» »

Revije

Revije

mihy11 ::

Zdravo.

Ima kdo naročen revijo Global in/ali Science Illustrated. Razmišljam, da bi si vzel letno naročnino pa me zanima, če se vam zdita reviji uporabni?
"Computers are good at following instructions, but not at reading your mind."
by Donald Knuth
  • spremenil: mihy11 ()

enemon ::

Mene pa zanima, če se ti zdi dvojina uporabna? Kaj če bi si za začetek naročil kar SSKJ?

mihy11 ::

enemon je izjavil:

Mene pa zanima, če se ti zdi dvojina uporabna? Kaj če bi si za začetek naročil kar SSKJ?


Malenkostna napaka pa je že vse narobe. Si srečen zdej? Boš lahko mirno spal?
"Computers are good at following instructions, but not at reading your mind."
by Donald Knuth

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihy11 ()

kixs ::

Pisi normalno, pa bo vse ok.

Sicer pa prvic slisim za ti reviji... Pomembno je samo, ce se tebi zdijo uporabni.

enemon ::

mihy11 je izjavil:

enemon je izjavil:

Mene pa zanima, če se ti zdi dvojina uporabna? Kaj če bi si za začetek naročil kar SSKJ?


Malenkostna napaka pa je že vse narobe. Si srečen zdej? Boš lahko mirno spal?


Zdej? :)) Ne bom mirno spal, ker se bom krohotal tvoji slovenščini očitno. :)) Pa tudi popravil nisi, kar je narobe. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enemon ()

NuMaN ::

"zdijo" narobe
"zdita" pravilno

Tako.

mihy11 ::

enemon je izjavil:

mihy11 je izjavil:

enemon je izjavil:

Mene pa zanima, če se ti zdi dvojina uporabna? Kaj če bi si za začetek naročil kar SSKJ?


Malenkostna napaka pa je že vse narobe. Si srečen zdej? Boš lahko mirno spal?


Zdej? :)) Ne bom mirno spal, ker se bom krohotal tvoji slovenščini očitno. :)) Pa tudi popravil nisi, kar je narobe. :D



Ok. Očitno sem nepismen.
"Computers are good at following instructions, but not at reading your mind."
by Donald Knuth

NuMaN ::

Ne se sekirat.
Dvojino obvladajo redki. Pa tudi pravilno rabo rodilnika.

Slavisti so že ukinili žensko obliko priimka, tudi dvojina in rodilnik prideta na vrsto.

Miki N ::

Klasičen Slotech: OP pride po krompir, dobi pa lekcijo o špargljih.

pegasus ::

Od poljudnoznanstvenih revij si poglej še New Scientist in Scientific American. Obe priporočam.

mihy11 ::

pegasus je izjavil:

Od poljudnoznanstvenih revij si poglej še New Scientist in Scientific American. Obe priporočam.


Točno tak odgovor sem pričakoval :) Hvala
"Computers are good at following instructions, but not at reading your mind."
by Donald Knuth

enemon ::

pegasus je izjavil:

Od poljudnoznanstvenih revij si poglej še New Scientist in Scientific American. Obe priporočam.


Ja, pa za branje slednjih tudi ni potrebno, da obvladaš dvojino. :D

ahac ::

enemon je izjavil:

Mene pa zanima, če se ti zdi dvojina uporabna? Kaj če bi si za začetek naročil kar SSKJ?

Mene pa zanima zakaj postaviš vprašanj na konec stavka, ki ni vprašanje. 8-O

Anyway, ostanite na topicu...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

joze ::

Global sem prebiral in bil na njega naročen kakšnih 10 let. Lani sem odjavil, ker se mi je zdelo, da se je iz revije, ki želi širiti obzorja transformiral v revijo, ki mi jih oži. Da je izbor člankov bolj levo usmerjen niso sicer nikoli skrivali, ampak v začetku so se trudili prikazati raznolike poglede, ko sem odjavil, pa se mi je zdelo, da berem zgolj še propagando za en svetovni nazor. Sploh s Trumpom so bili obsedeni svoj čas in je bilo že neznosno, saj ni minil mesec brez njega v reviji.
Si me pa spomnil in si bom kupil kakšno številko, ker me zanima kakšno je stanje zdaj. Drugače pa izvrstna ideja za revijo. Mislim to, da zbereš najboljše poglobljene članke iz svetovnega tiska.

GupeM ::

enemon je izjavil:

Mene pa zanima, če se ti zdi dvojina uporabna? Kaj če bi si za začetek naročil kar SSKJ?

Mene pa zanima, če se ti zdijo vejice uporabne. Kaj, če bi pred pametovanjem naročil Slovenski pravopis?

mihy11 ::

joze je izjavil:

Global sem prebiral in bil na njega naročen kakšnih 10 let. Lani sem odjavil, ker se mi je zdelo, da se je iz revije, ki želi širiti obzorja transformiral v revijo, ki mi jih oži. Da je izbor člankov bolj levo usmerjen niso sicer nikoli skrivali, ampak v začetku so se trudili prikazati raznolike poglede, ko sem odjavil, pa se mi je zdelo, da berem zgolj še propagando za en svetovni nazor. Sploh s Trumpom so bili obsedeni svoj čas in je bilo že neznosno, saj ni minil mesec brez njega v reviji.
Si me pa spomnil in si bom kupil kakšno številko, ker me zanima kakšno je stanje zdaj. Drugače pa izvrstna ideja za revijo. Mislim to, da zbereš najboljše poglobljene članke iz svetovnega tiska.



Hvala za odgovor.
"Computers are good at following instructions, but not at reading your mind."
by Donald Knuth

bauci ::

Science Illustrated.
Sem naročen. Je zanimiv za prebrat čeprav včasih bolj na nivoju osnovnošolcev. Ampak zmeraj zvem nekaj novega :).
Imam naročen tudi History, ki mi je bolj zanimiv kot Science.
Je pa oboje lahkotno branje za splošno razgledanost ne pa neka poglobljena znanstvena zadeva.
Za ob kavi, pivu ali kar tako, priporočam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bauci ()

inferno666 ::

Jaz sem tudi naročen na History, mi je boljši kot Science. Koristim ga vedno, ko čakam v kaki čakalnici ali na plaži :)



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Revija Jazbina (strani: 1 2 3 426 27 28 29 )

Oddelek: Loža
1404219886 (1690) FireSnake

Revija Joker ne bo izsla avgusta (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Igre
1153207608 (118714) opeter
»

Poenostavitev SI jezika (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14728144 (23710) Okapi
»

Kako učinkovito povečati obisk na novi strani? (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
6313062 (10189) Tydek
»

Harvard se pridružuje boju zoper pohlepne založnike znanstvenih revij

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
4418799 (15445) ZaphodBB

Več podobnih tem