» »

Performance pri Maxtor SATA HDD 120GB

Performance pri Maxtor SATA HDD 120GB

boštjan ::

Mislim da se mi zdi hitrost mojega diska nekam premala glede na to da je to SATA disk.Zraven prilagam 2 sliki,kjer sem ga stestiral s sandro2004 in hdtech.
test s hdtech:


test s sandro2004:pri tem mi je zelo zanimivo,da je read/write nižji ko je system navit,pa niti ne veliko le FSB je višji in Multi nižji.


Pol pa še ena slikica iz sandre,ki me muči tam ko so klicaji. za prvega vem kako narest,ker je tukaj tema glede acustic odprta,zanima me samo kako iz diska iztisniz UDMA6 in povečat block size.
  • zavaroval slike: Gandalfar ()

jest10 ::

Spet nekdo ki je nasedel marketinški fori za SATA diske.
Pa kaj ti misliš da ti bo samo zaradi drugačnega priključka disk hitreje delovau?:D
150MB/s kolikor obljubljajo je samo max prepustnost SATA vodila.
Kako kaj ti to pomaga če disk ni sposoben tako hitro pošiljati podatkou.

Za današnje hitrosti diskou je ATA100 še vedno čisto dovolj, še preveč:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

boštjan ::

nisem nasedel mark.fori le sprašujem ,ker mislim da bi lahko šlo še hitreje,al se motim.predvsem me muči tisto kar sandra s klicaji opozarja

Dr_M ::

dost cudn...po prvi sliki sodec bi reku da je use uredu. po drugi...max transfer je ql, min je pa res mal nizek. pa zelo slab dostopni cas. podoben kot pri mojmu IBM 5400 6gb :) :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

para-site ::

v enmu reviewju sem prebral, da je v resnici SATA le Seagate-ov disk, vsi drugi pa da so Paralelni ATA z SATA to P.ATA konverterjem...tako, da ni samo marketing, tudi nateg zraven...for free

Dr_M ::

ja in v cem mislis da je razlika?? standard je itak zelo podoben. razlika je v prikljucku in napajanju.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

boštjan ::

samo pri mojem maxtoru pa je navadno napajanje,kot pri navadnem ide disku.
Kaj pa mi lahko kdo pove tisto kar sandra pravi,kje in kako to popravit,še posebej tisti block size me muči

Dr_M ::

ja koliko napajalnikov pa ma ze za sata diske napajat? ne prov veliko. ma pa tvoj disk tut novi prikljucek z +3.3V.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

boštjan ::

ne vem kolko,a nekaj ji je že zunaj.

para-site ::

Dr_M: ja vsak konverter, pretvornik... je zguba na preformansah, tko al drugače...
zato je brez veze izdelovat ata disk z sata priključkom.

Dr_M ::

para-site: pri 150mb/s tut ce za 10% pade preformance je ze vedno 2x vec kot je disk zmozen brat/pisat :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

para-site ::

jst to vse vem, itak sata diski samo zaradi sata vmesnika niso nič hitrejši, trdim samo, da je to vse skupi marketinški nateg, če ti dajo ata disk s sata konverterjem pa še tolko bolj.

frenk ::

ampak sata z 10k rpm, se pa že splača vzet ane>:D

boštjan ::

no jaz sem kupo ta sata disk,ker je bla cena za navadni ide disk le za malenkost nižja,pa še sata disk nima širokega podatkovnega kabla,ampak tistega ozkega.

OZZY ::

a je še komu kapnil, da ta hdtach 2.7 kaže nenormalno visoko CPU porabo. men kaže tam do 40% medtem ko je 2.61 okol 7-9%. Seveda je rav druga ampak vseeno.
Go with the flow.

para-site ::

boštjan: za airflow je to ok, samo sej obstajajo tudi navadni ata rounded kabli, tko da ni velike razlike.

boštjan ::

ki pa so še vedno debelejši in dalšji od sata kabla:D

para-site ::

no sej ne rečem, če ni bistvene razlike v ceni, vzameš sata, samo ne smeš si predstavljat, da je to pohitritev sistema za X %, ker ni...

boštjan ::

no bolj kot prve 3 slike,me predvsem moti zadnja slika,kjer mam kar 3 klicaje,pa ne vem kje to popravit.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prostorni prenosni USB disk

Oddelek: Novice / Diski
446085 (4168) sv7874
»

Ali gre priklopit SATA II disk na ploščo Asus P4C800-Deluxe?? pomoč prosim...+ Še ne

Oddelek: Strojna oprema
262621 (2293) muzičar
»

Kaj kupiti; 2* SATA--> RAID 0 ali ne?

Oddelek: Kaj kupiti
101091 (982) misso
»

2xMaxtor 120GB(2MB) v RAID-0 *Nooro*! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18413661 (9265) matrix2
»

Pomoč - Raptor.

Oddelek: Strojna oprema
492154 (1542) billy

Več podobnih tem