ki so parkiral na mestih rezerviranih za invalide (pa niso mel nalepke)...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

tratto ::

Yes!>:D

wince ::

Nekateri so pac invalidi v glavi kaj jim cmo...
me je enkrat en skoraj povozil ko sem drzal plac (za invalide!) za eno gospo (invalid), ki je pac morala nardit se en krog (Slomskov trg Mb) pol se pa je 5minut opraviceval, da ni vedel... 8-O

Tisti ki parkirajo na parkirnih mestih za invalide bi jih morali po zvocnikih poklicat (z imenom in priimkom! in ne samo tablice...) da odstranijo avte.. seveda kjer je to mogoce. in se eno konkretno kazen... :D

darh ::

če bi imeli lastniki parkirišč -- torej trgovine pravico talat kazni (na enakem nivoju kot redarji in policija) mislm da bi zmagali... 50% državi, 50% štacuni.
Excuses are useless! Results are priceless!

swar ::

Pomojem bi jim promet ful upadel ko bi se zvedlo da mercator speca svoje stranke policiji

Brane2 ::

Ne bi glih reku. Po moje bi tako "zgubili" glih najbolj problematične stranke.

Saj na teh parkingih je tudi precej vlomov itd. Po moje tu solidna prisotnost policije lahko samo koristi...

BigWhale ::

Jaz pa ljudi, ki jiih vidim tako parkirat sprasujem, ce jih noge bolijo... Pa so hecni odzivi... Enkrat sem eno zensko, ki je imela 'pelc montl' potem se vprasal, ce ve, da ima obleceno crknjeno zival...

Pa me je mal cudn pogledala...

;>

undefined ::

Jest še nikol nisem parkiral na prostor za invalide in tud nikol ne mislim, razen če ne bo res kaj življenjsko nujnega. Sicer pa folk tud parkira kar na pločnike blizu vhodov po nakupovalnih centrih, redko pri takšnem parkiranju tudi vklopijo vse štiri smernike. Skratka, predlagam policajem redne obhode po takšnih večjih parkiriščih, popisevanje reg. številk in računanje kazni. :)

OZZY ::

Jaz nikoli nisem in ne bom parkiral na takem mestu, čeprav me je že prijelo, ker nisem drugje najdu placa.

Mi grejo pa vozniki ki tam parkirajo ful na k****. Če bi bil jaz policaj bi vsem pisal kazni. Bi šu lepo mal v btc in vsak dan nabral za kak miljon kazni. Pa bi pol mel večjo plačo.

Nekaj časa sem delal v bauhausu in sem lahko to gledal. In dostikrat mi je dopizdilo ko se je kaka baba z bmwjem in podobnim pripeljala in tam parkirala. pa nisem mogu bit tih in sem ji ''lepo'' reku, da naj se spoka od tam in je vsa užaljena gledala zakaj tko. Pa da niso samo babe na tepeti-so tud deci taki.
Go with the flow.

undefined ::

> pa nisem mogu bit tih in sem ji ''lepo'' reku, da naj se spoka od tam in je vsa užaljena gledala zakaj tko. Pa da niso samo babe na tepeti-so tud deci taki.

Seveda, ampak le babi si si upu rečt. :D

Avenger ::

Jaz se takih parkirnih mest sicer z nekim strahospoštovanjem izogibam, sem pa že parkiral na njih čisto brez slabe vesti, če je bila taka situacija, da se mi je ful mudilo in da je bilo sicer parkinga dovolj, tudi več frej park mest za invalide. In če se mi mudi, sem nazaj dejansko v nekaj minutah in v tem času ne bi bilo rpav verjetno da bi prišli eni trije težki invalidi...

Nisem pa še nikoli, NIKOLI opazil invalida, res invalida, ki bi na takem mestu parkiral.....
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

undefined ::

> Nisem pa še nikoli, NIKOLI opazil invalida, res invalida, ki bi na takem mestu parkiral.....

Verjetno se jim za mal zdi, pa raje parkirajo na običajna parkirišča? Zakaj ni tudi to proti zakonu, da invalidi ne smejo parkirat drugam, kot le na posebej označena mesta (le naj jih iščejo). >:D

Sergio ::

Lepo slisat, da je velika vecina S-Tjerjev civilizirana ter pusca te parkinge ljudem, ki jih potrebujejo. Pohvalno. :)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

undefined ::

Ja ja, Sergio. Sej tuki smo sami fejst ljudje na slo-techu. Veš, a ne? ;)

Red_Mamba ::

Ponavadi so mesta ki so rezervirana za invalide posebno prirejena njihovim potreba. Torej lažjo dostop in krajši dostop do trgovine.

Sicer ne vem če bi tole šlo ampak predlog je tak: kot državlja imaš pravico prijavit prekršek če ga srečaš. Torej če vidiš avto napačno parkiran, polaroid v roke pa ena fotka. Pol pa klic na policijo pa prijavit, rečeš da maš tudi sliko kot dokaz. >:D Lahka pa vsak dan tist kup polaroidov pošleš kr direkt na policijo, pa naj se odi ubadajo z kaznimi.
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trillian ()

reber ::

Na park placih namenjenih za invalide ne parkiram. Mogoče takoj na začetku, ko se je to začelo uveljavljati, sem ene parkrat, ko pa sem razčistil sam pri sebi, mi je jasno da je edino tako prav, da ne parkiram. Ko se navadiš je enostavno pustiti ta plac prazen, četudi bo čez pol minute tja parkiral en bedak, ki seveda ni invalid. Raje parkiram na pločnik, pa še manjša kazen je. Drugače pa se izogibam mest kjer je težavno parkirati, grem raje v tako štacuno, kjer se da parkirat.
Pa še nekaj: na nekaterih parkiriščih je samo po en plac za invalide. Ponavadi to zadostuje, vedno pa ne. Ampak če je park plac že tako majhen, je eden dovolj. Na nekaterih velikih parkplacih, pa je mest namenjenim invalidom, precej več, včasih kar pretirano preveč, vsaj po mojem mnenju, vendar takih parkplacov ni veliko, pa vseeno.
Prav tako pa sovražim nesposobneže, ki parkirajo čez dva boksa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: reber ()

undefined ::

Jah, kdor parkira na prostor za invalide, je pač invalid. Kdor pa parkira čez dva boxa, je pa marsovc. :)

||_^_|| ::

Na prostorih za invalide ne parkiram nikoli.
Sam eni pa totalno pretiravajo, npr.: pri cityparku v ljubljani je tok invalidskih parkirišč kokr da je vsak drug slovenc invalid. Mislm 2mač. Pol pa ni čudno da so vsi zasedeni z "normalnimi" avtomobili.

Thrivial ::

Se strinjam z zgoraj napisanimi principi o parkiranju na prostorih invalidov in jih tudi sam prakticiram. Imam pa eno zanimivo zgodbico iz druge plati:

Ko sem se delal na parkiriscu se je ene parkrat zgodilo, da je kaksen invalid hotel parkirati kar zastonj, ceprav je parkirisce zasebno in imajo v mestu svoje prostore. Z enim sem sploh imel zanimov debato.

- 200 tolarjev gospod
- ja, jest sm invallid, jest mam zastonj
- gospod, parkirisce je zasebno in morate placati
- nc ne bom placal, jest sem invalid!
- potem pa lahko greste drugam parkirat
- jest morm imet zastonj parking, ker sem invalid, a ne vids nalepke!!!
- zelo mi je zal gospod, tukaj morate placati ali pa pojdite drugam
- grrr... (in se jezno odpelje na zastonjsko parkirisce, ki je 10m stran)

...('invalid' stopi cez 1m visoko skarpo in prispancira mimo mene, ker gre tam pot...)

- no, a vidite, gospod, da ni bilo tako tezko
- kva je?!!
- gospod, saj vi lahko cisto normalno hodite, zakaj parkirate na prostorih za invalide?
- (ze precej jezno, se pribliza): kva ti govoris
- glejte: ocitno trenutno nimate nobene hibe, ki bi vas ovirala in s parkiranjem na prostoru za invalide odzirate prostor nekomu, ki ima res tezave.
- kva bos ti men govoru mulc, nimas pojma kva sem jest use skoz dal!
- tega ne zanikam, vseeno pa sedaj cisto v redu hodite...
- a hoces eno na gobec?
- eh... :-]

Sem se mocno poigraval s skusnjavo, da bi 'invalida' se malo sprovociral in pustil, da me udari, potem pa ga sel lepo tozit, ampak sem premislil.

Zajedalec.

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

perci ::

Meni se zdi pa debilno recimo to, da sta na trgu republike dva al trije parkplaci namenjeni invalidom, ki pa so skos zasedeni - ce hoce invalid parkirati na placu ki ni označen kot invalidski, mora placati.

Tako se mi je zgodilo, da bi moral placati, ker sem slepega kolega, ki ima nalepko, vozil naokoli po mestu - pa sva sla na en opravek v parlament in ko sva se vrnila, je bil parkir boy zelo neprijazen - potem je pa pogovor s sefom pomagal in nisva placala. Sam vseen se mi zdi neumno.

Marjan ::

Kako boš pa definiral kdo je invalid, kdo pa ni?

Jest moram priznat, da sem 2X pred BTCjem parkiral na parkir plac za invalide. Vse drugo je bilo zasedeno, takih parkir placev pa 5 frej, tko, da si nisem mogel pomagat.
Sej po kakšni definiciji sem ziher invalid...:\ :D
Nalepke pa res nimam. Menda si jo eni sprintajo iz neta!?

Binji ::

Sej kolkr vidm po Ljubljani kr puscajo prazne te parkirplace za invalide. Edin ene 2x sm vidu ku so parkirali tam, pa se to s kasnimi "makinami" ki se itak ponavadi bl malo brigajo za ksne predpise.
Sam sm mislm da enkrat parkiral tam za 5min, pa se to sm pustu kolega v avtu, da bi premaknu, ce bi blo treba.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

perci ::

Marjan: Zraven nalepke rabis tudi neko izkaznico, drugace ne velja NIČ.

Marjan ::

perci, kdo pa gleda izkaznico? Redarji pred BTCjem? Stare mame? Mimoidoči?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marjan ()

perci ::

Marjan: Tam kjer je drugač za plačat jih gledajo. Pred BTC-jema pa konec koncev lahko tut brez nalepke parkiras na invalidskem parkircu.

OZZY ::

iceman
he he....ta ti je bla dobra. Jaz sem napisal samo en primer. drugače pa nisem taka reva, da ne upam vsakmu u faco reč, kaj mu gre. Zarad tega sem tud nehal nekje delat....sam ne bom napisal kje (ni bauhaus, da ne boš mislu), k sem dirktorju (ki je bil prava piz** - sam tko by the way) povedu kar si mislim.
Go with the flow.

flipflop ::

Včasih je pa boljše bit tiho.

attackiko ::

Enkrat sem eno zensko, ki je imela 'pelc montl' potem se vprasal, ce ve, da ima obleceno crknjeno zival...


Ne boš verjel, kaj se mi je zgodilo zadnjič. Šel sem v gostilno in zagledam nekoga, ki ima na krožniku crknjeno žival.. in potem še enega.. in še enega..

Šele ko sem vse opozoril, sem lahko naročil svoj kozarec vode (crknjenih rastlin pač ne mislim jest).

Avenger ::

Ja, Bigwhale, tisto o pelcmontlu pa po moje ni bilo primerno. To je že vtikanje v zasebnost nekoga drugega. Poleg tega, a bi kaj podobnega rekel tudi komu ki ima usnjen plašč? :D Me prov zanima kako boš utemeljil razliko... :D
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

frenk ::

mah usnjen plašč je iz krave in krava more itaq crknt, krzna so pa ponavad od žvali, ki morajo umret zato, da majo nekateri to krzno...pa sploh ne vejo zakva ga majo

undefined ::

Bravo, frenk. Drugač pa, attaicko, je razlika med potrebo po hrani in potrebo po obleki, al se ti ne zdi? :\

attackiko ::

Ja seveda, vsak lahko postane vegetarijanec, če hoče. Tako da ta fiziološka potreba odpade. Medtem, ko imamo imamo tudi potrebo po socialni pripadnosti in statusu (po Maslow-u), ki ju dosežemo z razkazovanjem mehkih kožuščkov >:D.

frenk ::

tud vegeterijanc ni treba da si...lahko si presnojedec...torej tudi ta potreba odpade:)

undefined ::

> Ja seveda, vsak lahko postane vegetarijanec, če hoče.

Živali tudi ubijajo za hrano, ne ubijajo pa za obleko.

> Medtem, ko imamo imamo tudi potrebo po socialni pripadnosti in statusu (po Maslow-u), ki ju dosežemo z razkazovanjem mehkih kožuščkov .

Čudno, v mojih očeh so si takšne osebe vedno pridobile nizek status, pa zagotovo nisem edini. :)

BigWhale ::

Avenger,

Sicer so ti ze drugi odgovorili ampak, jaz bom samo to dodal, da edino eskimi vedo, da je potrebno krzno tako obrniti, da je kosmata stran na NOTRANJI strani oblacila... ;)

frenk ::

bigwhale: sej ostali verjetno tud vejo ampak majo oni to raj za izgled...to je še en dokaz, da se krzno uporablja za izgled cruell de will:D...jest bi take vrgu v gozd pa nej si sam krzno najde:D

undefined ::

Ja, zdaj rabijo le še ogrlice iz kosti živali - trofeje. 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: undefined ()

Thrivial ::

> Živali tudi ubijajo za hrano, ne ubijajo pa za obleko.

Seveda. Snicl iz kune je mozno narociti v vsaki ostariji, ker imajo izredno dobro razmerje med ceno vzreje/zakola in kolicno mesa. :)

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

tratto ::

Pelcmontl'ni in razne kune zlatice po moje nimajo veze s parkirišči in invalidi.

Odprite raje novo temo.;(

sketch ::

Kot pravi tomzi - držite se teme. Kar bo šlo OT, bo brisano - za nazaj pa pustim. Hvala.

lp
s.
Adapt and overcome.

poweroff ::

Hmm, jaz sem enkrat parkiral na mestu za invalide. Bila je pa taka situacija...imam majhnega otroka in smo morali iti k zdravniku. Gremo v ZD Vič in tam je bilo vse poparkirano (tudi precej naokoli). Poleg tega je padal dež in je bilo precej mraz. Po nekaj krogih sem pač zapeljal na prostor za invalide, ker z otrokom v takem vremenu res ne moreš parkirati 10 minut stran. Priznam pa, da me je pekla vest.

Ampak potem sem v ZD izvedel, da je vse poparkirano zato, ker vsa parkirna mesta okrog zdravstvenega doma zasedejo študentje FRIja. V glavnem... razumem, da parkirnih mest ni, vendar če ima ZD omejeno število parkirnih mest, naj drugi ne parkirajo tam. Sicer nisem nasilen človek, ampak prijelo me je, da bi se s svojim avtom podrsal po vseh parkiranih vozilih (itak je moj avto bolj obtolčen). Samo potem verjetno ne bi poškodoval samo avtomobilov študentov, pač pa tudi avtomobile bolnikov...

Dr_M ::

ja to je pa cist res. tej studenti use poparkirajo. zadnic sm su s punco na EF...kaj sm use tm vidu,kr groza me je...pomoje tut na ksni kmecki veselici s petimi parkirisci neb blo tok hudo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

hotig ::

Obujam malce staro temo z aktualno težavo.

Torej, zgodba gre nekako takole:
- prijatelj je padel na tla (asfalt) in si poškodoval noge (odrgnine in poškodbe kolena), roke (odrgnine) in glavo (zlomljen nos, odrgnine po obrazu, krvava glava).
- mama ga odpelje na urgenco v lokalnem zdravstvenem domu (hitreje kot če bi čakala na rešilca) in parkira na parkirišču ob zdravstvenem domu (ne čisto pri vhodu, ker so tam samo 3 ali 4 parkirna mesta, rezervirana za invalide).
- po opravljenem nujnem pregledu se zdravnik odloči, da prijatelja pošlje v lokalno bolnišnico. Na urgenci so ga samo povezali in dejali, da bo potrebno slikanje (potrditev zlomljenega nosu) in šivanje v bolnišnici.
- ker zdravnika v tem trenutku pokličejo zaradi nujnega primera, on vpraša njegovo mamo, če ga lahko odpelje ona, čeprav prijatelj težko stoji in komaj hodi. Drugače bo moral čakati na prosto vozilo. Ona se strinja s tem in pove zdravniku, da gre na parkirišče ter da bo pripeljala avto do vhoda v ZD (kjer so parkirna mesta samo za invalide).
- avto parkira in odide v ZD po sina, glede na težave z hojo in poškodbe noge ji zdravnik pove, da bodo dvignili rampo in jo spustili čisto do urgentnega vhoda, kjer so običajno parkirana samo vozila NMP.
- mama odide po avto in v teh nekaj minutah (kolikor je bila v ZD in se pogovarjala z zdravnikom in sinom) dobi na avtu nalimano obvestilo o prekršku (kršitev 17. točke 4. odstavka 65. člena ZPrCP, storitev prekrška po 6. odstavku 65. člena ZPrCP).
Vsa parkirna mesta za invalide so bila v tem času prazna in najbližje vhodu. Ker je morala poškodovanega sina sama peljati v bolnico, je parkirala najbližje vhodu, da mu s tem omogoči najmanj boleče premikanje iz ambulante do avta.
Zdravnik ji je dejal, da bo v primeru, če se pritoži, napisal obvestilo oz. da ji bodo pomagali, če bodo lahko.
Problem je v tem, da na obvestilu piše:
... Zoper obvestilo o prekršku ni pritožbe, ugovora ali zahteve za sodno varstvo. Vložena pritožba bo zavržena, hkrati pa bo obračunana sodna taksa.

Medtem, ko vsakodnevno gledam barabe, ki parkirajo po pločnikih in invalidskih mestih ter jih redarji ali policija nikoli ne kaznujejo, pa očitno kaznujejo tiste najbolj boge, ki za nujen pregled in obravnavo pri zdravniku potrebujejo celo lasten prevoz.

Ker gre za osebe nižjega finančnega in socialnega statusa ter bi rad pomagal prijatelju, vas prosim za nasvet, idejo oz. kakršno koli navodilo kako naj se pritožijo na izdano kazen (če je sploh možno). To ni trol tema, zato lepo prosim samo za dejanske nasvete in možnosti!

Mare2 ::

Lahko sicer ugovarja, vendar ne garantiram uspeha.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ko te nekdo zaparkira (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13123562 (20047) ginekk
»

Ali lahko občan redarja kaznuje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6815533 (13086) Utk
»

Parkiranje za umret! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24251122 (31771) M-XXXX
»

Nepravilno parkiranje - napačen naslov na listku (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6111799 (7014) krho
»

Ugovor na kazen za nepravilno parkiranje v Ljubljani (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7412592 (11426) Vice

Več podobnih tem