» »

Dropshipping in davki - popolnoma nerazumljivo

Dropshipping in davki - popolnoma nerazumljivo

someonee ::

Pozdravljeni!
Na široko sem "obrnila" skoraj cel internet, uporabnega pa našla bolj malo. Da ne omenim, da se večina računovodstev sploh ne želi ukvarjati z mano :)
Torej, nekdo ki je bolj vešč tem zadevam, zanima me naslednje...
Sem polno zaposlena z odprtim pop normiranim s.p.-jem, ker menim, da 10k ne bom presegla. Imam postavljeno stran na Shopifyju, preko vmesnika Syncee. Vse štima. Tudi ločen poslovni račun je tukaj, ker želim imeti svojo plačo torej ločeno od popoldanca. Sedaj se je stvar zapletla, ker noben ni dovolj pameten glede davka. Glede na to da nisem davčni zavezanec, me zanima ali bom zaradi dropshippinga morala postati?
Dobavitelj je iz Bolgarije, spletna stran tukaj v Sloveniji, končni kupci pa hmm, kdo ve, najverjetneje po vsej EU. Sem se "spoznala" z OSS aplikacijo, ki izračuna davke drugih držav, kjer se pač končni kupci nahajajo. Zasledila sem tudi, če ne presežeš 10k se računa DDV v državi kjer si, torej Slo.
Mi lahko kdo, ki ima malo več pojma razloži kako naprej?
Najlepša hvala!

anketar ::

sklepam, da si mali davčni zavezanec

https://www.findinfo.si/medijsko-sredis...

če do 10k prometa v EU, potem pač brez ddv-ja izdajaš račune

Peter18 ::

Atipičen zavezanec za DDV

https://mladipodjetnik.si/novice-in-dog...

Kdaj postanem atipični zavezanec?
-če prejema storitve od davčnega zavezanca iz druge članice EU;

Verjetno dobiš račun od dobavitelja.

BuDi79 ::

Peter18 je izjavil:

Atipičen zavezanec za DDV

-če prejema storitve od davčnega zavezanca iz druge članice EU;
Ne vem kdo je to pisal, ampak prodaja blaga in prodaja storitev ima lahko povsem različne "posledice".

someonee ::

Tako je, gre se za prodajo blaga in ne storitve, zato pa je zakomplicirano. Plus, da ima vsaka država svoj % na davek.

Zimonem ::

Za preprodajo blaga, normiranec ni smiseln.

Zorro46 ::

zanima me ali kot mladoletna oseba lahko uporabljam droopshiping preko Shopify platforme. Ter ali bi mogel imeti prijavljeno dejavnost. Oziroma če dobim kakšna sredstva na paypal in potem nekaj kupim iz paypala je verjetno OK. Če pa si nakažem na TRR pa je verjetno zanimivo za davčno ? Naj me kdo dopolni....

anketar ::

rajš rec starcem, da odprejo popoldanca pa zraven par ur na mesec prek študenta

hojnikb ::

Zorro46 je izjavil:

zanima me ali kot mladoletna oseba lahko uporabljam droopshiping preko Shopify platforme. Ter ali bi mogel imeti prijavljeno dejavnost. Oziroma če dobim kakšna sredstva na paypal in potem nekaj kupim iz paypala je verjetno OK. Če pa si nakažem na TRR pa je verjetno zanimivo za davčno ? Naj me kdo dopolni....

ne, tudi če dobis sredstva na paypal, ni ok. vsak prihodek more bit obdavčen... In furat legalno dropshipping pri nas je... well... kr tricky.

Mogoče se loti stvari, ki niso ze 543x prezvečene in ze vsaka prodajalka v trafiki prodaja course, kok obogatet z dropshippanjem.

Ta vlak je odpelu, zal.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

normirani sp in problem z izdajo računov

Oddelek: Loža
176967 (825) ITFleet
»

Paypal in izdajanje računov

Oddelek: Loža
81836 (1464) simpatija
»

Odprtje s.p.

Oddelek: Loža
447798 (6201) next3steps
»

Carina in Davčna - povezani?

Oddelek: Loža
254271 (3555) fikus_
»

Nekaj vprašanj v zvezi z odpiranjem S.P.-ja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5614558 (13120) pirx

Več podobnih tem