» »

Gigagibtna povezava ne deluje

Gigagibtna povezava ne deluje

Omch ::

Pozdravljeni vsi skupaj,

Imam težavico, ki jo s T-2 ponudnikom rešujemo še skoraj en mesec. Sem naročnik oranžnega optimum paketa s hitrostjo 1000/200, vendar mi speedtest ne gre čez 95Mbps.
Operater mi pojasnjuje, da do modema pride dobra povezava in da imam napačne nastavitve na omrežni kartici in naj spremenim nastavitve pri speed in duplex na 1.0 Gbps.
Ko to spremenim, mi kartica javi, da je omrežni kabel izključen. Kabel je CAT 5e, poizkusil pa sem tudi z novim CAT 6 kablom, a je bil problem isti.

Omrežna kartica je Intel(R) Ethernet Connection I219-V

Tukaj so še lastnosti povezave:
Hitrost povezave (prejemanje/pošiljanje): 100/100 (Mbps) - Ali je to lastnost mrežne kartice in moram nabaviti boljšo?
Naslov protokola IPv6: 2a01:261:471:a400:c3d0:f10:3cd8:6ee8
Naslov IPv6 lokalne povezave: fe80::225e:9011:dba9:c528%21
Strežniki DNS IPv6: 2a01:260:1:2::3
2a01:260:1:3::3
2a01:260:1:2::3
2a01:260:1:3::3
Naslov protokola IPv4: 192.168.64.100
Strežniki DNS IPv4: 84.255.209.79
84.255.210.79
Primarna pripona DNS: Home
Izdelovalec: Intel
Opis: Intel(R) Ethernet Connection (2) I219-V
Različica gonilnika: 12.19.2.50
Fizični naslov (MAC): 70-85-C2-60-BB-D9


hvala vsem, ki mi boste pomagali pri rešitvi težave

NeeV ::

Glede na napisano:
Hitrost povezave (prejemanje/pošiljanje): 100/100

je težava ali v mrežni kartici, v routerju / switchu med modemom in napravo, ali pa v samem modemu (wan port)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NeeV ()

tiborrr ::

Mogoče zanič modem, ki ne da več kot 100Mbps na autonegotiation. V firmi je nov modem v bridgeu delal težave (sekundarna linija), podpora je krivila vse ostale, pride serviser, zamenja modem za identičen model, dela.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Invictus ::

Glede na problem, bi rekel, da je problem v kablu.

Pač ena od 4 parih ni aktivna.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

nightrage ::

Alex Jernej Würtz -> teži ti terminator.

esel ::

Ker je glih odprta tema. Zanima me ali pri merjenju downloada na speed testu vpliva tudi hitrost zapisovanja na ssd, ker tudi sam med merjenjem na gigabitni povezavi ne morem doseči več od 350 mbs.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: esel ()

darkolord ::

@esel, na speedtest.net hitrost diska ne vpliva

Han ::

@Urban6: Kateri računalnik ali osnovna plošča? Je povezan direktno na T-2 modem/router (model?) ali je vmes kakšna škatlica?

grimth ::

Ponavadi je kabel, lahko pa testiraš z drugim računalnikom in istim kablom in boš videl če je to težava.

pero50 ::

Verjemi ali ne, tudi js sem imel podobno težavo, ampak z 10/10 prepustnostjo. Kabel ok, vse ok. zamenjam konektor in se čudim. JR konektorji, ki sem jih dobil zraven klešč niso spustili več kot 10/10mbitov.

darkolord ::

pero50 je izjavil:

JR konektorji, ki sem jih dobil zraven klešč niso spustili več kot 10/10mbitov.
Slabo stisnjeni ali napačni (za trde/mehke žice) konektorji.

Vanich ::

darkolord je izjavil:

pero50 je izjavil:

JR konektorji, ki sem jih dobil zraven klešč niso spustili več kot 10/10mbitov.
Slabo stisnjeni ali napačni (za trde/mehke žice) konektorji.


Kateri konektorji pa so za trde žice?

starfotr ::

pero50 ::

Tudi jaz nisem mogel verjet, da je bil problem v konektorju, Sem jih dobil cca 5-6 kosov zraven in so vsi spustili točno 10mbit in niti bajta več. Ko sem zamenjal je šlo na 100, toliko kot imam povezavo. Kje je logika ne vem.

Evo klešče
https://digitklik.si/izdelek_KLESCE-ZA-...

Sedaj pa vidim, da sem res naročil dodatne konektorje za trde kable, ampak delajo 100/20 brez problema
RJ45F RJ45 KONEKTOR FTP ZA TRDI KABEL

Kabel je pa
POLICEtech PU5100 UTP KABEL AWG-24 CAT.5e 100m

Vse je bilo naročeno na digitkliku.

starfotr ::

Te klešče iz digitklika so zanič, treba je kupit nove.

In velika večina kablov pri digitkliku je CCA, kar je spet zanič in je treba to vreči v kanto ter kupit nov, kakovosten bakren kabel.

pero50 ::

zanič so če jih uporabljaš vsak dan, za tistih 10 konektorjev, kot sem povezal takrat in 10 ki jih bom povezal še v naslednjih 10ih letih so pa dobre.
Kabel pa funkcionira, je pa res da na 70m dolžine pride do konca namesto 100mbit "samo" 50, ampak za 17€/100m se ne bom pritoževal. Pri 15m pa padca ni opaziti.

Ales ::

pero50 je izjavil:

... Kabel pa funkcionira, je pa res da ...

Super funkcionira! :))

starfotr ::

pero50 je izjavil:

zanič so če jih uporabljaš vsak dan, za tistih 10 konektorjev, kot sem povezal takrat in 10 ki jih bom povezal še v naslednjih 10ih letih so pa dobre.
Kabel pa funkcionira, je pa res da na 70m dolžine pride do konca namesto 100mbit "samo" 50, ampak za 17€/100m se ne bom pritoževal. Pri 15m pa padca ni opaziti.


:)):)):))

Slabi/neustrezni konektorji.
Slab kabel.
Slabo orodje.
Slaba izvedba.
Dobra cena.
Zadovoljna stranka.

Zato gre svet v *****.

filip007 ::

Ne razumem, je ponudnik testiral pri tebi doma s svojo opremo, potem pa pri tebi ne deluje?
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Omch ::

Han je izjavil:

@Urban6: Kateri računalnik ali osnovna plošča? Je povezan direktno na T-2 modem/router (model?) ali je vmes kakšna škatlica?


Evo tole imam za mašino:
Ime naprave DESKTOP-IGUCM2N
Procesor Intel(R) Core™ i7-8700 CPU @ 3.20GHz 3.19 GHz
Nameščeni pomnilnik RAM 16,0 GB
ID naprave 469C6F83-3EE2-4650-B81E-7F49DD25E5A2
ID izdelka 00331-60000-00000-AA423
Vrsta sistema 64-bitni operacijski sistem, procesor x64

Probal sem dva kabla CAT 5e in 6....ne dela
PC je priklopljen direktno na T2 modem

Najbolje bo, da zahtevam od operaterja, da pošljejo strokovnjaka pa naj on pogleda kaj je narobe. Ali je možna slaba konfiguracija modema?

nightrage je izjavil:

Na brzino sem našel tale dva odgovora.

Gigabit Internet Showing Up as 100MB
Gigabit Ethernet does not work


Hvala, a sem tole že vse sprobal :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Omch ()

Han ::

Kateri T2 modem - znamka, model...?

Omch ::

Han je izjavil:

Kateri T2 modem - znamka, model...?


Tole imam - Innbox V60-U

Han ::

Naloži zadnji driver za Intel ethernet...

https://www.intel.com/content/www/us/en...

Če ne bo razlike, testiraj na drugem računalniku s preverjenim (kvalitetnim) CAT6 PATCH kablom.

crniangeo ::

probaj na modem portu nastaviti 1Gbit brez autonegotation (na modemu!)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Omch ::

crniangeo je izjavil:

probaj na modem portu nastaviti 1Gbit brez autonegotation (na modemu!)


How to...?

starfotr ::

Modema pri T2 ne moreš konfigurirat. Ker imajo vse zaklenjeno.

Omch ::

Ne vem če bi sploh komentiral...14 dni nazaj, so mi na T2 (tehnik) zagotavljali, da je iz njihovega konca vse v najlepšem redu, danes pa ko sem še enkrat klical in tehniku obrazložil kaj vse sem že naredil, a zadeva še vedno ne funkcionira, mi je pa takoj povedal, da je napaka na njihovi strani, ter da bodo poslali terenca, da bo zrihtal.

Hvala vsem za trud!

Daniel ::

Saj nima biti kaj drugega narobe kot okvarjen port na modemu (malo verjetno), slab kabel (več kot prevečkrat), slaba mrežna kartica (možno) in pa, če si priklopljen preko Telekomove optike je možno, da si spet nagajajo in ne dvignejo hitrosti na portu na centrali obenem pa zaključijo nalog kot urejen (videno parkrat).

Vanich ::

Daniel je izjavil:

Saj nima biti kaj drugega narobe kot okvarjen port na modemu (malo verjetno), slab kabel (več kot prevečkrat), slaba mrežna kartica (možno) in pa, če si priklopljen preko Telekomove optike je možno, da si spet nagajajo in ne dvignejo hitrosti na portu na centrali obenem pa zaključijo nalog kot urejen (videno parkrat).


Je možno, da če imaš omrežje narejeno tako: CAT7A kabel inštaliran med CAT6A patch panel in pa CAT6 vtičnice - da pride do problema? Da je omrežje omejeno samo na 10mbps?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanich ()

darkolord ::

Ne (če so kabli pravilno zaključeni).

Vanich ::

darkolord je izjavil:

Ne (če so kabli pravilno zaključeni).


Vso Inštalacijo je naredil profesionalni štromar. Je pa res, da se je malo pritoževal, kako je trda žica kablov. In kako so bolj debeli.

darkolord ::

Verjetno potem ni dobro stisnil žičk v terminale.

Ni naredil testa? Že tester za 5 eur bi pokazal, da nekaj ni OK

Zgodovina sprememb…

Vanich ::

darkolord je izjavil:

Verjetno potem ni dobro stisnil žičk v terminale.

Ni naredil testa? Že tester za 5 eur bi pokazal, da nekaj ni OK


Vse je testirano. Še sam sem potem testiral z svojim testerjem - vsi kontakti so OK. (poceni kitajski tester)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanich ()

starfotr ::

Vanich je izjavil:

Daniel je izjavil:

Saj nima biti kaj drugega narobe kot okvarjen port na modemu (malo verjetno), slab kabel (več kot prevečkrat), slaba mrežna kartica (možno) in pa, če si priklopljen preko Telekomove optike je možno, da si spet nagajajo in ne dvignejo hitrosti na portu na centrali obenem pa zaključijo nalog kot urejen (videno parkrat).


Je možno, da če imaš omrežje narejeno tako: CAT7A kabel inštaliran med CAT6A patch panel in pa CAT6 vtičnice - da pride do problema? Da je omrežje omejeno samo na 10mbps?


Nikoli ni dobro mešat različnih kategorij.

darkolord ::

Ne bluzi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

omejena povezava interneta na 100mb/s (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
533589 (1383) Invictus
»

Internetna povezava pade na 100 mbit/s (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
535305 (2034) napasi
»

UTP klešče (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7611359 (8125) gumby
»

Rešitve za nedelujoč 40m UTP kabel na relaciji modem - tv komunikator

Oddelek: Omrežja in internet
193233 (2524) nerro32
»

Amis ADSL modem + router?

Oddelek: Omrežja in internet
378996 (5106) Bakunin

Več podobnih tem