» »

Apple predstavil čip M3

1 2
3
»

Mr.B ::

kow je izjavil:

Moe_Lester je izjavil:


Noben ti ne zna povedat, da macbooki držijo na bateriji cel dan normalne uporabe, imajo odličen, svetel ekran, dober trackpad, so tihi in nenormalno hitri v večini taskov, imajo kvalitetno kovinsko ohišje, dobro držijo ceno itd?


Problem je, da ne poznam nobenega, ki bi to potreboval. Ker kdo hudica pa tipka cel dan na prenosniku? Taki ljudje obstajajo, ce odstejemo studente? Morda kaksen mgmt, ki cel dan pise maile in izpolnuje "excel tabelice"?
Delavec pac nima takih potreb, ker sedi za pravim zaslonom (24col in vec)

JaJaz, ko sem v tranzitu na letalu, šele ko pridem zvečer v sobo priklopim na napajalnik.
Intel tud dela nekaj na nextgen jedrih za tiste ki dejansko rabijo prenosnik za delo. Odzivnost pri tpkanju povzetka analitike, res ne rabim odzivnost v ns ampak je dovolj nekaj dese ms.

Tisti ki kupijo prenosnik za igre, no kupijo prenosnik ker ima NV grafično tako ne rabijo prenosnika.
Zato pa je 8GB statusni simbol, ker tisti ki pravi da mu je 8GB dovolj, ne ve da mu premetava na SSD disk in nazaj, in dokaj večino stvari je v ramu, no tiste ki jih rabiš, ali recimo gledaš FB in ti kešira slike in video… Pustimo filozofe da Apple dela drugače s spominom, ja spomin na disku ni spomin no its magic.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

shock ::

AtaŠtumf je izjavil:

šokec, zakaj tebe tako muči Apple?

Kaj premalo delaš, da ni fičinkov za Apple?

Pusti ljudem, da uporabljajo kaj želijo in če eni radi uporabljamo določeno znamko, koji k**** si ti, da nam boš pametoval?

Pojdi v temo o HP in si tam dviguj svoj ego, če želiš, osebno ti ne bom šel pametovati v HP temi, zakaj si tak ošabnež, da nisi kupil Xiaomi za pol cene in boljše specifikacije ali še bolje neka stara jajca za 600 eurčkov.


S financami nimam težav, samo sem alergičen na take egote kot ste vi, kjer zagovarjati dragi nakup z raznimi bedarija mi kot so 20h batery Life. Ne mislit, da nimam Applovih produktov doma, samo za resno jih ne uporabljam. Kaj me je najbolj zmotilo je pa res teh usivih 8GB in 256 GB ssdja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shock ()

Moe_Lester ::

Pa saj lahko kupiš več, če rabiš, v čem je problem?

Zato pa je 8GB statusni simbol, ker tisti ki pravi da mu je 8GB dovolj, ne ve da mu premetava na SSD disk in nazaj, in dokaj večino stvari je v ramu, no tiste ki jih rabiš, ali recimo gledaš FB in ti kešira slike in video... Pustimo filozofe da Apple dela drugače s spominom, ja spomin na disku ni spomin no its magic.


Jaz vem, da mi kuri swap, ampak dokler tega ne občutim kot upočasnitev sistema, me ne moti.

Zraven M2 Aira uporabljam Asus ROG G14 s 6900hs in 32gb rama. Pri delu, s katerim si služim kruh je Macbook hitrejši (single core cpu je hitrejši, browser benchmarki so bistveno boljši). Razlika je le v tem, da G14 konstantno prižiga ventilatorje, kljub custom curvom, ki preferirajo tišino, baterija realno zdrži 3-5 ur. Pa pol nahrbtnika mi zasede, če hočem sabo nesti power brick, ali pa se moram sprijazniti s še počasnejšim delovanjem, če ga polnim na usb-c.

Kar se gaminga tiče seveda ni primerjav, ampak v mojem primeru je Asus igračka, Macbook pa orodje, s katerim v 3 dneh zaslužim za igračko od Asusa.

s1m0n ::

Z obema se, da doseči enak cilj (razlika v performance je minimalna, če ne zanemarljiva) je pa res, da je MB dosti bolj elegantna rešitev... Ima boljšo baterijo, je tišji, lažji, tanjši... torej pri vsem kar pripomore k mobilnosti/tišini.

blackbfm ::

Kar se gaminga tiče seveda ni primerjav, ampak v mojem primeru je Asus igračka, Macbook pa orodje, s katerim v 3 dneh zaslužim za igračko od Asusa.


3 dni zasluži asusa, pa je odvisen od baterije, mobilnosti in mikro laptop zaslona.. priznaj da delaš neplačane nadure na javnem prevozu na poti iz šihta

:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Dober dan ::

But, can it handle pronstar?

Moe_Lester ::

3 dni zasluži asusa, pa je odvisen od baterije, mobilnosti in mikro laptop zaslona.. priznaj da delaš neplačane nadure na javnem prevozu na poti iz šihta


Ja, to bo to. Podzemna mi vozi iz spalnice v pisarno, en štuk nižje :)

MrStein ::

Mr.B je izjavil:


Zato pa je 8GB statusni simbol, ker tisti ki pravi da mu je 8GB dovolj, ne ve da mu premetava na SSD disk in nazaj, in dokaj večino stvari je v ramu, no tiste ki jih rabiš, ali recimo gledaš FB in ti kešira slike in video… Pustimo filozofe da Apple dela drugače s spominom, ja spomin na disku ni spomin no its magic.

Samo zakaj se ne-uporabniki s tem tako obremenjujejo?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

gansta ::

Apple z M3 namerava resno vstopiti v svet iger, ve kdo kaj več kot samo video iz predstavitev?

Kot sem gledal reviewe na YT, z M2 in 16GB RAm, delajo špili v "native" na HD resoluciji "tko-tko" (

blackbfm ::

Samo zakaj se ne-uporabniki s tem tako obremenjujejo?


ker je moralna dolžnost izpostavit pomankljivosti appla

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Poldi112 ::

Moralna dolžnost? Prej refleks zavisti.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Mr.B ::

MrStein je izjavil:

Mr.B je izjavil:


Zato pa je 8GB statusni simbol, ker tisti ki pravi da mu je 8GB dovolj, ne ve da mu premetava na SSD disk in nazaj, in dokaj večino stvari je v ramu, no tiste ki jih rabiš, ali recimo gledaš FB in ti kešira slike in video… Pustimo filozofe da Apple dela drugače s spominom, ja spomin na disku ni spomin no its magic.

Samo zakaj se ne-uporabniki s tem tako obremenjujejo?

Pol firme je na applu, in iphon je 100%. Pa mi je iphon najbolj neumni telefon... Seveda pa cisto razumem aplle, zakaj dati uporabniku moznost glasnost budilke, ce mu lahko prodas uro, ki je med drugim znana da pobira no posilja najvec tvojih bioloskih podatkov nazaj v hq.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

Moe_Lester ::

gansta je izjavil:

Apple z M3 namerava resno vstopiti v svet iger, ve kdo kaj več kot samo video iz predstavitev?

Kot sem gledal reviewe na YT, z M2 in 16GB RAm, delajo špili v "native" na HD resoluciji "tko-tko" (


Glede na porabo in namen procesorja so tole kar solidni rezultati. Kako se obnesejo Intel in AMD procesorji z integrirano grafiko in 15W TDP?

gansta ::

Moe_Lester je izjavil:

gansta je izjavil:

Apple z M3 namerava resno vstopiti v svet iger, ve kdo kaj več kot samo video iz predstavitev?

Kot sem gledal reviewe na YT, z M2 in 16GB RAm, delajo špili v "native" na HD resoluciji "tko-tko" (



Hmm, sqmo apple sedaj stavi na igre, če si gledal zadnjo predstavitev gredo v to smer, torej ne gledamo vec porabe ampak performance.
Glede na porabo in namen procesorja so tole kar solidni rezultati. Kako se obnesejo Intel in AMD procesorji z integrirano grafiko in 15W TDP?

Zimonem ::

MrStein je izjavil:

Mr.B je izjavil:


Zato pa je 8GB statusni simbol, ker tisti ki pravi da mu je 8GB dovolj, ne ve da mu premetava na SSD disk in nazaj, in dokaj večino stvari je v ramu, no tiste ki jih rabiš, ali recimo gledaš FB in ti kešira slike in video… Pustimo filozofe da Apple dela drugače s spominom, ja spomin na disku ni spomin no its magic.

Samo zakaj se ne-uporabniki s tem tako obremenjujejo?

Ker nam uporabniki potem hodijo jamrat.

Ales ::

Moe_Lester je izjavil:

gansta je izjavil:

Apple z M3 namerava resno vstopiti v svet iger, ve kdo kaj več kot samo video iz predstavitev?

Kot sem gledal reviewe na YT, z M2 in 16GB RAm, delajo špili v "native" na HD resoluciji "tko-tko" (


Glede na porabo in namen procesorja so tole kar solidni rezultati. Kako se obnesejo Intel in AMD procesorji z integrirano grafiko in 15W TDP?

Intel verjetno nikakor, za AMD pa bi bilo potrebno pogledati kak Radeon 680M ali Radeon 780M test. Po moje, da dobro.

Moe_Lester ::

Tukaj je Resident evil Village na 7940HS, ki ima po defaultu 35-45W TDP.

MrStein ::

Zimonem je izjavil:

MrStein je izjavil:

Mr.B je izjavil:


Zato pa je 8GB statusni simbol, ker tisti ki pravi da mu je 8GB dovolj, ne ve da mu premetava na SSD disk in nazaj, in dokaj večino stvari je v ramu, no tiste ki jih rabiš, ali recimo gledaš FB in ti kešira slike in video… Pustimo filozofe da Apple dela drugače s spominom, ja spomin na disku ni spomin no its magic.

Samo zakaj se ne-uporabniki s tem tako obremenjujejo?

Ker nam uporabniki potem hodijo jamrat.

Kje?
Ravno obratno je. Čudijo se, zakaj se neuporabniki obremenjujejo z internalijami njegovega računalnika.

blackbfm je izjavil:

Samo zakaj se ne-uporabniki s tem tako obremenjujejo?


ker je moralna dolžnost izpostavit pomankljivosti appla

Kakšne pomanjkljivosti? Saj ravno to je poanta. Nekaj mahate z rokami, pa ne veste sploh zakaj.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

LukiYo ::

Moe_Lester je izjavil:


Zraven M2 Aira uporabljam Asus ROG G14 s 6900hs in 32gb rama. Pri delu, s katerim si služim kruh je Macbook hitrejši (single core cpu je hitrejši, browser benchmarki so bistveno boljši). Razlika je le v tem, da G14 konstantno prižiga ventilatorje, kljub custom curvom, ki preferirajo tišino, baterija realno zdrži 3-5 ur. Pa pol nahrbtnika mi zasede, če hočem sabo nesti power brick, ali pa se moram sprijazniti s še počasnejšim delovanjem, če ga polnim na usb-c.


Jaz imam tudi G14, 6800HS in na silent je res neslišen, tako da se poigraj z nastavitvami (lahko tudi manually nastaviš ventilatorje). Baterija zdrži dlje, če ne uporabljaš GPU (optimized ali eco mode). USB polnilec si nabavi močnejši.

Je pa res igračka, ker ima nešteto parametrov za nastavljat, med tem, ko je macbook verjetno out of the box v nulo nastavljen in samo dela.

Moe_Lester ::

Sem ročno nastavil krivulje ventilatorjev in večino časa je v eco mode z izklopljenim GPUjem, razen za gaming. Ventilatorji se vseeno vsake toliko časa prižgejo ob zagonu kakšne večje aplikacije ali uporabi kakšnega bolj zahtevnega web appa, še posebej, če ti zadar laufa kak youtube.

Baterija sicer lahko zdrži bistveno dlje, če gledaš youtube na 25% svetlosti. Ampak point je, da na macbooku dobim 10, 12 dela pri svojem delu in ekranu na cca. 300nit.

USB polnilec pri performancu ne pomaga. Imam sicer samo 60W, ampak pri G14 preko usb-c vedno polniš baterijo, baterija pa napaja sistem. Direktno lahko sistem napajaš samo s power brickom.

Pa ne me narobe razumet, G14 je odličen prenosnik za to čemur je namenjen. Ne samo performance, tudi sicer je izdelan kot se spodobi, ekran ima IMHO boljši od Macbook Aira in 13" Proja, tipkovnica je odlična... Tudi cena je temu primerna.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple predstavil naprave s čipi M2 Pro in M2 Max (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
10512161 (7900) Meizu
»

Apple prenovil osnovne ipade (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
609123 (5429) PINki
»

Apple predstavil nove macbooke pro z močnejšimi čipi družine M1 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
11220082 (14559) Mike_Rotch
»

Applova pomladna predstavitev: čip M1 v vsako stvar (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
7922450 (17030) Step2en Wolf
»

Apple predstavil lep venček novosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6128539 (24497) SkipEU

Več podobnih tem