» »

amazon.jp

amazon.jp

bigbada ::

Zdravo,

Ker se ne spoznam najbolj na japonski amazon, sprašujem, če bi mi lahko nekdo od tukaj, ki je že kaj tam naročeval nekaj naročil (seveda plačam artikel + še dam nekaj bonusa napitnine)
Če bi bil kdo tako dober prosim na ZS.

Okapi ::

Saj naročanje je enako kot pri vseh drugih Amazonih. Samo večinoma Japonci ne pošiljajo izven Japonske, tako da boš težko kaj našel. Jaz sem pred nekaj leti par reči naročil na japonski naslov od kolega, ki je potem poslal naprej.

UganiKdo ::

Kot pri ostalih amazonih imaš desno od search okna možnost preklopit na angleščino (strojni prevod), ki vsaj malo pomaga. Pa seveda na levi pod logom lahko že v osnovi izbereš deliver to Slovenia.

Sam kot je že okapi omenil, bo kar problem najti koga, ki pošilja v EU. Imaš pa tudi kar nekaj shipping agentov, ki ti prepošljejo v EU (za svojo provizijo seveda), nudijo tudi to, da oni zate opravijo nakup.

Samo moraš res nekaj eksotičnega iskat, ker vse skupaj, ko dodaš še DDV, ne bo ravno poceni.

bigbada ::

https://www.remambo.jp/
Kaj takega bi recimo delovalo?

UganiKdo ::

Nimam direktnih izkusenj z japonsko, ampak to da uporabljajo pay pal je dober znak. Samo pazi da te ne zavedejo nizke cene. To je samo za njihove storitve in ne vkljucuje dejanske postnine.

mtosev ::

ne vem, ce je relevantno, ampak jaz sn kupoval pri cdjapan.co.jp vse bilo ok
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

prenasalec ::

Za tiste, ki ste kupovali na amazon.co.jp - ste morali plačati tudi stroške carinjenja? V vozičku je postavka "Shipping & Handling", ki pa nič ne omenja DDV ali stroške carinjenja. Kakšne izkušnje imate?

Pithlit ::

prenasalec je izjavil:

Za tiste, ki ste kupovali na amazon.co.jp - ste morali plačati tudi stroške carinjenja? V vozičku je postavka "Shipping & Handling", ki pa nič ne omenja DDV ali stroške carinjenja. Kakšne izkušnje imate?

Jaz nazadnje nisem, ampak to ne pomeni kaj dosti.
Life is as complicated as we make it...

prenasalec ::

Pithlit je izjavil:

Jaz nazadnje nisem, ampak to ne pomeni kaj dosti.

Hvala za infromacijo! Praviš, da to ne pomeni kaj dosti - s tem misliš, da si bil bolj izjema kot pravilo, ali si naročeval tako dolgo nazaj, ali kaj drugega?

Pithlit ::

Ne vem a sem izjema ali pravilo... Ampak ne gredo vsi paketi skozi carinske postopke. Jih je preveč. Tudi precej odvisno od dostavne službe, vstopne EU države, volje delavca ki paket sprejme....

Računaj na to da boš pač državi dal kar ji gre. Če ti uspe mimo tega pa svojo drago pelji na sok.
Life is as complicated as we make it...

Utisevalec ::

V zadnjem pol leta sem imel 3 naročila z amazon JP (100-150EUR) in vsa so prišla brez dodatnih plačil, je pa bilo poslano vse iz amazona direktno ne preko kakšnih posrednikov. Se tudi vidi da amazon poračuna naš davek in je vse legalno.

Vedno je naročila dostavil DHL (oz. do vrat pošta slovenije), vedno pa so javili da moram posredovat papirje in so šele potem z Brnika sprostili pošiljko. Podatke javiš preko spletnega obrazca DHL (slovenija).

Nad 150EUR cene artikla, se cena handlinga/poštnina precej poveča, tako da domnevam da izvedejo tudi plačilo in obdelavo carine če je nad 150EUR.

mtosev ::

Ko sem jaz letos naročal nisem plačal nič dodatnega. Seller je bil Amazon sam.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

prenasalec ::

Najlepša hvala vsem! To kar olajša nakup, pri dostavah iz drugih trgovin iz Japonske so vedno še na carini primaknili denarnico :D Pa še dejansko je Amazonova poštnina sama precej ugodna.

prenasalec ::

Da še sam pristavim svojo izkušnjo.

Paket je bil dostavljen izjemno hitro (naročil v petek, dobil v torek).
V petek sem dobil od DHLa email, naj posredujem podatke o naročilu (Amazonov račun, potrdilo o plačilu) za namene carinjenja. V sistemu je možno videti tudi to, kar je Amazon prijavil za vsebino in vrednost (zafrknili so tip kategorijo/tip enega izdelka, ampak ni bilo komplikacij). V ponedeljek je sicer na strani za sledenje pisalo, da je paket na čakanju in da se mora poravnati stroške, ampak mi je gospa iz klicnega centra zatrdila, da stroškov ni in da je to pač nek interni status, da je pošiljka na carini.

V torek zjutraj je paket prispel. Dostavil ga je DHL, ne Pošta Slovenije. Plačal nisem nič dodatnega. Paket je bil od zunaj v slabšem stanju (malo pomečkan, na dveh stranicah je bil poliman z "DHL Repacked" lepilnim trakom). Sem že mislil, da je tudi znotraj kaj uničeno, ampak je bila vsebina povečini v dobrem stanju (na 98% v redu - glede na opravljeno pot jim nič ne zamerim!). Je pa Amazon milo rečeno slabo spakiral naročilo - izdelki so bili zmetani v kartonasto "škatlo"/ovoj brez kakšnih zaščitnih papirjev ipd.

Upam da komu v prihodnje ta informacija pomaga :) na kratko, kupovanje je bilo hitro in brez zapletov! Kakšnih ultra občutljivih stvari pa ne bi naročal.

MTB ::

Gledam eno audio komponento, ki bi jo naročil z Japonske. Cena je 800$, pri nas 1300€, tako da je razlika kar precejšnja. Poskušam najti koliko bi me pri nas vse skupaj stalo, pa ne najdem. DDV je potrebno obračunat, pa carina?

Ales ::

Za carino pogledaš v TARIC. Carinske stopnje so različne glede na to, v katero kategorijo blago spada. In na to prištej še stroške carinskega postopka, ki pa so odvisni od tega, preko katerega ponudnika bo poslano oz. potem carinjeno.

No, nekaj soforumašev zgoraj pravi, da so vsi ti stroški že bili všteti v shipping & handling na japonskem Amazonu, vključno z DDV, carino, stroški carinskega postopka...

Okapi ::

Močno dvomim, da kdorkoli vključi DDV pri zadevah, ki so dražje od 150 evrov. Ker to je meja, ko mora biti roba zares ocarinjena (in ne samo pavšalno obračunan DDV).

Carina, tudi če je, je par %. Če se ti ne ljubi brskati po Taricu, od oka dodaš japonski ceni 1/4 in imaš pokrit DDV, carino in stroške carinjenja. Se pravi, v konkretnem primeru bo izdelek stal okoli 1000 evrov.

Pa ob nakupu moraš upoštevati tudi, da boš moral v primeru uveljavljanja garancije robo najverjetneje na svoje stroške poslati na Japonsko, in pri tem opraviti še začasni izvoz (da ob vračilu izdelka ne bo treba še enkrat plačati DDV).

V glavnem, komplikacija, ki jo je treba upoštevati, ko presojaš, ali je to vredno 300 evrov prihranka. Čisto finančno gledano verjetno je, ker poštnina na Japonsko (v primeru, da moraš robo tja poslati, ker je z njo kaj narobe) pride od oka 30 do 100 evrov (odvisno od teže).

Okapi ::

Tule moram hitro dodati, da tistih od oka +1/4 ne deluje vedno, ker v nekaterih redkih primerih je carina kar občutna.

Ravno pred kratkim sem recimo iz Japonske kupil eno dobro puhovko. Stala je 240 evrov in na pamet sem ocenil, da bo za okoli 60 evrov dodatnih stroškov. No, v resnici jih je bilo 120, ker za puhovke je kar 13% carine, za povrhu pa je treba upoštevati, da se DDV obračuna na ceno+carino. Tako da sem na koncu plačal 360 evrov. Na srečo se je še vedno splačalo, ker pri nas ta puhovka stane 530 evrov.

Ales ::

Okapi je izjavil:

Močno dvomim, da kdorkoli vključi DDV pri zadevah, ki so dražje od 150 evrov. Ker to je meja, ko mora biti roba zares ocarinjena (in ne samo pavšalno obračunan DDV).

Imaš prav, čisto sem spregledal, da je nad 150€ čeprav piše črno na belem... ;((


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DHL Carina (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6116409 (357) Machete
»

Ebay carina iz ZDA (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6733186 (1974) Nesta
»

DHL - nenormalno visoko carinjenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8722009 (9820) Daliborg
»

Naročevanje preko amazona

Oddelek: Pomoč in nasveti
141810 (1446) Seljak

Več podobnih tem