» »

Kateri disk - z 7200 RPM hitrejši kot z 5400 RPM ?

Kateri disk - z 7200 RPM hitrejši kot z 5400 RPM ?

WinXP ::

Pozdravljeni,gledam po spletnih trgovinah diske z 7200 RPM,ampak imajo tu pri nas v Bosni in Hercegovini predrage cene DISKOV,poleg tega pa recimo z 7200 RPM katere jaz iščem dobim samo z 2 TB ali 8 TB,po dragi ceni,drugi so razen 14 ali 16 TB, vsi z 5400 RPM npr.4TB. Zanima me ali so 5400 RPM DISKI (SATA 3) dosti POČASNEJŠI V READ/WRITE kot z 7200 RPM?

https://giga.ba/search?category=1072
https://giga.ba/article/2484/hard-disk-...
https://procomp.ba

Vnaprej hvala za odgovor.
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

kixs ::

5400 so nekaj pocasnejsi in odvisno od namena je koliko se bo to poznalo. So pa tudi tisji in hladnejsi. Za backup ali arhiv je naceloma vseeno in kupis cenejsega.

hojnikb ::

diskovje se itk kupuje danes samo se za bulk storage in arhiv in to 16TB and up, ker so tam cene najbolj ugodne po TB.
Za vse ostalo mas SSDje, k so dons dirt cheap.
Da kupis dons 2TB mehanski disk, mors bit res posebne vrste norca ali pa met kaksn res specifičn namen.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Horas ::

kixs je izjavil:

5400 so nekaj pocasnejsi in odvisno od namena je koliko se bo to poznalo. So pa tudi tisji in hladnejsi. Za backup ali arhiv je naceloma vseeno in kupis cenejsega.


boljše 5400 obratov pa cmr.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Nikonja ::

Iščeš najcenejši CMR disk, ker so itak ostala samo dva proizvajalca HDD, WD in Seagate (in njihove pod znamke kot Hitachi....).

Zdj bo 10-11.10 prime day na Amazonu tko da si tam poišči nekaj in imaš đaba dostavo do SLO - ker pa znaš Slovensko predvidevam da hodiš vsaj občasno tudi v Slovenijo tko da ne bo problem pobrat disk.

Ales ::

Amazon ima itak že zdaj zastonj dostavo v Slovenijo za nakupe nad 59 EUR.

strom_15 ::

Nikonja je izjavil:

Iščeš najcenejši CMR disk, ker so itak ostala samo dva proizvajalca HDD, WD in Seagate (in njihove pod znamke kot Hitachi....).

Zdj bo 10-11.10 prime day na Amazonu tko da si tam poišči nekaj in imaš đaba dostavo do SLO - ker pa znaš Slovensko predvidevam da hodiš vsaj občasno tudi v Slovenijo tko da ne bo problem pobrat disk.


Tudi Toshiba ima HDD CMR diske, celo z 7200 vrtljaji. Glej serijo "MG series".

tikitoki ::

Nikonja je izjavil:

Iščeš najcenejši CMR disk, ker so itak ostala samo dva proizvajalca HDD, WD in Seagate (in njihove pod znamke kot Hitachi....).

Zdj bo 10-11.10 prime day na Amazonu tko da si tam poišči nekaj in imaš đaba dostavo do SLO - ker pa znaš Slovensko predvidevam da hodiš vsaj občasno tudi v Slovenijo tko da ne bo problem pobrat disk.


Ponoven prime day?

hojnikb je izjavil:

diskovje se itk kupuje danes samo se za bulk storage in arhiv in to 16TB and up, ker so tam cene najbolj ugodne po TB.
Za vse ostalo mas SSDje, k so dons dirt cheap.
Da kupis dons 2TB mehanski disk, mors bit res posebne vrste norca ali pa met kaksn res specifičn namen.


Ce ne potrebuje 16 Tb, kupis manj, prihranis dnar in je to to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

klinker ::

Toshiba P300 3TB je 7200rpm in CMR, ce ti je to dovolj.
Jst jih imam 5 v NASu in za sedaj delajo super.

Vanadium ::

Tudi moj glas za to Toshiba P300 3TB, prav tako uporabljena v NAS, menjal izključno, ker sem za isti denar za kolikor sem prodal dobil 4TB WD RED PRO. No eno Toshibo sem si edino takrat pustil v fiksnem računalniku za SPAM storage (raznorazne igre, torrent, ipd....) in še sedaj deluje b.p.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri trdi disk kupiti HDD

Oddelek: Kaj kupiti
222582 (688) kuglvinkl
»

Trdi diski velikosti 4 TB imajo vsi večinoma hitrost samo 5400 RPM?

Oddelek: Kaj kupiti
261215 (852) bluefish
»

Ugotoviti ali ima disk SMR?

Oddelek: Strojna oprema
456334 (2896) B34ST
»

Proizvajalci diskov zaloteni pri zavajanju s SMR tehnologijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
8418547 (11356) Wazzock
»

Čudno delovanje novega trdega diska (Toshiba P300 4TB))

Oddelek: Pomoč in nasveti
72301 (1662) st12

Več podobnih tem