» »

Trganje od plače

Trganje od plače

Berserker ::

Delodajalec se je odločil, da zaradi izgube elektronske naprave v vrednosti 1k€ kaznuje celoten kolektiv (obe izmeni) s tem, da je vsakemu sodelavcu utrgal približno 100€ od plače.

Pisno obvestilo smo dobili na dan plače, izjave ni podpisal nihče, je pa znesek že utrgal od septemberske plače, kljub temu, da 136. člen ZDR narekuje, da to nebi smel, brez soglasja (podpisa).

Zanima me, kaj lahko storim, se prvič soočam s tem. V omenjenem podjetju bom delal do poteka pogodbe do februarja, potem pa šel drugam zato me zanima, če se mi splača obračat na delovno inšpekcijo, soočim delodajalca z nepravilnostjo ali pa zadevo preprosto požrem.

Saul Goodman ::

absolutno in takoj ga prijavite z vsemi dokazili. tole ga bo bolelo, debila.

delavec44 ::

Nič ga ne rabiš soočat, ker če je tako neumen, da je to naredil, te tudi poslušal ne bo. Kar prijava direktno.

komunist1918 ::

sramota...

IL_DIAVOLO ::

Delaj se neumnega in da razumes, da je to pravilna odločitev. Tako ne bo vedel, da si ga prijavil ravno ti 8-)
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Furbo ::

Nezakonito.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, DELL U3014

Kurzweil ::

Nezakonito, vsi na kup in skupinska prijava z vsemi dokazi.

Pa se ve, kdo je dejansko izgubil da device za 1k€ ? Mogoče še bolj zanimivo, koliko delavcem je vzel 100€? verjetno je dobil več, kot je bila vredna naprava? :))

Prijava!

feryz ::

Menjaj delodajalca takoj.
Itak da take zadeve delavci plačajo, kdo pa naj bi jih, božiček?
Ampak so nekje med stroški ali manjšim dobičkom. Ne pa odbiti od plače.

Ganon ::

Berserker je izjavil:

če se mi splača obračat na delovno inšpekcijo, soočim delodajalca z nepravilnostjo ali pa zadevo preprosto požrem.


Da ne bi slučajno požrl te svinjarije! To je najslabše, kar lahko storiš. Takoj v ponedeljek pojdi(te) v akcijo.

V-i-p ::

Kar inšpekciji napiši(te) en mail, take imajo radi, bodo hitro ukrepal, nič bat. Saj lahko anonimno, brez skrbi.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

OutOfTheBox ::

Ta delodajalec pa res ni preveč brihten :)). Dobil bo par sto EUR in izgubil zaupanje delavcev. wtf bro

Zgodovina sprememb…

delavec44 ::

Ko pride inšpekcija, bo dobil še kaj drugega.

Blinder ::

So se spremenili časi. Ko sem delal v trgovini v časih recesije smo plačali za dve nesreče v skladišču, plačali smo za izdelke, katerim je potekel rok trajanja. Vse to "na črno", torej odkupili smo te izdelke. Slišal sem rečt, da je en tip v skladišču tako plačal eno celo paleto pašte, po maloprodajni ceni. Ki si jo je vsaj verjetno lahko odnesel domov. Visoko optimizirana trgovina ..
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Pithlit ::

Blinder je izjavil:

So se spremenili časi. Ko sem delal v trgovini v časih recesije smo plačali za dve nesreče v skladišču, plačali smo za izdelke, katerim je potekel rok trajanja. Vse to "na črno", torej odkupili smo te izdelke. Slišal sem rečt, da je en tip v skladišču tako plačal eno celo paleto pašte, po maloprodajni ceni. Ki si jo je vsaj verjetno lahko odnesel domov. Visoko optimizirana trgovina ..

Sej to je bla praksa včasih. So firme plačevale delavce z boni unovčljivimi pri njih.

Nekako smo se premaknili v bolj civiliziran svet kjer delavec pač ni več last delodajalca. No, eni delodajalci se še kar niso.
Life is as complicated as we make it...

bs__ ::

Težko si predstavljam, kako ljudje pristanejo na take pogoje. Pa tudi miselnost delodajalca.

kajtimara ::

Prijava. Anonimno z dokauili.

p.s. 1k€. Gre to na kamion ali v žep?
p.s. super. naprava vredna 1k€ za 100€.

MIHAc27 ::

Naprava je 1000. trga vam po 100 vsakemu. Samo zanima me koliko vas je... točno 10 ali celo več?

Lej sem že kaj polomil, pa bi tudi plačal če bi bilo treba (do sedaj je pač firma požrla). Vsekakor ni bilo nikoli za več kot 150€. So pa res tudi stvari po par tisočakov v rokah.
Ampak da bi plačeval iz nuje za napake drugih?

Utk ::

2 koraka:
1. Prijavi inšpekciji.
2. Če si že plačal stvar, jo vzami, tvoja je. Sigurno se še kakšna valja.

mertseger ::

ChatGPT zna zelo dobre pritožbe pisat. Ppo moje še kak odvetnik ni tako dober. Samo moraš mu točno povedat. Aja pap zakonodaje nove po 2021 ne pozna.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali je legalno, da delodajalec od zaposlenih zahteva, da kazensko kupijo izdelke pred (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
615292 (2758) Wrop
»

Nezmožnost zagotovitve odmora v službi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
688281 (5148) josipdare
»

Delodajalec je me ogoljufal (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13520028 (15028) bambam20
»

Odpravnina

Oddelek: Loža
456627 (3305) MadMicka
»

Pogodba o zaposlitvi [preizkusno obdobje]

Oddelek: Loža
315299 (4002) Blinder

Več podobnih tem