» »

Solidarnostne sobote

Solidarnostne sobote

Temo vidijo: vsi
««
10 / 11
»»

T440 ::

Evo, sem vedel: Janša je kriv
:))

zuki ::

T440 je izjavil:

Evo, sem vedel: Janša je kriv
:))


Ja, saj sem že povedal, da kadar je kriv je kriv, kadar ni, ni. Poskusi trivializiranja tukaj niso na mestu, ker bi te lahko bilo sram, da podpiraš bastarda, ki je vmešan v vsako večjo svinjarijo v Sloveniji.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

T440 ::

zuki je izjavil:

T440 je izjavil:

Evo, sem vedel: Janša je kriv
:))


Ja, saj sem že povedal, da kadar je kriv je kriv, kadar ni, ni. Poskusi trivializiranja tukaj niso na mestu, ker bi te lahko bilo sram, da podpiraš bastarda, ki je vmešan v vsako večjo svinjarijo v Sloveniji.

Ah ja, lepo je biti preprost levak.
Ni treba kaj veliko misliti, nje?

Kawhi ::

zuki je izjavil:

T440 je izjavil:

Evo, sem vedel: Janša je kriv
:))


Ja, saj sem že povedal, da kadar je kriv je kriv, kadar ni, ni. Poskusi trivializiranja tukaj niso na mestu, ker bi te lahko bilo sram, da podpiraš bastarda, ki je vmešan v vsako večjo svinjarijo v Sloveniji.


Kriv je pa vedno. Za vseh 30 let nazaj, tudi če ga ni bilo nikjer v vladi, nima veze, kriv je.

GregiB ::

T440 je izjavil:

Ah ja, lepo je biti preprost levak.
Ni treba kaj veliko misliti, nje?


Te povabim na malinovec na naslednji SDS-ov piknik, pa bova stala sredi šotora, ti mi boš pa s prstom pokazal tiste, ki veliko mislijo...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

WizzardOfOZ ::

GregiB je izjavil:

T440 je izjavil:

Ah ja, lepo je biti preprost levak.
Ni treba kaj veliko misliti, nje?


Te povabim na malinovec na naslednji SDS-ov piknik, pa bova stala sredi šotora, ti mi boš pa s prstom pokazal tiste, ki veliko mislijo...

Na žalost so levi in desni tukaj enaki. Noben od njih ne razmišlja.
Pač stara komunistična miselnost na obeh koncih. Najpametnejši je vodja, potem pa daleč spodaj nič (če bi bil kdo inteligenten, bi ga itak ven vrgli iz stranke, ker bi lahko velikega vodjo ogrozil z znanjem), raja pa itak ne misli.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Kawhi ::

GregiB je izjavil:

T440 je izjavil:

Ah ja, lepo je biti preprost levak.
Ni treba kaj veliko misliti, nje?


Te povabim na malinovec na naslednji SDS-ov piknik, pa bova stala sredi šotora, ti mi boš pa s prstom pokazal tiste, ki veliko mislijo...


Verjetno ne boš verjel, da ni vsak, ki misli, da tale Svoboda v navezi z Levico vodi Slo v pogubo, SDSjevec ali pa Nsijevec. Ali da misli, da so v teh dveh strankah kakšni kapacitetni misleci ;).

kgtjera ::

Alo alo, ne pozabite, da je v Svobodi Jonas, pa Zavec!

D3m ::

Fak.

Sončno je.....Janša je kriv.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Gagatronix ::

T440 je izjavil:

Kako vsak levak dojema samega sebe: ne spadam v fašistično enoumje, ne padam na populizme, režim se neumnežem, mislim s svojo glavo.
Kakšna je realnost levaka: običajno podpovprečen študent FDV, ker je večina stvari v življenju zanj prekompleksna si jih poenostavljeno razlaga, zase ni sposoben skrbet zato mora za vse država, en politični pol ga konstantno nateguje za glasove.


Si morda poskusal razmisljat z betico, ne s spodnjo glavo ? Baje pomaga da nisi bedak.

Karen ::

A je kdo zdaj na tekočem kaj je DZ sprejel, predvsem glede teh dveh sobot? Če sem prav razumel tega letos še ni, bo drugo leto. In npr. firma z 10 zaposlenimi, delajo 2 soboti, obračuna se kot delo, ne dobijo plačano nič, ker delajo solidarnostno (razen verjetno prispevki), ampak gre v državno malho kar bi zaslužili, in potem ni iz dohodnine nič? A to pravilno razumem? Oz. kako se bo to odračunalo, recimo v januarju se dela 2 soboti, to je potem recimo 240 delovnih ur v januarju na osebo (pisano na pamet), odšteje se jih 16 in nakaže državi ta del, in je oseba pol "frej"?

enemon ::

So v zakonu sprejeli tudi, da se obdavči Holobove nahrade? Alora pridem več k'sno.

enemon ::

Pa a ni malo absurd, da je minister za delo nekdo, ki dela od blizu ni videl v svojem življenju. Zato pa samo jemlje in prerazporeja, ko pa je treba se postaviti proti delodajalcem, se pa pokaka.

nejc_nejc ::

Ne štekam, frej dan solidarnosti in solidarnostne delavne sobote.

lynxslo5 ::

Kje pa je zadnje čase Tina Gaber? Prej je bila non stop na TV, sedaj je pa kar poniknila. Mogoče se je ustrašila, da bo morala delati kakšno solidarnostno soboto.

Kayzon ::

enemon je izjavil:

Pa a ni malo absurd, da je minister za delo nekdo, ki dela od blizu ni videl v svojem življenju. Zato pa samo jemlje in prerazporeja, ko pa je treba se postaviti proti delodajalcem, se pa pokaka.


Ja bolj absurdno ne bi moglo biti,ampak lej takle mamo v ljubi sloveniji.

enemon ::

lynxslo5 je izjavil:

Kje pa je zadnje čase Tina Gaber? Prej je bila non stop na TV, sedaj je pa kar poniknila. Mogoče se je ustrašila, da bo morala delati kakšno solidarnostno soboto.


Po mojem rešuje nutrije pred razlito gnojnico na barju.

Pa primadona Urška? Se boji, da si bo umazala fensi oblekco in čeveljčke v koroškem blatu? Ali pa je problem, da falkon ne more pristati tam?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enemon ()

PersonaRuda ::

Kayzon je izjavil:

enemon je izjavil:

Pa a ni malo absurd, da je minister za delo nekdo, ki dela od blizu ni videl v svojem življenju. Zato pa samo jemlje in prerazporeja, ko pa je treba se postaviti proti delodajalcem, se pa pokaka.


Ja bolj absurdno ne bi moglo biti,ampak lej takle mamo v ljubi sloveniji.

Spet se sami fašisti zbiramo v tej temi. Lejte, vse je okey. Bomo pač letos delali 1 solidarno soboto ali pa to plačali pri dohodnini. Drugo leto še eno dodatno, ko bo toča, pa še eno dodatnoko bo snega nametalo, pa še eno...

Vse kar levičar zna, je da vzame (ukrade) od tistega, ki dela (ustvarja) in da tistemu, ki ne dela (lenuharju oz. levuharju). Ampak, kdor po novem govori to resnico je po novem na tem forumu označen za fašista.

enemon ::

Še malo pa bodo davki in prispevki večji od bruto plače, takrat bodo prišle prav kakšne delovne sobote, da pokrijemo razliko.

endelin ::

Je Golob že doniral 2mio eur nagrade?
Sedaj je res idealna priložnost da to stori;)

Seveda ne bo.

enemon ::

V Tarči se je en tip zmrdoval nad montažnimi hišami, da je on gradbenik in se spozna in da tega noče, hoče od države proper hišo, tko da fantje, bo treba še kakšno nedeljo oddelat, da izpolnimo vse želje.

endelin je izjavil:

Je Golob že doniral 2mio eur nagrade?
Sedaj je res idealna priložnost da to stori;)

Seveda ne bo.


Pssst, te nagrade ni no.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enemon ()

kgtjera ::

V Tarči se je en tip zmrdoval nad montažnimi hišami, da je on gradbenik in se spozna in da tega noče, hoče od države proper hišo, tko da fantje, bo treba še kakšno nedeljo oddelat, da izpolnimo vse želje.


Zanimivo ane? Pa 10 km daleč se vozit je tudi že preveč. In nekateri bi gradili na istem mestu, itaq gre za 500-letne vode. ;(( In za tak folk, ki bi se preseraval bomo delali solidarnostne sobote in pobirali prispevke? Da ne omenjam, da so imeli 400.000 eurov vredne hiše, ki so jih gradili na poplavnih območjih!

Kaj pa če bi raje zbirali za tiste, ki že tako ali tako nič nimajo in živijo v podnajemu ali pri starših? Kje potegnemo črto? Bomo delali solidarnostne sobote tudi za tiste, ki jim je veter odnesel streho? Za tiste, ki so vse izgubili v požaru? Kaj pa če bi še za tiste, ki so premoženje izgubili v osebnem stečaju? Kje potegnemo črto?

simonchelo ::

Am... Solidarnostna sobota je drugo ime za suženjstvo. Solidarnost je vedno bila in vedno bo vrlina, ki jo nekdo ima ali pač ne. Ko moraš z zakonom zapovedati solidarnost je potem to drugo ime. Namreč temu se reče suženjstvo, sj za svoje delo nisi plačan in pika.

Pomislite kaj bi se zgodilo če bi s takšnim veleumjem na dan prišel g. Janez Janša. Ne gre se za to ali smo levi ali desni. Pac treba se je upret neustavnim zakonom.
ciao

zobnik ::

men gredo kocine pokonc ko pomislim na solidarnostno soboto. Ko greš, kamorkoli že, nikjer ni čisto nč zastonj, vse je plačljivo, čist vse povsod moraš plačat.
Če grem na Bled moram plačat parkirnino, če grem na sok ga moram plačat, če grem se mal s čolnm vozt ga plačam, če grem do slapu plačam a oni bi solidarno soboto...pa te so počeni

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Karen ::

Ja, pa placujemo napake drugih. Recimo jaz dam jurja letnega zavarovanja za bajto pa me se skrbi da sem kaj sfalil pri kritjih (in to ze 18 let tako), zdaj bom pa solidarnostno placeval gumpcem ki tega nimajo? Sick...

solatko ::

Še referendume za uvedbo samoprispevka uvedemo pa bo raja zopet v socializmu, elita je pa tako že globoko v začetni fazi kapitalizma, pri prvi akumulaciji kapitala in kar dobro jim gre.
Delo krepa človeka

wcpapir ::

To tudi mene moti. Če bi vedel da bomo prisilno solidarni ne bi pomagal nič.

4000 hiš je resneje poškodovanih, tole se lahko reši do malice. Parcele se zamenjajo za višjeležeče, z odloki se podelijo gradbena dovoljenja in vsakemu 200k na racun. 800 milijonov in je zadeva rešena, vsi vpleteni pa ure prispevajo solidarno za tole birokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wcpapir ()

kgtjera ::

Ampak, kje potegnemo črto? Zakaj bi bili "solidarni" le ob tej ujmi? Saj ni edina ujma oz. kriza v kateri so nekateri izgubili vse! Kaj pa tisti, ki nepremičnine niti nimajo in si je ne morejo privoščit?

LeQuack ::

simonchelo je izjavil:

Am... Solidarnostna sobota je drugo ime za suženjstvo. Solidarnost je vedno bila in vedno bo vrlina, ki jo nekdo ima ali pač ne. Ko moraš z zakonom zapovedati solidarnost je potem to drugo ime. Namreč temu se reče suženjstvo, sj za svoje delo nisi plačan in pika.

Pomislite kaj bi se zgodilo če bi s takšnim veleumjem na dan prišel g. Janez Janša. Ne gre se za to ali smo levi ali desni. Pac treba se je upret neustavnim zakonom.


Je dosti slabše kot suženjstvo. Suženj je načeloma imel hrano in pa streho nad glavo, more or less. Tu pa tega ni, delati moraš to zastonj delo, hkrati pa še zaslužiti zato da ne sestradaš in da imaš streho nad glavo.
Quack !

enemon ::

Socialna država stane! Provizije pri poslih, ki se obetajo, pa še bolj. Nimajo še niti ocenjene realne škode, pa vedo, koliko bodo morali pobrati. To pa prinesejo izkušnje iz Gen-ija.

solatko ::

Zakaj solidarnost, če obstojijo zavarovalnice?
Delo krepa človeka

enemon ::

Če smo pomagali bankam, bomo tudi zavarovalnicam!

kgtjera ::

Zakaj pa zgolj za to ujmo? Interventni zakon, ki se pripravlja zajema samo te poplave.

Kaj pa vse ostale ujme letos in lani? Zakaj bi se ustavili pri teh poplavah? Pomagajmo vsem ali nikomur!

endelin ::

Ocena škode seveda varira, nova LDS mafija še izračunava koliko % želi zase. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

svecka ::

kgtjera je izjavil:

Zakaj pa zgolj za to ujmo? Interventni zakon, ki se pripravlja zajema samo te poplave.

Kaj pa vse ostale ujme letos in lani? Zakaj bi se ustavili pri teh poplavah? Pomagajmo vsem ali nikomur!


Počakajte še na potres. Tam pa ne bo uničenih samo 40 hiš, ampak tudi celi nebotičniki in mesta. Takrat boste šele pljunili v denarnico, ker boste potem morali dat tud krepko 1 mesečno plačo na leto na račun solidarnosti.

WizzardOfOZ ::

endelin je izjavil:

Ocena škode seveda varira, nova LDS mafija še izračunava koliko % želi zase. ;)


Verjemi da je SDS mafija tudi zraven. Vsi se mastijo na takih.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

zobnik ::

Ne ne gre tako, da daš 200-000 evrov nekomu da si novo bajto postavi, lahko edino občina zagotovi novo parcelo in si naj postavjo drugo bajto na lastne stroške.....to bi šlo....kaj pa tisti ki morajo plačevat najem ker niso kreditni, kredite 20 let...to bo vojna

fikus_ ::

nejc_nejc je izjavil:

Ne štekam, frej dan solidarnosti in solidarnostne delavne sobote.


Nisi na mentalnem nivoju naših vrlih politikov. /Soff
Za fraj dan je veter pihal v eno smer, za solidarnostne sobote pa v drugo.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Utk ::

Če je bilo tu 5 milijard škode, koliko tisoč milijard je škoda v Ukrajini? Mislim da se tu nekje malo pretirava...

nokken ::

Utk je izjavil:

Če je bilo tu 5 milijard škode, koliko tisoč milijard je škoda v Ukrajini? Mislim da se tu nekje malo pretirava...

Ah kje pa. Saj je bilo zadnjic lepo pokazano... firma vredna 60mio ima za 100+mio skode. Pretiravanje? Ma daj no kje pa!!

gruntfürmich ::

https://www.informiran.si/portal.aspx?c...

Koliko znaša obvezen solidarnostni prispevek
Obvezen solidarnostni prispevek znaša 0,3% za dohodke fizičnih oseb se odmeri od:

vsote bruto dohodkov fizične osebe, ki se v skladu z zakonom, ki ureja dohodnino, vštevajo v letno davčno osnovo za leto 2023 oziroma 2024, zmanjšanih za davčno priznane stroške, razen dohodka, ki je oproščen plačila dohodnine oziroma se ne všteva v davčno osnovo, z izjemo plačila za poslovno uspešnost;
vsote bruto dohodkov fizične osebe, ki se v skladu z zakonom, ki ureja dohodnino, ne vštevajo v letno davčno osnovo in so prejeti oziroma doseženi v letu 2023 oziroma 2024, zmanjšanih za davčno priznane stroške, razen dohodkov iz dejavnosti, dohodkov, ki so oproščeni plačila dohodnine oziroma se ne vštevajo v davčno osnovo.


kaj to pomeni pri odmeri dohodnine?

da če sem že vseh 1% dohodnine namenil raznim društvom, da je bolje da jih sedaj samo 0,7% ker bo šlo 0,3% za poplave, da mi ne bodo več trgali ??
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

WizzardOfOZ ::

0,3% poleg tistega 1%
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

gruntfürmich ::

torej je bolje za zmanjšam odstotek na 0,7% da mi ne bodo večje vsote trgali, ali bo te dve leti 1,3% normalno ?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

kriptobog ::

gruntfürmich je izjavil:

https://www.informiran.si/portal.aspx?c...

Koliko znaša obvezen solidarnostni prispevek
Obvezen solidarnostni prispevek znaša 0,3% za dohodke fizičnih oseb se odmeri od:

vsote bruto dohodkov fizične osebe, ki se v skladu z zakonom, ki ureja dohodnino, vštevajo v letno davčno osnovo za leto 2023 oziroma 2024, zmanjšanih za davčno priznane stroške, razen dohodka, ki je oproščen plačila dohodnine oziroma se ne všteva v davčno osnovo, z izjemo plačila za poslovno uspešnost;
vsote bruto dohodkov fizične osebe, ki se v skladu z zakonom, ki ureja dohodnino, ne vštevajo v letno davčno osnovo in so prejeti oziroma doseženi v letu 2023 oziroma 2024, zmanjšanih za davčno priznane stroške, razen dohodkov iz dejavnosti, dohodkov, ki so oproščeni plačila dohodnine oziroma se ne vštevajo v davčno osnovo.


kaj to pomeni pri odmeri dohodnine?

da če sem že vseh 1% dohodnine namenil raznim društvom, da je bolje da jih sedaj samo 0,7% ker bo šlo 0,3% za poplave, da mi ne bodo več trgali ??


Tistih 1% ne trgajo dodatno, ampak imaš opcijo da namesto da pustiš državi, doniraš nekemu društvu. Solidarnostni dodatek bo pa dodatnih 0.3%

feryz ::

0,3 ali 0,8?
Zame 0,3 plus 0,8. In to 0,8 pred vsemi odbitki in olajšavami. Direkt v žilo.

nokken ::

Ja zate in zame 0.3 plus 0.8, ce pa bi bil banka bi pa najbrez dobil par miljard nepovratnih sredstev, sedaj pa podrazil vse storitve in placal samo 0.2%.

svecka ::

Ne pozabit da se je še (slamnato) javno podjete, ki bo upravljalo z tem denarjem ustanovilo za dobo 10 let. Tako da kar pozabite, da bo ta solidarnostni prispevek samo 2 leti. bo to kar postalo pernamentno.

swift ::

Katero pa je to podjetje?
nekako imam v spominu, da naj bi FURS terjal ta "solidarnostni" prispevek.

LeQuack ::

Saj vsak ve da nič od tega ne bo šlo za poplave, upam da folk ni tok naiven.
Quack !

Wrop ::

Gre se za to, da boste vsaj eno soboto manj zapravljali za neumnosti in razmišljali kam gre denar. Luka že ve kje bo ta denar obrodil največ sadov. :))
««
10 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poplave in izplačila zavarovalnic (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12513106 (6529) chucki
»

Novi davek Oz. Obdavčitev dela v vrednosti 70eur (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
828676 (4871) energetik

Dražja Elektrika

Oddelek: Loža
393221 (2555) zuki
»

Pravično plačevanje v javno zdravstveno zavarovanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1249088 (6513) GregiB

Več podobnih tem