» »

FreeBSD newbie

FreeBSD newbie

Neandertalec ::

Želim preizkusiti FreeBSD, se pravi, zaenkrat bi šlo bolj za igranje in učenje, kdaj v prihodnosti pa morda tudi za kaj resnega. Glede FreeBSD sem popoln začetnik, imam pa dosti izkušenj z Linuxom. Arhive na ST sem že pregledal, začel sem brati priročnike, vendar ostaja nekaj vprašanj.

Na FTPju je mogoče najti ISO slike v naslednji obliki:
x.y-RELEASE-i386-discn.iso
kjer je n enak 1 in 2. Je dovolj pobrati samo prvi CD (ki zasede tam okoli tistih 650 MB), ali pa je nujno potreben tudi drugi (okoli 300 MB). Mini ISO zaradi počasne povezave (zaenkrat še modem) najverjetneje ne pride v poštev, drži?

S čim naj sploh nadomestim x in y? 4.9 naj bi bila stabilna in "production" release, 5.1 pa je označena kot "new technology", karkoli že to pomeni. Katero izbrati po vaših izkušnjah (še enkrat, v prvi fazi gre za spoznavanje)? Sam navijam za "nestabilno" 5.1. Ima morda kakšne nevarne hrošče (predvidena je kohabitacija na disku z drugimi OSi), kako je sploh z njeno stabilnostjo (primerjava z Windows 9x)? Ima parnost katere od številk kakšno podobno vlogo kot druga številka pri različicah Linuxovega jedra?

Kakšen je po vašem "learning curve" s kar dobrim predznanjem Linuxa?

Menda naj bi obstajalo tudi slovensko društvo uporabnikov FreeBSD, vendar je link na Lugosu "mrtev". Kdo ve kaj več o tem?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kratek uvod v FreeBSD (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Operacijski sistemi
51464372 (28110) Prospekt
»

linux vs freeBSD

Oddelek: Operacijski sistemi
193012 (2709) 64202

FreeBSD z ADSL kot domači router

Oddelek: Operacijski sistemi
72198 (2099) moj_nick
»

Izbira komponent

Oddelek: Kaj kupiti
181315 (948) rabely
»

Operacijski sistemi[splosne izkusnje] (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
605982 (4876) LordWorm

Več podobnih tem