» »

Zaposlitev Ajpes

Zaposlitev Ajpes

reglo ::

Zdravo,

ali ima kdo izkušnje glede zaposlitve pri Ajpesu? Ciljam na neko vlogo administratorja, svetovalca ... Trenutno sicer delam kot recimo aplikacijski inženir, je pa vse bolj bogo.
Imam sicer precej težav s komunikacijo (zaradi slabega sluha), zato iščem ležerno delovno okolje. Predvsem pa iščem stabilno službo, kjer bom lahko dolgo let. Če sem bolj natančen me zanima izpostava v Kranju. Nisem pa povsem seznanjen, kaj se v teh prostorih sploh dela.
Gledam sicer tale oglas Področnega svetovalca II, zgolj informativno. Pozabimo, da je za določen čas. Glede na trenutno obljubljeno višanje pa zna biti plačni razred tudi malo povišan za kakšnih 100 ali 200 € bruto. To je pa že počasi številka, ki jo imam trenutno sredi Ljubljane.

V kolikor kdo ne bi rad odgovarjal direktno na sporočilo, mi lahko odgovore lahko pošljete tudi na privat.

Hvala.

Mato989 ::

Slaba plača... 32 plačni razred... moja kot učiteljica ma 33... res so to uboge plače... če bi bilo tam +300-400 eur bi pa še rekel ok.

Good luck, ne poznam nobenga na AJPES
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

feryz ::

Plače v javnem sektorju je treba jemati z rezervo. Ker na papirju izgledajo zelo bogo, v praksi pa zelo drugače.
Kolega je zapustil gospodarstvo in odjadral v javni sektor. Obljubili so mu vsaj 1500 neto.
Po trimesečni poizkusni dobi je dobil prvo pravo plačo. In sicer mu je kapnilo na račun 3.300 evrov.
Ok, malica, prevoz, ampak vseeno je cifra impresivna. Še posebej če upoštevamo da dela predvsem z gobcem. Se pravi malo ali nič. V glavnem filozofiranje cele dni.
Res je sicer, da takih služb ni na razpisih, ampak ... Vseeno da neko sliko, kako nam v javnosti prikazujejo plače in koliko v resnici nosijo domov.

Moja kot učiteljica, recimo, dobi okrog 2.200 na račun. Kar se mi sploh ne zdi slabo.
Minus dva tanka goriva. Malicala bi pa itak lahko v šoli, kjer se hrana s karjolo na gnoj vozi. Če bi ji pasalo.

Mato989 ::

feryz je izjavil:

Plače v javnem sektorju je treba jemati z rezervo. Ker na papirju izgledajo zelo bogo, v praksi pa zelo drugače.
Kolega je zapustil gospodarstvo in odjadral v javni sektor. Obljubili so mu vsaj 1500 neto.
Po trimesečni poizkusni dobi je dobil prvo pravo plačo. In sicer mu je kapnilo na račun 3.300 evrov.
Ok, malica, prevoz, ampak vseeno je cifra impresivna. Še posebej če upoštevamo da dela predvsem z gobcem. Se pravi malo ali nič. V glavnem filozofiranje cele dni.
Res je sicer, da takih služb ni na razpisih, ampak ... Vseeno da neko sliko, kako nam v javnosti prikazujejo plače in koliko v resnici nosijo domov.

Moja kot učiteljica, recimo, dobi okrog 2.200 na račun. Kar se mi sploh ne zdi slabo.
Minus dva tanka goriva. Malicala bi pa itak lahko v šoli, kjer se hrana s karjolo na gnoj vozi. Če bi ji pasalo.



Bullshit... daj pokaži plačo te tvoje učiteljice z zakritimi podatki... 2.200 dobi na račun samo če ima solidne potne in če ima že 15+ delovne dobe in se je drkala za pridobitev vseh nazivov kar je lahko v tem času.

Učitelj ima kot magister prve 4 leta 32ti (ali 33ti) plačni razred... in malico in potne... če je razrednik pa še +1 razred to je to... brez potnih je to okol 1.150-1.170 na TRR...

Plafon je pa tam okrog 2.000 EUR brez potnih ampak to je po 20 let delovne dobe za povprečnega...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

feryz ::

Ja, saj jaz sem malo starejši od tebe, se ti ne zdi? Posledično tudi moja.

Imaš razredništvo, mentorstvo, delovno dobo, delovno uspešnost, nadurno delo (karkoli naj bi to že bilo v šolstvu), nadomeščanja... Ja, tudi drkanje za vse nazive, ki so mogoči, je šlo skozi. Če hočeš kdaj kaj plače imeti, je treba tudi kaj vložiti.
Zakaj imam filing, da gliha vkup štriha? Vsaj v tvojem primeru.
Reci tvoji naj spakira kufre in gre v gospodarstvo. Za tako mizerijo je res brez veze male pošasti prenašati. Jaz jih tudi za veliko, veliko več ne bi. Pač nisem tak tip človeka. Bi se mi utrgalo in bi jih nekam zmetal, najbrž.

arnecan1 ::

Evo, tukaj je najlepše vidno https://www.seja.si/33/placni-razredi-n...

Da začneš nekje pri 32 razredu je to 1.076,14 €. Seveda je potem + dodatek za delovno dobo po kolektivni pogodbi + potni stroški + 6,6 € malice na dan. V nekaterih službah dodatek za stalnost, v nekaterih ločeno življenje, dodatki za izobrazbo, nočno delo, nedeljsko delo, vračilo dohodnine za otroke.... skratka kje si zaposlen ali si policist, medicinska sestra, učitelj, električar v bolnišnici, čistilka na šoli, zaposlen na Ajpes-u....

In napredovanja. Ki pa baje trajajo tam od 15-20 let, da se nekaj pozna. In dopust je soliden.

Tako, da odvisno kje si. Ampak nekje od 35 razreda se da solidno preživeti, nad 40 pa se bi smel pritoževati (1.405,96 € neto).

Sicer pa lahko več napišejo tisti, kateri delajo v javnem sektorju, oz. koga poznajo. To je moje mnenje, kolikor vidim znance in sorodnike.

reglo ::

Saj to, javni sektor ne prinaša plače kar takoj. Glede na to, da iščem nekaj za celo vrsto let in imam omejitve, potem tole ni tako slabo. Kot pravim, trenutno v Ljubljani pokasiram 1800 € bruto, kar je dobrih 1200 € neto. Za Ljubljano je to slabo, za Kranj niti ne. Imamo srednje dobro poslovno uspešnost in nič drugega. Nobenih nagrad, nobenega višanja plače, sploh sedaj ko dela to cela Slovenija. Napredovanje je čista stvar ritolizništva. Verjetno bom imel čez 3 leta še zmeraj enako.
Seveda je treba vedeti, da imam Ajpes proč 2 km, službo pa 40 km. Avto pa je vse večji in večji strošek. Trenutno ga imam praktično samo zato, da se vozim v službo. Za po mestu ne rabim ne vem kaj. Tu je skriva kar nekaj denarja.
Pustimo to, da bom čez pol leta dobil ponudbo za sekretarja itd. To se ne bo zgodilo.
Najbolj me zanima delovna vnema, vzdušje, težavnost, saj to zaradi svojih omejitev res potrebujem. Ja, je pa treba dobiti nekoga, ki tam dejansko dela. Mogoče pa se kdo javi.

Tidule ::

feryz je izjavil:

Plače v javnem sektorju je treba jemati z rezervo. Ker na papirju izgledajo zelo bogo, v praksi pa zelo drugače.
Kolega je zapustil gospodarstvo in odjadral v javni sektor. Obljubili so mu vsaj 1500 neto.
Po trimesečni poizkusni dobi je dobil prvo pravo plačo. In sicer mu je kapnilo na račun 3.300 evrov.
Ok, malica, prevoz, ampak vseeno je cifra impresivna. Še posebej če upoštevamo da dela predvsem z gobcem. Se pravi malo ali nič. V glavnem filozofiranje cele dni.
Res je sicer, da takih služb ni na razpisih, ampak ... Vseeno da neko sliko, kako nam v javnosti prikazujejo plače in koliko v resnici nosijo domov.

Moja kot učiteljica, recimo, dobi okrog 2.200 na račun. Kar se mi sploh ne zdi slabo.
Minus dva tanka goriva. Malicala bi pa itak lahko v šoli, kjer se hrana s karjolo na gnoj vozi. Če bi ji pasalo.

Spet lazes kot pes tece, place v javnem sektorju kjer bi mimogrede kapnilo 3300 eur lahko prestejes na prste ene roke.

Mato989 ::

feryz je izjavil:

Ja, saj jaz sem malo starejši od tebe, se ti ne zdi? Posledično tudi moja.

Imaš razredništvo, mentorstvo, delovno dobo, delovno uspešnost, nadurno delo (karkoli naj bi to že bilo v šolstvu), nadomeščanja... Ja, tudi drkanje za vse nazive, ki so mogoči, je šlo skozi. Če hočeš kdaj kaj plače imeti, je treba tudi kaj vložiti.
Zakaj imam filing, da gliha vkup štriha? Vsaj v tvojem primeru.
Reci tvoji naj spakira kufre in gre v gospodarstvo. Za tako mizerijo je res brez veze male pošasti prenašati. Jaz jih tudi za veliko, veliko več ne bi. Pač nisem tak tip človeka. Bi se mi utrgalo in bi jih nekam zmetal, najbrž.



nadurnega dela v šolstvu praktično ni... razen v izjemno redkih primerih, ker gre vse v 2. in 3. steber ur... Kot pravim... pokaži plačilko s skritimi podatki, da dobi nekdo 2.200 na TRR BREZ POTNIH... (če ma potnih 250EUR je to pač odbito ker se voziš)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

bajsibajsi ::

@reglo
V razpisu pise, da je delovno mesto za dolocen cas.

reglo ::

Ja, to vem. Na DČ se ne bom prijavljal. Bolj me zanima na splošno kako je tam.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Se delo v Avstriji dejansko sploh splača? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18931670 (24064) enemon
»

Zakaj je Avstrija tako uspesna? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
35441240 (31243) feryz
»

Če bi en mesec vsi delali za minimalca

Oddelek: Loža
357367 (6320) Predator ^^

Več podobnih tem