» »

Koliko ste zapravili za poroko?

Koliko ste zapravili za poroko?

«
1
2 3

guano ::

Nacrtujeva poroko cez 3-4 leta in me zanima, kaksne so cene trenutno?

Noceva nekaj preserantskega, ampak ta pravo domaco ohcet. Lp

5ygmq ::

sem mislil nekaj splošnega napisati, da je odvisno od števila povabljenih, dekoracije, zabavnega programa in benda... in zna biti drugače čez nekaj let.

tule je boljše - morda podvojiš njihovo oceno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 5ygmq ()

Old Spice ::

Čez 3-4 leta? Vprašanje kako bo z inflacijo. Drugo vprašanje pa kako bo z ljubeznijo takrat :)

BCSman ::

Hahaha cez 3-4 leta jao. :))

neonX ::

lahk vaju tud avto zgazi do takrat.

APPluk ::

Dosti se da prišparat na pijači, če imaš svate ki manj pijejo >:D, ker tudi če imaš lastno vino računajo kr lepe zneske (mislim da okorg 10-15€/l) samo da ga nosijo na mize (čepnina), zdaj si pa računaj kakšni stošek je to. Pa pri glasbi, najameš živo glasbo le za uro ali dve, čeprav pol ni več to to, ker nobeden ne drži zabave pokonci.

Groot ::

5ygmq je izjavil:

tule je boljše - morda podvojiš njihovo oceno?


Iz prve roke, tale strošek je brez kakršnega koli preseravanja (beri: brez okrasitve oziroma z manjšo lastno dekoracijo), pri 80 ljudeh kot pišejo v članku vsaj za polovico prenizek. Za 80 ljudi boš pod 15-20k prišel samo če imaš lasten prostor kamor boš postavil šotor, ki ga boš nekje najel, in sam kupoval pijačo v Italiji. Ja lahko iščeš poroke v nekih pajzl gostilnah/dvoranah, ampak pri vsaj nekem približno spodobnem placu in hrani to pač ne bo šlo.

5ygmq ::

Groot je izjavil:

5ygmq je izjavil:

tule je boljše - morda podvojiš njihovo oceno?


Iz prve roke, tale strošek je brez kakršnega koli preseravanja (beri: brez okrasitve oziroma z manjšo lastno dekoracijo), pri 80 ljudeh kot pišejo v članku vsaj za polovico prenizek. Za 80 ljudi boš pod 15-20k prišel samo če imaš lasten prostor kamor boš postavil šotor, ki ga boš nekje najel, in sam kupoval pijačo v Italiji. Ja lahko iščeš poroke v nekih pajzl gostilnah/dvoranah, ampak pri vsaj nekem približno spodobnem placu in hrani to pač ne bo šlo.

torej, da bo veljalo še čez 3-4 leta strošek na posamičnega svata :D

1/5 slovenske minimalne bruto plače
ali nekje
1/5 slovenske povprečne neto plače?

Invictus ::

Dostikrat je na poroki odprt bar. Ne se tega iti, ker pol folk hodi tja na fensi žganice, in je račun za tisti bar polovico vsega stroška...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Groot ::

Invictus je izjavil:

Dostikrat je na poroki odprt bar. Ne se tega iti, ker pol folk hodi tja na fensi žganice, in je račun za tisti bar polovico vsega stroška...


Dobro to moraš biti že malo slab (da ne rečem neumen) pri načrtovanju, da sploh pustiš takšno možnost odprtega bara. Praviloma tako ali tako večina lokacij/organizatorjev že samo predlaga, da se pač določi nek nabor žganja, ki je na voljo. Ampak tudi ob klasiki gin in viski itd., moraš računati da ti bodo za flašo žganja računali 80-130 EUR, odvisno od lokacije. Zato je možnost, da prineseš svoje žganje, res ideal, ampak žal res redki to dopuščajo.

deco16 ::

18k leta 2022, cene so bile še predkoronske kot zgleda, pol so se lotili vsi ful višat.

Cena vključuje vse, gostilno, darila, obleke, vabila, bend itd.

V gostilni, 110 ljudi, zraven kolpe.

Svoje vino, svoje pivo, žganico tu smo kupili prej ampak to ni dobra ideja :D

Gostilna je bla pa zakon da je vse to pustila.

Nevem zakaj ne napišete cifre, vsi se sam zmikate ;)

Čez 4 leta noben ne ve kaj bo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: deco16 ()

iso2000 ::

Evo en konstruktiven odgovor/namig:
porabljenega 0, malo koruza žuli v hrbet, ampak kar gre...
Malo berem te cene, ma to je noro. Pomoje bi bilo bolje, da bi najel oštarijo/plac za nekaj drugega, pa je na koncu pač poroka. Pomoje vsi avtomatsko dvignejo cene, ko omeniš to čarobno besedo - "poroka".

deco16 ::

Aja pozabil za matota in podobne najbolj pomembno. Z darili se je pokrilo vse.

5ygmq ::

deco16 je izjavil:

Aja pozabil za matota in podobne najbolj pomembno. Z darili se je pokrilo vse.

U impresivno, res zelo lepo, 18000 € / 110 svatov ~ 165 €/svat (tudi otroci).
Darila so bila pretežno gotovinska ali ste imeli odprto kakšnjo knjigo želja?
Ali je bil kak posamičen megadobrotnik?

guano ::

Najim plan je, da se z darili pokrije vse stroške in naredi še malo profita.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guano ()

DamijanD ::

400-500k če se prav spomnim leta 2003 (aja valuta je bila druga:D) folka približno 50

Utk ::

guano je izjavil:

Najim plan je, da se z darili pokorije vse stroške in naredi še malo profita.

Srečno s tem. Je komu od Slovencev v Sloveniji to že uspelo? Hrvati, Srbi, ni panike, ostane, pri nas pa...imam dvome. Najbližja žlahta se še pokrije, nekak, ostali so neto minus.

feryz ::

Kaj ima pa to veze? Ohcet plačajo oboji tastari, darila pokasirata mladoženje.
Vsaj ko smo mi to prakticirali je bilo tako.

Ena frišna od sobote. Gorenjski konec, 80 svatov, 21 000 evrov.

Utk ::

Gorenjski konec, 80 svatov, 21 000 evrov.

Ja, malo dvomim, da je vsaka 4 članska družina, pa recimo da so otroci že malo večji, prinesla jurja v kuverti, da bi to šlo čez.

feryz ::

To pa ne razumem.
Kaj ima strošek žura veze s tem, koliko so prinesli daril?

5ygmq ::

Morda se je res preveč dobesedno interpretiralo "Z darili se je pokrilo vse." zgoraj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 5ygmq ()

BigBoss ::

14000 avstrijskih šilingov.
Če se prav spomnim.
Je le že skoraj 30 let tega.

RedDrake ::

Ja, tole z 20k EUR za 80 ljudi verjamem.

Sestra od moje se je '21 poročila.
Nas je bilo cca 60 na samem obredu, po njem je bil catering za vse prisotne, količinsko ne veliko, je bilo pa zelo fancy (tko Ana Roš style). Pol se je šlo še v michelin restavracijo za ožjo familijo (cca 20 nas je bilo).
Vse skupi je blo dobrih 12k EUR.
To je bilo brez muzike, brez placa za žur, brez proper hrane (in predvsem pijače) za vse svate, brez fotografa (sta dva konkretna profiča družinska prijatelja, tako da je bilo to njuno darilo) pa še brez česa.
Sumim na 30k+ v primeru "normalnih" razmer.

deco16 ::

Ni bil plan da bi se pokrilo, niti nisem računal na to da bi se. Tudi nobenemu ne priporočam, da si planira tako da se bo pokrilo!

Nekatera žlahta se je mal preveč izprsila, sem bil tudi sam šokiran. Sej majo mulce, sej se bodo poročal, bomo vrnili nič bat ;)

Aja pa pozabil sem napisat ja(sem videl zgoraj da se je omenilo), dosti jih je bilo hrvatov :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: deco16 ()

eventyrer ::

guano je izjavil:

Nacrtujeva poroko cez 3-4 leta in me zanima, kaksne so cene trenutno?


zakaj pa ne čez 30-40let?

Če se imata za poročit se dajta to soboto ne pa čez desetletja.

Zgodovina sprememb…

AgJ1 ::

Bil na par porokah z visokim proračunom, vse živo povabljeno. Nek se vidi raskoš. Vse ločeno. Ne obremenjuj se s tem dogodkom, ker je nepomemben.
Poroka je lahko veliko bolj casual s povdarkom na parih ljudeh, ki ti veliko pomenijo. Če pa rabiš vse to, da nafutraš svoj ego, potem pa good luck.

Zimonem ::

Precej manj kot za ločitev.

kriptobog ::

500eur za dobro vecerjo za 2. Drugih stroskov ni bilo. Najava poroke na upravni enoti, potem pa cez en teden kratek obred. Ce bi se dalo brez obreda pa niti tega ne bi bilo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Old Spice ()

AgJ1 ::

kriptobog je izjavil:

500eur za dobro vecerjo za 2. Drugih stroskov ni bilo. Najava poroke na upravni enoti, potem pa cez en teden kratek obred. Ce bi se dalo brez obreda pa niti tega ne bi bilo.

Podobno.

Twixz ::

Na pijači ti ukradejo 20%+, torej če si spil resnično približno 100 litrov vina, ti kasirajo 150 litrov.
Drugače sem bil pa na poroki, 120 ljudi, obred, jedi iz žara + priloge, podarjanje daril, slikanje z ženinom in nevesto in potem večerni program, ples, in ob 0:00 torta. Mislim da je bilo tam nekje 12.000€. Občutek je bil pa kot da smo zapravili 30.000€ ampak ni bilo nobenega preseravanja, natakarji ki so nam stregli so bili čist domači, uradno obleko je imel vsak, kot se spodobi ampak po slikanju smo si mladi dali duška, starejši so pa začeli počasi odhajat. Tako da superca. :)

Groot ::

guano je izjavil:

Najim plan je, da se z darili pokrije vse stroške in naredi še malo profita.


Hahah ali imaš res bogato familijo ali pa si ultra nerealen. Povprečen strošek poroke danes te pride med 200 in 300 EUR na glavo. Močno dvomim da imaš tako dobre prijatelje da ti bo vsak odbil 300 EUR. Ok familija da malo več (nekateri sinčki iz te teme imajo pač očitno tudi to srečo da jim plačajo celo vse), ampak povprečna poroka povprečnega Slovenca si lahko vesel da dobiš vsaj polovico nazaj.

issak ::

0, sva na koruzi. Pred 15 leti sva bila preveč broke za kakršnokoli poroko, zdaj pa ne vidiva več nobenega smisla, oziroma ne bi poroka ničesar spremenila.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

5ygmq ::

Twixz je izjavil:

Na pijači ti ukradejo 20%+, torej če si spil resnično približno 100 litrov vina, ti kasirajo 150 litrov.

Tole je sicer mogoče zapisano pravilno, LE precej širok razpon je vzet za "20%+", če nanese "50%"...

Drži, tisto z odprtim barom pa resnično ni ekonomična ideja!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 5ygmq ()

Horas ::

guano je izjavil:

Najim plan je, da se z darili pokrije vse stroške in naredi še malo profita.


to. poroke niso nč druga kot preračunljivo nabiranje denarja in daril. za kozlat.

pa čemu morš met 80ludi? od twga imaš tesne stike s kolkimi? 4-5? hinavsko
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

mihy11 ::

Horas je izjavil:

guano je izjavil:

Najim plan je, da se z darili pokrije vse stroške in naredi še malo profita.


to. poroke niso nč druga kot preračunljivo nabiranje denarja in daril. za kozlat.

pa čemu morš met 80ludi? od twga imaš tesne stike s kolkimi? 4-5? hinavsko


Mogoče zato, da se "pokažeš" potem še na instagramu, twitterju? Fuj

Mal hecno vprašanje sicer, kajti ceno določa precej spremenljivk k so v tem primeru neznane. Lahka bi reku par sto evrov, lahka je pa tut par miljonov.
"Computers are good at following instructions, but not at reading your mind."
by Donald Knuth

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihy11 ()

5ygmq ::

Horas je izjavil:

pa čemu morš met 80ludi? od twga imaš tesne stike s kolkimi? 4-5? hinavsko

Ne, da moraš imeti, ampak pač vobijačen pritisk staršev ali sorodstva - če se ne držiš takšnega običaja, te navadno postrani gledajo nekaj časa. Večkdo se pa dejansko odleti poročit v kakšne eksotične kraje ali igralnice, vzame s seboj pričujoče osebje ali pa ga nabere kje last-mile.

avani12 ::

Mislim da je bilo okoli 4000-5000 Eur, 2018 civilno in 2019 cerkveno. Ca 30 gostov na civilnem in ca 70 gostov n cerkvenem.

darkolord ::

Twixz je izjavil:

Na pijači ti ukradejo 20%+, torej če si spil resnično približno 100 litrov vina, ti kasirajo 150 litrov.
Znancu so zaračunali 120 kokakol, čeprav sem bil edini, ki sem pil kokakolo (v resnici nekje 4-5), zato sta mi tudi povedala. Sicer vsi pač plačajo in je to to. Itak kaj lahko sploh narediš, da te ne olupijo na tak način?

Idealna priložnost za gostince, da stanje v skladišču uskladijo z realnim :)

Horas je izjavil:

pa čemu morš met 80ludi? od twga imaš tesne stike s kolkimi? 4-5? hinavsko
Lahko greš tudi v tvojo skrajnost in sploh nimaš nobene fešte.

V bistvu niti ni treba, da komurkoli sploh poveš za poroko. Kaj pa jih ma za brigat, ane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Ganon ::

Zakaj vse te ceremonije in gora denarja? Se res ne da samo ... poročiti?

link_up ::

kriptobog je izjavil:

500eur za dobro vecerjo za 2. Drugih stroskov ni bilo. Najava poroke na upravni enoti, potem pa cez en teden kratek obred. Ce bi se dalo brez obreda pa niti tega ne bi bilo.


hahaha pajac. :) A fotra si pa na strelisce pelu al kaj?

ma pejte se srat, poroka pac kosta. Ti, OP, se pa zen ze enkrat!
In and Out

gruntfürmich ::

poroka košta toliko kolikor se greš preseravanja. in v sloveniji je prisotno pristno domače kmetavzarsko preseravanje.
jaz sem se lansko leto ženil, pa če te zanima kje prihranit potem smo to temo že obdelali v eni drugi. če pa te zanima kmetavzarija potem pa nima smisla da karkoli sprašuješ.
in glede na to, da želiš pristno 'domače', si na pravi poti.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Zimonem ::

gruntfürmich je izjavil:

poroka košta toliko kolikor se greš preseravanja. in v sloveniji je prisotno pristno domače kmetavzarsko preseravanje.
jaz sem se lansko leto ženil, pa če te zanima kje prihranit potem smo to temo že obdelali v eni drugi. če pa te zanima kmetavzarija potem pa nima smisla da karkoli sprašuješ.
in glede na to, da želiš pristno 'domače', si na pravi poti.

Kmečke poroke so poceni, kvazi ameriške so drage.

Pezdicek ::

500€

kriptobog ::

link_up je izjavil:

kriptobog je izjavil:

500eur za dobro vecerjo za 2. Drugih stroskov ni bilo. Najava poroke na upravni enoti, potem pa cez en teden kratek obred. Ce bi se dalo brez obreda pa niti tega ne bi bilo.


hahaha pajac. :) A fotra si pa na strelisce pelu al kaj?

ma pejte se srat, poroka pac kosta. Ti, OP, se pa zen ze enkrat!


Fotr pomoje sploh ne ve. Nimava stikov ze 15 let.
Zakaj pajac? Meni je vso to sranje poleg poroke cisto odvec. Gres podpises in je to to

Zimonem ::

Kripto ima rav , proka je poroka, ohcet je pa ohcet.

nejc_nejc ::

Mislim, da sem dva čeka izpolnil, za kosilo za cca 12 + par otrok...

link_up ::

kriptobog je izjavil:

link_up je izjavil:

kriptobog je izjavil:

500eur za dobro vecerjo za 2. Drugih stroskov ni bilo. Najava poroke na upravni enoti, potem pa cez en teden kratek obred. Ce bi se dalo brez obreda pa niti tega ne bi bilo.


hahaha pajac. :) A fotra si pa na strelisce pelu al kaj?

ma pejte se srat, poroka pac kosta. Ti, OP, se pa zen ze enkrat!


Fotr pomoje sploh ne ve. Nimava stikov ze 15 let.
Zakaj pajac? Meni je vso to sranje poleg poroke cisto odvec. Gres podpises in je to to


Vidim, da imas zaradi tega sreco pri dnarju. Jah jeba, mi je zal.
In and Out

kriptobog ::

link_up je izjavil:

kriptobog je izjavil:

link_up je izjavil:

kriptobog je izjavil:

500eur za dobro vecerjo za 2. Drugih stroskov ni bilo. Najava poroke na upravni enoti, potem pa cez en teden kratek obred. Ce bi se dalo brez obreda pa niti tega ne bi bilo.


hahaha pajac. :) A fotra si pa na strelisce pelu al kaj?

ma pejte se srat, poroka pac kosta. Ti, OP, se pa zen ze enkrat!


Fotr pomoje sploh ne ve. Nimava stikov ze 15 let.
Zakaj pajac? Meni je vso to sranje poleg poroke cisto odvec. Gres podpises in je to to


Vidim, da imas zaradi tega sreco pri dnarju. Jah jeba, mi je zal.


Ker nimam stikov s fotrom? Sem jih sam prekinil. Pri denarju pa rabis znanje, ne srece.

Lonsarg ::

Cena dvorane/hrane je tam-tam kot dobis z darili nazaj, na oko 50EUR per osebo (in imas zlo slabe goste ce dajo manj od tega povprecno za darilo). Torej koncni strosek cirka 0EUR ne glede na stevilo povabljenih, ce ne pretiravas ravno s kakimi fensi LJ lokacijami seveda.

So pa visoki dodatni stroski, tko na oko (ja razpon je velik, ker se sam odlocis kolk se bos preseraval):
- obleka 500EUR-3000EUR
- prstan 500EUR-3000EUR
- band/DJ 500EUR-1500EUR
- pa se raznorazno 500EUR-1000EUR

Te dodatne stroske pa spet lahko kaj starsi castijo lahko pa ne :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Groot ::

Daj prosim pošlji mi kako ponudbo za prostor in hrano za 50 eur na osebo. Ker bi bil iskreno vesel takšne ponudbe, saj sem v zadnjem letu videl samo tiste za 70+ eur. Aja pa peva vaska gostilna tukaj ni ravno merilo.

Eni res nimate stika z realnim in aktualnim stanjem.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poroka (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
745740 (3302) matobeli
»

Kdaj poroka v današnjih časih? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20228408 (21074) BaToCarx
»

Zaročni prstan potreben tudi za moškega? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7212895 (7756) fikus_

Več podobnih tem