» »

Pedrtošl

Pedrtošl

«
1
2

sile01 ::

Živijo

Rabil bi nasvet kje kupiti kaki pedertošl ( slika), da pa ima kakšen motiv ganje, list ali kaj podobnega. Po možnost v LJ.

Hvala

EDIT: Pa ful bi bilo fajn če bi se dalo čimprej, rabim za darilo :D
  • spremenil: sile01 ()

BigWhale ::

Pedertosli so usnjene torbice s trakom za okrog zapestja. Ne pa tole. ;>

sile01 ::

Saj pravim da ne vem če sem prav napisal...Nekaj podobnega temu na sliki, se pravi torbica za okoli pasu, z motivom ganje.

nodrim ::

za mene so pedrtošli te torbice za okrog pasu :P

Phoebus ::

To, to okol pasu so pedrtošli, vsaj v ljubljani..

zcetrt ::

To je patrontošl.
4.

Mercier ::

Ko so tipi začeli nosit v sedemdesetih pulije pa torbice, so tem rekli pedertošli. nekaj takega Takih (okoli pasa) še ni bilo.

A mam prav?

grex ::

Na križišču tivolske in gosposvetske, tam, kjer je (?bil, ne vem) venera shop imaš eno trgovino, ki prodaja stvari izdelane iz marihuane. Ne spomnim se več imena, ampak se hitro najde.

BigWhale ::

Ja, to sasa! ;) So ble tud manjse variante z usnjenim trakom za okrog zapestja...

V-i-p ::

Tisti, ki se norčujete iz "pedertošlov" se jaz samo smejim, ker je to prav fino praktična zadeva. Osebno imam vedno s seboj eno luštno Eastpackovo torbico, v kateri imam vse stvari, ki bi jih drugače vlačil po vseh žepih in koncih:

- denarnica
- telefon
- slušalke za gsm
- cigareti - škatlica, dve...
- vžigalnik
- žvečilni gumiji
- ključi stanovanje/avto
- usb ključek
- sončna očala
- pa še kakšna malenkost bi se našla

Tako da, zame je to zelo uporabno, če pa komu izgledam gej, ker to nosim pa prav. Sem pač edini gej ki ima punco :)
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

opeter ::

Ko so tipi začeli nosit v sedemdesetih pulije pa torbice, so tem rekli pedertošli.


Pedertošl... a to pomeni, da so takle "torbice" za pedre?

Še nikoli nisem slišal za ta izraz, tako da se opravičujem vsem, ki sem jih prizadel. Sicer pa samo tako torbico poznam, ampak pri nas ga imenujemo kar torba/torbica/predpasna torba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Izi ::

Opeter, kje pa ti živiš ? :D
Pedrtošl (tudi pedrtašna) je pa ja znana zadeva.
Zadeva je precej uporabna.

Prvi "pravi" pedrtošli so tisti z trakom okoli zapestja, velikosti okoli 10 x 20 cm, kakor je že omenil BigWhale.
Se je pa kasneje ta izraz začel uveljavljati za vse manjše moške torbice.
Poslovni kovčki in nahrbtniki sem ne spadajo.

Bistvo pedrtošlov je, da so manjših dimenzij. A4 velikost nikakor ne more biti pedrtošl, ker je prevelik.
Sedaj obstajajo trije tipi in sicer glede na to kako jih nosiš. Zapestni, za okrog pasu in za čez ramo.
Tiste za čez ramo so že prehudo ženska zadeva in če ravno nočeš, da te bodo moški stalno nagovarjali :D bo bolje, da se odločiš za zapestni model ali pa tisti za okrog pasu.

kixs ::

Kaj si bo folk se zmislu 8-O

Ze nekaj let uporabljam torbico za okoli pasu. Jo imam nastavljeno cisto na kratko in jo nosim naceloma kar v roki.

Hudo uporabna rec, se posebej, ce nimas najmanjsega telefona (Sony P800). Pa za denarnico, index ali pasos, kovance, mali fotoaparat... Ker je precej mala, nimam tega vsega skoz notr. Pac odvisno kam grem.

V glavnem 8-)

Mercier ::

Aja, na tiste s trakom za zapestje sem že pozabil. Najprej mi sploh ni bilo jasno kako imaš lahko torbico na zapestju. :) (sicer je pa res tošl)

Mercier ::

Izi, moško je, da imaš roke proste, ker nikoli ne veš... Le ženske so sposobne tovorit okol stvari v rokah, pa da jih ne moti. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

sile01 ::

Jaz brez mojega pedertošla (toba za okoli pasu) ne grem nikamor, notri imam vedno telefon,denarnico,fotoaprat razne malenkosti ter moj hašišarski pribor....Res uporabna zadeva.

Grem danes pogledat tam k veneri da vidim če je kaj...Javim...

Hvala

Spock83 ::

Jaz imam kar tri moške torbice! Eno adidasovo za poletje s športnim izgledom in dve Gabol torbici kupljeno v Španski Zari (Hujši kot ženska) :)

Notri imam: telefon ter slušalke, denarnico, LED lučko, švicarski nož, mini torbico za 10 cd-jev, 2"5 zunanji disk in USB kabel, dokumente vseh sort ter kartic in vizitk, šop ključev in vsake toliko časa še službeni telefon... Prav priročna zadevica.

Med mojimi prijatelji sem prvi nosil torbico. Reakcija je bila predvidljiva. Posmehovali so se. Zdaj pa vsi nosijo. :D

TESKAn ::

Hehe, pravi MacGajvar>:D.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Mr_Globus ::

Čudna imena mate celinci :P Mi temu rečemo marsupjo (ako mislimo isto stvar :D - torbico za okoli pasa)

TekO ::

Prejle je po radiu reku pedrtošl!, če nisem jaz kaj narobe slišal :)

Obvezen pripomoček vsakega "zajebanega" čefurja tu v Lj, seveda Lacoste original. 8-)
:\
Ideas are bulletproof.

ffka ::

tocn tko kt je reku Tek0

rawlit ::

pederuše nosjo sam čefurji pa dilerji..

Pa btw nism čisti slovenc da nau to kdo razumev kot nestrpnost..

Sam tko je:\

MadMax ::

Ne glede na poimenovanje, zadeva zna bit hudo praktična, če nočeš nosit pol kile robe po vseh žepih...
Saj pozimi še nekak gre, bunda pa to, kaj pa poleti?

Je pa po drugi strani tudi kruto nepraktična, če zadevo izgubiš oz. ti jo ukradejo. V trenutku brez vsega...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

V-i-p ::

teko, ffka: :D :D :D >:D
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Ejsi_Disi ::

Jah, vojaške kratke hlače. 6 žepov, kaj še hočeš.
Rock n' roll ain't noise pollution!

michel ::

sile01: Trgovina Extravaganja. Sicer prodajajo body care sam lahko vprašaš. Pomoje bodo veseli če boš delu reklamo0:) .

sile01 ::

Sem dobil zelo prikupno zadevico :D
Najdu sem pa v Hannabizu pri hotelu Lev zraven Venera shop, za 7€...

Evo slikce :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sile01 ()

glinik ::

Meni se tudi smejijo, ko me vidijo s to torbico ... :D Naj se kar ...

Skratka, odlična zadeva!

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

BigWhale ::

MacGyver nic ne nosi s sabo, ker ponuca vse kar najde na licu mesta...

A ga je kdo videl s kako trobico? ;>

opeter ::

Opeter, kje pa ti živiš ? :D


V kurjem kljunu.

Pedrtošl (tudi pedrtašna) je pa ja znana zadeva.
Zadeva je precej uporabna.


Zadeva je precej znana, ja, jaz sem jo poznal že v 80. letih, vsaj če ste spremljali serijo Knight Rider in recimo pozneje Baywatch. Nekateri so jo radi uporabljali, sploh tisti moški, ki so se redno ukvarjali s fitnesom, pa tudi policisti na plaži in BMX-ih. Ampak besedo "Pedrtošl" pa sem prvič slišal/bral, tukaj, na forumu.

Spock83 ::

Jaz sem slišal da je "pedrtošl" tista zadevica okoli pasu, ki jo pripneš.

ahac ::

Notri imam: telefon ter slušalke, denarnico, LED lučko, švicarski nož, mini torbico za 10 cd-jev, 2"5 zunanji disk in USB kabel, dokumente vseh sort ter kartic in vizitk, šop ključev in vsake toliko časa še službeni telefon... Prav priročna zadevica.


A makeup tud? ;)
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Spock83 ::

Za zdaj ne. Sem pa pozimi imel labelo in šminko za mazolje. :D

'FireSTORM' ::

Notri imam: telefon ter slušalke, denarnico, LED lučko, švicarski nož, mini torbico za 10 cd-jev, 2"5 zunanji disk in USB kabel, dokumente vseh sort ter kartic in vizitk, šop ključev in vsake toliko časa še službeni telefon... Prav priročna zadevica.

Sem prepričan da se ti prav nič ne čudiš kako ženske spravijo sto šmink in nevem česa vse še v majhne torbice :D
Those penguins.... They sure aint normal....

Grey ::

Bljeh, men so pa te stvari prav ogabne (Ok, za na kak izlet so tile opasači še recimo kul, ampak za po mestu pa no go). Če že, si stvari spravim v nahrbtnik, stranske žepe na hlačah ali pa bi si v kovček, če bi bil v obleki.
Pedrtorbica oz. pedrtaška je tolk star izraz. Me čudi, da ga nekateri, ki ste starejši od mene še niste slišali.

glinik ::

Grey, ko bos malo starejsi boš drugače mislil. :D

Nahrbtnik je akualen nekje do 20 leta oz. ko še hodiš na fax.

Da si vse stvari naklačim v hlače, hodil bi kot rambo ... To že itak brez polnih žepov >:D

Kovček je zanimiv nekje od 30 leta naprej (moje mnenje).

Lahko pa uporabljaš ŠPAR vrečke :D

Je pa zanimivo slišat mnenja ljudi :)

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

perci ::

Jst uporabljam tole LINK

Pride zelo prav. Notri imam:

- denarnico
- malo denarnico za eurokovance
- dokumente
- mobitel
- sončna očala
- labelo
- ključe

WarpedGone ::

Prosim vse, da ne zapadejo v vsesplošno pluvanje in zasmehovanje.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

xabre ::

jaz še navadnega tošlna nimam, vedno po žepih denar valjam.:\

Tilen ::

xabre, premalo ga ceniš.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

overlord_tm ::

Puloverji z kengoru žepom so najbol ...

Drugač pa folk, kaj sploh rabte pol hiše okol tovort?

sile01 ::

@overlord_tm

Če ne drugega, rabim telefon, denarnico in hahišarske potrebščine (rizle,čike,fire,grinder,staff) in vse to po žepih oz. kakorkoli drugače je brez veze IMO

TylerDurden ::

Jaz zložim večje stvari punci v torbico, manjše pa v žep.
Let\'s make some soap ...

gruntfürmich ::

takele torbice so ful praktične za tipe. jst si lastim Championovo, za okoli rame. priročna zadeva, bolj kot vsak žep.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

PARTyZAN ::

Telefon v desnem zepu, kljuci in majhna denarnica v levem. Kaj vec moski sploh potrebuje? ;).

flashroyal ::

No ja, namesto pedertošla (praktičen) je lahko tudi kaj takega (še bolj praktičen):

kixs ::

Hehe, da potem izgledam kot en drvar :P

Js bom se kar nosil torbico :P

OrkAA ::

Tisti, ki pravijo, da moški ne potrebuje torbe, so stari 14 let in manj, ali jim v življenju ni treba početi prav ničesar :)

Sam se naokrog sprehajam z nekoliko predelano torbico, ki je včasih služila shranjevanju plinske maske. To je tista stara jugoslovanska zadeva, ki jo imate verjetno vsi nekje v kleti.

Keyser Soze ::

lol

Ejga, pa mamo enga pankerja tle.:P
OM, F, G!

para! ::

flashroyal ... pol pa sam še ene hlače ribiške/lovske pa gremo v centr!

lp
Death before dishonor!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Veliki mobilniki - uporaba in nošenje

Oddelek: Pomoč in nasveti
232173 (1398) shadeX
»

Kakšno torbo (ali kaj drugega) za denarnico, mobitele in ostalo?

Oddelek: Loža
51419 (1214) Yohan del Sud
»

Kam dati stvari med tekom

Oddelek: Šport
359302 (7668) Senitel

Več podobnih tem