» »

Moska torba cez ramo

Moska torba cez ramo

Kapitan Jack ::

Iscem eno tako dobro, kjer bi lahko organiziral stvari, ki jih kot EDC vlecem v sluzbo, na sprehodih ipd.

Vse torbe in imam jih res veliko so narejenen po istem kopitu. Ene slabse, spet druge boljse. Skupni imenovalec je, da so mi stvari v vseh torbicah razmetane oziroma neorganizirane.

Rad bi imel torbico, ki bi imela vec razlicnih zepov / predalov. Recimo od vseh, ki jo imam se najraje mi je tale RP0235 Troop London. Dobra, kvalitetna torbica, ima nekaj predalckov, ampak vseeno ne zadovoljuje mojih potreb. Spredaj bi npr. rad imel denarnico, kljuce, ter npr. mini svetilko. In to vse skupaj ne gre oziroma se vse premece. Torej da mi je ta predal npr. razdeliti na 2 bi bilo top.

Nekaj podobnega bi imal tudi za main predel

https://www.amazon.de/SPAHER-Umhangetas... - ta recimo mi je cool, ker ima stranske zepe. Tam se lahko spravi kaksna svetilka, zepni noz ipd. ampak se bojim, da mi bo prevelika.

Scaramouche3 ::

Take mi delujejo še zelo moške...

Link

Link
Link

Zgodovina sprememb…

link_up ::

wtf, sej ni tabornik :D

mogoce kaj takega, mejcken bolj modernega, pa da nisi ravno telegraf majstr...

voohek
In and Out

bluefish ::

Scaramouche3 ::

link_up je izjavil:

wtf, sej ni tabornik :D

mogoce kaj takega, mejcken bolj modernega, pa da nisi ravno telegraf majstr...

voohek



Vse torbe in imam jih res veliko so narejenen po istem kopitu. Ene slabse, spet druge boljse. Skupni imenovalec je, da so mi stvari v vseh torbicah razmetane oziroma neorganizirane.

Rad bi imel torbico, ki bi imela vec razlicnih zepov / predalov.

nejc_nejc ::

Jaz bi ruzak in to foto
Recimo:https://eu.wandrd.com/

Kapitan Jack ::

link_up je izjavil:

wtf, sej ni tabornik :D

mogoce kaj takega, mejcken bolj modernega, pa da nisi ravno telegraf majstr...

voohek


Samo taksne https://www.amazon.de/gp/product/B004O3... pridejo v upostev, ker jo lahko "vrzem" spredaj ali pa tudi zadaj. Drugace sem pa ze imel taksne kot si dal link v tactic varijanti. Top zadeva in si bolj v stilu "ameriski EDC preper", kar pa mi ni toliko vsec. Plus full postanes vpadljiv in vsi te gledajo.

Trenutno furam tole - https://www.amazon.de/gp/product/B01JZF...
Spredaj gre denarnica, v sredino dam telefon, zadaj dam organizatorja kartic in to je to, da bi bilo lepo. Ko pa dam not se svetilko in zepni noz ter kljuce, pa se vse notri razmeta in potem cim dam telefon ven iz sredinskega dela, gre tezje notri, ker pritiska od zadnjega dela.

Razmisljal sem, da bi sam notri kaj dal pa sesil oziroma dal sivilji, ampak bo kar tezko to narediti.

bluefish je izjavil:

https://alpakagear.com/

Nekaj v tem stilu, ampak bolj kompaktnega bi.

Zgodovina sprememb…

Kapitan Jack ::

@bluefish
https://alpakagear.com/collections/slin...

Tole bi npr. ze slo. Dejansko nekaj takega sem si predstavljal.

Kapitan Jack ::

Te tako imenovane pederuske nosim ze ene 20 let.

matobeli ::

kaj pa kej tazga? Ni najlepše, zgleda pa praktično: https://www.helikon-tex.com/en_eur/tb-e...

cortez ::

A niso "fanny packi" in "pederuše" že šle iz mode ?

matobeli ::

odkar so telefoni veliki toliko kot so, so spet v strmem porastu :))

Kapitan Jack ::

matobeli je izjavil:

kaj pa kej tazga? Ni najlepše, zgleda pa praktično: https://www.helikon-tex.com/en_eur/tb-e...

To ze imam. Dobra torba, bolj USA EDC, ker ma odzadaj lep predal za concealed gun carry.

Edino kar zamerim tej torbi je cuden "belt" zateguje se v nasprotno smer, kot vse moje torbe in potem se predrkavam, ko jo rabim na hitro zategnit, npr. ce se nekam mudim, pa jo rabim zategnit do te mere, da mi je dejansko pod pazduho skoraj.
Sem razmisljal, da kupim posebej kaksen boljsi belt. Drugace pa res fajn torba, posebej za tiste, ki nosimo takticni pen. Ne, ne razbijam nobenmu glav, ampak dejansko mi je enkrat tale pen prisel prav, kot orodje.

cortez ::

Če nosiš cargo hlače, ne potrebuješ teh torbic...

Kapitan Jack ::

Mislim, da bom res probal to Metro Sling od Alpake. Bom imel sedaj se izgovor, da obnovim lucke in nozke v kaj bolj kompaktnega.

NuMaN ::

V kavbojke ne, v cargo hlače da.

OP, če te slučajno zanima 3 desetletja stara rjava usnjena torba kot nova (taka za študente, odvetnike, ima dosti pregrad), mi piši na ZS.

Kapitan Jack ::

Naj vzamem?

BorutO ::

Glede na to, kako velika je ta torbica, dobiš v oba žepa na hlačah vse notri, če pa imaš še jakno gor z žepi, pa še več ... Nikoli nisem videl potrebe po torbicah, ker v hlačah nosim samo telefon in ključe od avta. Denarnice niti ne uporabljam, ker imam za telefonom zataknjeno bančno kartico, osebno in zdravstveno ... Konec koncev pa, meni je to zelo smešno in čudno videti na moškemu.

Saj že poznamo oni del, ko današnji mladi fantje postajajo vedno bolj ženskam podobni, ženske pa moškim. >:D :|

blackbfm ::

Kapitan Jack je izjavil:

Naj vzamem?



to zgleda ko stoma

matobeli ::

Ful mačo z cargo hlačami in leptop ruzakom...

:)):)):))

Če vprašaš mojga deda je to dobra ura. Vse ostalo je navlaka.

Kapitan Jack je izjavil:

Naj vzamem?



Če ti je všeč. Bistevno bolj praktična od žepov ne izgleda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Karen ::

Manjka še logo D&G, pa bo prava pederuša (če citiram svoji najstnici).
Spraševalec ni povedal ali vlači notebooka s sabo ali ne. Če vlači notebooka bo verjetno format drugačen, meni so vertikalne boljše za notebooka, ampak je težko dobro dobit (tako ki je lahko ruzak ali torba, pa da se da še vertikalno ali horizontalno obesit).

FireSnake ::

Jaz sem preizkusil marsikaj.
Nazadnje pristal na:
https://www.travellerstore.eu/product/g...
te se da dobiti tudi v Sloveniji. Sem eno uničil in imam že drugo, isto.

Sestavljena je:
- žep z zadrgo zadaj
- žep z zadrgo spredaj
- osrednji del: na zadnji strani (od znotraj) je žep z zadrgo
- osrednji del: žep brez zadrge za telefon

In relativno mala. Zelo zadovoljen.


EDIT: napaka, imam manjšo verzijo:
https://www.travellerstore.eu/product/g...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Kapitan Jack ::

@FireSnake ni mi to nekaj posebnega. Iscem dejansko to kar je bluefish nalimal (zal pride s postnino in taxes okrog 90€). Imam teh torbic res cel kup. V nobeno pa se nisem uspel notri organizirati stvari, tako kot sem jih jaz hotel. V pomoc mi je prisla tale zadeva https://www.amazon.de/Maxpedition-2302-..., ampak to spet ni to, ker mi je slo na zivce to ven spravljat, pa odpirat pa ne vem kaj. Tile pavci so dobri za v kaksen ruzak, ne pa za EDC v drugi pederusi.

Mislim, saj na koncu bom najbrz vzel tole Alpakino Metro Sling, ampak se iscem kaksne alternative, preden dam 90tko.

Karen je izjavil:

Manjka še logo D&G, pa bo prava pederuša (če citiram svoji najstnici).
Spraševalec ni povedal ali vlači notebooka s sabo ali ne. Če vlači notebooka bo verjetno format drugačen, meni so vertikalne boljše za notebooka, ampak je težko dobro dobit (tako ki je lahko ruzak ali torba, pa da se da še vertikalno ali horizontalno obesit).

Itak da vlacim, ampak to sedaj nima veze z mojo pederuso. Pederuso imam dejansko povsod, ko sem z doma.

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

Damn, ene dobre ni blo vmes.

Baltazar: ::

Na amazonu imaš te robe malo morje samo si moraš vzet kakšno uro časa. Ni šans, da bi dajal za to 90EUR, če sem prav prebral. Raje večkrat po manj ali veš različnih.
Meni osebno nekaj v tem stilu:
https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B...
ali
https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B...
Izgleda dost premium, dovolj prostora in možnosti ali okoli pasu ali čez ramo.

Zgodovina sprememb…

Kapitan Jack ::

Baltazar: je izjavil:


https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B...
Izgleda dost premium, dovolj prostora in možnosti ali okoli pasu ali čez ramo.

Tudi to ze imam. Kupil pred dobrim mescem nazaj. Je trenutno moj spremljevalec, ampak ima svoje minuse. Ampak bom napisal pluse.
Cisto spredaj imam spravljeno 1 kartico za vhodna vrata v sluzbo, potem takoj spredaj je predel za denarnico, resnicno pase kot ata na mamo notri. V sredinskem delu spravim not telefon in tudi ta pase notri kot ata na mamo po velikosti - S23 Ultra.

In tu se potem vse skupaj konca. Zadnji bi se lahko npr. uporabil za kaksen notes in kemicni, za kaj vec pa vse skupaj postane bulky. Jaz mam odzadaj spravljene dodatne kartice, ki so v majhnem etujiu, potem kljuc od avta, ter sop kljucev. Vse lepo prav, dokler ne dam ven telefon. Potem ves ta bulky predel potisne sredinski del naprej, tako da ko dam enkrat telefon ven, gre tezko nazaj in moram najprej z roko sredinski del potisniti nazaj, da lahko porinem telefon notri.

Kapitan Jack ::

Lahko pa bi se sel DIY - Tole mi je dalo idejo -

Vzamemo lepo tole:
- https://www.amazon.de/VIPERADE-Elastisc...
- https://www.amazon.de/gp/product/B09863...

In si organiziram sam svojo pederusko.

Edino kar bi se rabu je nek nacin, da razdelim main predel na 2 dela. Tle se nimam ideje. Najbrz tud nekako z velcro in notri dat od foto opreme tist predalcek.

Govora pa je o TRP0235 Troop London pederuski.

Bud_Bundy ::

-Moska
-torba cez ramo

Eno ali drugo, žal.

matobeli ::

razen:

V-i-p ::

@OP: kaj pa kaj takega, sem ravno na reklamo naletel: https://s-mania.si/izdelek/moska-usnjen...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Miki N ::

matobeli je izjavil:

razen:



No tole je pa prava kurirčkova torba!

matobeli ::

Indiju ti praviš kurirček :D njemu, k je nacije jedel za zajtrk!

gruntfürmich ::

problem 'neorganiziranosti' je v tem ker ste kmetavzi in vlačite kramo naokoli:

ključ je brez obeska;
denarnica je samo etui za kartice;
mobitel ni tablica.

in ko enkrat osvojiš to eleganco, ne rabiš pederuše za kramo.

za kaj več pa se išče pod imenom 'MESSENGER BAG'. usnjen.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

kajtimara ::

Kaj pa pederuša?

NuMaN ::

Off topic:
zakaj izraz "pederuša" ni v SSKJ.
A ni tako, da jezik ni nekaj monolitnega?

Horas ::

gruntfürmich je izjavil:

problem 'neorganiziranosti' je v tem ker ste kmetavzi in vlačite kramo naokoli:

ključ je brez obeska;
denarnica je samo etui za kartice;
mobitel ni tablica.

in ko enkrat osvojiš to eleganco, ne rabiš pederuše za kramo.

za kaj več pa se išče pod imenom 'MESSENGER BAG'. usnjen.


excactly. prav ne razumem folka na ključih met neke plišele pa "značke"... telefon pa tut preklopni etui pol pa ne more dat v žep. denarnice pa tk debele, +12 kartic, drobiža za cel avtobus karte, razne stare račune...
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

predi ::

Zame je to pedertašna.

Zakaj jo potrebujem (dosti latentnih očitno zanima)? Ključev imam vsaj deset, imam dvojne špegle z dioptrijo (sončna očala in obična), telefon je dandanes televizija (obstaja tema na ST, kjer folk išče majhen Android telefon, a ga ne najde), kartic imam 6 (osebna, vozniška, zdravstvena, dve bančni, kartica za bus), ampak imam tudi dve Špici in prometno dovoljenje (slednjega sicer ne vedno). V denarnici je vedno gotovina ter tudi kovanci, ker gostinec, ki je edini tu okoli primeren za vsakodnevni obisk, nima POS terminala. Na naramnici imam odsevno telo, ki ga dam okoli roke, da me "pravi moški" ponoči ne morete upravičeno zbiti na površinah za pešce. Poleg imam notri samo še en kuli in majhen šraufenciger, ki ju morda res ne potrebujem pogosto.

Ni čudno, da imate vsi po vrsti z*ebane ekrane na pol-delujočih telefonih in nalamane kartice, ker sedite na njih, najdete pa itak nikoli ničesar.

Tale zadosti mojim potrebam, ni pa idealna: klik. Firma me niti ne zanima, predvsem mora biti praktična.

Horas ::

predi je izjavil:

Zame je to pedertašna.

Zakaj jo potrebujem (dosti latentnih očitno zanima)? Ključev imam vsaj deset, imam dvojne špegle z dioptrijo (sončna očala in obična), telefon je dandanes televizija (obstaja tema na ST, kjer folk išče majhen Android telefon, a ga ne najde), kartic imam 6 (osebna, vozniška, zdravstvena, dve bančni, kartica za bus), ampak imam tudi dve Špici in prometno dovoljenje (slednjega sicer ne vedno). V denarnici je vedno gotovina ter tudi kovanci, ker gostinec, ki je edini tu okoli primeren za vsakodnevni obisk, nima POS terminala. Na naramnici imam odsevno telo, ki ga dam okoli roke, da me "pravi moški" ponoči ne morete upravičeno zbiti na površinah za pešce. Poleg imam notri samo še en kuli in majhen šraufenciger, ki ju morda res ne potrebujem pogosto.

Ni čudno, da imate vsi po vrsti z*ebane ekrane na pol-delujočih telefonih in nalamane kartice, ker sedite na njih, najdete pa itak nikoli ničesar.

Tale zadosti mojim potrebam, ni pa idealna: klik. Firma me niti ne zanima, predvsem mora biti praktična.


ključev imaš vsaj 10? enega manj lahko imaš če daš na vhodna vrata stanovanja/hiše elektronsko ključavnico. še enega manj, če ne nosiš od kleti stalno s sabo, pač jih maš v stanovanju, kaj še potem... garažne vrate na daljinca... mislim.. kaj si vratar? drugim hodiš vsak dan futrat živali?
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

predi ::

Ne vem, zakaj je potrebna razlaga, ampak, ok. Trije ključi so za firmo (vhod, notranji vhod, klet), enako za stanovanje trije plus en dodatni za boks v kleti (klet odpiram dvakrat na dan), ključ za kolo, ključ za kaslc, in ključ za skupno kolesarnico pa smo na deset. Nismo vsi v bajtah, sploh pa nismo v položaju, da bi narekovali kako naj se odklepajo in zaklepajo prostori, ki niso tvoji. BTW, za glavni vhod v stanovanjski objekt že imamo elektronski tag reader, kar pomeni samo še en obesek na ključih, saj ni ziher, da bo vedno deloval.

Zakaj bi se šel neko butasto kombinatoriko vzemanja ključev po potrebi, če ni treba? To delam samo s kartico za avto.

Največja fora pa je, da ključev običajno sploh nimam v pedertašni...

Kapitan Jack ::

Sploh ne stekam zakaj toliksnen odpor proti moski torbici. Pac eni jo nosimo, drugi ne. Jaz imam vse v torbici. Ko pridem domov, samo vrzem torbico v kot in to je to. Grem v stacuno, bam torbica in je ze vse notri. Grem nekam na sprehod, torbica in je ze vse notri. Imam nek stres in moram nujno ven, bam torbico na rame in je ze vse notri.

Razmisljam samo ali imam telefon s seboj, to je pa tudi vse.

Pa glede nosnje nekih posebnih hlac...ja pa jade. Poleti se fuknem v najbolj easy kratke hlace in gor navadno majco iz kika in to je to. Kam naj potem spravim vse to?

Skratka back na temo...izvajam DIY na moji torbi...zena mi bo gor sesila elastike in bo lep organizator. Edino ne vem s cem bi main del razdelil na 2 dela.

Anney ::

Telefon in ključi. Bam.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

matobeli ::

Kapitan Jack je izjavil:

Edino ne vem s cem bi main del razdelil na 2 dela.


Išči: bag/purse organiser small

Kapitan Jack ::

Anney je izjavil:

Telefon in ključi. Bam.

Cool. Jaz pa mam se noz, svetilko, peper sprejcka, kubotancka, vzigalnik, svicarski noscek, telefon, denarnico, kljuci, pa vedno ene 2k gotovine.

matobeli je izjavil:

Kapitan Jack je izjavil:

Edino ne vem s cem bi main del razdelil na 2 dela.


Išči: bag/purse organiser small

Tezka bo. Ni toliko velika torbica, da bi najdel nekaj res minijaturnega.

Zgodovina sprememb…

Anney ::

Kapitan Jack je izjavil:

Anney je izjavil:

Telefon in ključi. Bam.

Cool. Jaz pa mam se noz, svetilko, peper sprejcka, kubotancka, vzigalnik, svicarski noscek, telefon, denarnico, kljuci, pa vedno ene 2k gotovine.

matobeli je izjavil:

Kapitan Jack je izjavil:

Edino ne vem s cem bi main del razdelil na 2 dela.


Išči: bag/purse organiser small

Tezka bo. Ni toliko velika torbica, da bi najdel nekaj res minijaturnega.


Kle jaz končam. Nabavi si nahrbtnik, bo še za kakšno malico prostora, ti bodo nožeki prav prišli za mal narezat salamco pa sirčka. Btw, pozabil si na signalno pištolo. Kaj ta naša gruda nosi.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Kapitan Jack ::

Anney je izjavil:

Kapitan Jack je izjavil:

Anney je izjavil:

Telefon in ključi. Bam.

Cool. Jaz pa mam se noz, svetilko, peper sprejcka, kubotancka, vzigalnik, svicarski noscek, telefon, denarnico, kljuci, pa vedno ene 2k gotovine.

matobeli je izjavil:

Kapitan Jack je izjavil:

Edino ne vem s cem bi main del razdelil na 2 dela.


Išči: bag/purse organiser small

Tezka bo. Ni toliko velika torbica, da bi najdel nekaj res minijaturnega.


Kle jaz končam. Nabavi si nahrbtnik, bo še za kakšno malico prostora, ti bodo nožeki prav prišli za mal narezat salamco pa sirčka. Btw, pozabil si na signalno pištolo. Kaj ta naša gruda nosi.

Kaj ce mi signalna pistola?

hotig ::

Pozabil si na elektro šoker. Pa ja rabiš še nekaj za mobilca napolnit, z kremenjačo boš pa drugim udeležencem foruma signaliziral, kje te lahko najdejo. :):D:))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

moška denarnica (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20270500 (20811) Jerry000
»

Veliki mobilniki - uporaba in nošenje

Oddelek: Pomoč in nasveti
232296 (1521) shadeX
»

Pedrtošl (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8913898 (7626) Lion29

Več podobnih tem