» »

Pozitivna diskriminacija

Pozitivna diskriminacija

lynxslo5 ::



V ZDA imajo že dolgo časa pozitivno diskriminacijo temnopoltih. Ena takšnih je trenutna tiskovna predstavnica Bele hiše, ki je dobila službo samo zato, ker pripada določeni rasi in ne zato, ker bi imela ustrezne kvalifikacije. Mlada dama pride na televizijo, da bi govorila o kitajskih balonih, pa ne ve, kaj je to NORAD in ne ve niti pravega imena za Ameriki sosednjo Kanado in jo imenuje Kanadia. Kljub temu, da je nastopila na njeni stranki najbolj naklonjeni televizijski postaji MSNBC in je vprašanja najbrž dobila vnaprej, se je osmešila.

Mislim, da je takšna politika, ki jo trenutno izvaja Amerika samo še en dokaz, da na dolgi rok nimajo šans proti Kitajcem.
  • zaklenil: bluefish ()

Scaramouche3 ::

Peter Zeihan je rekel da je konec svetu ki ga poznamo, ne bo več tako povezan, bolezni in širjenje novih imperijev bo prišlo do novega sveta, ki ni tako odprt!
Tako da bo Amerika, če gre tako naprej, lahko prišla do balkanizacije na dva ali več delov.
Torej belci vs vsi.
Belci črnci,ki so Kristijani, proti LGBT WOKE
Ali pa celo
Mehičani sami zase, belci in črnci sami zase, in kanotni LGBT sami zase...

matobeli ::

Misliš na klerofašiste in ostale? Ne bo prvič.

BRBR ::

Pri nas nekateri politiki ne vedo, da zraven z obstaja še s, prilezli so izpod kamna, jim ni treba biti zamorec.
Nihče jih niti ne opomni, niti se jim odkrito ne reži.
Tako, da v Ameriki je še peachy.

c3p0 ::

Par dni nazaj so imeli spet shooterja, ki ga še niso našli. MSM so pri opisu izpustili, da je črnec: "we have no further details".

GregiB ::

lynxslo5 je izjavil:

Mislim, da je takšna politika, ki jo trenutno izvaja Amerika samo še en dokaz, da na dolgi rok nimajo šans proti Kitajcem.


... pod pogojem, da bodo Kitajci še desetletja ponižni in marljivi delavci, ki jim ne bo mar, da so od jutra do sutra v firmah, v življenju ne delajo nič drugega, kot sestavljajo izdelke za bogati zahod in hodijo domov samo spat.
Prej ali slej se bodo tudi on začeli zanimati, ali lahko od življenja pričakujejo še kaj več...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

m0LN4r ::

c3p0 je izjavil:

Par dni nazaj so imeli spet shooterja, ki ga še niso našli. MSM so pri opisu izpustili, da je črnec: "we have no further details".

A je vazno kaksne barve je bil?
Sam da ni bol gay!
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

c3p0 ::

V bistvu je.

arnecan1 ::

Hja, v ZDA pade še ena zadeva v oči, katera ima po moje veze z pozitivno diskriminacijo, oz. kako se zapirajo oči pred problemom.

Zadnje čase gibanje BLM in razni woke pravičneži opletajo z podatki, da je ne vem kolikokrat večja verjetnost, da bodo ubili črnca kakor belca in da se slika vtis, kakor da je v ZDA odprt lov na mlade črnce, katere se vsepovprek ubija kar za zabavo in celo iz rasizma. Če se pogleda statistko za npr. leto 2019 https://ucr.fbi.gov/crime-in-the-u.s/20...

V ZDA je bilo po popisu belcev v ZDA ca. 60,1%, črncev 13,4%, latinosov ca. 18,5%, večinoma jih statistika opredeljujejo za belce.

Če pa pogledamo statistiko za rasno pripadnost storilcev umorov za leto 2019, potem je 55.9% vseh morilcev bilo črncev, belcev pa 41.1%, ostali pa 3.0%. Če računamo še latinose, delež morilcev verjetno več kakor 18%, potem so bili belci odgovorni verjetno za nekje 20-25% umorov za leto 2019.

Torej je 60,1% prebivalstva odgovorno za ca. 20-25% vseh umorov v ZDA, medtem ko je 13,4% prebivalstva odgovornih za 55,9% vseh umorov.

Po drugi strani poglejmo še statistiko za delež ubitih črncev in belcev s strani policije https://www.bbc.com/news/world-us-canad...

Od vseh ubitih so policisti ubili 45,4 % belcev, 23,8 % črncev in 16,7 % latinosov.

Glede na to, da črnci povzročijo ca. 55% vseh umorov, bi pričakovali, da tudi policisti ubijejo okoli 55% odstotkov črncev izmed vseh ubitih s strani policije in ne samo 23,8%.

Delež črncev ubitih s strani policije je tako občutno manjši glede na to, kot bi pričakovali. Glede na to, koliko umorov sodržavljanov in policistov povzroči črni del prebivalstva, so v bistvu manj ogroženi s strani policije, predvsem glede na to v koliko potencialno konfliktnih situacijah se znajdejo.

Prav tako je zanimiv pogled na statistiko umorov za leto 2018 https://ucr.fbi.gov/crime-in-the-u.s/20.... V letu 2018 so v ZDA ubili 3.315 belcev (med njimi precej latinosov) in osupljivih 2,925 črncev (tudi nekaj latinosov), kar je dosti, glede na to, da črnci predstavljajo samo 13% prebivalstva.

Bolj zanimiv je pogled, katere rase so bili storilci.

Belci in latinosi so ubili 2.677 belcev in latinosov ter 234 črncev.

Črnci so ubili 2.600 črncev in 514 belcev ter latinosov.

Torej je ca 240 mio belcev (skupaj z latinosi) ubilo 234 črncev in 46 mio črncev je ubilo 514 belcev (in latinosov). Torej je ca. 80% prebivalstva ubilo pol manj ljudi iz skupine 13,8% prebivalstva, oz. 13,8% prebivalstva je ubilo enkrat več ljudi iz skupine 80% kakor nasprotno.

Hkrati je potrebno omeniti, da so črnci odgovorni za ca. 38% ubitih policistov, kar je skoraj 3-kratnik njihovega odstotka v prebivalstvu, po drugi strani pa policistu ubijejo ca. 23,8% črncev, kar je manj kakor 2-kratnik.

Če se pogleda na sliko brez očal politične korektnosti, je 13,8% populacije odgovorno za 55% vseh umorov, za 38% umorov policistov in hkrati predstavljajo samo 23,8% žrtev s strani policistov. Nekako čisto drugačna slika, kakor pa jo nam prikazujejo javna občila.

lynxslo5 ::

Ameriška oblast izvaja pozitivno diskriminacijo črncev z izgovorom, da naj bi belci imeli "white privilege". Kako pa deluje "white privilige" v praksi smo pa videli ob zadnji hudi ekološki nesreči v vzhodnem Ohiu kjer živi 98% belcev delavskega razreda. Bidenova administracija je ekološko katastrofo dva tedna ignorirala, nato pa ljudem svetovala, da lahko pijejo zastrupljeno vodo. Za mainstream medije ta problem sploh ni obstajal, o tem je poročal samo Fox.

Zakaj je Bidenova administarcija te ljudi pustila na cedilu, sta možna dva razloga. Ali gre za totalno nesposobnost in nekomopetentnost vladajočega režima, ali pa gre za protibelski rasizem Bidenove židovske administracije in se tem ljudem maščujejo in jih potiskajo v smrt samo zato, ker na volitvah niso glasovali za Bidena.

mailer ::

Zakaj se sploh gleda okoli, ko imamo to pri nas pred nosom.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Socrates ::

@arnecan1 je v nekaj odstavkih povedal bistvo zgodbe s policijskim nasiljem v ZDA. When numbers talk bullshit walks.

nejclp ::

Tip telovadi s statistko in 13:50 argumentom, po potrebi uporablja enkrat deleže, drugič absolutne cifre, primerja hruške in jabolka, da bi povprečnega prof. statistike po božje vrglo. Hej, saj bi lahko na kratko napisal, da si naci.

Dejstvo je, da glede na delež v populaciji črnci zagrešijo več umorov, jasno je tudi zakaj in jasno je tudi, da skušajo šitlibi dolgoletno sistemsko diskriminacijo ublažiti s pozitivno diskriminacijo, kar je seveda nemogoče, spremembe morajo biti sistemske.

Socrates ::

Njegove številke ne lažejo in povejo prepričljivo zgodbo. Ti pa samo malo po gostilniško natolcuješ.

Komu torej verjeti, hmmm? :))

Če sem @arnecan1 prav razumel, je:

- črncev je v populaciji 13 %
- zagrešijo 56 % umorov (4,3x).
- so odgovorni za smrt 39 % policistov (3x).
- med žrtvami policijskega nasilja je 24 % črncev (1,8x).

Težko iz teh številk potegnemo zaključek, da policisti disproporcionalno ciljajo črnce. Prej obratno. Zanimivo pa da teh številk še nisem zasledil v medijih.

nejclp ::

A dej, 13% populacije, pa samo 24% žrtev policijskega nasilja? A kle ne veljajo isti vatli 13:50. Sem napisal, genijalc, da črnci zagrešijo proporcionalno več umorov, res ne vem, zakaj mi zdaj skušaš to dokazat?

Socrates ::

nejclp je izjavil:

A dej, 13% populacije, pa samo 24% žrtev policijskega nasilja? A kle ne veljajo isti vatli 13:50. Sem napisal, genijalc, da črnci zagrešijo proporcionalno več umorov, res ne vem, zakaj mi zdaj skušaš to dokazat?


Si ti nepismen? Če so črnci 4x bolj nevarni splošni populaciji in 3x bolj nevarni policistom, ne moreš trditi, da je diskriminatorno, če so 1,8x bolj pogosto žrtve policijskega nasilja.

Če nekdo potamani 39 % policistov, bi predvideval, da je tudi v podobnem odstotku žrtev policijskega nasilja.

nejclp ::

Saj ne trdim tega, genijalc.
Če se rodiš v okolje, kjer je tvoja edina šansa, da se izvlečeš iz bede košarka, hip-hop ali pa kriminal, potem je 13:50 povsem razumljiva statistika. Niti ne mislim, da ste tako butasti, da tega ne razumete, patetični fašistki ste.

Socrates ::

nejclp je izjavil:

Saj ne trdim tega, genijalc.
Če se rodiš v okolje, kjer je tvoja edina šansa, da se izvlečeš iz bede košarka, hip-hop ali pa kriminal, potem je 13:50 povsem razumljiva statistika. Niti ne mislim, da ste tako butasti, da tega ne razumete, patetični fašistki ste.


Profesor, pojasni mi tole tabelo:

https://www.researchgate.net/figure/Mea...

Kako je mogoče, da imajo belci z družinskim dohodkom pod 10.000 USD letno, boljše ocene kot črnci z družinskim dohodkom med 80.000 in 100.000 USD letno?

So po tvojem revni belci, ki živijo v trailer parku bolj privilegirani kot sinovi črnskega višjega sloja?

Ajde profesor statistike, razloži nam bedakom v čem je fora.

nejclp ::

Nisem profesor statistike, zgolj zmerno razumem, kako jo uporabljat, pa vem, da statistične razlike niso absolutne razlike. Koji fak si zdaj preskočil na drugo temo? Hočeš dokazat, da so črnci slabši v matematiki zaradi barve kože, fašistek? A Azijci so pa ful matematiki, anede?

Socrates ::

nejclp je izjavil:

Nisem profesor statistike, zgolj zmerno razumem, kako jo uporabljat, pa vem, da statistične razlike niso absolutne razlike. Koji fak si zdaj preskočil na drugo temo? Hočeš dokazat, da so črnci slabši v matematiki zaradi barve kože, fašistek? A Azijci so pa ful matematiki, anede?


Ti trdiš, da je črncem edina rešitev iz bede košarka, hip hop ali kriminal.

Jaz te sprašujem kako potem belci, ki dejansko živijo v getih, barakah in prikolicah, po ocenah šišajo sinove črnskega višjega sloja? Belski delavski sloj pa šišne celo sinove bogatih črncev.

Tema pa je pozitivna diskriminacija. Ki v praksi pomeni, da sinček bogatih črncev dobi prednost pri vpisu na fakulteto pred belcem iz delavskega razreda, ki je dejansko dosegel boljše ocene. Se ti to zdi pošteno?

Trenutno stanje diskriminacije v ZDA: bogati črnci dosegajo slabše ocene za vpis na fakultete kot revni belci. Pa jih bogati črnci vseeno povozijo in dobijo prednost pri vpisu.

nejclp ::

Sem mislil, da so belci genetsko bolj opremljeni, da se izkopljejo iz bede. White trash res nima šanse, da bi se izvlekel iz bede s košarko in hip-hopom, razen redkih izjem, ampak, hej, verjetno je to zaradi barve kože. Lahko pa se očedi, in kandidira v lokalnem Mcdonaldsu, pa dobi pozicijo obračalca burgerjev, je itak v prednosti pred črncem, ki predstavlja grožnjo zaradi 13:50. Uvoziš sužnje, jih osvobodiš, do srede šestdesetih furaš apartheid, potem pa naj kandidirajo na prostem trgu. Res si revček, kaj vse bi lahko dosegel, če ne bi bil bel, ali pa vsaj Rom, pa te je narava štrafala z belo kožo. Res se mi smiliš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejclp ()

Colt1911 ::

GregiB je izjavil:

lynxslo5 je izjavil:

Mislim, da je takšna politika, ki jo trenutno izvaja Amerika samo še en dokaz, da na dolgi rok nimajo šans proti Kitajcem.


... pod pogojem, da bodo Kitajci še desetletja ponižni in marljivi delavci, ki jim ne bo mar, da so od jutra do sutra v firmah, v življenju ne delajo nič drugega, kot sestavljajo izdelke za bogati zahod in hodijo domov samo spat.
Prej ali slej se bodo tudi on začeli zanimati, ali lahko od življenja pričakujejo še kaj več...


Če je to dobr za Japonce , bo tud za Kitajce , pa tudi v ZDA ni dosti boljše.

illion ::

nejclp je izjavil:

Sem mislil, da so belci genetsko bolj opremljeni...


@nejclp dej ti rajsi povej kaj te sploh muci, ker to ni razvidno iz nobenega od tvojih zadnjih 5ih postov. Samo neki se jezis in obtozujes, ne poves pa nic konkretnega.

nejclp ::

illion je izjavil:

nejclp je izjavil:

Sem mislil, da so belci genetsko bolj opremljeni...


@nejclp dej ti rajsi povej kaj te sploh muci, ker to ni razvidno iz nobenega od tvojih zadnjih 5ih postov. Samo neki se jezis in obtozujes, ne poves pa nic konkretnega.

Nič me ne muči. Zgleda da nekaj muči predvsem rasiste in fašiste, ki očitno izgubljajo. Debili še nikoli niste zmagali nobene vojne.

illion ::

Aha se pravi si nasplosno jezen in se pucas preko nesmiselnih skupkov besed na tem forumu. Ali pa neuspesno trollas.

Socrates ::

nejclp je izjavil:

Sem mislil, da so belci genetsko bolj opremljeni, da se izkopljejo iz bede. White trash res nima šanse, da bi se izvlekel iz bede s košarko in hip-hopom, razen redkih izjem, ampak, hej, verjetno je to zaradi barve kože. Lahko pa se očedi, in kandidira v lokalnem Mcdonaldsu, pa dobi pozicijo obračalca burgerjev, je itak v prednosti pred črncem, ki predstavlja grožnjo zaradi 13:50. Uvoziš sužnje, jih osvobodiš, do srede šestdesetih furaš apartheid, potem pa naj kandidirajo na prostem trgu. Res si revček, kaj vse bi lahko dosegel, če ne bi bil bel, ali pa vsaj Rom, pa te je narava štrafala z belo kožo. Res se mi smiliš.


"Pozitivni apartheid" traja že 60 let. Vsi črnci, mlajši od 80 let so imeli vse svoje poklicno življenje preference pri študiju, zaposlovanju in poslovanju z državo. Prav tako njihovi otroci, vnuki in zdaj že pravnuki. Na svet prihaja že četrta generacija črncev z vseživljenjskim sistemskim privilegijem. Četrta! Tvoj argument bi pil vodo leta 1980, ne 2023.

Pa nismo govorili o obračalcih burgerjev. Govorili smo o sprejemnih testih za fakse (SAT score). Kaj ma 13:50 veze pri reševanju testa? Se po tvoje papir boji črncev?

A lahko prosim poveš kaj smiselnega?

V genetske razlage pa ne verjamem. Morda v vrhunskem športu. Ne vem pa kako genetika po tvojem pojasni to, da se beli reveži očitno bolj zavzeto učijo kot sinovi bogatih črncev.

nejclp ::

illion je izjavil:

Aha se pravi si nasplosno jezen in se pucas preko nesmiselnih skupkov besed na tem forumu. Ali pa neuspesno trollas.

Jezen sem ko sto mater, ker retardi spamajo s temami, ki so že zdavnaj presežene. Jezen sem na opice, ki še vedno mečejo drek na tiste, ki smo splezali z dreves. Jezen sem na retardirane osebke, ki menijo, da so večvredni, ker so se njihovi starši parili v sorodstvu.

Colt1911 ::

nejclp je izjavil:

illion je izjavil:

nejclp je izjavil:

Sem mislil, da so belci genetsko bolj opremljeni...


@nejclp dej ti rajsi povej kaj te sploh muci, ker to ni razvidno iz nobenega od tvojih zadnjih 5ih postov. Samo neki se jezis in obtozujes, ne poves pa nic konkretnega.

Nič me ne muči. Zgleda da nekaj muči predvsem rasiste in fašiste, ki očitno izgubljajo. Debili še nikoli niste zmagali nobene vojne.


Muči te to da si latentni fašist , zato pa vse druge neprestano obtožuješ fašizma. >:D

Tu gre za isti princip kot pri homo "hejterjih" !:))

nejclp ::

Citiraj mi en moj post, ki je fašističen, fašistek.

Colt1911 ::

nejclp je izjavil:

Citiraj mi en moj post, ki je fašističen, fašistek.


Vsi so ,ti izrodek degenerirani.

nejclp ::

Socrates je izjavil:


Pozitivni apartheid traja 60 let?
Hej, teslo, kdaj že je bil problem, ko se je hotela črnka peljati v avtobusu na sprednjih sedežih. Drekec fašistični.

Colt1911 je izjavil:

nejclp je izjavil:

Citiraj mi en moj post, ki je fašističen, fašistek.


Vsi so ,ti izrodek degenerirani.

Miško, a si bel? Čestitam, da ni bilo komplikacij, tudi to se zgodi, ko se parijo... Ok desnjakarska snežinkica, jokaj moderatorjem, maš velike šanse, glede na to, da so benali yipeta, ne pa naci govna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejclp ()

Colt1911 ::

Ne , nisem bel ,sem rdeč. Jaz in vsi v familiji že generacije.
Moj dedek je l.45 take kot si v Barbara rovu v pršut spreminjal.

Socrates ::

nejclp je izjavil:

Socrates je izjavil:


Pozitivni apartheid traja 60 let?
Hej, teslo, kdaj že že bil problem, ko se je hotela črnka peljati v avtobusu na sprednjih sedežih. Drekec fašistični.


To je bil problem leta 1955, ko je Rosa Parks temu kljubovala.

Leta 1965 pa je bila "pozitivna diskriminacija" že v polnem zamahu.

V zgodovinskem okviru so si črnci izborili zelo dober deal za pretekle krivice. Nas so fašisti in nacisti pobijali in zapirali pa so jo odnesli z nekaj markami in lirami odškodnine. Drobiž. Tudi komunistični teror ni bil mačji kašelj, pa dvomim da so žrtve komunizma prejele kakšno odškodnino.

Ameriški črnci so prejeli najbolj obsežen in najdražji paket reparacij za pretekle krivice v zgodovini človeštva.

Moderatorji, skrajni čas je, da @nejcpl podelite značko, ki si jo tako zelo želi - persona rudis. Mislim da si jo je pošteno prigaral.

nejclp ::

Colt1911 je izjavil:

Ne , nisem bel ,sem rdeč. Jaz in vsi v familiji že generacije.
Moj dedek je l.45 take kot si v Barbara rovu v pršut spreminjal.

Jebi se ti in tvoj dedek, bi rekel. Oziroma sem. Eksplicitno.

Socrates ::

nejclp je izjavil:

Colt1911 je izjavil:

Ne , nisem bel ,sem rdeč. Jaz in vsi v familiji že generacije.
Moj dedek je l.45 take kot si v Barbara rovu v pršut spreminjal.

Jebi se ti in tvoj dedek, bi rekel. Oziroma sem. Eksplicitno.


No, tukaj pa se z nejcem strinjava. Tvoj dedek je očitno vojni zločinec. Ti pa si ponosen na vojnega zločinca kot Srbi na Arkana.

Colt1911 ::

nejclp je izjavil:

Colt1911 je izjavil:

Ne , nisem bel ,sem rdeč. Jaz in vsi v familiji že generacije.
Moj dedek je l.45 take kot si v Barbara rovu v pršut spreminjal.

Jebi se ti in tvoj dedek, bi rekel. Oziroma sem. Eksplicitno.


Saj se dedek je jebal. Z obemi tvojimi babicami.8-)

Socrates je izjavil:

nejclp je izjavil:

Colt1911 je izjavil:

Ne , nisem bel ,sem rdeč. Jaz in vsi v familiji že generacije.
Moj dedek je l.45 take kot si v Barbara rovu v pršut spreminjal.

Jebi se ti in tvoj dedek, bi rekel. Oziroma sem. Eksplicitno.


No, tukaj pa se z nejcem strinjava. Tvoj dedek je očitno vojni zločinec. Ti pa si ponosen na vojnega zločinca kot Srbi na Arkana.


Ne , kot reven študent je samo honorarno delal kar so mu v firmi VDV naročili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Colt1911 ()

nejclp ::

Socrates je izjavil:

še v šesdesetih so imeli ameriki segregirane skrete.

trololololo ::

najbolj bogata rasa v ameriki so azijci: prvo indijci, nato sledijo ostali azijci... nekje vmes so belci... čisto na dnu so temnopolti.
smešno je, da so žrtev pozitivne diskriminacije verjetno še najbolj azijci, ker kljub temu, da so npr. odličnjaki se ne morejo vpisati na željene smeri zaradi črnskih kvot.

Colt1911 ::

Pri nas pa penzjonisti ki imajo vsepovsod neke popuste , tudi če imajo 3 jurje penzije.

fulk ::

Razlika je ta, da oni se še upajo govoriti o temu na glas. Pri nas hitro končaš, če rečeš kaj.

trololololo ::

Colt1911 je izjavil:

Pri nas pa penzjonisti ki imajo vsepovsod neke popuste , tudi če imajo 3 jurje penzije.


problem niso višine penzij, ker ima večina smešno nizko. problem je, da so šli mnogi med 40 in 50 že v penzijo, ker se je s tem reševalo brezposelnost. danes je pa jeba za vse ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Napad v Waukeshi

Oddelek: Problemi človeštva
293263 (2775) arnecan1
»

150 mrtvih v streljanjih v ZDA (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18927191 (17561) Mr.B
»

"Rasa" in športna sposobnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7919580 (17955) Phantomeye

Več podobnih tem