» »

pravica do gotovine v ustavi. kaj si mislite?

pravica do gotovine v ustavi. kaj si mislite?

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 15
»»

guano ::

Meni se zdi banalno da se to sploh predlaga. Ok zapišite v tržni zakonik al pa bilokam samo ne v vrhovni akt. Tja bi lahko zapisali da sta šolstvo in zdravstvo javna last in se ju ne sme privatizirat oz. kaj podobno temeljnega. Še malo manjka pa bo merkator pravico do dvojnih pik dal v ustavo. se mi zdi da se delajo norca iz nečesa pomembnega, gotovino pa hočejo itak samo da se lahko državo goljufa

mailer ::

Predlog ni neumen, poglej si zadnje proteste tovornjakarjev v Kanadi. So pa seveda tudi prednosti ampak kot ponavadi se zadeve uporabi za negativne ukrepe.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

luli ::

Vsaj tako neumen, kot zapis vode v ustavo! Ampak vsakemu svoje.

Scaramouche3 ::

Če pride do tega da dominanta struga politike postane preveč avtoritarna, se potem začnejo deplatformacije.
Lahko prideš iz zapora, pa imaš spet neko šanso, samo če ti nekdo vzame tvoj bančni račun ker si rekel da moški niso ženske, je to huje kot da te zaprejo.

Kalibri ::

Proti. V ustavo to ne sodi. Že plačevanje z gotovino po trgovinah je blesavo. Pred tem delajo gužvo na bankomatu nato pa na blagajni.

mtosev ::

Jaz plačujem skoraj vse s kartico. Za gotovino mi je vseeno.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

AtaŠtumf ::

Zakaj, ne bi sodilo to v ustavo Republike Slovenije?

Česa je oblasti tako strah, če bo ta zadeva v Ustavi?


Saj ves čas trdijo, da se ni treba bati, da bodo ukinili gotovino in da se ne bo nič spremenilo.

Če je to res, kaj je potem problem to vpisati še v ustavo?

Ali pa mogoče lažejo in želijo ukiniti gotovino.


Morda je pa argument, da bo več utaje davkov?

Milijarde in milijarde mesečno in dnevno izginevajo v davčne oaze preko TRRjev, to vpis gotovine v ustavno popolnoma nič ne spremeni.


Unih, ki sedaj plačujejo s kartico, bodo imeli možnost tega tudi po vpisu gotovine v ustavo, torej teh se sama zadeva sploh ne tiče.


V primeru ukinitve gotovine in predpisanega brezgotovinskega poslovanja, pa država lahko kadarkoli omeji finančno poslovanje ljudi s katerim se ne strinja!

Smo imeli primer, kjer so stavkajočim tovornjakarjem zamrznili račune in s tem preprečili dostop do njihovega lastnega denarja nekaj let nazaj in to ne v neki tretji fašistični državi, ampak v t.i. demokratični in civilzirani Kanadi.

Si predstavljate, da bi recimo pod JJevo vlado nekaj let nazaj, vsem protestnikom in kolesarčkom banke zamrznile račune, ker protestirajo proti vladi?

Si resno želimo to tudi pri nas?
#SlovenijaPrva #SLOVEenianLivesMatter #SlavaGasilcem

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AtaŠtumf ()

wcpapir ::

Pri nekaterih neumnostih pač moramo iti korak dlje od američanov. Tudi pri tej.

Utk ::

Kako bi gotovina v ustavi to preprečila? Če že, bi treba v ustavo, če že ni, zapisat da vsak lahko prosto in anonimno razpolaga s svojim denarjem, če slučajno že ni.

zee ::

Utk je izjavil:

Kako bi gotovina v ustavi to preprečila? Če že, bi treba v ustavo, če že ni, zapisat da vsak lahko prosto in anonimno razpolaga s svojim denarjem, če slučajno že ni.


Anonimno in tvoj denar (na primer) je oksimoron.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Utk ::

Ne pa ni.

Jure14 ::

Utk je izjavil:

Če že, bi treba v ustavo, če že ni, zapisat da vsak lahko prosto in anonimno razpolaga s svojim denarjem, če slučajno že ni.

In zaenkrat ti točno to omogoča le gotovina.
TRR ni anonimen, vse ostalo (coini) pa ni omembe vredno.

Scaramouche3 ::

Jure14 je izjavil:

Utk je izjavil:

Če že, bi treba v ustavo, če že ni, zapisat da vsak lahko prosto in anonimno razpolaga s svojim denarjem, če slučajno že ni.

In zaenkrat ti točno to omogoča le gotovina.
TRR ni anonimen, vse ostalo (coini) pa ni omembe vredno.

Gotovina je fantastična, ne pušča residue, noben ne ve kam si vložil denar, kje si kupil itd...

Zato se je hočejo losat, seveda pod taktirko zaščite pred kriminalom.

Samo potem bodo vedeli vse o tebi, kam tvoj denar gre, tvoje kupovalne navade, tako ti servirajo reklame..

Seveda če rečeš politično nekorektno stvar, te vržejo ven iz sistema in znajdi se sam, kar je večji teror, kot zapor.
Ne moreš kupovati, potem tudi klošar več ne moreš biti! Konec lajfa..

Utk ::

Jure14 je izjavil:

Utk je izjavil:

Če že, bi treba v ustavo, če že ni, zapisat da vsak lahko prosto in anonimno razpolaga s svojim denarjem, če slučajno že ni.

In zaenkrat ti točno to omogoča le gotovina.
TRR ni anonimen, vse ostalo (coini) pa ni omembe vredno.

Gotovina v ustavi ti ne garantira, da ti nekdo ne more blokirat računa.

Scaramouche3 ::

Utk je izjavil:

Jure14 je izjavil:

Utk je izjavil:

Če že, bi treba v ustavo, če že ni, zapisat da vsak lahko prosto in anonimno razpolaga s svojim denarjem, če slučajno že ni.

In zaenkrat ti točno to omogoča le gotovina.
TRR ni anonimen, vse ostalo (coini) pa ni omembe vredno.

Gotovina v ustavi ti ne garantira, da ti nekdo ne more blokirat računa.

Ni poanta debate, še vedno lahko posluješ, če odpreš biz, ti za storitev plačujejo, ti lahko kupuješ!
In danes banke ne delajo več profita, če pade ekonomija, pride še en velik crash, bo direktno poslovanje še tako več bolj pomembno!

T440 ::

Gotovina v ustavi je neumnost.

Utk ::

Mešate en kup stvari. Kaj ti pomaga keš, če ni bank? To bi trajalo 2 tedna in smo nazaj v zakonu močnejšega. In tudi če, kaj bojo, najprej ukinili gotovino potem pa še sesuli banke?

Sploh nimate pojma kaj je namen gotovine v ustavi. Če je to anonimnost, je treba to napisat. Ker nič ti ne pomaga gotovina proti temu, če bi moral vsak prenos javljat na furs, na primer.

Miki N ::

Predvsem je prosjačiti vzvode moči za neke pravice jalovo početje. Verjetno so se že odločili, da zaprejo "gotovinsko luknjo".

Potencialno je rešitev samo še v resničnih alternativnih sistemih, samo takrat boste občutili resničen bes oblasti - kar bi moralo dati misliti vsakemu, zakaj današnje kriptokovance tolerirajo ... :8)

Jure14 ::

T440 je izjavil:

Gotovina v ustavi je neumnost.

A te kaj boli, če je to v ustavi zapisano?
So ti s tem kršene kake pravice?
A te kdo sili gotovino uporabljat?
Če je ne želiš, je pač ne uporabljaj.
Al zakaj te tako moti, če se v ustavo zapise?

Invictus ::

Kdo še spoštuje ustavo?!?!?!

Vlade ziher ne...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

T440 ::

Jure14 je izjavil:

T440 je izjavil:

Gotovina v ustavi je neumnost.

A te kaj boli, če je to v ustavi zapisano?
So ti s tem kršene kake pravice?
A te kdo sili gotovino uporabljat?
Če je ne želiš, je pač ne uporabljaj.
Al zakaj te tako moti, če se v ustavo zapise?

V ustavi naj bi bile pomembne zadeve, ne pa dnevne kaprice hipsterjev in Snežićev.

Jure14 ::

Zasebnost, pa neodvisnost sta dnevni kaprici?
Pa omejevanje lepljivih prstov vsakokratne oblasti?

V ZDA imajo v ustavo vpisano pravico do orožja.
Pa ne zato, da se branijo pred zunanjimi napadalci, ampak da si njihova lastna oblast ne domišlja preveč.

aiko ::

Gotovina je zakon. Še posebno če/ko ne dela pos/internet/ni elektrike.
Do o tujini sploh ne govorimo. Marsikje z kartico ne prideš daleč..

nejc_nejc ::

Mora biti v ustavi omogočeno imetje gotovine ter omogočeno plačevanje ter obvezen odjem keša.
Samo na ta način obstaja možnost, da ne klecnemo pred kreteni iz EU in širše. Sicer bodo lahko pogojevali umik, samo za to se bomo potem sekirali in tehtali.

Mularija, ki podpira ukinitev, se niti približno ne zaveda, kako izgleda, ko denar ni nič vreden in iščeš take in drugačne odvode. Prepoved gotovine je pa enaka stvar.
Za ukinitev raznih usa kartic je namen čisto pravi, ne pa ukinitev gotovine, ki se zraven šlepa.

mirator ::

guano je izjavil:

Meni se zdi banalno da se to sploh predlaga. Ok zapišite v tržni zakonik al pa bilokam samo ne v vrhovni akt. Tja bi lahko zapisali da sta šolstvo in zdravstvo javna last in se ju ne sme privatizirat oz. kaj podobno temeljnega. Še malo manjka pa bo merkator pravico do dvojnih pik dal v ustavo. se mi zdi da se delajo norca iz nečesa pomembnega, gotovino pa hočejo itak samo da se lahko državo goljufa

Najbrž ne razumeš povsem za kaj gre. Gre za to, da želi država ali EU ali še kakšen močnejši kapitalističen lobi imeti vsakogar povsem pod nazorom. In če boš mogoče pomislil, da si ti pošten in nimaš kaj skrivati, ti povem da niso pošteni zgoraj našteti zagovorniki brezgotovinskega poslovanja. S tem, da vse plačuješ digitalno pa se vse tvoje navade tudi digitalno prenašajo in shranjujejo. Potem se boš pa čudil, zakaj kar naenkrat dobivaš takšne in drugačne reklame in ponudbe za stvari, ki jih niti ne želiš, ne rabiš in nanje sploh nikoli nisi pomislil. Poleg tega je nadzorovano tudi tvoje gibanje.
V bistvu postaneš suženj svoje države in kapitalističnega komercializma.
Sicer pa jaz večino plačujem s kartico, vendar vseeno želim v določenih primerih imeti možnost plačila z gotovino.

zee ::

Jure14 je izjavil:

Zasebnost, pa neodvisnost sta dnevni kaprici?
Pa omejevanje lepljivih prstov vsakokratne oblasti?

V ZDA imajo v ustavo vpisano pravico do orožja.
Pa ne zato, da se branijo pred zunanjimi napadalci, ampak da si njihova lastna oblast ne domišlja preveč.


A zato redno streljajo otroke na solah pa nakljucne mimoidoce? OK then. ;(
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

mtosev ::

Točno pred parimi dnevi je en ubil 18 ljudi.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

sparklyslo ::

Na živce mi grejo ljudje, ki v trgovinah v teh časih plačujejo z gotovino....štejejo tiste bankovce, pa kovance, pa blagajničarka ..."a nimate nič manjšega" pa mora na drugo blagajno po drobiž.
Še najbolj neumno pa je, ker gredo najprej na bankomat po gotovino, da potem z njo plačujejo na blagajni;((

nejc_nejc ::

sparklyslo je izjavil:

Na živce mi grejo ljudje, ki v trgovinah v teh časih plačujejo z gotovino....štejejo tiste bankovce, pa kovance, pa blagajničarka ..."a nimate nič manjšega" pa mora na drugo blagajno po drobiž.
Še najbolj neumno pa je, ker gredo najprej na bankomat po gotovino, da potem z njo plačujejo na blagajni;((


zakaj?

cebelar123 ::

sparklyslo je izjavil:

Na živce mi grejo ljudje, ki v trgovinah v teh časih plačujejo z gotovino....štejejo tiste bankovce, pa kovance, pa blagajničarka ..."a nimate nič manjšega" pa mora na drugo blagajno po drobiž.
Še najbolj neumno pa je, ker gredo najprej na bankomat po gotovino, da potem z njo plačujejo na blagajni;((

Mogoče pa nočejo, da žena ve kje vse je ded bil.

Zgodovina sprememb…

starfotr ::

mtosev je izjavil:

Točno pred parimi dnevi je en ubil 18 ljudi.


Pri nas se to ne more zgodit, ker kot posameznik ne smeš imet kategorije A.

/s

Jure14 ::

A ha, torej bo gotovina v ustavi povzročila streljanje po naših šolah, al kako?

Ja, e€ je vse fino in lepo, dokler se ne zameriš komu z pravimi zvezami. Potem si ga pa najebal.
V trenutku si gol in bos in odvisen od radodarnisti drugih.

Ampak brez panike, to se dogaja samo v totalitarizmih. Al pa če se zameriš kakšnemu gibanju (vprašaj tiste šoferje v totalitarni Kanadi), al pa kaki državi (vorašaj Assangea).
Ampak pri nas ni panike, razen če se Niki zameriš.

starfotr ::

Gotovina mora ostati in biti prisotna vsak dan.

Že tako so nas nategnili, ker ni več zlata v ozadju. Ampak lahko prosto tiskajo, kolikor se jim zahoče.

V ustavo bi moralo biti zapisano, da mora za vsako enoto aktualne valute biti v ozadju neka količina zlata. In da, eur ne bo večen. Valute pridejo in izginejo iz takih ali drugačnih razlogov.

Kapitan Jack ::

sparklyslo je izjavil:

Na živce mi grejo ljudje, ki v trgovinah v teh časih plačujejo z gotovino....štejejo tiste bankovce, pa kovance, pa blagajničarka ..."a nimate nič manjšega" pa mora na drugo blagajno po drobiž.
Še najbolj neumno pa je, ker gredo najprej na bankomat po gotovino, da potem z njo plačujejo na blagajni;((

Ne vem kaj sploh rines v fizicno stacuno, ce lahko vse kupis online?

dope1337 ::

sparklyslo je izjavil:

Na živce mi grejo ljudje, ki v trgovinah v teh časih plačujejo z gotovino....štejejo tiste bankovce, pa kovance, pa blagajničarka ..."a nimate nič manjšega" pa mora na drugo blagajno po drobiž.
Še najbolj neumno pa je, ker gredo najprej na bankomat po gotovino, da potem z njo plačujejo na blagajni;((


Meni gredo pa na živce ljudje, ki se jim zmeraj nekam mudi ter pričakujejo, da se tudi ostalim.

Še bolj pa tisti, ki so pripravljeni svoje (posledično moje) svoboščine menjati na račun lagodnosti.

Ne pravim, da mora biti gotovina EDINI način poslovanja, nikakor se ga pa ne sme izkoreniniti.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

nejc_nejc ::

Ma, ne vidijo 2mm pred nosom.:))

Glugy ::

Kalibri je izjavil:

Proti. V ustavo to ne sodi. Že plačevanje z gotovino po trgovinah je blesavo. Pred tem delajo gužvo na bankomatu nato pa na blagajni.

Pol si pa prek spleta naroč izdelke če te to tok moti.

Scaramouche3 ::

Gotovina mora obstajati in pa kartice, kot je bob recimo, kjer jo lahko napolniš preko trafike ali pa trgovine, pumpe, kjer potem lahko preko interneta naročaš!
To bi moralo biti temeljna svoboščina!

starfotr ::

Mene je presenetilo dejstvo da večina izdelkov naročena preko interneta in poslana na dom v naših spletnih trgovinah je poslana z odkupnino.

Ne vem kako stranke plačajo v večini pri kurirjih. Ali je to gotovina ali kartica.

sparklyslo ::

dope1337 je izjavil:

sparklyslo je izjavil:

Na živce mi grejo ljudje, ki v trgovinah v teh časih plačujejo z gotovino....štejejo tiste bankovce, pa kovance, pa blagajničarka ..."a nimate nič manjšega" pa mora na drugo blagajno po drobiž.
Še najbolj neumno pa je, ker gredo najprej na bankomat po gotovino, da potem z njo plačujejo na blagajni;((


Meni gredo pa na živce ljudje, ki se jim zmeraj nekam mudi ter pričakujejo, da se tudi ostalim.

Še bolj pa tisti, ki so pripravljeni svoje (posledično moje) svoboščine menjati na račun lagodnosti.

Ne pravim, da mora biti gotovina EDINI način poslovanja, nikakor se ga pa ne sme izkoreniniti.


Saj tudi jaz ne pravim, da morajo biti kartice edini način, samo strah pred kontrolo države (ob uporabi kartice) se mi zdi neumen. Očitno pa eni ljudje stalno neki mutijo in delajo na črno, sprejemajo neobdavčeno gotovino,...preprodajajo droge...
Ko sem gradil hišo, so vse mutivode hotele neke gotovine na roke.
Če vas je tako strah sledljivosti in kontrole, lahko kar prenehate uporabljati mobilnike, PCje, (registrirane) avtomobile, zdravstvene kartice, položnice...
Sicer pa se sprašujem, kako taki ljudje npr.kupijo letalsko karto za družinski dopust, ali pa tam rentajo avto? Na dopust s seboj nesete šop bankovcev in tam plačujete nastanitve, ki jih prej ne rezervirate prek aplikacije?
Ne rečem za kaksen sladoled na jugu pri šipt.....

nejc_nejc ::

Ja celo taki obstajamo, ki NE rezerviramo nastanitev preko aplikacij.

Baja ::

jaz večino plačujem z gotovino. kot je nedko napisal, nas tak že "sledijo" preko tel, pc, ... za koji kurac bi se moral trgovini puščati podatke o mojih nakupih. tisti ki uporabljajo pike ipd, pa tak vec ne bi rabli v trgovino. samo dostava vsaki teden, pa kakšen mejl z dodatno ponudbo od "partnerjev".

svecka ::

sparklyslo je izjavil:

dope1337 je izjavil:

sparklyslo je izjavil:

Na živce mi grejo ljudje, ki v trgovinah v teh časih plačujejo z gotovino....štejejo tiste bankovce, pa kovance, pa blagajničarka ..."a nimate nič manjšega" pa mora na drugo blagajno po drobiž.
Še najbolj neumno pa je, ker gredo najprej na bankomat po gotovino, da potem z njo plačujejo na blagajni;((


Meni gredo pa na živce ljudje, ki se jim zmeraj nekam mudi ter pričakujejo, da se tudi ostalim.

Še bolj pa tisti, ki so pripravljeni svoje (posledično moje) svoboščine menjati na račun lagodnosti.

Ne pravim, da mora biti gotovina EDINI način poslovanja, nikakor se ga pa ne sme izkoreniniti.


Saj tudi jaz ne pravim, da morajo biti kartice edini način, samo strah pred kontrolo države (ob uporabi kartice) se mi zdi neumen. Očitno pa eni ljudje stalno neki mutijo in delajo na črno, sprejemajo neobdavčeno gotovino,...preprodajajo droge...
Ko sem gradil hišo, so vse mutivode hotele neke gotovine na roke.
Če vas je tako strah sledljivosti in kontrole, lahko kar prenehate uporabljati mobilnike, PCje, (registrirane) avtomobile, zdravstvene kartice, položnice...
Sicer pa se sprašujem, kako taki ljudje npr.kupijo letalsko karto za družinski dopust, ali pa tam rentajo avto? Na dopust s seboj nesete šop bankovcev in tam plačujete nastanitve, ki jih prej ne rezervirate prek aplikacije?
Ne rečem za kaksen sladoled na jugu pri šipt.....



Ah seveda, pozabljaš pa na primere v Kanadi ko so vsem tovornjakarjem, ki so protestirali preprosto zamrznili račune.

Taka je želja tudi EU z uvedbo digitalnega EU...da imajo nadzor na državljani. Boš protestiral pred ukinitvijo penzije...zamrznjen račun, ne moreš do denarja, ne moreš met nobene rezerve, ker tudi gotovina ne obstaja. Ne vidite širše slike, katera na Kitajskem se že izvaja. Oni so ogledalo v prihodnost in totarialistična fašistična EU prihodnost, ki nas čaka.

mtosev ::

Eni ne verjamemo v takšne scenarije. Ni potrebno strašiti ljudi.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

kow ::

Da. Tovornjakarji so 'kanonicen' primer. Namesto, da bi jih policija umaknila s silo (torej po legalni poti), so se sli sprejemanje nove zakonodaje. Ter jim krsili svoboscine. In to v Kanadi, ne neki azijski vukojebini.

Scaramouche3 ::

Sej ista debata bo z to novo generacijo ko pridejo samo vozeči avti in jim bo čist cool,da lahko država ali kdo drug enostavno remote ustavi avto, ker pač oni vedo,da bo država vedno fair!
In ko bodo stavkali,bodo avte izklopili, napačen x stavek in izklop, ne strinjaš se z migracijami, izklop.
Omejitve na kilometrih, da ne bo preveč ljudi na cestah, izklop...

Miki N ::

Ja zdaj zgleda še vse prijazno in praktično, ker digitalc-totalitarc še ni popolnoma vzpostavljen. Ampak enkrat ko bodo VSE "luknje zakrpane" in bo kontrola popolna ... se bo začela ena čisto druga, trda igra.

Tako je vedno bilo - vsak vzvod moči gravitira k POPOLNI prevladi.

dope1337 ::

Men je važno samo, da se bom smejal na jugu s šipratskim sladoledom v roki, katerega sem imel možnost plačati z gotovino xD
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

Baja ::

mtosev je izjavil:

Eni ne verjamemo v takšne scenarije. Ni potrebno strašiti ljudi.


ko te bo ecb vprasal od kje ti Core i9 10900X s socialko se spomni na to temo ;)

Scaramouche3 ::

Baja je izjavil:

mtosev je izjavil:

Eni ne verjamemo v takšne scenarije. Ni potrebno strašiti ljudi.


ko te bo ecb vprasal od kje ti Core i9 10900X s socialko se spomni na to temo ;)


To ni noben resen denar, ljudje lahko par let šparajo, neki jim doda družina, tudi postransko delo, kjer dobiš kaj na roke,te ne bodo lovili, če pa boš na sociali, furaš pa x5, bodo pa začeli spraševat..
««
«
1 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Digitalne valute

Oddelek: Loža
312543 (1325) Tiger
»

ZDA se lotevajo uveljavitve digitalnih valut

Oddelek: Novice / Kriptovalute
297737 (4931) anoq
»

Ukinitev gotovinskega plačevanja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10525324 (22409) thramos
»

Kitajska onemogočila nakazila na bitcoinske borze, bitcoin izgubil polovico vrednosti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
15646132 (41319) A. Smith

Več podobnih tem