» »

Dobre alternative za Sonoff in Shelly

Dobre alternative za Sonoff in Shelly

255211 ::

Rabim majhna wi-fi stikala za vgradnjo v el. dozo, glede toka je 10A vrh glave.

S Sonoffom imam iz preteklosti na splošno slabe izkušnje in bi se mu izognil (app rabi celo večnost, da se zažene, random odjavljanje iz appa in ponovno vpisovanje gesla, občasno so jim padali serverji tudi za več ur).

Za Shelly sem bral, da so dali pred kratkim ven nov app, ki je katastrofa v primerjavi s prejšnjim + začeli so zaračunavati naročnino za nekatere funkcije.

Obstaja še kaj tretjega, da deluje zanesljivo in ima spodoben, stabilen app? Najpomembnejša funkcija mi je scheduler za vklop in izklop z možnostjo tedenskega programiranja z več vklopi/izklopi na dan. Ni mi problem plačati več za modul, če s tem dobim nekaj, kar je kvalitetno in stabilno.

Imam že par wi-fi vtičnic serije Tapo od TP-Linka in bi ostal na njihovem ekosistemu, ker dela bp (hardware in app), ampak ne delajo vgradnih modulov.

Aja, obvezno samostojen app, nobenih integracij z asistenti in podobnim. Po možnosti od resnega proizvajalca, ki se ne bo čez 2 leti odločil, da tega izdelka več ne podpira.

Any suggestions?

moznik ::

Sonoff in Shelly delujejo odlicno z https://www.home-assistant.io/
Nobene potrebe po njihovih aplikacijah...

muffliato ::

255211 je izjavil:



Aja, obvezno samostojen app, nobenih integracij z asistenti in podobnim. Po možnosti od resnega proizvajalca, ki se ne bo čez 2 leti odločil, da tega izdelka več ne podpira.

Any suggestions?


Ne obstaja.

255211 ::

moznik je izjavil:

Sonoff in Shelly delujejo odlicno z https://www.home-assistant.io/
Nobene potrebe po njihovih aplikacijah...

Verjamem, ampak HA je overkill za to, kar rabim. Niti se mi ne da s tem ukvarjati.

feryz ::

Simpl in dobro delajo. Vsaj meni.
Je pa malo dražje.

https://blebox.eu/en/product/switchbox/

255211 ::

Hvala, pogledam. Cena ni problem, rabim zaenkrat 3 ali 4.

feryz ::

Lahko pogledam, če mi še kje ležijo.
Drugače to tudi pri nas dilajo.

zcetrt ::

Nova Shelly aplikacija mi ni grozna, verjetno se bo še popravila. Večina sprememb sprva pač naleti na odpor.
Kar zaračunavajo je res napredna ali celo pretirana raba za moje potrebe, tako da novica o naročnin ni tako tragična, kot se sliši na prvo žogo. Seveda ni nobene garancije, da se plačljivost ne razširi, ampak takrat je izhod že omenjena raba brez aplikacij. Cel svet gre pač v subscriptione...
4.

DamijanD ::

A kdo ve a ima shelly weekly timer implementirano lokalno in rabi internet samo za sinhro ure ali pa je urnik dejansko v cloudu?

Ker jaz ne uporabljam shelly clouda in direktno na napravi dobim tudi tole opcijo:


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Raspberry Pi + Home Assistant (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
21933310 (148) fulgur
»

Pametno stanovanje (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2481428116 (1799) boocko
»

Kompatibilni daljinec za garazna vrata

Oddelek: Loža
3712645 (511) c3p0
»

SmartDry nov primer naprave, ki bo umrla na daljavo

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
304845 (2308) lebang1
»

Temperatura sob na telefonu

Oddelek: Kaj kupiti
142283 (1075) Joze_K

Več podobnih tem