» »

Zakaj svet sovraži Ameriko?

Zakaj svet sovraži Ameriko?

Temo vidijo: vsi
««
8 / 10
»»

nagobčnik ::

Preteklost ni kaj dost relevantna pri tem, da osebi, ki je vklenjena in že leži, ni niti najmanj potrebno pritiskati na vrat. Preteklost policista pa je pokazala, da se je na podoben način že spravil na 50-kilsko žensko in 15 letnega mulca, za kar sta dobila lepe odškodnine. Vsi trije črni, slučajno.

arnecan1 ::

nagobčnik je izjavil:

arnecan1 je izjavil:


Jaz bi se prej vprašal, zakaj je sploh potrebno ustreliti toliko črncev? Zakaj se sploh znadejo v takšnih situacijah?


Jaz bi se raje vprašal, kako prideš sploh do razmišljanja, da je katerega črnca, ki je po FBI-jevi lastni statistiki bil nenevaren, bilo potrebno ustreliti oz. ubiti.

arnecan1 je izjavil:


Uradni podatki FBi med leti 201-2019, podatki samo za znane storitelje: https://ucr.fbi.gov/leoka/2019/tables/t... Od 537 ubitih policistov je storilcev 199 črncev, oz. 37 %. pri neznanih storilcih je ta odstotek kvečjemu še višji.

Po tvojih podatkih pa policisti ubijejo 31 % črncev. Od kod ta razlika, 31 proti 37?


Ker gre za drug komplet podatkov, iz 2012, FBI pač nima vsega posortiranega po tem, koliko je bil osumljenec nevaren ali ne, samo nekatere. Mene zanimajo ti podatki, ki so bolj razčlenjeni, ker povedo več o dogajanju, tebe pa očitno bolj zanima tiščanje vseh sort jabolk in hrušk skupaj, potem pa špekuliranje o spremenljivkah, ki niso razčlenjene.

Mene zanima, zakaj pri črni populaciji ni zaželjenega napredka. Kaj jih zavira pri tem. Ni revščina. In ni rasizem.

Po moje tudi militarizacija vedno več levih skupin, katere hočejo biti udeležene pri osvoboditvi in napredku manjšin, zatiranih, itd. Ker zmanjkuje vzrokov za njihov obstoj v takšnem številu, se militarizirajo, so vedno bolj skrajne, vedno bolj hočejo upravičiti svoj obstoj. Ker jih je vedno več, smo prišli od situacije, malo bure za veliko krokodila. Če hočeš biti slišan, moraš biti vedno bolj skrajen. Počasi postaja podobno francoski revoluciji, ko en bolj skrajen označi svojega predhodnika za premalo antirasističnega in dobimo začaran krog.

Sem že dal pa črnskih intelektualcev, eden bolj znanih je Thomas Sowell. Je desničar, zato bom dal še ta dva, sta precej znana v ZDA in nista iz desnega tabora kakor Sowell. Imata kar nekaj bolj levih idej. Eden je Glenn Loury Glenn Loury @ Wikipedia Sam sebe imenuje za "centrist Democrat, or maybe a mildly right-of-center Democrat", levi mediji so mu nalepili etiketo, da je zmeren konzervativec, nastopa proti Trumpu, podpiral je Hillary Clinton. Drugi je še bolj znan, je liberalni Demokrat, volil je Obamo, podpira poroke gejev in je označen kot radikalni centrist. John McWhorter @ Wikipedia John McWhorter John McWhorter @ Wikipedia

Glenn Loury je bil prvi črnski redni profesor na Harvardu. John McWhorter je profesor lingvistike in ti. Ameriških študij American studies. @ Wikipedia

In a 2001 article, McWhorter's discourse was that the attitudes and general behavior of black people, rather than white racism, were what held African Americans back in the United States. According to McWhorter, "victimology, separatism, and anti-intellectualism underlie the general black community's response to all race-related issues", and "it's time for well-intentioned whites to stop pardoning as 'understandable' the worst of human nature whenever black people exhibit it".

McWhorter has posited that anti-racism has become as harmful in the United States as racism itself. McWhorter has criticized the term "microaggression", as well as what he regards as the overly casual conflation of racial bias with white supremacy. As early as December 2018, McWhorter described anti-racism as a "religious movement".

In 1984, Loury drew the attention of critics with "A New American Dilemma", published in The New Republic, where he addressed what he terms "fundamental failures in black society" such as "the lagging academic performance of black students, the disturbingly high rate of black-on-black crime, and the alarming increase in early unwed pregnancies among blacks".



Njunih klipov in drugih črnskih intelektualcev, kateri predlagajo, da črnska populacija spremeni vrednote, neha kriviti belce za svoje neuspehe in slediti rasnim hujskačem kot so Al Sharpton, je dosti. Za začetek poglej ta dva, mogoče te pritegne in boš ugotovil, da se dosti črnskih intelektualcev ne strinja z današnjo white-liberal-kaviar white guilt politiko do črne populacije, ker ne daje željenih rezultatov.

nagobčnik ::

arnecan1 je izjavil:


Mene zanima, zakaj pri črni populaciji ni zaželjenega napredka. Kaj jih zavira pri tem. Ni revščina. In ni rasizem.


Zgoraj si napisal, da je kriminala v ZDA vedno manj

ob tem da:

- je črncev v zaporu vedno manj (najhitreje padajoča skupina v zaporih)
- splošna populacija črncev v ZDA rase, splošna populacije belcev pada

Men so ti zdi napredek za njih, koliko je pa za koga zadosten, je pa druga stvar.

arnecan1 ::

nagobčnik je izjavil:

Preteklost ni kaj dost relevantna pri tem, da osebi, ki je vklenjena in že leži, ni niti najmanj potrebno pritiskati na vrat. Preteklost policista pa je pokazala, da se je na podoben način že spravil na 50-kilsko žensko in 15 letnega mulca, za kar sta dobila lepe odškodnine. Vsi trije črni, slučajno.



George Floyd skoraj eno leto pred svojo smrtjo. Človek je bil tempirana bomba in samo vprašanje je bilo, kdaj mu bo zaradi mamila fentanyla in slabega srca ter napadov panike odpovedalo srce. V trenutku smrti je imel v sebi mamil, da bi lahko skoraj omamil 700 kilskega konja. Mamila pa je zlorabljal leta in leta.

Poglej celotni video, predvsem pa tam od 5:28 dalje. Ded je skoraj izdihnil že takrat, klical mamo in govoril, da ne more dihati. Od ca. 3:20 ga skoraj ne moreš razumeti, ko jeclja ma-ma-ma-mama....

nagobčnik je izjavil:

arnecan1 je izjavil:


Mene zanima, zakaj pri črni populaciji ni zaželjenega napredka. Kaj jih zavira pri tem. Ni revščina. In ni rasizem.


Zgoraj si napisal, da je kriminala v ZDA vedno manj

ob tem da:

- je črncev v zaporu vedno manj (najhitreje padajoča skupina v zaporih)
- splošna populacija črncev v ZDA rase, splošna populacije belcev pada

Men so ti zdi napredek za njih, koliko je pa za koga zadosten, je pa druga stvar.

Oprosti, 55 % aretacij za umor ni velik napredek. Dvakratnik aretacij za zločine iz sovraštva ni napredek.

Da te prehitijo hispanci, ki so včeraj ilegano prestopili Rio Grande brez znanja angleščine in centa v žepu ni napredek.

nagobčnik ::

arnecan1 je izjavil:


George Floyd skoraj eno leto pred svojo smrtjo. Človek je bil tempirana bomba in samo vprašanje je bilo, kdaj mu bo zaradi mamila fentanyla in slabega srca ter napadov panike odpovedalo srce. V trenutku smrti je imel v sebi mamil, da bi lahko skoraj omamil 700 kilskega konja. Mamila pa je zlorabljal leta in leta.


Po taki logiki smo tempirana bomba vsi, saj bomo vsi enkrat umrli. Po taki logiki lahko greš malo v DSO random upokojence davit, sej nimajo več dosti, vprašanje cajta. Da je bil slaboten, pač ni argument za tako ravnanje s človekom, ampak kvečjemu dodaten argument proti temu. S slabotnim, zadrogiranim (in imobiliziranim) človekom se mora ravnati bolj previdno, ne pa bolj kruto, ker drgač se lahko zgodi tole. Taisti policist se je prej podobno znesel tudi nad 50-kilsko žensko in 15-letnikom, za kar sta od davkoplačevalcev dobila lepi odškodnini, tak nima kaj počet v uniformi, pa na prostosti tudi ne. Policist je bil tempirana bomba.

arnecan1 je izjavil:


Sem že dal pa črnskih intelektualcev, eden bolj znanih je Thomas Sowell. Je desničar, zato bom dal še ta dva, sta precej znana v ZDA in nista iz desnega tabora kakor Sowell. Imata kar nekaj bolj levih idej. Eden je Glenn Loury Glenn Loury @ Wikipedia Sam sebe imenuje za "centrist Democrat, or maybe a mildly right-of-center Democrat", levi mediji so mu nalepili etiketo, da je zmeren konzervativec, nastopa proti Trumpu, podpiral je Hillary Clinton. Drugi je še bolj znan, je liberalni Demokrat, volil je Obamo, podpira poroke gejev in je označen kot radikalni centrist. John McWhorter @ Wikipedia John McWhorter John McWhorter @ Wikipedia

Glenn Loury je bil prvi črnski redni profesor na Harvardu. John McWhorter je profesor lingvistike in ti. Ameriških študij American studies. @ Wikipedia


Prvi črnski redni profesor na prestižni univerzi je postal v obdobju afroameriške kulturne stagnacije po arnecanovo (po letu 1960)? Zanimivo.

arnecan1 je izjavil:


Oprosti, 55 % aretacij za umor ni velik napredek.


Aretacije niso samo od subjektov odvisne, umori tudi niso edina vrsta kriminala. To tudi ni nov podatek, napredek se najde v spremembah, v selektivnem lajnanju enega in istega se ga res težko najde. Velikost je pa relativna, sem napisal.

BorutO ::

arnecan1 je izjavil:


Več črncev pristane v zaporu, ker zagrešijo več težjih zločinov. Več težjih zločinov zagrešijo zaradi svoje kulture, ker zavračajo vrednote belo-zahodnega sveta. Celo svoje obtožijo za house niggas in Uncle Toma, kdor pokaže preveč naklonjenosti za "whiteness". Bolj so revni, ker zavračajo bele zahodnjaške vrednote.

Sicer pa sem napisal tole: https://slo-tech.com/forum/t820335/p802... Je pa dejstvo, da seveda revščina vpliva na kriminal, ampak ima dosti manjši vpliv, kakor namiguješ ti. Kultura najbolj vpliva na revščino in ta nato še dodatno na kriminal. Tudi če boš v ZDA preselil 10 % najbolj revnih Japoncev ali Korejcev, ti ne bodo imeli niti približno toliko kriminala kakor črna populacija, pa tudi hitro se bodo izkopali iz revščine.

Še vedno trdim, da ima kultura največji vpliv tako na kriminal kakor na revščino, ni pa to edini vzrok. Je pa sigurno najbolj vpliven. in še vedno trdim, da bi bili Japonci, kateri danes vstopijo v ZDA samo z kovčkom in spodnjicami ter neizobraženi, v 2, sigurno pa v 3 generaciji premožnejši kakor pa staroselska črna populacija. Manjši kriminal pa bi imela že prva generacija. Če si drugačnega menja, prosim obrazloži zakaj nimam prav.

Za intermezzo, v mafiji so bili prej in so tudi sedaj skoraj izključno Italijani iz južne Italije.

Prosim za podatke, koliko pro bonov zadev odpade na črnce in koliko na druge rase ter kolikšna je uspešnost. Sedaj imamo samo rezultat in to je 55 % oprostilnih sodb za črnce, vhodnih podatkov pa nimamo. To je sumljivo podobno številu obsodb za umor pri črni populaciji in v skladu z korelacijo.

Povedal sem ti dva razloga, katera bi lahko vplivala na to in še tretji bi lahko obstajal, pa ne pridem do podatkov:
1. Črnci imajo kot najbolj revna populacija dostop do najslabših odvetnikov. Kljub temu to ne razloži tako velikega razkoraka, lahko pa doda par odstotkov do 55 % oprostitev.
2. Pro bono primeri se ponavadi uporabljajo za najbolj odmevne in najtežje primere, v večini so to umori, kjer je stopnja umorov identitična stopnji umorov, zatorej tudi tako veliko število oprostitev, saj je tudi število umorov veliko. To bi že znalo pridonesti odločilni delež k 55 % oprostitvi sodb črnske populacije.
3. Podatek, do katerega ne pridem, koliko pro bono zadev črne populacije in koliko drugih ras vzamejo v delo razne organizacije in privat pravne firme ter kolikšna je uspešnost oprostitev za posamezno populacijo. V zadnjih 20-30 letih je v ZDA zelo "moderna" vključenost. Predvsem vključenost manjšin. Sedaj tudi spolnih, ampak prevladuje še vedno vključensot rasnih manjšin. Vsi na veliko oglašujejo, koliko črncev in Indijcev ter žensk imajo zaposlenih v pravnih firmah, politiki, filmih, univerzah, itd. Resnica je, da je odmevnost sojenj, umorov , afer , itd., kjer je vključen črnec ali pripadnik druge manjšine bolj odmevna in bolj zaželjena. Nekateri kar tekmujejo pri tem. Zato še enkrat, koliko pro bono zadev odstotkovno so prevzeli po rasni pripadnosti in kolikšna je bila uspešnost. Pa še podatki za katera kriminalna dejanja je pri tem šlo. Te podatke bi prosil in potem se mogoče celo strinjam s teboj, da je razkorak med 33 % populacije v zaporu in 55 % oprostitev prevelik, da bi ga moje tri alineje razložile.


Jaz sem delal preko slovenske firme v ZDA dobro leto. Bil sem 8 mesecev v Charlestonu v Južni Karolini in 7 mesecev v San Bernardinu zraven Los Angelesa. Tam sem bil v letih 2009 - 2010. Videnje iz moje strani je tako iz tistih časov ... Brezdomcev sem videl kar nekaj. Največ sem jih videl kje ob ulici na pločniku ali na klopi, se je pa tudi kakšen našel ob trgovini Walmarta. Večinoma so bili belci, se pa mi je zdelo, da so bili belci v nekoliko boljšem fizičnem stanju kot pa črnci. Kar se kriminala tiče ... redko sem slišal sirene policije, pa smo stanovali ulico stran od policijske postaje, se jo je stalno slišalo, ko so kdaj letali s sireno - primerjava bi lahko bil UKC LJ in intervencije reševalcev. Zdaj, iz pogovorov prebivalcev in sodelavcev, s katerimi sem delal tam, je bilo slišati, da so največji problem v ZDA latinci, še le nato so črnci. Ampak s črnci iz normalnih naselij nimajo nikakršnh problemov. Bolj imajo probleme, ker se črnci, kjer so ulice obkrožene s tolpami, nočejo prilagajati normalnemu svetu, kar se tiče discipline. Koliko šefov in tudi delavcev je že reklo, da so zaposlili kar nekaj ljudi (črncev) iz teh revnih predelov in stalno so imeli probleme z njimi ... od drog, zamujanja na šiht ali pa jih sploh ni bilo po nekaj dni, do groženj in pretepov. Je pa tam bilo videti več bele populacije, nekoliko manj črnske in veliko manj latinske.
Nas so vse skupaj v ZDA policaji ustavili 4x. Enkrat zaradi tablice druge zvezne države, enkrat zaradi brzine, enkrat zaradi kontrole in enkrat, ker smo se izgubili. Nikoli nismo imeli nobenih težav z njimi. Zelo so bili prijazni, tudi napotke so nam dajali kaj je dobro obiskati, ko smo glih tam ... Tam je bilo kar lepo delati. Dokaj mirno okolje in nisem se počutil kot nekdo, ki se sredi noči ne bi smel/upal sprehajati po ulici.

Druga slika je pa bila v San Bernardinu. Že tako je čisto drugače bilo vse videti, kar se tiče narave oz. okolja, kot dan in noč. Isto je tudi samo vzdušje v mestu bilo kot dan in noč.
Ogromno črncev, ki so bili res videti kakšni težkokategorniki, kot jih vidiš kje po filmih, ko se v belih majicah sprehajajo naokoli z nabildanimi rokami, pol riti mu že ven gleda in komaj čaka, da pride v konflikt s teboj. Bilo je veliko več brezdomcev in veliko več siren. S sodelavci smo radi gledali ulično košarko, ki je tam bila očitno zelo popularna, saj je bilo kar veliko igrišč, med tem, ko na vzhodu nismo našli niti ene. Prav zanimivo je videti kako se vključijo v ekipo vse rase, se zraven žalijo ampak v pozitivnem smislu. Češ, nisi boljši od mene, nimaš šans proti naši ekipi, belčki ste slabši od nas nigerjev, kot so črnci radi govorili belcem in o sebi. V ekipo so te povabili z odprtimi rokami ampak vseeno, če si bil v njihovi ekipi, se je prav videlo, da kar tekmujejo proti tebi. :D
Smo bili recimo parkrat priča pretepom po ulicah. En črnec je drugega črnca sredi ulice nokavtiral, da si je bučo razbil in je krvavel kot zaklano prase ... Sicer je čez par sekund prišel k sebi in je odkorakal ... Zvečer nismo hodili ven, ker so nam že kar na samem gradbišču povedali tavišji, da se naj izogibamo sprehodom ponoči. Smo se enkrat peljali po avtocesti, ko so ob strani imeli neka dva črnca v delu, kjer se je videlo od daleč, da so imeli burno razpravo, ker en je bil vklenjen, drugi pa se je nekaj jezil in mahal, oz. jim nekaj skušal dopovedati, policaji so stali okoli njega pripravljeni na nekaj ... potem več nismo videli ... Skoraj vsak teden smo lahko gledali v živo po tvju, kako so policaji koga lovili po ulicah z avtom. Nekje 8km stran so bile ulice tolp, kjer smo imeli strogo prepoved se tja voziti. Ker so rekli,da se kakšni turisti iz drugih držav, predvsem iz evrope, radi zapeljejo čez te ulice, kjer se potem kdaj zgodijo kakšni konflikti z njimi.
Sodelavec, ki je delal z nami, nam je enkrat razlagal, da je ena druga skupina sodelavcev iz iste slovenske firme, za katero je takrat delal, naletela na neko tolpo v tistih ulicah, kjer so nekako prišli v spor z njimi, kasneje so streljali na njih. Da so baje imeli polno policije okoli sebe, tudi specialce, policija jih je pa takoj drugi dan nagnala nazaj za evropo zaradi lastne varnosti še isti dan. Zdaj, koliko je tu res, ne vem, se pa sliži bizarno. Ampak dvakrat ne bi bilo za reči, da ni bilo res, ker ko vidiš enkrat te čudake hoditi po ulicah, ti ni glih tako vseeno kot če hodiš nekje po Ljubljani, recimo.
S črnci in latinci imajo v tistih koncih zelo velike težave. Ampak nekaj bi pa nujno rad izpostavil ... Po lastnih izkušnjah lahko rečem, da ti bo črnec prej priskočil na pomoč kot pa belec. Isto te bo belec dal na ignor, črnec si bo pa vzel čas in klepetal s teboj celo večnost, če treba. Tudi po trgovinah sem hitro dobil občutek, da so črni trgovci bolj prijazni in strežljivi kot pa beli.
Problem je edino tu, kot si že omenil - da velika večina črncev zavrača bele zahodnjaške vrednote. Isto latinci. Recimo, med ameriškimi delavci si takoj vedel kateri so kulturni črnci, kateri pa so zavoženi primerki ... en tak easy pokazatelj je že bil, ko je policija se peljala mimo gradbišča čisto počasi, pa si slišal nekatere črnce govoriti, pigsi se vozijo okoli, ali pa drugi, policaji se vozijo okoli. In tisti, ki so imeli policaje za pigse, so se res obnašali kot kakšni tisti frajerji, ki izgledajo kot kakšni zapohani gengsterji. :)

Ampak zakon mi je bilo, ko smo s parimi američani, s katerimi smo delali skupaj, hodili skoraj vsak vikend na strelišče pokat. Ni čudno, da se koljejo tako na easy, ko pa imajo dobesedno vojaško orožje lahko doma ... lahko bi že skoraj naštel s katerim orožjem nisem streljal, bi verjetno imel manj za povedati.

Najslabša izkušnja v ZDA? Ko smo slišali strele nedaleč stran od nas ... Kjer smo kasneje izvedeli, da je nek črnec umrl v tistem streljanju, dva pa sta bila huje ranjena. Baje je bil rop, ampak vsem se je zdelo, da je bil to bolj obračun tolp.

Najboljša izkušnja? Ko smo prvi dan prišli v charlesonu smo se prvo odpeljali do gradbišča, da smo se prijavili in uredili ostale zadeve ... potem smo naslednji dan šli delat. Nekako smo si še zapomnili kako pridemo na bauštelo ... problem je nastal, ko smo šli domov in smo se izgubili. Zgrešili smo eno ulico iz katere se več nismo znašli ne naprej in ne nazaj, pa noben si ni zapomnil kje se moremo peljati domov, vsi smo pozabili kje stanujemo in noben ni imel shranjenih podatkov v telefonu. ... najbolj vroče nam je postalo, ko smo ugotovili, da noben nima nobenega podatka kje stanujemo, ker je naš "baulajter" pozabil vse papirje doma v stanovanju ... V sloveniji je tisti čas bilo krepko sredi noči in ko smo klicali šefa in direktorja, se nam itak noben ni javil. In tako nas je opazila policija, da smo krožili po ulicah in so nas hitro imeli v delu. Prvo ena patrulja, na koncu smo jih imeli vse skupaj 4. Kot kakšni najhujši kriminalci ali ilegalci. :D Seveda, da to ne bi bilo še vse, sta dva sodelavca pozabila v stanovanju osebne dokumente. In tako smo mogli policajem razlagati in dopovedati kje približno stanujemo, kaj se nam je zgodilo, zakaj dva nimata dokumentov itd ... celo debelo uro so nas imeli v delu, ampak so kasneje policaji nekako ugotovili kje stanujemo in kdo smo in smo imeli policijsko spremstvo do doma - 8km, ker od šihta do stanovanja smo drugače imeli slabih 5km. Tam so še hoteli videti dokumente od onih dveh in ko so dobili, kar so iskali, so šli. Pa cel čas so bili zelo prijazni, edino prvih par minut, ko je nastala zmeda na obeh straneh, sta bila policaja malo "živčna": :) Ampak potem, ko so verjetno videli, da smo resno zajebali vse po spisku, so bili zelo prijazni. Med obravnavo smo dobivali od enega policaja navodila kaj še je vse dobro obiskati in videti, ko smo glih tam, katerim krajem se izogibati, da avta ne smemo nikoli pustiti odklenjenega, ker kradejo kot srake in nekaj nasvetov glede zakonov, ki se pač najpogosteje kršijo, ko kakšni evropejci pridemo tja ... Top. Vsem so segli v roke in nam rekli, da naj uživamo ter odšli.

coffeetime12 ::

guano je izjavil:

Torej zakaj svet sovraži Ameriko?

-Amerika je super sila, ki ima močan vpliv na svetovne dogodke.
-Amerika je ena izmed najmočnejših gospodarstev na svetu, in včasih se druge države bojijo, da Amerika uporablja svojo ekonomsko moč v svojo korist na račun drugih.
-Ameriška pop kultura se širi po vsem svetu, kar lahko vodi do kulturnih konfliktov in nesporazumov.
-Amerika je super sila, ki ima močan vpliv na svetovne dogodke. Nekatere države se lahko počutijo ogrožene ali nezadovoljne zaradi zunanjepolitičnih odločitev, ki jih sprejema Amerika.

Še kaj?


- Vojna posilstva [cel Svet]
- Umori civilistov [cel Svet]
- Ekonomska izsiljevanja [cel Svet]
- Bombardiranja [cel Svet]
- Nezakonita taborišča [Gitmo in ostala prikrita taborišča...]
- Uporaba atomskih bomb [Japonska]
- Disribucija kemičnega orožja [Irak, Vietnam ...]
- Nespoštovanje suverenosti ozemlja [cel Svet]
- Uporaba osiromašenega urana [Ukrajina....]

BorutO ::

coffeetime12 je izjavil:

guano je izjavil:

Torej zakaj svet sovraži Ameriko?

-Amerika je super sila, ki ima močan vpliv na svetovne dogodke.
-Amerika je ena izmed najmočnejših gospodarstev na svetu, in včasih se druge države bojijo, da Amerika uporablja svojo ekonomsko moč v svojo korist na račun drugih.
-Ameriška pop kultura se širi po vsem svetu, kar lahko vodi do kulturnih konfliktov in nesporazumov.
-Amerika je super sila, ki ima močan vpliv na svetovne dogodke. Nekatere države se lahko počutijo ogrožene ali nezadovoljne zaradi zunanjepolitičnih odločitev, ki jih sprejema Amerika.

Še kaj?


- Vojna posilstva [cel Svet]
- Umori civilistov [cel Svet]
- Ekonomska izsiljevanja [cel Svet]
- Bombardiranja [cel Svet]
- Nezakonita taborišča [Gitmo in ostala prikrita taborišča...]
- Uporaba atomskih bomb [Japonska]
- Disribucija kemičnega orožja [Irak, Vietnam ...]
- Nespoštovanje suverenosti ozemlja [cel Svet]
- Uporaba osiromašenega urana [Ukrajina....]


Kaj pa rusija?
- Umori civilistov (v vseh vojnah, v katerih so delovali - tudi pri svojih zaveznikih Sircih, kjer so rusi zravnali celotno mesto Alep)
- Ekonomska izsiljevanja (vse bivše države SZ-ja in skoraj celotna Afrika danes)
- Bombardiranja (8 vojn so zakuhali v zadnjih 30-ih letih - podatek, ki ga rusofili spregledate stalno, ko omenjate statistiko američanov)
- Uporaba fosforjevih bomb (ukrajina)
- Distribucija kemičnega in biološkega orožja (državam, ki so bile velike zaveznice Sovjetske zveze)
- Nespoštovanje suverenosti ozemlja (Ukrajina, Gruzija, Afganistan, Moldavija)
- Pomoč ISISu v Siriji
- Genocid nad Ukrajinci (po konvenciji ZN, ki je bilo spisano leta 1948, je premeščanje otrok iz ene skupine ali države v drugo, genocid - in ravno to rusi počnejo)

Glede odvržene jedrske bombe v ww2 ... tu niso američani nič krivi, pač pa Nemci, ker so sprožili drugo svetovno vojno, japonci so napadli američane, američani pa so se pač branili z vsemi, ker so jih nemci sprovocirali ... vsaj tako delujete današnji rusofili, ker za vas rusi niso nič krivi v ukrajini, pač pa američani. Če primerjamo ww2 in vojno v ukrajini po rusofilsko: Nemci (ww2) so Američani (vojna v ukr), Američani (ww2) so Ukrajinci (vojna v ukr) in Japonci (ww2) so rusi (vojna v ukr).

BorutO je izjavil:

coffeetime12 je izjavil:

guano je izjavil:

Torej zakaj svet sovraži Ameriko?

-Amerika je super sila, ki ima močan vpliv na svetovne dogodke.
-Amerika je ena izmed najmočnejših gospodarstev na svetu, in včasih se druge države bojijo, da Amerika uporablja svojo ekonomsko moč v svojo korist na račun drugih.
-Ameriška pop kultura se širi po vsem svetu, kar lahko vodi do kulturnih konfliktov in nesporazumov.
-Amerika je super sila, ki ima močan vpliv na svetovne dogodke. Nekatere države se lahko počutijo ogrožene ali nezadovoljne zaradi zunanjepolitičnih odločitev, ki jih sprejema Amerika.

Še kaj?


- Vojna posilstva [cel Svet]
- Umori civilistov [cel Svet]
- Ekonomska izsiljevanja [cel Svet]
- Bombardiranja [cel Svet]
- Nezakonita taborišča [Gitmo in ostala prikrita taborišča...]
- Uporaba atomskih bomb [Japonska]
- Disribucija kemičnega orožja [Irak, Vietnam ...]
- Nespoštovanje suverenosti ozemlja [cel Svet]
- Uporaba osiromašenega urana [Ukrajina....]


Kaj pa rusija?
- Umori civilistov (v vseh vojnah, v katerih so delovali - tudi pri svojih zaveznikih Sircih, kjer so rusi zravnali celotno mesto Alep)
- Ekonomska izsiljevanja (vse bivše države SZ-ja in skoraj celotna Afrika danes)
- Bombardiranja (8 vojn so zakuhali v zadnjih 30-ih letih - podatek, ki ga rusofili spregledate stalno, ko omenjate statistiko američanov)
- Uporaba fosforjevih bomb (ukrajina)
- Distribucija kemičnega in biološkega orožja (državam, ki so bile velike zaveznice Sovjetske zveze)
- Nespoštovanje suverenosti ozemlja (Ukrajina, Gruzija, Afganistan, Moldavija)
- Pomoč ISISu v Siriji
- Genocid nad Ukrajinci (po konvenciji ZN, ki je bilo spisano leta 1948, je premeščanje otrok iz ene skupine ali države v drugo, genocid - in ravno to rusi počnejo)

Glede odvržene jedrske bombe v ww2 ... tu niso američani nič krivi, pač pa Nemci, ker so sprožili drugo svetovno vojno, japonci so napadli američane, američani pa so se pač branili z vsemi, ker so jih nemci sprovocirali ... vsaj tako delujete današnji rusofili, ker za vas rusi niso nič krivi v ukrajini, pač pa američani. Če primerjamo ww2 in vojno v ukrajini po rusofilsko: Nemci (ww2) so Američani (vojna v ukr), Američani (ww2) so rusi (vojna v ukr) in Japonci (ww2) so ukrajinci (vojna v ukr).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BorutO ()

bavebah ::

BorutO je izjavil:

Kaj pa rusija?


Saj veš, da se tole prebere v "what about"(izem).

Idiot je kdor zagovarja ZDA ali Rusijo, s tem, da trenutno ZDA evropi neskončno bolj škodi.

Mr.B ::

BorutO je izjavil:

coffeetime12 je izjavil:

guano je izjavil:

Torej zakaj svet sovraži Ameriko?

-Amerika je super sila, ki ima močan vpliv na svetovne dogodke.
-Amerika je ena izmed najmočnejših gospodarstev na svetu, in včasih se druge države bojijo, da Amerika uporablja svojo ekonomsko moč v svojo korist na račun drugih.
-Ameriška pop kultura se širi po vsem svetu, kar lahko vodi do kulturnih konfliktov in nesporazumov.
-Amerika je super sila, ki ima močan vpliv na svetovne dogodke. Nekatere države se lahko počutijo ogrožene ali nezadovoljne zaradi zunanjepolitičnih odločitev, ki jih sprejema Amerika.

Še kaj?


- Vojna posilstva [cel Svet]
- Umori civilistov [cel Svet]
- Ekonomska izsiljevanja [cel Svet]
- Bombardiranja [cel Svet]
- Nezakonita taborišča [Gitmo in ostala prikrita taborišča...]
- Uporaba atomskih bomb [Japonska]
- Disribucija kemičnega orožja [Irak, Vietnam ...]
- Nespoštovanje suverenosti ozemlja [cel Svet]
- Uporaba osiromašenega urana [Ukrajina....]


Kaj pa rusija?
- Umori civilistov (v vseh vojnah, v katerih so delovali - tudi pri svojih zaveznikih Sircih, kjer so rusi zravnali celotno mesto Alep)
- Ekonomska izsiljevanja (vse bivše države SZ-ja in skoraj celotna Afrika danes)
- Bombardiranja (8 vojn so zakuhali v zadnjih 30-ih letih - podatek, ki ga rusofili spregledate stalno, ko omenjate statistiko američanov)
- Uporaba fosforjevih bomb (ukrajina)
- Distribucija kemičnega in biološkega orožja (državam, ki so bile velike zaveznice Sovjetske zveze)
- Nespoštovanje suverenosti ozemlja (Ukrajina, Gruzija, Afganistan, Moldavija)
- Pomoč ISISu v Siriji
- Genocid nad Ukrajinci (po konvenciji ZN, ki je bilo spisano leta 1948, je premeščanje otrok iz ene skupine ali države v drugo, genocid - in ravno to rusi počnejo)

Glede odvržene jedrske bombe v ww2 ... tu niso američani nič krivi, pač pa Nemci, ker so sprožili drugo svetovno vojno, japonci so napadli američane, američani pa so se pač branili z vsemi, ker so jih nemci sprovocirali ... vsaj tako delujete današnji rusofili, ker za vas rusi niso nič krivi v ukrajini, pač pa američani. Če primerjamo ww2 in vojno v ukrajini po rusofilsko: Nemci (ww2) so Američani (vojna v ukr), Američani (ww2) so Ukrajinci (vojna v ukr) in Japonci (ww2) so rusi (vojna v ukr).

BorutO je izjavil:

coffeetime12 je izjavil:

guano je izjavil:

Torej zakaj svet sovraži Ameriko?

-Amerika je super sila, ki ima močan vpliv na svetovne dogodke.
-Amerika je ena izmed najmočnejših gospodarstev na svetu, in včasih se druge države bojijo, da Amerika uporablja svojo ekonomsko moč v svojo korist na račun drugih.
-Ameriška pop kultura se širi po vsem svetu, kar lahko vodi do kulturnih konfliktov in nesporazumov.
-Amerika je super sila, ki ima močan vpliv na svetovne dogodke. Nekatere države se lahko počutijo ogrožene ali nezadovoljne zaradi zunanjepolitičnih odločitev, ki jih sprejema Amerika.

Še kaj?


- Vojna posilstva [cel Svet]
- Umori civilistov [cel Svet]
- Ekonomska izsiljevanja [cel Svet]
- Bombardiranja [cel Svet]
- Nezakonita taborišča [Gitmo in ostala prikrita taborišča...]
- Uporaba atomskih bomb [Japonska]
- Disribucija kemičnega orožja [Irak, Vietnam ...]
- Nespoštovanje suverenosti ozemlja [cel Svet]
- Uporaba osiromašenega urana [Ukrajina....]


Kaj pa rusija?
- Umori civilistov (v vseh vojnah, v katerih so delovali - tudi pri svojih zaveznikih Sircih, kjer so rusi zravnali celotno mesto Alep)
- Ekonomska izsiljevanja (vse bivše države SZ-ja in skoraj celotna Afrika danes)
- Bombardiranja (8 vojn so zakuhali v zadnjih 30-ih letih - podatek, ki ga rusofili spregledate stalno, ko omenjate statistiko američanov)
- Uporaba fosforjevih bomb (ukrajina)
- Distribucija kemičnega in biološkega orožja (državam, ki so bile velike zaveznice Sovjetske zveze)
- Nespoštovanje suverenosti ozemlja (Ukrajina, Gruzija, Afganistan, Moldavija)
- Pomoč ISISu v Siriji
- Genocid nad Ukrajinci (po konvenciji ZN, ki je bilo spisano leta 1948, je premeščanje otrok iz ene skupine ali države v drugo, genocid - in ravno to rusi počnejo)

Glede odvržene jedrske bombe v ww2 ... tu niso američani nič krivi, pač pa Nemci, ker so sprožili drugo svetovno vojno, japonci so napadli američane, američani pa so se pač branili z vsemi, ker so jih nemci sprovocirali ... vsaj tako delujete današnji rusofili, ker za vas rusi niso nič krivi v ukrajini, pač pa američani. Če primerjamo ww2 in vojno v ukrajini po rusofilsko: Nemci (ww2) so Američani (vojna v ukr), Američani (ww2) so rusi (vojna v ukr) in Japonci (ww2) so ukrajinci (vojna v ukr).


Če ti je Rusija neka osnova za tvoj nivo za primerjavo z Ameriko, potem ravno nimaš nekih visokih kriterijev. Na tvoj nivo primerjalnih kriterijev, je nekako tako kot bi primerjal Albaijo in kosovo. Ko boš zažel primerjati recimo Ameriko z Norveško potem boš šele ugotovil sekret ki ga primerjaš in potem je Amerika resnično ekvivalent Ruskega sekreta.

Od tu dalje, si pač svoj nivo dodal, z privzetim manjkom širine z uporabo :))Rusofilski:)).
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

arnecan1 ::

nagobčnik je izjavil:

arnecan1 je izjavil:


George Floyd skoraj eno leto pred svojo smrtjo. Človek je bil tempirana bomba in samo vprašanje je bilo, kdaj mu bo zaradi mamila fentanyla in slabega srca ter napadov panike odpovedalo srce. V trenutku smrti je imel v sebi mamil, da bi lahko skoraj omamil 700 kilskega konja. Mamila pa je zlorabljal leta in leta.


Po taki logiki smo tempirana bomba vsi, saj bomo vsi enkrat umrli. Po taki logiki lahko greš malo v DSO random upokojence davit, sej nimajo več dosti, vprašanje cajta. Da je bil slaboten, pač ni argument za tako ravnanje s človekom, ampak kvečjemu dodaten argument proti temu. S slabotnim, zadrogiranim (in imobiliziranim) človekom se mora ravnati bolj previdno, ne pa bolj kruto, ker drgač se lahko zgodi tole. Taisti policist se je prej podobno znesel tudi nad 50-kilsko žensko in 15-letnikom, za kar sta od davkoplačevalcev dobila lepi odškodnini, tak nima kaj počet v uniformi, pa na prostosti tudi ne. Policist je bil tempirana bomba.

arnecan1 je izjavil:


Sem že dal pa črnskih intelektualcev, eden bolj znanih je Thomas Sowell. Je desničar, zato bom dal še ta dva, sta precej znana v ZDA in nista iz desnega tabora kakor Sowell. Imata kar nekaj bolj levih idej. Eden je Glenn Loury Glenn Loury @ Wikipedia Sam sebe imenuje za "centrist Democrat, or maybe a mildly right-of-center Democrat", levi mediji so mu nalepili etiketo, da je zmeren konzervativec, nastopa proti Trumpu, podpiral je Hillary Clinton. Drugi je še bolj znan, je liberalni Demokrat, volil je Obamo, podpira poroke gejev in je označen kot radikalni centrist. John McWhorter @ Wikipedia John McWhorter John McWhorter @ Wikipedia

Glenn Loury je bil prvi črnski redni profesor na Harvardu. John McWhorter je profesor lingvistike in ti. Ameriških študij American studies. @ Wikipedia


Prvi črnski redni profesor na prestižni univerzi je postal v obdobju afroameriške kulturne stagnacije po arnecanovo (po letu 1960)? Zanimivo.

arnecan1 je izjavil:


Oprosti, 55 % aretacij za umor ni velik napredek.


Aretacije niso samo od subjektov odvisne, umori tudi niso edina vrsta kriminala. To tudi ni nov podatek, napredek se najde v spremembah, v selektivnem lajnanju enega in istega se ga res težko najde. Velikost je pa relativna, sem napisal.

Gospod teoretski vsevednež, prosim prečitaj si tale prispevek od kolega, kateri je bil v ZDA osebno in ti razložil podobno, kakor trdim tudi jaz. Ali tudi par črnskih intelektualcev, za kar sem ti podal linke.

Poldi112 ::

sci3nc3 je izjavil:

Američani so klasa zase:
- Kdo je posnel več (kakovostnih) filmov kot Američani?
- Kdo drug tako oblikuje internet in IT svet kot Američani?
- Kdo je raziskal več vesolja kakor Ameriška NASA?
- H komu folk hodi na zahtevnejša zdravljenja in operacije?

In še bi lahko našteval. Ta svet vrtijo Američani. Če bi ga kdo drugi, nas več ne bi bilo.


- definiraj dober film. Marvel superheroji, us vojska ki strelja ruse/korejce/arabce na 101 način, ...?
- kitajci, indijci, rusi, ... ti si pač zaprt v ameriški balonček interneta, podobno kot so kitajci v svojega.
- verjetno nihče
- k američanom. Samo si pozabil povedati, da je to super duper zdravljenje le za one s težkimi denarnicami. Za povprečnega Janeza je naš sistem boljši - zato pa dlje živimo od njih, podobno kot večina Evrope.

In če smo preživeli rimljane, francoze, avstrijce+madžare, turke, nemce in italijane, srbe ter sedaj američane, bomo pa menda tudi naslednjega gospodarja. To, da je Mcdonalds nadomestil žgance pa tudi ni ravno višek svobode.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Poldi112 ::

BorutO je izjavil:


Kaj pa rusija?


Zanemarljiva lokalna sila, ki ne seže do kolen gospodarju na področjih, ki nas bojda skrbijo (svoboda in človekove pravice).

BorutO je izjavil:


Glede odvržene jedrske bombe v ww2 ... tu niso američani nič krivi, pač pa Nemci, ker so sprožili drugo svetovno vojno, japonci so napadli američane, američani pa so se pač branili z vsemi, ker so jih nemci sprovocirali ... vsaj tako delujete današnji rusofili, ker za vas rusi niso nič krivi v ukrajini, pač pa američani.


Kot rečeno, rusi ne sežejo američanom do gležnjev, kaj šele do kolen. USA vojska pač rabi sovražnika, zato je treba širiti NATO (proti rusom/kitajcem), dokler neizbežno ne pride do konflikta.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

nagobčnik ::

arnecan1 je izjavil:

nagobčnik je izjavil:

arnecan1 je izjavil:


George Floyd skoraj eno leto pred svojo smrtjo. Človek je bil tempirana bomba in samo vprašanje je bilo, kdaj mu bo zaradi mamila fentanyla in slabega srca ter napadov panike odpovedalo srce. V trenutku smrti je imel v sebi mamil, da bi lahko skoraj omamil 700 kilskega konja. Mamila pa je zlorabljal leta in leta.


Po taki logiki smo tempirana bomba vsi, saj bomo vsi enkrat umrli. Po taki logiki lahko greš malo v DSO random upokojence davit, sej nimajo več dosti, vprašanje cajta. Da je bil slaboten, pač ni argument za tako ravnanje s človekom, ampak kvečjemu dodaten argument proti temu. S slabotnim, zadrogiranim (in imobiliziranim) človekom se mora ravnati bolj previdno, ne pa bolj kruto, ker drgač se lahko zgodi tole. Taisti policist se je prej podobno znesel tudi nad 50-kilsko žensko in 15-letnikom, za kar sta od davkoplačevalcev dobila lepi odškodnini, tak nima kaj počet v uniformi, pa na prostosti tudi ne. Policist je bil tempirana bomba.

arnecan1 je izjavil:


Sem že dal pa črnskih intelektualcev, eden bolj znanih je Thomas Sowell. Je desničar, zato bom dal še ta dva, sta precej znana v ZDA in nista iz desnega tabora kakor Sowell. Imata kar nekaj bolj levih idej. Eden je Glenn Loury Glenn Loury @ Wikipedia Sam sebe imenuje za "centrist Democrat, or maybe a mildly right-of-center Democrat", levi mediji so mu nalepili etiketo, da je zmeren konzervativec, nastopa proti Trumpu, podpiral je Hillary Clinton. Drugi je še bolj znan, je liberalni Demokrat, volil je Obamo, podpira poroke gejev in je označen kot radikalni centrist. John McWhorter @ Wikipedia John McWhorter John McWhorter @ Wikipedia

Glenn Loury je bil prvi črnski redni profesor na Harvardu. John McWhorter je profesor lingvistike in ti. Ameriških študij American studies. @ Wikipedia


Prvi črnski redni profesor na prestižni univerzi je postal v obdobju afroameriške kulturne stagnacije po arnecanovo (po letu 1960)? Zanimivo.

arnecan1 je izjavil:


Oprosti, 55 % aretacij za umor ni velik napredek.


Aretacije niso samo od subjektov odvisne, umori tudi niso edina vrsta kriminala. To tudi ni nov podatek, napredek se najde v spremembah, v selektivnem lajnanju enega in istega se ga res težko najde. Velikost je pa relativna, sem napisal.

Gospod teoretski vsevednež, prosim prečitaj si tale prispevek od kolega, kateri je bil v ZDA osebno in ti razložil podobno, kakor trdim tudi jaz. Ali tudi par črnskih intelektualcev, za kar sem ti podal linke.


Sem že "prečital" kar nekaj takih anekdot do zdaj, tudi tele. Jim dokaj verjamem, ampak anekdotam ne dajem neke posebne teže, če ni nekih sistemskih primerjav. Sem tudi sam prilepil eno, ki lepo prikaže, s kakšno lahkoto ti policija v ZDA nekaj podtakne in kako veliko srečo moraš imet, da se to odkrije.

Zgodovina sprememb…

arnecan1 ::

nagobčnik je izjavil:

arnecan1 je izjavil:

nagobčnik je izjavil:

arnecan1 je izjavil:


George Floyd skoraj eno leto pred svojo smrtjo. Človek je bil tempirana bomba in samo vprašanje je bilo, kdaj mu bo zaradi mamila fentanyla in slabega srca ter napadov panike odpovedalo srce. V trenutku smrti je imel v sebi mamil, da bi lahko skoraj omamil 700 kilskega konja. Mamila pa je zlorabljal leta in leta.


Po taki logiki smo tempirana bomba vsi, saj bomo vsi enkrat umrli. Po taki logiki lahko greš malo v DSO random upokojence davit, sej nimajo več dosti, vprašanje cajta. Da je bil slaboten, pač ni argument za tako ravnanje s človekom, ampak kvečjemu dodaten argument proti temu. S slabotnim, zadrogiranim (in imobiliziranim) človekom se mora ravnati bolj previdno, ne pa bolj kruto, ker drgač se lahko zgodi tole. Taisti policist se je prej podobno znesel tudi nad 50-kilsko žensko in 15-letnikom, za kar sta od davkoplačevalcev dobila lepi odškodnini, tak nima kaj počet v uniformi, pa na prostosti tudi ne. Policist je bil tempirana bomba.

arnecan1 je izjavil:


Sem že dal pa črnskih intelektualcev, eden bolj znanih je Thomas Sowell. Je desničar, zato bom dal še ta dva, sta precej znana v ZDA in nista iz desnega tabora kakor Sowell. Imata kar nekaj bolj levih idej. Eden je Glenn Loury Glenn Loury @ Wikipedia Sam sebe imenuje za "centrist Democrat, or maybe a mildly right-of-center Democrat", levi mediji so mu nalepili etiketo, da je zmeren konzervativec, nastopa proti Trumpu, podpiral je Hillary Clinton. Drugi je še bolj znan, je liberalni Demokrat, volil je Obamo, podpira poroke gejev in je označen kot radikalni centrist. John McWhorter @ Wikipedia John McWhorter John McWhorter @ Wikipedia

Glenn Loury je bil prvi črnski redni profesor na Harvardu. John McWhorter je profesor lingvistike in ti. Ameriških študij American studies. @ Wikipedia


Prvi črnski redni profesor na prestižni univerzi je postal v obdobju afroameriške kulturne stagnacije po arnecanovo (po letu 1960)? Zanimivo.

arnecan1 je izjavil:


Oprosti, 55 % aretacij za umor ni velik napredek.


Aretacije niso samo od subjektov odvisne, umori tudi niso edina vrsta kriminala. To tudi ni nov podatek, napredek se najde v spremembah, v selektivnem lajnanju enega in istega se ga res težko najde. Velikost je pa relativna, sem napisal.

Gospod teoretski vsevednež, prosim prečitaj si tale prispevek od kolega, kateri je bil v ZDA osebno in ti razložil podobno, kakor trdim tudi jaz. Ali tudi par črnskih intelektualcev, za kar sem ti podal linke.


Sem že "prečital" kar nekaj takih anekdot do zdaj, tudi tele. Jim dokaj verjamem, ampak anekdotam ne dajem neke posebne teže, če ni nekih sistemskih primerjav.

Saj imaš statistiko. Črna populacija ima na vseh področjih kriminala višje povprečje od svojega odstotka prebivalstva. Tudi dvakratnik rasnih zločinov. So revnejši tudi od hispancev, katerih večina je nedavnih priseljencev, brez znanja jezika in izobrazbe. Zakaj črna populacija ne napreduje, pa sem tudi dal pojasnila.

Oziroma so ti dali pojasnila črni intelektualci. Ker pojasnila wannabe kaviar belih liberalcev niso pomagala, ampak se je razkorak med rasnimi skupinami od leta 1960 do danes kvečjemu večal. Razen za pa par črnih glasbenikov, politikov in igralcev te profesorjev črnskih študij.

nagobčnik ::

arnecan1 je izjavil:


Saj imaš statistiko. Črna populacija ima na vseh področjih kriminala višje povprečje od svojega odstotka prebivalstva.


To seveda ne drži, ti se rad pretvarjaš, da so nekatera področja kriminala kar vsa. Poleg tega so pa ta povprečja vezana na sodni sistem in tudi povezana s povprečno višjimi deleži razveljavljenih sodb od deleža zaporniške populacije (na vse vrste kriminala skupaj)

arnecan1 je izjavil:


Zakaj črna populacija ne napreduje, pa sem tudi dal pojasnila.


Podal si svoje špekulacije.

arnecan1 je izjavil:


So revnejši tudi od hispancev,


Revščina tudi vpliva na raven obsodb, ne samo kot vzrok, ampak tudi pri sojenjih in posledično slabšem pravnem zastopanju.

arnecan1 je izjavil:

Oziroma so ti dali pojasnila črni intelektualci. Ker pojasnila wannabe kaviar belih liberalcev niso pomagala, ampak se je razkorak med rasnimi skupinami od leta 1960 do danes kvečjemu večal. Razen za pa par črnih glasbenikov, politikov in igralcev te profesorjev črnskih študij.


In teh samih črnih intelektualcev, ki jih daješ kot referenco, nobeden od njih ni svoje kariere ustvaril pred letom 1960. Pa verjetno si še koga pozabil, če že te, ki ti skačejo direkt pred nosom, vztrajno izpuščaš.

nagobčnik ::

nagobčnik je izjavil:


arnecan1 je izjavil:


Zakaj črna populacija ne napreduje, pa sem tudi dal pojasnila.


Podal si svoje špekulacije.


Dodajam še relevanten podatek temu, ker jih spet imamo, da ne rabimo praznih špekulacij. "Prave bele republikanske vrednote" očitno črni populaciji ne pomagajo pri uspešnosti, povprečno gledano:

arnecan1 ::

nagobčnik je izjavil:

Sem že "prečital" kar nekaj takih anekdot do zdaj, tudi tele. Jim dokaj verjamem, ampak anekdotam ne dajem neke posebne teže, če ni nekih sistemskih primerjav. Sem tudi sam prilepil eno, ki lepo prikaže, s kakšno lahkoto ti policija v ZDA nekaj podtakne in kako veliko srečo moraš imet, da se to odkrije.

Ja, seveda, obstaja vsesplošna zarota kako kriminalno uničiti manjšine v ZDA. Larifari.

Sicer pa, sveža novica iz meseca avgusta letos, "Professor fired for ‘faking data to prove lynching makes whites want longer sentences for blacks,’ 6 studies retracted". The academic was fired after almost 20 years of his data — including figures used in an explosive study, which claimed the legacy of lynchings made whites perceive blacks as criminals, and that the problem was worse among conservatives — were found to be in question. Among the studies he has had to retract were claims that whites wanted longer sentences for blacks and Latinos.


Še malo slovenščine https://www.domovina.je/akademska-nepos...
Do zdaj so v celoti umaknili šest Stewartovih člankov, objavljenih med letoma 2003 in 2019 v priznanih znanstvenih revijah, kot sta Criminology in Law and Society Review.

Vseh šest raziskav se je ukvarjalo s kočljivimi družbenimi temami, kot je vprašanje, kako javnost dojema nebele rase, kakšno vlogo ima rasa oziroma rasna diskriminacija v ameriškem pravosodnem sistemu itn.

Umakniti so bili primorani na primer najdbe odmevne raziskave iz leta 2019, da belci v ZDA zaradi dediščine sistemskega rasizma pojmujejo temnopolte kot zločince ter da naj bi bila takšna podoba temnopoltih pogostejša pri konservativcih.

Prav tako so umaknili podobno raziskavo iz leta 2018, ki naj bi pokazala, da belci v ZDA vidijo Afroameričane in Latinoameričane kot kriminalno grožnjo ter da bi se lahko takšna percepcija sprevrgla v državno sponzoriran družbeni nadzor.

Tretja umaknjena raziskava je trdila, da želijo belci strožje kazni za Latinoameričane, ker se njihovo število v ZDA veča in obenem postajajo ekonomsko uspešnejši.


Zanimivo je tudi, kako se je obtoženi profesor Stewart, kateri je črn, branil pred whistleblower Piccketom, kateri je bel https://www.dailymail.co.uk/news/articl... Stewart told administrators that Pickett's claims 'lynched me and my academic character' and said that was particularly significant given that five of his six studies were race-related, and Stewart himself is black.

Tipični race card, zato ker je on bel jaz pa črn. Pred tem svarijo tudi črnski intelektualci, dajanje potuhe in nižjih kriterijev, ker se white-gult -kaviar -liberalci bojijo, da bi jih nekdo obtožil rasizma.

Criminology professor changed the data to make people seem more racist https://www.washingtonexaminer.com/opin...

Takšnih študij je še ogromno, kjer prirejajo podatke. Saj tudi ti še nisi dojel, da je malo čudno govoriti o tem, kako je nekdo nadpovprečno v zaporu in nadpovprečno ubit s strani policije, če pa hkrati v javnosti ne poveš podatka, da sam naredi večkratnik vseh vrst kriminala, skupaj s tem, da ustreli večkratnik ubitih policistov. Še več, črnci so odstotkovno odgovorni za precej več ubitih policistov, kakor pa obratno. In da beli policisti pravzaprav ubijejo manjši odstotek črnih kriminalcev, kakor pa nebeli policisti. Torej ni govora o rasizmu, ampak se beli policisti celo bojijo obtožbe o rasizmu in prej ustrelijo belca, kakor pa črnca.

BorutO ::

Kdo ugane od točno katerega leta je Krim Ukrajinski? Namig: ni od 1991.

nagobčnik ::

arnecan1 je izjavil:

nagobčnik je izjavil:

Sem že "prečital" kar nekaj takih anekdot do zdaj, tudi tele. Jim dokaj verjamem, ampak anekdotam ne dajem neke posebne teže, če ni nekih sistemskih primerjav. Sem tudi sam prilepil eno, ki lepo prikaže, s kakšno lahkoto ti policija v ZDA nekaj podtakne in kako veliko srečo moraš imet, da se to odkrije.

Ja, seveda, obstaja vsesplošna zarota kako kriminalno uničiti manjšine v ZDA. Larifari.


Spet težave z branjem? Lepo piše, da je to zgolj zgovorna anekdota, ne pa dokaz vsesplošne zarote. Primer samo prikaže, kako enostavno je podtik izvesti in kaj vse se mora poklopiti, da se to odkrije. In kakšno srečo je imel grešni kozel, da se je odkrilo.

arnecan1 je izjavil:

Sicer pa, sveža novica iz meseca avgusta letos, "Professor fired for ‘faking data to prove lynching makes whites want longer sentences for blacks,’ 6 studies retracted". The academic was fired after almost 20 years of his data — including figures used in an explosive study, which claimed the legacy of lynchings made whites perceive blacks as criminals, and that the problem was worse among conservatives — were found to be in question. Among the studies he has had to retract were claims that whites wanted longer sentences for blacks and Latinos.


Popolnoma logično je, da bo goljuf, če si že izmišljuje podatke, vnaprej izbral take zaključke, ki so dokaj v skladu z izsledki z obstoječih in stoječih študij. Če bi si izmislil neke vesoljske ali blazno revolucionarne hipoteze, bi ga verjetno zelo hitro dobili, tako ga zelo dolgo niso, ker so vsaj približno v skladu z obstoječimi izsledki drugih. Da so na koncu ga, je pa spodbudno, ker to pokaže, da se goljufije v tej sferi odkrije, podobnih študij, s katerimi ni nič narobe in kjer podatki niso izmišljeni, je pa na tisoče.

arnecan1 je izjavil:

Saj tudi ti še nisi dojel, da je malo čudno govoriti o tem, kako je nekdo nadpovprečno v zaporu in nadpovprečno ubit s strani policije, če pa hkrati v javnosti ne poveš podatka, da sam naredi večkratnik vseh vrst kriminala


Spet ponavljamo osnove. Noben resen ne bo tega "podatka povedal", ker vsak raziskovalec ve, da objetkivnega podatka, kdo naredi koliko kriminala, dejansko ni. So podatki, koliko jih je aretiranih, obsojenih, zaprtih, po nedolžnem zaprtih, koliko morajo čakat na razrešitev itd.. In vsi ti podatki so odvisni tudi od sistema, ne samo od storilcev. Težko kredibilno debatiraš, če niti tega ne razumeš po večkratnem opozorilu.

Zgodovina sprememb…

Gagatronix ::

Toliko drekanja kot ste ga nekateri naklamfali v tej temi je naravnost smesno, folk ne mara Amerike ker se idioti forsirajo povsod.

gazibo ::

svašta
Philadelphia cheesesteak shop hires armed agents to protect customers outside

arnecan1 ::

Protestom sledili množični ropi trgovin Apple, Foot Locker in Lulemon #video https://siol.net/novice/svet/protestom-...

Čudno, samo mladi črni obrazi. Nikjer ni videti aziatov, belcev in hispancev. Pa tudi med njimi ne manjka revnih. Pravzaprav tudi ta črna mularija ni videti revna. Prej bi rekel, da je to vzorec obnašanja, kulturra določene skupine.

D3m ::

Prej bi rekel, da je to vzorec obnašanja, kulturra določene skupine.


Levičarji v 3...,2....,1.....
|HP EliteBook|R5 6650U|

Gagatronix ::

Na Kitajskem so, vkljub Huawei in CCP propagandi, razgrabili iPhone 15, medtem ko Huawei Mate Pro 60 veselo smrdi vsem.

Mr.B ::

Gagatronix je izjavil:

Na Kitajskem so, vkljub Huawei in CCP propagandi, razgrabili iPhone 15, medtem ko Huawei Mate Pro 60 veselo smrdi vsem.

Od kar jih vec ne delajo na Kitajskem, clanom partije ne padajo vec iz tovornjaka.
Zanimivo pa je, da je kjub temu po svetu splosno pomanjkanje petnajstice. Morda so prepoceni pa so zmanjsali produkcijo, pac allegedly.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

gruntfürmich ::

moja nokia lumnia 830 pa še kar in kar noče crknit...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Scaramouche3 ::

če Američan reče da so boljši, pač so!

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

Ameriški način življenja je najboljši... Sem prepričan da večina misli da ni v teh bottom 160 miljonov...


Naslednjič ko greš v trgovino, še sreča da imamo domače:)) slovenske znamke, tudi v Avstriji..
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

gruntfürmich ::

Mr.B je izjavil:

Ameriški način življenja je najboljši... Sem prepričan da večina misli da ni v teh bottom 160 miljonov...

samo še celo afriko, j.ameriko in pol azije prepričaš da je temu tako, pa ne bo več problemov z migracijami!
ker onim tam dol pa je FUL boljše!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Mr.B ::

gruntfürmich je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Ameriški način življenja je najboljši... Sem prepričan da večina misli da ni v teh bottom 160 miljonov...

samo še celo afriko, j.ameriko in pol azije prepričaš da je temu tako, pa ne bo več problemov z migracijami!
ker onim tam dol pa je FUL boljše!

Jp sej poznas, zato so pa jugovici v Sloveniji:)) da si ravno nebi prevec populisticno iskal doktorjev, ker v obeh primerih vsi preskocijo, no sej ves....Mas pa sreco, ko bom hranil brezposelne in brezdomce, me ne bo strah biti aretiran, zakar pa v najvecji ekonomski demokraciji lahko samo upas.

PS: ce bi bil rad inteligenten, ko hetbe ni na voljo, si izposodi idejo, da so americani itak dolzni sami sebi, na koncu so dami sebi najvecji dolzniki in posojevalci. Naprej bos pa ze nasel iz luknje.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mr.B ::

Malo parodije... Verjetno ima sedaj več možnosti da ostane ob naslednjih volitvah v senatu...oziroma kakor to že imenujemo..


France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

guano ::

Mr.B je izjavil:

Malo parodije... Verjetno ima sedaj več možnosti da ostane ob naslednjih volitvah v senatu...oziroma kakor to že imenujemo..



To se mi zdi malo pretirano.

Mr.B ::

No pa mamo...

Potem pa imas se take...
Obstaja vedno več Colleges ki ne rabijo pri prijavi več testa. Verjetno rabijo le dnar, kot osnova učnega procesa.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Gagatronix ::

In potem koncas z "woke" generacijo, ki je uzaljena zato ker veter piha.

Mr.B ::

Gagatronix je izjavil:

In potem koncas z "woke" generacijo, ki je uzaljena zato ker veter piha.

Realno, kapitalizem rabi le produkte, Izučene zagotovo ne.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mr.B ::

Tipičen primer najboljšega modela kapitalizma
The court found lead plaintiff Kevin Hardwick filed too broad a complaint against the manufacturers, and had not shown per- and polyfluoroalkyl substances, or PFAS, found in his body could be traced directly to the defendants such as units of 3M, DuPont and others.
The court said Hardwick's complaint "rarely" targeted the actions of any one company, and instead accused the companies collectively of contaminating the environment with the chemicals.
"Seldom is so ambitious a case filed on so slight a basis," wrote Circuit Judge Raymond Kethledge, noting there are thousands of companies that have manufactured PFAS but just 10 listed as defendants in the case.


Tema, ki jo mediji po navadi forsirajo za tretjerazredne diktature...

U.N.-appointed human rights experts express concerns about Chemours' 'blatant disregard for human rights and environmental protections'
Chemours has admitted to dumping forever chemicals, also known as PFAS, into the Cape Fear River for years, which contaminated the drinking water supply for hundreds of thousands of people.

In April, Clean Cape Fear and U.C. Berkeley Environmental Law Clinic submitted a document to the U.N. Human Rights Commission requesting the following:
(a) Special Procedures communications to DuPont and Chemours, the North Carolina Department of Environmental Quality, and the U.S. Environmental Protection Agency, in the form of letters of allegation;
(b) preparation of a report on these entities' violation of North Carolinians' environmental human rights;
(c) a press release and press conference to raise public awareness of the toxic exposure crisis motivating these interventions.

In late September, the Special Rapporteur sent letters to Chemours, Dupont, Corteva, the United States, and the Netherlands.
In its correspondence with Chemours, the group expressed several concerns not only with the company but also with the actions by the EPA and the N.C. Department of Environmental Quality.




Če ni ravno razumljivo, pomembno je da vsi svinjajo. Imaš pa v demokraciji možnost, no možnost, ki je zgolj na papirju da dokažeš od koga so kemikalije.
Pustimo da mora biti zakon zelo dobro spisan, s strani neodvisnih lobistov...




Če pa se ti, ker je zahodna demokracija, da je kemikalija iztočno te tovarne v lasti točno t kije, greš pa v Teksas in razglasiš bankrot medtem ko ostali del dela, kot da se ni nič spremenilo...
J&J has said that its talc-based products do not contain asbestos and do not cause cancer, and it intends to appeal the dismissal of LTL's second bankruptcy.
In a statement Friday, the company welcomed Kaplan's decision on future bankruptcy filings, saying that the ruling was consistent with the judge's previous statements urging the parties to reach a settlement based on "remarkable progress" on the framework for a deal. A company spokesperson did not answer a question about whether LTL planned to file for bankruptcy again.
J&J had proposed an $8.9 billion settlement of all cancer claims, but the settlement was premised on a bankruptcy court order that would have stopped future lawsuits from being filed against the company.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Vanich ::

gazibo je izjavil:

svašta
Philadelphia cheesesteak shop hires armed agents to protect customers outside


Glej Youtube "Kensington avenue Philadelphia", pa ti bo takoj jasno, zakaj. Imaš pa dnevne posnetke.

arnecan1 ::

Svet sovraži ZDA zaradi Obame, Bidna, Busha, zakoncev Clinton.... ne pa zaradi Trumpa. Vojne in to. Ampak seveda mainstream mediji pišejo o njih samo najlepše, Obami pa celo podelijo Nobelovo nagrado za mir.

Trumpa sovražijo samo opranoglavci zaradi medijev. Baje je težki rasist in šovinist. Sicer brez dokazov, ampak če se k temu pridružijo hollywoodski igralci in pevci, potem to že drži.

Mr.B ::

arnecan1 je izjavil:

Svet sovraži ZDA zaradi Obame, Bidna, Busha, zakoncev Clinton.... ne pa zaradi Trumpa. Vojne in to. Ampak seveda mainstream mediji pišejo o njih samo najlepše, Obami pa celo podelijo Nobelovo nagrado za mir.

Trumpa sovražijo samo opranoglavci zaradi medijev. Baje je težki rasist in šovinist. Sicer brez dokazov, ampak če se k temu pridružijo hollywoodski igralci in pevci, potem to že drži.

Dobro zate:)). Trump je bil best of, kar je mentaliteta povprečnega Američana.:P
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

arnecan1 ::

Seveda. Težko je biti bolj pokvarjen kakor spodnji trije. Pa še mlajšega Busha in CLintona bi lahko dal zraven.


Mr.B ::

Predlagam, da si vzamete čas in preberete za kaj se gre.
https://reason.com/video/2023/11/18/bac...

Thanks to Section 230 of the 1996 Communications Decency Act, the speech and conduct of website consumers is considered to be the legal responsibility of the speakers themselves, not the owners of the platform. This has been a thorn in the side of politicians and other would-be censors ever since. In 2013, Kamala Harris and 46 other state attorneys general sent a joint letter to Congress urging a rollback of Section 230; the letter started like this: "Every day, children in the United States are sold for sex. In instance after instance, state and local authorities discover that the vehicles for advertising the victims of the child sex trade to the world are online classified ad services, such as Backpage.com."
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Chalky ::

Mr.B je izjavil:

Predlagam, da si vzamete čas in preberete za kaj se gre.
https://reason.com/video/2023/11/18/bac...

Thanks to Section 230 of the 1996 Communications Decency Act, the speech and conduct of website consumers is considered to be the legal responsibility of the speakers themselves, not the owners of the platform. This has been a thorn in the side of politicians and other would-be censors ever since. In 2013, Kamala Harris and 46 other state attorneys general sent a joint letter to Congress urging a rollback of Section 230; the letter started like this: "Every day, children in the United States are sold for sex. In instance after instance, state and local authorities discover that the vehicles for advertising the victims of the child sex trade to the world are online classified ad services, such as Backpage.com."


Zdaj si že sam začel lepiti Youtube posnetke? Očitno tudi sam iz tam vlečeš informacije. Drugače pa samo bog pomagaj kaj vse ljudje berejo, kje sploh pobiraš vse te informacije? Morda bi naslov lahko spremeni v Zakaj Mr.B sovraži ZDA? Glede nato da članke ki jih objavljaš nimajo nobene veze s samim naslovom.

Mr.B ::

Chalky je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Predlagam, da si vzamete čas in preberete za kaj se gre.
https://reason.com/video/2023/11/18/bac...

Thanks to Section 230 of the 1996 Communications Decency Act, the speech and conduct of website consumers is considered to be the legal responsibility of the speakers themselves, not the owners of the platform. This has been a thorn in the side of politicians and other would-be censors ever since. In 2013, Kamala Harris and 46 other state attorneys general sent a joint letter to Congress urging a rollback of Section 230; the letter started like this: "Every day, children in the United States are sold for sex. In instance after instance, state and local authorities discover that the vehicles for advertising the victims of the child sex trade to the world are online classified ad services, such as Backpage.com."


Zdaj si že sam začel lepiti Youtube posnetke? Očitno tudi sam iz tam vlečeš informacije. Drugače pa samo bog pomagaj kaj vse ljudje berejo, kje sploh pobiraš vse te informacije? Morda bi naslov lahko spremeni v Zakaj Mr.B sovraži ZDA? Glede nato da članke ki jih objavljaš nimajo nobene veze s samim naslovom.

Ne se blamirat, objavil sem članek. Vem ga je tezko prebavljati ima vec kot 200 znakov in ne razumes oziroma ko spoznas, da če nisi v vrsti ti bo kamela naslednjih 20 let metala namisljene kazni. Seveda pa ti bodo amerikanci se vedno servirali najboljso demokracijo, no vzorno demokracijo, za otroke se gre, ce nic drugega ne prime:))
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Chalky ::

Ti se blamiraš ne jaz. Objavil si že kar precej "člankov" ki nimajo nobene veze s samo temo. težko je prebavljati ker objaviš kup teksta ki ga verjetno nihče ne prebere, brez da bi obrazložil o čem članek sploh govori. Meni očitaš da informacije pridobival iz YouTuba medtem ko si ti tisti ki lepi in objavlja YT posnetke ki bi bili primerni tudi za kakšen "Rumble".

Gospod ::

Celi svet ne sovraži Amerike različni ljudje imajo vsak svojega sovražnika ali pa nobenega.
Lp.

Mr.B ::

Chalky je izjavil:

Ti se blamiraš ne jaz. Objavil si že kar precej "člankov" ki nimajo nobene veze s samo temo. težko je prebavljati ker objaviš kup teksta ki ga verjetno nihče ne prebere, brez da bi obrazložil o čem članek sploh govori. Meni očitaš da informacije pridobival iz YouTuba medtem ko si ti tisti ki lepi in objavlja YT posnetke ki bi bili primerni tudi za kakšen "Rumble".


Objavil si že kar precej "člankov" ki nimajo nobene veze s samo temo.

Verjamem da ti je nerazumljivo širjenje lažne demokracije na ameriški način direktno opisano celo v tem članku. Tebi mora to biti nerazumljivo, saj je potrebno biti pozoren, da se gre za naše otroke.

težko je prebavljati ker objaviš kup teksta ki ga verjetno nihče ne prebere

Ni potrebe po trudu, da napišeš to kar je vsakemu jasno : da imaš težave koncentriranega branja, da besedilo ne sme biti daljše od 200 znakov,. No si ustrezen zahodni produkt, oziroma gen z generacija.

brez da bi obrazložil o čem članek sploh govori.

Kamela je danes tam , kje je zaradi odlično opravljenega dela. Vključujoč jasno opisanega v mojem prilepljenem članku.


Meni očitaš da informacije pridobival iz YouTuba medtem ko si ti tisti ki lepi in objavlja YT posnetke ki bi bili primerni tudi za kakšen "Rumble".

Če bi bral, bi si morda ustvaril lastno sliko, kaj šele začel pridobivanje lastnosti lastnega kritičnega razmišljanja. Poleg tega, če ti to besedilo zdi pretežko ni preveč jasno, obstaja kar nekaj napisanih člankov. Verjetno veš da obstaja internet iskalnik, in ne samo to kar ti FB X ponudi.

U

Ti se blamiraš ne jaz.

Urejeno.

PS : Pa pazi, ker sem prepričan da je na slo-tech. Strani poleg FB piksla tudi googlov pixel. verjento veš kaj je pod "pixlom" mišljeno.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

LynxEffect ::

Gospod je izjavil:

Celi svet ne sovraži Amerike različni ljudje imajo vsak svojega sovražnika ali pa nobenega.

To lahko rečemo za vsako državo posebej. Torej?!

Gama ::

Čisto preprosto, v mojo državo lahko prihajajo sosedje, isti narod, ista kultura. (ex YU, Rusi, Ukrajinci, celo Nemci recimo so blizu in nam nudijo ekonomske priložnosti, pa ostale EU nacije če ste že podpisali) NE MORE in NE SME pa Alžirec, Afganistanec, in podobni, tudi Američan nima kaj vpletati svoj vpliv v mojo državo, tudi Kitajec ne. Albanskih kosovarjev morda še nismo čisto sprejeli ampak se počasi socializirajo in sprejemajo kulturo (50/50) zaenkrat.

No ko potegneš črto, politika ZDA dela štalo na tujem igrišču, vojne, begunske krize, bombadiranja, ekonomske sankcije. Vse zaradi njih. Američan dirigira, mi sprejemamo. Če jutri 'Golob' reče da ne podpira politike ZDA do konflikta v Ukrajini in da obsoja vsa vmešavanja ZDA, bo hitro odletel, to pa ni Demokracija, večina držav v EU je banana republika žal. Nikoli ne reci to kar mislis, ampak to kar želijo. Zato so mi politiki kot je recimo Orban bolj vseč.. Zapri meje, delaj kar moraš, povej kar mislis. Ne pa te pederske face s to diplomacijo in lezenje v rit za tist drobiž. Pa nikoli nisem volil ali bil pristaš Janše, ampak naslednje leto pa bom. To desno/levo me pa sploh ne zanima.

čigra ::

A Janša pa ni pederska faca in ne leze v rit tistemu, ki tala drobiž?

Aja, Orban, ki je povedal "kar jim gre"je že odletel? (praviš, da vsi takoj odletijo, če se ne strinjajo z ZDA in EU?)
««
8 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Pozitivna diskriminacija

Oddelek: Loža
403961 (2833) trololololo
»

Paradoks različnosti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
19236037 (32405) jype

Več podobnih tem