» »

Kuhinjska pipa

Kuhinjska pipa

beweiss ::

Prvič kupujem pipo za kuhinjsko korito. Kaj moram pazit pri nakupu ker vidim, da se cene zelo razlikujejo? V kuhinji bo tudi pomivalni stroj, vendar se mi za posamezno posodo ne splača vklapljat, ampak samo, ko bo družinsko kosilo.

Gledam kaj takega, saj korito ima spodaj priklop pipe na sifon:
https://www.bauhaus.si/kopalnica-in-kuh...

Ganon ::

V tem cenovnem razredu, za 50 evrov, je čisto vseeno, katero kupiš.

beweiss ::

Kaj za 50 evrov so vse slabe ali kako?

IL_DIAVOLO ::

Neke spodobne pipe so lani stale 80, danes verjetno 100+.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

msjr ::

Pazit moraš samo to ali so nizkotlačne (bojler) ali visokotlačne (centralna), pri nizkotlačnih je izbira bolj slaba.

Jest imam tole: https://www.blitz.si/sl/armatura-blitz-... za to ceno dobiš težko boljšo.

floyd1 ::

Če hočeš bolj na sigurno stran raje kak Grohe (pipa v kuhinji je navadno res ogromno v uporabi), takšne oblike kot tvoja pride okrog 80EUR. Sicer pa imamo na WC-jih točno to firmo (iz zgornjega linka) in po 8 letih delajo pipe kot prvi dan, le perlatorje kdaj očistim.

Drugače imamo mi skoraj točno takšno (le da je Grohe) in je OK, le perlatorja (še) ne znam dol vzet, ker ni kot pri ostalih "zarez" za ključ, z roko pa (več) ne gre. In dokler dela OK se s tem niti ne bom pretirano ukvarjal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

pe3c ::

Unitas, 6 let garancije.

Magic1 ::

Grohe, Hansgrohe so dobre. Če hočeš dobit dobro ceno, moraš kar mal poiskat, ponavadi v tujini. So pa po 10 letih kot nove.
Magic

darkolord ::

emundia ima dobre cene za Grohe, pa kodo "GROHE10" za še ekstra 10%

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

111111111111 ::

Grohe, Unitas...

Ne šparat na pipi. Jaz imam v kopalnici eno od lidla in eno od Grohe: ena je bila 25€ druga pa 75€. Razlika je konkretna.

KAj so razlike v ceni:
- materiali (pipa iz lidla za 25€ po 1 letu že kaže znake obrabe)
- ventili (pri lidlovi se odpira na trdo in zatikajoče)
- curek (pri lidlovi ga težko uravnavaš, al odpreš na polno ali pa zapreš) :)

To sta kopalniški pipi. Za pipo s tušem v kuhinji sem dal cca. 200€ 4 leta nazaj. Mogoče sem malo pretiraval, ampak obnese se pa super, dela isto kot prvi dan, lepo se jo da še vedno očistit, brez vidne obrabe itd... :)
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

starfotr ::

Jaz sem v prejšnjem stanovanju menjal pipo v tuš kabini. Bila je ena no name. Neko poceni sranje.

Ob odvijačenju starega ekcentra se je eksenter odlomil in ostal v steni.

Celo sranje je bilo dobiti to ven, ker nisem imel orodja za te primere.

Nova pipa je bila od Unitasa. Razlika med debelino materiala stare in nove pipe ter ekscentra je bila neprimerljiva. Ta ekcenter od nove pipe se nikoli ne bi odlomil. Da ne omenjam vseh boljših lastnosti, ki so že zgoraj omenjene.

Tu velja, da nisi tako bogat, da bi kupoval poceni. In se res ne izplača šparat.

darkolord ::

Cena sama tudi ne pomeni nič.

Imamo eno fensi brand name za 400 eur, pa je v 6 letih dvakrat počila kartuša. Seveda je kartuša nestandardnih dimenzij, tako da rabiš prav original, uvozniki je nimajo, online je ni. Potem si par tednov brez vode, če najdeš uvoznika, ki se te usmili, da ti ta bogi košček naroči pri proizvajalcu. Daš pa potem za to kartušo toliko kot za eno navadno pipo.

Je pa rozeta iz debelega mirror-polished rostfreja namesto iz kromirane medenina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

starfotr ::

Rekel bom, da pretiravat s fensijado pa s ceno pa tudi ni treba. V temi govorimo o tem, da pipe za 20 eur niso ok.

Katera firma to?

Načeloma so kartuše kar dostopne in univerzalne.

Magic1 ::

Sej je sam povedal, da je nek "fanci" brand. Verjetno dizajnerska pipa, show piece, ki nima nobene veze s kvaliteto.
Magic

darkolord ::

Brand je pač eden od poznanih evropskih proizvajalcev, ki delajo načeloma kvalitetne pipe.

In sama izdelava kovinskih delov je res na visokem nivoju (kot npr. zgoraj omenjeno polirano jeklo namesto kroma - da samo ta rozeta stane 120 eur sem izvedel šele kasneje, ko sem iskal nadomestno kartušo), problem je pač v crappy kartuši in na koncu ti vse skupaj nič ne pomaga.

Moj point je bil samo, da "se res ne izplača šparat" velja v nekem omejenem obsegu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

starfotr ::

Franke najbrž :-)

kajtimara ::

Samo BLITZ ne. Kuhinjska puščala pri prvem odprtju. Med gibljivim iztokom in ostalim ohišjem. Rešitev. Nova pipa. Drugje.

Kartuše NISO domena proizvajalcev pip. Se le toliko, da jo proizvaljalec pip naroči standardne ali po naročilu!

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Popravilo kuhinjske pipe?

Oddelek: Loža
1812992 (1944) janezvalva
»

Sanitus Elite pipa za umivalnik zelo slab pretok

Oddelek: Loža
111837 (1148) LeXani
»

Stenska kuhinjska pipa

Oddelek: Loža
114468 (1732) Machete
»

Kako namazati pipo?

Oddelek: Loža
135031 (4358) Stari maček
»

Kuhinjska armatura - isti tip, različne cene

Oddelek: Loža
278197 (7244) akulp

Več podobnih tem