» »

Nezmožnost zagotovitve odmora v službi?

Nezmožnost zagotovitve odmora v službi?

1
2
»

Vanquish ::

generalno - da bi lahko cloveku svetoval je prvo treba biti v njegovih cevljih.
Prijava na delovno inspekcijo ni cist na izi, ker pri takem stevilu ljudi se bo takoj vedlo kdo je bil.
Isto tako se izpostavljat ni tako lahko kot zveni. Lahko je govoriti o pravicah, ko pa si v tej situaciji in imas zadaj kredit ali druzino, kjer se pricakuje, da se vsak mesec nosi domov denar pa je dosti tezje reagirat.

Zato prosim, da se ne pomanjsuje zagate, ker je na papiru dejansko enostavno, v realnosti pa lahko vse prej kot to.

GrX ::

Twixz je izjavil:

Kriva je korona. Išče si službo, bil je na razgovorih ampak zakaj bi se prodal za manj denarja za slabši položaj? Meni je to totalno nelogično.

Bistvo teme je odmor. Jaz bi že v osnovi dal na inšpekcijo zato ker delo zahteva 2 človeka. Ne pa enega. Ne zaradi odmora ampak zaradi narave dela. Prevzem, izdaja (tudi težjih materialov), komisioniranje, administrativna dela, skrb za čistočo, skrb za naprave, skrb za urejenost...

Človek je zdrav, bi rad delal, ne komplicira ampak je pomoje tudi sam kriv. Ker se preveč žene in se obnaša kot da je on lastnik. :D

Ja razumem, da gre za odmor, ampak potrebno se je dogovoriti z delodajalcem.

Drugo težko komentiram, ker ne vem za kakšen obseg dela gre. Vejamem pa, da delodajalec izkorišča.

Poznam delo v skladiščih in zelo dvomim, da neznani osebek za njegovo delo dobi pošteno plačilo.

GupeM ::

Vanquish je izjavil:

generalno - da bi lahko cloveku svetoval je prvo treba biti v njegovih cevljih.
Prijava na delovno inspekcijo ni cist na izi, ker pri takem stevilu ljudi se bo takoj vedlo kdo je bil.
Isto tako se izpostavljat ni tako lahko kot zveni. Lahko je govoriti o pravicah, ko pa si v tej situaciji in imas zadaj kredit ali druzino, kjer se pricakuje, da se vsak mesec nosi domov denar pa je dosti tezje reagirat.

Zato prosim, da se ne pomanjsuje zagate, ker je na papiru dejansko enostavno, v realnosti pa lahko vse prej kot to.

Seveda, zato je pa treba najprej to omenit delodajalcu. Če ni posluha, pa naprej. Ko je enkrat prijava na inšpektoratu, ga tudi težje odpustijo. Takrat namreč postane zadeva precej sumljiva, da so ga odpustili zato, ker jih je prijavil.

Wrop ::

hipertija je izjavil:


Pa ti si res drugi Marx ej... svaka čast. Iz minimalca boš še ti sindikat ustanovil na lasten strošek in na koncu bo ta delodajalec uklonil :D phaha.

Vsak si kuje službo sam, nismo več v socializmu in ne vem o kakšnih sindikatih ti sanjaš, to so šele legla vsega sranja - jaz kot ekonomist sem delal tri mesece v key accountu, nemogoči plani, ni časa za malico, podaljševanje del. časa itd. za minimalca. Po 3 ali 6 mesecih (se ne spomnim več), sem šel... šel v večje podjetje, bližje domu, kjer sem pojedel precej dreka, ampak dobil bogate izkušnje. Plača bedna, mobing, nesramnost itd. po enem letu in pol sem popizdil, ker sem poleg rednega dela bil še voznik, pa vzdrževalec in ne vem kaj že vse in sem se spičkal z direktorjem, ki mi je zaradi tega vsak mesec podaljševal pogodbo za določen čas enega meseca, to je naredil cca. 2-3x, vem da ne more delati v nedogled, ampak mislim da je bilo kar mučno... nato sem ga presenetil sam in zadnji dan službe nisem več podpisal nove pogodbe. Pobral vizitke, kontakte, pomembne maile in šel. Trenutno ima zaradi fluktuacije in corona stanja zadnje leto ogromne probleme... sposobne ljudi je izgubil, smo pa seveda vsi nadomestljivi, dokler teh ne zmanjka.

Nikjer ni bilo rožnato, nikjer pa tudi ni bilo tako, da ni za zdržati: nekateri vztrajajo v eni in drugi firmi še danes, na koncu z živci, kot roboti in so v podjetje tako zakoreninjeni, da pozabljajo, da bi lahko šli na boljše.

Danes imam dobro plačo, dobre delovne pogoje, dober team in zelo dober odnos z vodstvom, gibljiv delovni čas in hkrati nisem jezen na nobenega delodajalca, ker ves drek mi je koristil. Moj point je, sam si danes odvisen od sebe, če ti ni, pojdi, ne bodi takšen kreten kot nekdo drug, ki bo iz dneva v dan požiral sranje vodstva.

lp


Ti imaš pa resne probleme s selektivnim branjem.
Sicer bom pa kratek. Marks ni spil še niti kapljice kolostruma, ko so se ljudje že začeli združevati, kaj šele boriti za svoje pravice. Tako na delavski strani kot na delodajalski. 1 % bruto plače spet ni tako veliko, da si ga eden na minimalcu ne bi mogel privoščiti. Lahko pa prihrani 1 % in se bori sam zase, če hoče.
Skladiščnik je pa lahko tiho in dela med malico, če mu je taka želja, lahko pa začne svojo pravico takoj zahtevati pri nadrejenemu. Na koncu koncev ima možnost prijave na inšpekcijo, ampak bodo morali vsaj malo videti neke dokaze, da mu je delodajalec onemogočal koriščenja odmora.

Meizu ::

Brez zamere, ampak jaz v taki firmi ne bi delal!


Tudi jaz ne. Zato sem pa že podal odpoved in me čaka novo delovno mesto drugje. Želel sem samo povedati, da ni vse jasno in enostavno, imaš ogromno ljudi pri nas, po katerih se tepta na dnevni bazi. Delodajalci pa, kot da so boga za jajca prijeli. Delavci morajo biti vedno prisotni na delovnem mestu brezpogojno, medtem ko delodajalec oziroma lastnik podjetja vandra med delavnikom tudi po trgovinah za lastne potrebe itd.

Ampak on lahko. On je lastnik. Privat sektor je komplet fucked ljudje, dejansko ne razumem, zakaj si ljudje želijo privatnih sektorjev nasploh. Ja, če potrefiš humano osebo se imaš lahko super fajn, ampak je treba razumet, da je na vsako humano osebo tam zunaj najmanj 10 voluharjev in ljudi nevrednih niti tega, da jih zgazi kamjon.

Twixz ::

Vanquish je izjavil:

generalno - da bi lahko cloveku svetoval je prvo treba biti v njegovih cevljih.
Prijava na delovno inspekcijo ni cist na izi, ker pri takem stevilu ljudi se bo takoj vedlo kdo je bil.
Isto tako se izpostavljat ni tako lahko kot zveni. Lahko je govoriti o pravicah, ko pa si v tej situaciji in imas zadaj kredit ali druzino, kjer se pricakuje, da se vsak mesec nosi domov denar pa je dosti tezje reagirat.

Zato prosim, da se ne pomanjsuje zagate, ker je na papiru dejansko enostavno, v realnosti pa lahko vse prej kot to.


Najlažje za vse bi bilo če odide. Ampak nima kam. :|

Vanquish ::

Twixz je izjavil:


Najlažje za vse bi bilo če odide. Ampak nima kam. :|


res je - ker nekdo, ki ima taksno prakso je ne bo spreminjal zaradi posameznika :(

__Devil__ ::

Mislim, da vsakemu, ki aktivno dela 8ur 4 izmene pripada 30min malice po zakonu, če moramo zakon spoštovat dajmo še tega :). Pri nas v proizvodnji/konfekciji so nadrejeni/direktor nekaj let nazaj "ukinili" malico za vse in morajo stroji laufati med malico, češ, da je boljša produktivnost. Malica je na polovici delovnega časa in navadno hodimo izmenično na malico, če ni okvare. Recimo sodelavci rečeš, da greš na malico, ko je čas oz. je vsaj en prisoten na stroju. Ponavadi ni problema, je pa hudo, če greš ti na malico in more sodelavec kaj poprimit zate :)). Navadno še imajo kadilci vsaj 2-4x pavze po 10-15min, tako, da ni tako hudo. Je pa res, da vsaj jaz ne morem jesti zraven stroja/stoje, kar nekateri pogosto počnejo, ker se jim "mudi" ali so "zagnani za delo", najbrž se bojijo vzeti čas zase. Treba se je boriti vsaj za malico. Nekih tožb v firmi zaradi malice še ni bilo, ker ponavadi ni tako hudo dela, da se nebi dalo iti vsaj za 20min na malico in vmes na kavo za 15-20min. Je pa hudo v katerih firmah to izkoriščajo in ne dajo možnosti polne malice, delavec pa ne (more?) reči nič proti.

Alien123 ::

pri nas pa svoj team vedno pošljem pol ure prej na malico, da se lahko vmiru najejo v eni uri. Pavze so kdaj hočejo, glavno da se vse naredi v 8 urah. Zadnji 2 uri pa se vedno kakšen film pogleda. Če pa bo šef kaj pameten, pa lahko komot namesto mene dela. Delo smo si zmanjšali, ker se kao plače nerejo dvignit v javnem sektorju. Dobro, smo začeli 30% manj delat.

c3p0 ::

Meizu je izjavil:


Ampak on lahko. On je lastnik. Privat sektor je komplet fucked ljudje, dejansko ne razumem, zakaj si ljudje želijo privatnih sektorjev nasploh. Ja, če potrefiš humano osebo se imaš lahko super fajn, ampak je treba razumet, da je na vsako humano osebo tam zunaj najmanj 10 voluharjev in ljudi nevrednih niti tega, da jih zgazi kamjon.


Potem pa dajmo vsi delat v javnem sektorju. Lahko je delat in imet vse porihtano, vključno s fikusi, ko pa denar lepo pricurlja vsak mesec od države, oz. še prej iz privat sektorja in ljudstva, ki vse to napaja preko davkov.

Twixz ::

Vanquish je izjavil:

Twixz je izjavil:


Najlažje za vse bi bilo če odide. Ampak nima kam. :|


res je - ker nekdo, ki ima taksno prakso je ne bo spreminjal zaradi posameznika :(


Nazadnje ko je bila dana prijava inšpekciji je dobil delavec opomin, podjetje pa nič. Zato se mi inšpekcija zdi brezveze.

josipdare ::

Nič ne moreš, vsaj ne legalno.
Seveda pametnjakoviči bojo še naprej nabijali o Čefarinu, inšpekciji, pogovoru... saj niso sami krivi da se še niso srečali z realnostjo.

Optimalno je pričeti igrati šah. Vse snemati, loviti muhe na med... ni naključje da se vplivnim in bogatim hitro zgodi da pridejo na plano kakšne Epstein korelacije.

Rabiš pa plan in potrpežljivost.

GrX ::

josipdare je izjavil:

Nič ne moreš, vsaj ne legalno.
Seveda pametnjakoviči bojo še naprej nabijali o Čefarinu, inšpekciji, pogovoru... saj niso sami krivi da se še niso srečali z realnostjo.

Optimalno je pričeti igrati šah. Vse snemati, loviti muhe na med... ni naključje da se vplivnim in bogatim hitro zgodi da pridejo na plano kakšne Epstein korelacije.

Rabiš pa plan in potrpežljivost.

Marsikaj lahko, če ne veš in nimaš izkušenj bodi raje tiho.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

Meizu ::

ko pa denar lepo pricurlja vsak mesec od države, oz. še prej iz privat sektorja in ljudstva, ki vse to napaja preko davkov.


Od kje pa privatnik dobi denar? Dostava iz Marsa?

c3p0 ::

Na trgu, kjer se konkurenčno bori s svojimi produkti in storitvami in se celo ustvarja dodana vrednost, ne le porablja.

Meizu ::

Hm, NASA se bori na trgu s svojimi konkurenčnimi produkti med drugim, pa ni privatno podjetje.

c3p0 ::

Bližje nisi nič našel? :) Mogoče IJS? Kaplja v morje, tudi NASA, če skaliramo na US size.

hipertija ::

josipdare je izjavil:

Nič ne moreš, vsaj ne legalno.
Seveda pametnjakoviči bojo še naprej nabijali o Čefarinu, inšpekciji, pogovoru... saj niso sami krivi da se še niso srečali z realnostjo.

Optimalno je pričeti igrati šah. Vse snemati, loviti muhe na med... ni naključje da se vplivnim in bogatim hitro zgodi da pridejo na plano kakšne Epstein korelacije.

Rabiš pa plan in potrpežljivost.

napiše se ČEFURIN
Prekle za kurnk

josipdare ::

GrX je izjavil:

josipdare je izjavil:

Nič ne moreš, vsaj ne legalno.
Seveda pametnjakoviči bojo še naprej nabijali o Čefarinu, inšpekciji, pogovoru... saj niso sami krivi da se še niso srečali z realnostjo.

Optimalno je pričeti igrati šah. Vse snemati, loviti muhe na med... ni naključje da se vplivnim in bogatim hitro zgodi da pridejo na plano kakšne Epstein korelacije.

Rabiš pa plan in potrpežljivost.

Marsikaj lahko, če ne veš in nimaš izkušenj bodi raje tiho.


No, potem pa ti ne bo tezko napisati tega tvojega popolnega plana s katerim bo povprečen človek lahko prišel do pravice?
Čakam…
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

janša uvaja malo delo #2 - tokrat s kredibilnimi viri (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8517755 (15475) BlueRunner
»

Ali dobiš 2x malico za 16ur dela?

Oddelek: Loža
339003 (7753) bozicek
»

Kaksen je v vasi firmi praksa pri kratkih pavzah

Oddelek: Loža
445851 (4275) Dr_M

Več podobnih tem