» »

Odpoved v poskusni dobi

Odpoved v poskusni dobi

SpetNovinc ::

Bom tule kar konkretno vprašal ker na netu ne najdem konkretno odgovorov.
Sem še na poskusni dobi in trenutni delodajalec je živ obup tako, da sem si poiskal drugo zaposlitev in sedaj nameravam vložiti odpoved.

Imam 7 dnevni odpovedni rok.. so to koledarski ali delovni dnevi? - Predvidevam, da koledarski
Idealno bi bilo, če bi lahko z delom pri novem delodajalcu pričel 13.11. Če odpoved vložim 6.11 (v ponedeljek) potem mi prične odpovedni rok teči 7.11.. Pomeni, da bi imel 13.11 zadnji delovni dan in bi lahko pri novem začel 14.11.
Lahko odpoved vložim v nedeljo 5.11?
Če vložim odpoved 3.11, v petek, imam zadnji delovni dan 10.11.. Mora potem datum nove pogodbe pisati na soboto 11.11?

Hvala in če je kaj nejasno prosim napišite.
  • zaklenil: bluefish ()

IL_DIAVOLO ::

Kaj filozofiras? Odpoved das danes, do nastopa nove službe bos pac doma.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

SpetNovinc ::

Kar tako, sedim doma brezposeln? Ali ni pomembno, da mi takoj naslednji dan začne veljati pogodba pri novem delodajalcu zaradi prispevkov itd.?
Počakal bi z odpovedjo zato, da bom imel pri trenutnem delodajalcu polnih 6 mesecev v izogib da bi moral vračati sorazmerno en mesec več izplačanega regresa.

Kdo drug kakšen nasvet?

Motion ::

Če boš vmes doma boš brez zavarovanja razen če se zmeniš z delodajalcem drugače. Glede drugega pa ni problem..

kixs ::

Ti kar naredi tako kot si si zamislil. Prekini tako, da bos imel neprekinjeno delovno dobo.

So pa firme, kjer ti odpovednega casa ne bodo forsirale in lahko gres takoj. Lahko tudi vprasas neposrednega vodjo, ce ima s tem izkusnje ali pa kadrovsko.

SpetNovinc ::

Hvala za odgovore, a mogoče preveč kompliciram s tem da bi vložil odpoved tako, da imam pri trenutnemu delodajalcu polnih 6 mesecev?
Je to sploh potrebno oz. kaj če res prej prekinem, moram sigurno vračati tudi en mesec več regresa, morda vrniti za kakšen dan več dopusta (tega sem skorj v celoti pokoristil)?

Motion ::

Ja če si pokoristu polovico dopusta in nočeš vračat regresa za 6 mesecev potem bo treba imet vsaj 6 mesecev delovne dobe pri tem delodajalcu. V nasprotnem primeru se bo pač poračunala razlika pri zadnji plači.

V-i-p ::

Saj mu ne bo treba vračat regresa za celih 6 mesecev, samo sorazmerni delež.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

FireSnake ::

Zakaj nobena od obstoječih tem ni dovolj dobra zate?
Odpoved med poskusnim delom
Delo v poskusni dobi
Odpoved delavca v preizkusni dobi
(verjetno jih je še več)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Regres! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6010061 (1081) edi123
»

Odpoved pogodbe in vročitev

Oddelek: Loža
233792 (2953) Vetrolov
»

Regres vprašanje

Oddelek: Loža
236487 (3830) Invictus
»

menjava službe

Oddelek: Loža
286267 (5520) alesr

Več podobnih tem