» »

TIH CD/DVD rom (bralnik!)

TIH CD/DVD rom (bralnik!)

Phoebus ::

Ze kar dolgo imam popolnoma silent masino, edino kar je glasno, in to za znoret je moj dvd rom...mislim da je philips, nisem cist siguren, ampak zadeva ropota za znoret ko dam noter CD. Ko gledas filme ali poslusas MP3 iz CDjev je ze res 5 much.

Torej, a kdo pozna zares tihe pogone CD in/ali DVD?
  • spremenil: Phoebus ()

Vesoljc ::

tihi pogoni so počasni pogoni...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

BaRtMaN ::

Jep. So tudi programi, ki ti upočasnijo delovanje CD-ROMa, naprimer CD-Bremse, kar rezultira v manjši glasnosti, a tudi manjši hitrosti branja.

Phoebus ::

Potem je se najbols ce si tdam noter enga 4-kratnika za MP3 poslusat? ;(

BaRtMaN ::

Ne. :)
Namesti si CD Bremse, pa nastavi na 20x. Boš kmalu ob uporabi ugotovil, ali lahko omejitev zvišaš ali ti še zmeraj CD-ROM ruži.

Phoebus ::

Ne uporablam windowsov :D

BaRtMaN ::

Zdej poveš. :)

Dr_M ::

eni bi tudi 486 uporabljali, samo da bi bila tisina...

hm....ti bi rad tisino...zakaj potem mp3??
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TheJack ::

Novih zares tihih pogonov CD/DVD po moje ni. Preprosto zato, ker se redkokateri vrti (pri branju cedejev) z manj kot 48x, kar pomeni, da ploščo vrtijo s cca. 10 000 rpm.
So pa nekateri tišji od drugih. Po mojem so še najmanj glasni DVD pogoni Toshibini, recimo SD-M 1612 in aktualni SD-M 1712, ki so bistveno tišji od kakšnih LGjev, recimo. Ampak neslišni niso.
Po drugi strani se pa Toshibe ne vrtijo stalno z največjo hitrostjo, ampak samo toliko, kolikor je potrebno. Pri kopiranju podatkov na disk recimo deluje s polno hitrostjo, pri poslušanju mp3jev se pa eventuelno upočasni in je popolnoma tiha (če ravno ne klikaš po mp3jih kot ponorel).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

samsung pekači-KRŠ da ni večjega!

Oddelek: Strojna oprema
101010 (768) AnGus
»

Pioneer - vprašanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
6835 (685) gumby
»

Najkvalitetnejši DVD pogon

Oddelek: Zvok in slika
101049 (812) Kriko
»

DVD nakup ?

Oddelek: Kaj kupiti
201797 (1381) JohnyB

Več podobnih tem