» »

S čim nad mačke / kune/xxx?

S čim nad mačke / kune/xxx?

Linko ::

Kako rešujete težavo ogrevanja določenih živali pod pokrovom motorja?
Zaenkrat mi hodi mačka - glede na barvo dlake. Kupil sem nek sprej, kateri smrdi... pa ne pomaga. Sedaj testiram WC koglice - povedal mehanik.
Elektronski odganjalec? Deluje?

Še kaj takšnega?

acookook ::

Nam so kune pregrizle tisto izolacijo v avto. Zaenkat sprejamo z lavando, nastavljamo dlako od psa k avtu & filamo flaše z vodo, ker bi se kune baje bale svojega odseva. El. odganjalec je imo nateg, bi pa po moje najbolj pomagala živolovka, da žival malo prestrašiš, niti slučajno pa je ne poškoduj oz. ubij.
.

Invictus ::

Past s hrano, potem pa...

Ampak to se baje ne sme delati...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Klamzi ::

Smo imeli nonstop neke probleme s kunami v avtu, probali marsikaj, od sprejev, wc dišav, pasje dlake, pa nič ni pomagalo. Ko smo nabavli nov avto, smo istočasno v drugem oprali motorni prostor, ter v oba namontirali elektronski odganjalec (imajo v Bauhausu od firme Carpoint, 20€) in je že nekaj let mir. Smo pa pred tem dve ujeli, eno z lopato, druga pa je dremala v platišču...

Ampak... kolegu je prežrla kable od tega odganjalca, tako da .... ni pa pred priklopom spral motorja...

PovemVfaco ::

Klamzi je izjavil:


Ampak... kolegu je prežrla kable od tega odganjalca, tako da


Pol že veš, da deluje :)):))

To me je spomnilo, ko so enkrat na top shop prodajali nek odganjalec žuželk za v vtičnico, pa je nekdo na frisbuku fotkal, ko mu je muha direkt na odganjalcu sedela, ni jebala sistema :))

Retardiran12 ::

Poprova meta namočena v bombažne kroglice odganja vse.

acookook ::

Klamzi je izjavil:

Smo imeli nonstop neke probleme s kunami v avtu, probali marsikaj, od sprejev, wc dišav, pasje dlake, pa nič ni pomagalo. Ko smo nabavli nov avto, smo istočasno v drugem oprali motorni prostor, ter v oba namontirali elektronski odganjalec (imajo v Bauhausu od firme Carpoint, 20€) in je že nekaj let mir. Smo pa pred tem dve ujeli, eno z lopato, druga pa je dremala v platišču...

Ampak... kolegu je prežrla kable od tega odganjalca, tako da .... ni pa pred priklopom spral motorja...

A lahko linkaš odganjalec?
.

cvalsr ::

A lahko linkaš odganjalec?

Ja, prosim, tudi jaz bi ga rad. Bolje, da nadloga požre odganjalec kot stokrat dražji avto...
:))
Ideja za premislek: Neka 'inštalacija' z električnim pastirjem, mogoče kaka mreža, ki jo vsakokrat porineš pod prostor motorja, izolirano od tal, pa mogoče še neka vaba na sredini... Če medveda 'prepriča', bo tudi te žverce. Če boš neroden, bo požgečkalo tudi tebe, ampak stavim, da samo enkrat.
Aja - mislim, da pranje motorja ni prav nič pomagalo, pač pa tista lopata!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cvalsr ()

Retardiran12 ::

PacificBlue ::

Pa dejte nehat s temi elektronskimi motilci..saj ne samo kune hodijo ponoc okol.

Klamzi ::

cvalsr je izjavil:

A lahko linkaš odganjalec?

Ja, prosim, tudi jaz bi ga rad. Bolje, da nadloga požre odganjalec kot stokrat dražji avto...
:))
Ideja za premislek: Neka 'inštalacija' z električnim pastirjem, mogoče kaka mreža, ki jo vsakokrat porineš pod prostor motorja, izolirano od tal, pa mogoče še neka vaba na sredini... Če medveda 'prepriča', bo tudi te žverce. Če boš neroden, bo požgečkalo tudi tebe, ampak stavim, da samo enkrat.
Aja - mislim, da pranje motorja ni prav nič pomagalo, pač pa tista lopata!

Jah, verjetno že pomaga da spereš vonj, sploh v času ko se gonijo.
No še nekaj... v fotrovem avtu so poleg odganjalca pritrjene še tri 200x200 žičnate mreže, narezane da žice štrlijo na vse strani. Tud več nima problemov >:D

Retardiran12 ::

PacificBlue je izjavil:

Pa dejte nehat s temi elektronskimi motilci..saj ne samo kune hodijo ponoc okol.


Kaj pa se še lahko spravi pod havbo? Medved? Večinoma se male živalce hodijo gret pod havbo in dovolj je že če potrkaš po havbi in spizdijo...

Zgodovina sprememb…

solatko ::

Retardiran12 - Problem je, ker imajo te živalice izredno rade plastiko električne napeljave in jo požrejo, tako, da pride do kratkega stika in posledično lahko avto zagori.
Delo krepa človeka

fikus_ ::

Kunam je všeč vonj po novi plastiki in veselo grizljajo kable. Mačke se pa hodijo greti na topel motor.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

solatko ::

fikus_ - Nisem še slišal, da bi bile mačke problem, so pa podgane in kune.
Delo krepa človeka

fikus_ ::

Macka je toliko problem, da jo odpelješ nekam. Jo je pa znzncu tudi navilo okrog polgredi, ali pa pusti rep pri kakšnem jermenu (starejši avtomobili),...
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

d4vid ::

Jaz imam problem, da mi mačke rinejo v garažo, ki je dostkrat odprta. Problem je, da mi serjejo po garaži in to smrdi.

Je kaka zadeva, da bi jih odgnal, da ne bi sploh rinli v garažo?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Invictus ::

Zapiraj vrata...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: acookook ()

Racunalnik ::

Ali ima kdo probleme s polhi, kajti polhi enako radi grizljajo umetno maso in stiropor fasade po vikendu in me zanima če ima kdo uspešno metodo odganjanja.
Videl sem neko tekočino za odganjanje na katero sumim da je seč kakšne kune ali podobne živali in da jih to moti.
Elektronski odganjalec pa nevem če obstaja za polhe.

Zgodovina sprememb…

hakis11 ::

Kolega je kune odganjal s plastenkami napolnjenimi z vodo, kot je @acookook omenil + zraven avta je nastavil nek star radio, ki ga je prizgal ponoci, kar naj bi jih tudi odganjalo, ker slisijo pogovor in glasbo. Kolikor vem, je bilo uspesno do te mere, da mu niso hodile vec pod pokrov motorja.
Ne priporocam pa sprejanja z spreji proti kunam, ker so ponavadi zelo lepljivi in vam bo mehanik je**l ma***, ko bo delal servis :D

fikus_ ::

d4vid je izjavil:

Jaz imam problem, da mi mačke rinejo v garažo, ki je dostkrat odprta. Problem je, da mi serjejo po garaži in to smrdi.

Je kaka zadeva, da bi jih odgnal, da ne bi sploh rinli v garažo?


Mačje stranišče.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

BOBERkurwa ::

d4vid je izjavil:

Jaz imam problem, da mi mačke rinejo v garažo, ki je dostkrat odprta. Problem je, da mi serjejo po garaži in to smrdi.

Je kaka zadeva, da bi jih odgnal, da ne bi sploh rinli v garažo?


Maček se ne bo usral na trdna tla, če ni res nujno.. Verjetno jih ponesreči zapreš v garažo potem ga pa kakat in se pokaka.

Mački skrijejo svoj drek in so zelo pazljivi glede tega.

BCSman ::

Ni drži vedno. Alfa maček se bo poscal in posral povsod, samo da ostale mačke vidijo kdo je alfa. In še ljudje.

SonjaP ::

Vsak maček (nekastriran samec) označuje teren s špricanjem urina, potrebe pa še vedno opravlja v jamico, ki jo potem zakoplje.. če je le možno.
Smo pa tudi že mi zaprli sosedovega v garažo, pa se je potem posral, ker ni imel kam...

Proti kunam smo v avto pod havbo nastavili kroglice za odišavljenje WC-ja (bref... ipd), pa je pomagalo.
Mački dosedaj tja niso lezli.

nosiyo ::

Pesa kupi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako se znebiti voluharja

Oddelek: Loža
4812627 (8255) sitriani
»

Sranje psov po dvorišču (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12132273 (27374) Pšenični
»

Deratizacija Polha - iščem informacijo ali strokovnjaka

Oddelek: Loža
2819910 (15786) galop
»

Odganjalec mačk?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2711992 (6325) heresjohnny
»

Odganjanje glodalcev od avtomobila

Oddelek: Na cesti
158451 (8451) Tear_DR0P

Več podobnih tem