» »

Kakšno postavitev monitorjev uporabljate za programiranje

Kakšno postavitev monitorjev uporabljate za programiranje

i33a ::

Pozdravljeni,
kakšno postavitev in kako velike monitorje uporabljate za svoje delo?
Trenutno ravno preurejam pisarno in kupujem nov(e) monitor in me zanima vaše mnenje glede ukrivljenih / ultra-wide in vertikalnih monitorjev.
Katera stvar vam najbolj pomaga pri produktivnosti?

shm ::

Jst imam en 40" ultra wide monitor na katerega pridejo 3 glavna okna. Levi je ponavadi web browser, sredinski glavi code editor na desnem pa še drug del code editorja ali drug projekt.
Zraven imam še od prenosnika monitor za chat in podobe obstranske stvari.
To se mi zdi najbolj produktiven setup. Več manjših monitorjev se mi ni najbolj obneslo.

OutOfTheBox ::

Vse super, je pa tako da na koncu praktično nima neke blage veze, ker produktivnost ni v večji meri odvisna od velikosti monitorjev, postavitev in koliko jih imaš.

Itak da je fejst, če imaš vse kar potrebuješ na dosegu oči, zato da "čim manj razmišljaš" kam boš kliknil, imam pa občutek da so te fore z raznimi setupi v večji meri nek flex v IT industriji (ko nekomu pokažeš / poveš kakšen setup imaš, se pač dobro počutiš on pa bo dobil boljšo sliko o tvojih produktivnosti, ki lahko ne izraža dejanskega stanja).

Jaz sem šel iz štirih monitorjev (ja štirih), ko sem mislil da je več monitorjev enako večji produktivnosti, na en majhen display na macbook air-u (13") z več desktopi. S časom sem ugotovil, da monitorji praktično nimajo blage veze in sem danes predvsem na račun organiziranosti 15x bolj produktiven (izračunano) z enim monitorjem, kot s slabo organiziranostjo in 4 monitorji.

Moj nasvet je da kupi toliko monitorjev in postavi jih tako kot ti paše, ampak ne preveč komplicirat, ker na koncu so spremenljivke ki jih iščeš drugje ne v monitorjih.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Jaz uporabljam 2 na stacionarcu, na laptopu pa laptop 17tko in še en monitor 32 inčn. al kolko pač je naslednji večji od 27
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

bciciban ::

OutOfTheBox je izjavil:

Vse super, je pa tako da na koncu praktično nima neke blage veze, ker produktivnost ni v večji meri odvisna od velikosti monitorjev, postavitev in koliko jih imaš.

Itak da je fejst, če imaš vse kar potrebuješ na dosegu oči, zato da "čim manj razmišljaš" kam boš kliknil, imam pa občutek da so te fore z raznimi setupi v večji meri nek flex v IT industriji (ko nekomu pokažeš / poveš kakšen setup imaš, se pač dobro počutiš on pa bo dobil boljšo sliko o tvojih produktivnosti, ki lahko ne izraža dejanskega stanja).

Jaz sem šel iz štirih monitorjev (ja štirih), ko sem mislil da je več monitorjev enako večji produktivnosti, na en majhen display na macbook air-u (13") z več desktopi. S časom sem ugotovil, da monitorji praktično nimajo blage veze in sem danes predvsem na račun organiziranosti 15x bolj produktiven (izračunano) z enim monitorjem, kot s slabo organiziranostjo in 4 monitorji.

Moj nasvet je da kupi toliko monitorjev in postavi jih tako kot ti paše, ampak ne preveč komplicirat, ker na koncu so spremenljivke ki jih iščeš drugje ne v monitorjih.


Dobro napisano.

deco16 ::

Mato989 je izjavil:

Jaz uporabljam 2 na stacionarcu, na laptopu pa laptop 17tko in še en monitor 32 inčn. al kolko pač je naslednji večji od 27


Naslednji večji od 27 je 28 ;) Ni pa tolk pogost a na 4k na moje oči bolj paše kot 27"

Mato989 ::

deco16 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Jaz uporabljam 2 na stacionarcu, na laptopu pa laptop 17tko in še en monitor 32 inčn. al kolko pač je naslednji večji od 27


Naslednji večji od 27 je 28 ;) Ni pa tolk pogost a na 4k na moje oči bolj paše kot 27"


Mislim da mam 30 no.... 99% ne vem ker je služben, doma mam 2x 27 in mi je čisto super.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

FireSnake ::

Služba:
- en 27 colski 144Hz pred mano
- 13 colski prenosnik na levi

Doma:
- dva 27 colska 144Hz AOC (eden pred mano eden na levi)

Ideja za doma je drugo lepo prodaja dveh monitorjev in nabava samo enega.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

HotBurek ::

Jaz imam en ~15 let star monitor 24 inč. Ter en sam "desktop".

Less is more and more is less. Ta scena.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

RedDrake ::

Jasno čisto odvisno kakšno programiranje.
Jaz recimo uporabljam praktično samo terminale in vim ter git. Za to mi je vseeno ali delam na 15" FHD laptopu, 32" 1440p desktopu ali 1920x1200 24" na vikendu. Meni se mnogo bolj pozna konkretna tipkovnica, ki me brez težav dohaja.

Vem pa iz izkušenj, da če se dela kakšne web stvari, ali pa uporablja kak konkreten IDE, lahko zelo prav pride da imaš hkrati nekje dokumentacijo od knjižnic/jezika, nekje web browser za kak SO (oziroma sedaj verjetno chatGPT) in še kaj drugega.
Meni osebno več monitorjev ni prineslo več produktivnosti, pa sem pred 32" 1440p imel dva 24" FHDja, še pred mnogo mnogo leti pa vem da sem za "flex" imel na sredi 24" 1920x1200, pa na vsaki strani 19" 1280x1024.
Ni bilo efekta, vsaj eden od tistih 19" je bil 99% časa ugasnjen, kakšne full screen stvari so potem hecale, ipd ...

Najbolje da poskušaš pomisliti, kaj ti pri trenutnem delu najbolj manjka / povzroča težave, in skušaš dognati ali bi več monitorjev to rešilo / izboljšalo, ali bi en velik monitor to mogoče kaj uredil, ipd ...

stara mama ::

Od leve proti desni:
FullHD (prenosnik), 4K(hp), 4K(hp)
Prenosnik je primarni, da postavitev ostane ko odklopim iz USBja.
Mam pa bolj grafično in manj tipkarije, kar me živcira so bolj različni scaling faktorji med HD in 4K.

Netrunner ::

Jaz bi priporočal raje kot uporabo nekih ultra wide monitorjev, da uporabiš 2 ali celo 3. Jaz imam v službi ultra wide 34" + 24" na levi, doma pa glavnega 27" + 24" + 20" in mi je boljše delat doma, ker si okna lepše razporedim + monitorje si usmerim boljše proti sebi.

Če bi delal na novo bi šel verjetno v 2x27" (2560x1440) ali kaj podobnega. Samo wide ne :)
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

strel ::

3 x 25" 16:10, en je obrnjen pokonc :)

Vanquish ::

Netrunner je izjavil:

Jaz bi priporočal raje kot uporabo nekih ultra wide monitorjev, da uporabiš 2 ali celo 3. Jaz imam v službi ultra wide 34" + 24" na levi, doma pa glavnega 27" + 24" + 20" in mi je boljše delat doma, ker si okna lepše razporedim + monitorje si usmerim boljše proti sebi.

Če bi delal na novo bi šel verjetno v 2x27" (2560x1440) ali kaj podobnega. Samo wide ne :)


https://learn.microsoft.com/en-us/windo...

bemfa ::

Lestvica setupov, ki sem jih sprobal v zadnjih letih, rangirano po preferencah od najboljše do najslabše:
1. 1x49" 32:9 1440p, curved
2. 2x27" 16:9 1440p, flat
3. 1x34" 21:9 1440p, curved
4. 1x27" 16:9 1440p, flat
5. 2x24" 16:9 1080p, flat
6. 1x29" 21:9 1080p, flat
Več monitorjev nisem nikoli hotel, ker potem že moraš glavo obračat in trpi vrat. Poleg tega da rabiš žnj pretvornikov in precej več prostora.

Excavator ::

2x identična 27" (Dell S2721DGFA)

Netrunner ::

Vanquish je izjavil:

https://learn.microsoft.com/en-us/windo...


Ni problem pozicioniranja oken na enem monitorju ampak na splošno je bolj komot delo če imaš dodatno delovno površino na drugem monitorju, saj široki wide monitorji četudi so zviti ne nudijo tako dobrega pogleda kot si ga nastaviš z dodatnim monitorjem.

To je vsaj moje mnenje.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

uomostolto ::

Meni pa je ultrawide opcija optimum, samo mora biti 38" ali več. Posebej, ker v nekaterih programih splitaš okna v samem programu.

BlaY0 ::

En 27" na 70 cm doma, enako v pisarni. 4x desktop. Zaprt laptop pod monitrjem.

Invictus ::

1x49"

ahko bi bil malo bolj ukjrivljen in imel boljšo kontrolo površine (Dell)...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

msjr ::

27" 5K (pri meni je to iMac Pro), od leta 2017. Tudi programerji imajo monitorje istih dimenzij.
To je to.

Ni pa nujno
Imamo pa tudi wow modelca, ki ima ukrivljen monitor - mislim da je 57" 32:9, za predstavo velik kot manjši sup :)
Pa folk ki programira kar na 13" laptopu.

Torej
Ni generalnega pravila.

Aljazhhh ::

Jaz se kakšno leto nazaj bil na treh monitorjih in razmišljal že o četrtem, zato sem se odločil da vzamem 43" monitor, ne wide-screen. Sicer se kar obnese, ampak sem malo razočaran. V teoriji bi mi naj omogočal 4 delovne površine, ampak so okna ravno malo premajhna. Ponavadi imam IDE, web browser z dokumentaicjo, Podatkovno bazo ter kak Postman za API calle. Večino imam eno veliko površio in dve majnše. Problem je da recimo nemoeš maksimizirati YT videa, pri dveh monitorjih lahko in en kup delovne površine poberejo robovi aplikacij.

V službi imam dva 24" in mi nič ne manjka. Tako da čisto malo obžauljem nakup 43"....

Sem pa nekoč nekdaj programiral na 14" laptopu, pa se je dalo vse naredit :D

Šmorn ::

Dva sta zame dovolj. Sem imel tri par tednov tako doma kot v službi, pa ni kake dodane vrednosti. Na enega ultra wide se ne morem navaditi kljub orodjem za navidezna namizja.

Netrunner ::

msjr je izjavil:

(pri meni je to iMac Pro)

:)
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

McAjvar ::

Šel z 2x24" (16:10) na enega 38" (po predlogu iz ST teme o wide-screen monitorjih), 3840x1600. Malenkost ukrivljen. Fenomenalno se obnese, sploh v navezi s FancyZones. Več vertikalnih pikslov mi pride zelo prav. Verjetno ena boljših odločitev, sploh ker se občasno uporabi tudi za gaming.

Druga zlata vredna reč pa je roka za monitor. Sprosti precej prostora na mizi.
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

WhiteAngel ::

Na mizi imam 15" fhd prenosnik, zgoraj pa 27" uhd dell zaslon. Ta vertikalna postavitev mi je najbližja. Ko sem imel levo/desno, me je vedno vrat bolel na eni strani.

Lonsarg ::

Sem veliko stvari sprobal in sem ugotovil da edino kar nujno rabiš je dovolj površine za dve aplikaciji hkrati odprte. Kar je več je samo moteče.

Sprobal sem 2x24, 2x27, 1x34 ter 1x38 (zadnja dva widescreen seveda), no 1x38 gladko zmaga.

McAjvar je izjavil:

Druga zlata vredna reč pa je roka za monitor. Sprosti precej prostora na mizi.
Jap to pri velikih monitorjih pride res prav. Lepo stenska montaža ali montaža z roko in imaš pod monitorjem plac za marsikaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

mr_chai ::

En vertikalc je fajn za branje logov. En 35" curved za vse ostalo. Pa laptop.

Včasih pa samo laptop + viseča mreža.

Cveto ::

uomostolto je izjavil:

Meni pa je ultrawide opcija optimum, samo mora biti 38" ali več. Posebej, ker v nekaterih programih splitaš okna v samem programu.


Iz natanko tega razloga razmišljam o enem večjem, recimo 38". Sedaj imam 2x27+laptop. Doma sem probal 2x32", pa mi je bilo preveliko, preveč je bilo treba obračat glavo, tako da imam trenutno enega ukrivljenega 32" z 240Hz, kar mi zelo odgovarja.

Presenečen sem, da ne vidim več pokončnih setupov.

TekkBrah ::

bog pomagaj kakšne berem tukaj. 2 monitorja so obvezna! Js osebno imam 2x 32'' monitorje. Z enim monitorjem si sploh ne predstavljam dela!
Pa nevem kaj neki klatite da trpi vrat, wtf?
Ko menjam headquarters , bom verjetno šel na 2x 40'' al podobno, seveda flat, navaden, nič widescreen. Widescreen je totalen scam, niti pod razno ne deluje kot več monitorjev.

Lonsarg ::

1x38" ima več vertikalne višine za delo kot 2x27", 1x34" pa jo ima enako kot 27".

Po horizontali pa je 2x27" čisto preveč, sam nek white space povsod. Jaz sem na 2x27" ponavadi imel 3-4 aplikacije odprte da sem horizontalo sploh uspel porabit, ampak vedno je nekaj bilo čudno. 16:9 27" je pač neoptimalen za delo, ker je preširoko za eno aplikacijo in preozko za dve.

Cveto je izjavil:

Presenečen sem, da ne vidim več pokončnih setupov.
Ma sam probal pa za vertikalno delo bi rabil 4:3 ekran, ne pa 16:9, 16:9 je že previsoko. 1x38" idealno reši problem premale vertikale, ker dobiš dejansko dva 4:3 ekrana za delo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

WhiteAngel ::

TekkBrah je izjavil:


Pa nevem kaj neki klatite da trpi vrat, wtf?


Mene po nekaj dneh začne boleti vrat, če gledam skoz v isto smer. npr. prenosnik na desni in velik zaslon na levi, potem pa itak skoz delaš na tavelkmu. Odkar sem postavil spodaj laptop in zgoraj zaslon, je ok.

i33a ::

Super, hvala za odgovore.
Jaz imam trenutno laptop na podstavku + 24" monitor zraven in razmišljam, da bi ga nadgradil na 32" (kjer bi lahko že lepo splittal monitor na dva dela - pri 24" so okna že malo majhna).
Mi pa zelo ustreza, da imam oba bolj dvignjena, saj drugače pogosto gledam preveč na spodnji monitor.
Se pa še odločam ali bi nadgradil na (le) 27" ali 32" ali celo kaj večjega.

Cveto ::

Navadni (ne ultrawide) 32" monitor je kar uporabna zadeva. Lahko delaš dve full size a4 zadevi, lahko uporabljaš ekran tudi po četrtinah, je dovolj veliko, da se da imeti recimo browser, kak remote desktop, terminal ali kaj podobnega.

i33a ::

Kaj pa te moti pri ultrawide?
Ni še lažje splittati zaslona, ker je dovolj širok?

Karlos ::

McAjvar je izjavil:

Šel z 2x24" (16:10) na enega 38" (po predlogu iz ST teme o wide-screen monitorjih), 3840x1600. Malenkost ukrivljen. Fenomenalno se obnese, sploh v navezi s FancyZones. Več vertikalnih pikslov mi pride zelo prav. Verjetno ena boljših odločitev, sploh ker se občasno uporabi tudi za gaming.

Druga zlata vredna reč pa je roka za monitor. Sprosti precej prostora na mizi.


Lahko napises model, ki ga imas?
Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

Evolve ::

pravi programerji kucamo brez monitorjev...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov monitor za programiranje

Oddelek: Kaj kupiti
486601 (3094) Invictus
»

Velik monitor - slabosti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
577620 (5686) Han
»

Ravni ali ukrivljen monitor za računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
175028 (4490) Amdforce
»

Velikost monitorja vs. resolucija.

Oddelek: Zvok in slika
436689 (5610) prowb

Več podobnih tem