» »

Pravično plačevanje v javno zdravstveno zavarovanje

Pravično plačevanje v javno zdravstveno zavarovanje

1 2
3
»

user4683 ::

Ok torej sedaj praviš, da ta tvoj vodovodar ni pravičen, ker ni obdavčen "pri sprejemu denarja v sistem preko plače/izplačila dobička". Karkoli že to pomeni, ampak končno se strinjava - ta vodovodar ni pravičen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

Mato989 ::

user4683 je izjavil:

Ok torej sedaj praviš, da ta tvoj vodovodar ni pravičen, ker ni obdavčen "pri sprejemu denarja v sistem preko plače". Karkoli že to pomeni, ampak končno se strinjava - ta vodovodar ni pravičen.


Zakaj pa ni? saj ima s.p. in plača dohodnino??? Če pa porabi 80EUR na črno v trgovini pa dobi trgovka plačo pa ona plača dohodnino...

Prej ali slej teh 80EUR konča v dohodnini ali izplačilu davka na dobiček pravnih oseb.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

GregiB ::

Mato989 je izjavil:


In tu se končajo vsi "utajeni EUR" zgoraj... v trgovinah ali plačilo položnic...
Torej dodano vrednost ustvarjajo le trgovci in gostinci (pa še to vprašanje)...? Torej, ko boš naslednjič peljal otroka v vrtec, boš tam pustil samo 20% otroka, al celega?

Mato989 je izjavil:

Ja po ekonomski logiki je takole ja, v praksi pa bi lahko en sam znal to vse in bi sam sebi naredil in je potem naenkrat 0 dodane vrednosti? >:D
To ti je argument??? Ej, kapo dol, kolk se trudiš v ekonomskih temah pisat, glede na to, da imaš o njej pojma toliko, kot kak troll v 5 razredu OŠ...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Mato989 ::

Torej dodano vrednost ustvarjajo le trgovci in gostinci (pa še to vprašanje)...? Torej, ko boš naslednjič peljal otroka v vrtec, boš tam pustil samo 20% otroka, al celega?


Ne, dodano vrednost ustvarja VSAK, ampak zaračunali bi pa preko DDVja samo nekaterim...

Povej mi, če jaz sam sebi popravim pipo ali pride to naredit vodovodar... dodana vrednost ZA MENE je v obeh primerih... to da enkrat izstavijo meni račun, drugič ga pa sam sebi ne, ni razlike...


Problem DDVja je v tem, da obveza do DDVja nastane z izstavitvijo računa ne pa z DODANO VREDNOSTJO
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

user4683 ::

Ni res, obveza za DDV nastane z opravljeno storitvijo (ki ima dodano vrednost). Če ne izdaš računa si v prekršku. Če ga izdaš z zamikom (ni datiran na dan opravljene storitve) si v prekršku. Če ne veš, kaj je dodana vrednost pa vprašaj.

Mato989 ::

user4683 je izjavil:

Ni res, obveza za DDV nastane z opravljeno storitvijo (ki ima dodano vrednost). Če ne izdaš računa si v prekršku. Če ga izdaš z zamikom (ni datiran na dan opravljene storitve) si v prekršku. Če ne veš, kaj je dodana vrednost pa vprašaj.


Saj to je glih problem... če jaz opravim storitev sebi, sem tudi opravil storitev ali ne? =) Pa si ne izstavim računa... Ampak to ne pomeni da ni bilo v tem primeru DODANE VREDNOSTI za mene ko sem naredil to storitev...

Obveza do DDVja ČE ŽE bi morala nastati z DODANO VREDNOSTJO... nenazadnje je samo ime davka, DAVEK NA DODANO VREDNOST... ne DAVEK NA OPRAVLJENO STORITEV
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

user4683 ::

Đizs krajst kaj bomo se danes prebrali. Davek je NA DODANO VREDNOST. Ne rabiš ugibat kaj to je in se brez osnovnega razumevanja pizdit kako je nepravično. Vstopni in izstopni ddv poskrbita za točno to - da je obračunan davek na dodano vrednost (razlika med njima). Če nek vodovodar ne zaračuna ddvja, pipo pa da v stroške (in dobi povrnjen vstopni ddv), ne samo da ne plača ddvja, še celo povrnjenega dobi za nekaj kar kao "ni opravil".

Mato989 ::

user4683 je izjavil:

Đizs krajst kaj bomo se danes prebrali. Davek je NA DODANO VREDNOST. Ne rabiš ugibat kaj to je in se brez osnovnega razumevanja pizdit kako je nepravično. Vstopni in izstopni ddv poskrbita za točno to - da je obračunan davek na dodano vrednost (razlika med njima). Če nek vodovodar ne zaračuna ddvja, pipo pa da v stroške (in dobi povrnjen vstopni ddv), ne samo da ne plača ddvja, še celo povrnjenega dobi za nekaj kar kao "ni opravil".


Kaj pa če nek vodovodar zategne odtočno cev, ker stranka bi lahko sama pe ne, in računa 0 stranka mu pa da 80 EUR ker je dober sosed iz 5 blokov naprej :P

Takrat ni nič dal v stroške pipe...

Dejstvo je da ta kvazi siva ekonomija konča v davkih in DDVju in dohodnini prej ali slej... Zmotna je miselnost da če bi utajili 0 EUR da bi vlada drugi dan na tiskovki rekla da zdaj pa grejo vsi davki -15% ker poberemo 15% "več" ker kao ni nič sive ekonomije.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

GregiB ::

Mato989 je izjavil:

Saj to je glih problem... če jaz opravim storitev sebi,


Saj vendar veš, da se DDV obračunava od PRODAJE blaga in storitev... al si to malo izpustil v svojih ekonomskih akrobacijah?
Zategadelj je FURS tudi določil, kdo lahko komu nudi storitve brezplačno (družinski člani) in kdo ne več (sosedska pomoč)... še pomniš?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Mato989 ::

GregiB je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Saj to je glih problem... če jaz opravim storitev sebi,


Saj vendar veš, da se DDV obračunava od PRODAJE blaga in storitev... al si to malo izpustil v svojih ekonomskih akrobacijah?
Zategadelj je FURS tudi določil, kdo lahko komu nudi storitve brezplačno (družinski člani) in kdo ne več (sosedska pomoč)... še pomniš?


Seveda je to določil, kar pa ne pomeni da to ni dodana vrednost... to je defakto dovoljeno delo na sivo ;) Ker jaz lahko bratu tudi dam 80EUR ker mi je menjal pipo ki sem jo kupil v Merkurju...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

GregiB ::

Mato989 je izjavil:

Dejstvo je da ta kvazi siva ekonomija konča v davkih in DDVju in dohodnini prej ali slej... Zmotna je miselnost da če bi utajili 0 EUR da bi vlada drugi dan na tiskovki rekla da zdaj pa grejo vsi davki -15% ker poberemo 15% "več" ker kao ni nič sive ekonomije.


Trdiš torej, da je izplen v davčno blagajno do centa enak, ne glede na stopnjo sive ekonomije? Aje, kaži...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Mato989 ::

GregiB je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Dejstvo je da ta kvazi siva ekonomija konča v davkih in DDVju in dohodnini prej ali slej... Zmotna je miselnost da če bi utajili 0 EUR da bi vlada drugi dan na tiskovki rekla da zdaj pa grejo vsi davki -15% ker poberemo 15% "več" ker kao ni nič sive ekonomije.


Trdiš torej, da je izplen v davčno blagajno do centa enak, ne glede na stopnjo sive ekonomije? Aje, kaži...


Ne trdim tega... trdim samo to da četudi ne bi bilo centa sive ekonomije davki ne bi šli dol! In da je fama kako drugi plačujejo/mo več zato ker sosed utaji pri vodovodarju, popolnoma teoretično pravilna, praktično pa zgrešena trditev.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

GregiB ::

Mato989 je izjavil:

GregiB je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Saj to je glih problem... če jaz opravim storitev sebi,


Saj vendar veš, da se DDV obračunava od PRODAJE blaga in storitev... al si to malo izpustil v svojih ekonomskih akrobacijah?
Zategadelj je FURS tudi določil, kdo lahko komu nudi storitve brezplačno (družinski člani) in kdo ne več (sosedska pomoč)... še pomniš?


Seveda je to določil, kar pa ne pomeni da to ni dodana vrednost... to je defakto dovoljeno delo na sivo ;) Ker jaz lahko bratu tudi dam 80EUR ker mi je menjal pipo ki sem jo kupil v Merkurju...
Še enkrat... dragi dr. ekonomije... DDV se obračunava od PRODAJE blaga in storitev... ti pa lahko daš bratu, kolikor ti je volja... še pipe mu ni treba zategovati za to...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

GregiB ::

Mato989 je izjavil:

Ne trdim tega... trdim samo to da četudi ne bi bilo centa sive ekonomije davki ne bi šli dol!


Trdil si, da s davčnega vidika siva ekonomija ni problem, ker itak je "na koncu" vse obdavčeno... Glede stonje davka pa takole... Če bi vplačila v davčno blagajno bila višja, bi lahko... znižali davke in/ali zmanjšali javni dolg in /ali investirali v javno infrastrukturo in/ali zvišali prejemke zaposlenih v zdravstvu, šolstvu, sodstvu idr. in/ali bolje vzdrževali javne zgradbe in površine in še in še... Zmanjšanje davkov pač ni edini ukrep, ki je smoteren ob dodatnih prilivih v davčno blagajno
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Mato989 ::

GregiB je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ne trdim tega... trdim samo to da četudi ne bi bilo centa sive ekonomije davki ne bi šli dol!


Trdil si, da s davčnega vidika siva ekonomija ni problem, ker itak je "na koncu" vse obdavčeno... Glede stonje davka pa takole... Če bi vplačila v davčno blagajno bila višja, bi lahko... znižali davke in/ali zmanjšali javni dolg in /ali investirali v javno infrastrukturo in/ali zvišali prejemke zaposlenih v zdravstvu, šolstvu, sodstvu idr. in/ali bolje vzdrževali javne zgradbe in površine in še in še... Zmanjšanje davkov pač ni edini ukrep, ki je smoteren ob dodatnih prilivih v davčno blagajno


Seveda ni problem... ker je vse obdavčeno... ves denar je obdavčen... eni ne dojamete da če bi ves davek plačali bi manj denarja šlo med panogami in vsem in bi se še več zaprlo in bi tako davčni izplen bil nižji... OECD študija tega ne vzame v zakup, ker OECD študija predpostavlja da če bi jaz plačal davek pri vodovodarju da bi vseeno šel potem na pico in pivo, ali pa bi vseeno potem kupil novo tipkovnico, v realnosti pa ne bi... in bi tako morda propadla trgovina v lokalnem okolju kjer kupiš pico, in bi tako bil brezposelni in bi država sicer pobrala 22% več ddvja pri vodovodarju ampak bi hkrati ena firma zaprla vrata in ne bi dobila od tam nič...

Vplačila so vsako leto v davčno blagajno PRAVILOMA višja... rezultat pa je vsako leto praviloma SLABŠI glede dostopnosti vsega in glede kvalitete... kaj to pove? Da nekaj delamo narobe ampak ne pri pobranih davkih, ampak pri porabi.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

feryz ::

Mislim kakšne brezvezne teme.
Se pravi en kapitalist, lastnik, direktor, whatever, baraba po domače povedano, ima, recimo, 20.000 jurjev bruto plače.
Od tega dobi 9.100 evrov v žep, razliko požre "država", se pravi ona dobi 14.060 evrov.

In potem se najde neki lolek, z minimalcem, ki začne nabijati, da zgornji plača premalo davkov.
Lolek ima, kakopk, 1.500 evrov bruto plače, on dobi 1.045 evrov, "državi" pa nameni celih 750 evrov.

In čeprav zgornji plača skoraj 20x več davkov in še vedno koristi le eno zdravstvo, le eno cesto, le enega fikusa, enako kot minimalničar, je zadnji še vedno mnenja, da bi moral bogataš plačati še več.
Ja, verjetno je res tako.

Rešitev je pa, ja, več vbrizganega denarja. Neskončno več, če vprašaš fikuse.

joze67 ::

feryz je izjavil:

[...], baraba po domače povedano, ima, recimo, 20.000 jurjev bruto plače.
Od tega dobi 9.100 evrov v žep, razliko požre "država", se pravi ona dobi 14.060 evrov.
Kreativno računovodstvo.

joze67 ::

Pravično hočete?

Vlada (ki morda je iz ljudstva, zanesljivo pa ne za ljudstvo - pa to ni naša posebnost) ima za cilj porabiti x% GDP za vojsko, y za zdravstvo, z za R&D. Edino pravično bi bilo, da bi se plačalo glede na to, kam ta GDP gre - torej poenostavljeno (pač Slo-tech Loža), da 1%, ki pobere 50% GDP, plača 50% x, y, in z, 99% pa po enakem ključu preostalih 50%.

Kot je, za te stvari plačujemo nesorazmerno tisti spodaj. Bolj spodaj, bolj nesorazmerno.

Magic1 ::

Bolj ko bodo pritiskali na "bogate", bolj kreativni bodo postali. Tisti ki ima veliko denarja, ima možnosti in velik razlog, da nekaj ukrene, če se ga stisne. Tako da pretiravat s davki ni najbolj konstruktivno. Kot prvo lahko prekanalizirajo finance, ali pa preprosto kar odidejo, če je klima preslaba. V vsakem primeru puši država.
Magic

bbbbbb2015 ::

Jaz vam povem, kako imajo to Belgijci.

Odločiš se za zavarovalnico po tvoji meri. Imajo jih več, vse so nadzorovane s strani zavarovalne agencije. Vplačuješ paket, kot meniš, da ti ustreza. Ko si bolan greš k doktorju, ponavadi svojemu, ni pa to nujno. Lahko greš tudi k doktorju v Sloveniji, ki ti mora izdati račun in ga seveda plačaš.

Račun pošlješ zavarovalnici, oni ti refundirajo račun na tvoj TRR. Za večje stvari (operacija srca) zavarovalnica da soglasje, bolnica pošlje zavarovalnici račun direktno.

To je to. Nobenega čakanja, nič.

Zavarovan moraš biti obvezno. In vse laufa. Verjetno imajo tudi težave, za katere pa jaz sicer ne vem. Samo tako fundamentalnih težav (doktorji pobegnejo - dajo odpoved, otroške srčne kirurgije ni, pacienti čakajo na radiologa, da prebere izvid), folk čaka na doktorja v vrstah od 5h zjutraj, pokriti z odejo. Teh težav tam ni.

Imajo privat klinike, imajo državne bolnice. Lekarne imajo v vsaki ulici, ne rabiš soglasja mesta, da pa zdaj smeš odpreti lekarno. Sem enkrat šel kupit Aspirin, ki je sicer v drugačni škatli, je bil cenejši kot v Sloveniji.

To je to, no fuzz.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Jaz vam povem, kako imajo to Belgijci.

Odločiš se za zavarovalnico po tvoji meri. Imajo jih več, vse so nadzorovane s strani zavarovalne agencije. Vplačuješ paket, kot meniš, da ti ustreza. Ko si bolan greš k doktorju, ponavadi svojemu, ni pa to nujno. Lahko greš tudi k doktorju v Sloveniji, ki ti mora izdati račun in ga seveda plačaš.

Račun pošlješ zavarovalnici, oni ti refundirajo račun na tvoj TRR. Za večje stvari (operacija srca) zavarovalnica da soglasje, bolnica pošlje zavarovalnici račun direktno.

To je to. Nobenega čakanja, nič.

Zavarovan moraš biti obvezno. In vse laufa. Verjetno imajo tudi težave, za katere pa jaz sicer ne vem. Samo tako fundamentalnih težav (doktorji pobegnejo - dajo odpoved, otroške srčne kirurgije ni, pacienti čakajo na radiologa, da prebere izvid), folk čaka na doktorja v vrstah od 5h zjutraj, pokriti z odejo. Teh težav tam ni.

Imajo privat klinike, imajo državne bolnice.

To je to, no fuzz.


Saj to bi mi tudi radi... ukinemo prispevek za ZZZS pri plači in pri bruto 2 (toliko se poviša bruto vsem zaposlenim) in potem sam izbereš zavarovanje (neke okvirne omejitvei n zakon krovni pač skrbi za to) in potem ko rabiš greš in plača zavarovalnica...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

joze67 ::

bbbbbb2015 je izjavil:

To je to, no fuzz.
Ampak če je tam tudi cilj za zdravstvo nameniti %GDP, ga na ta način jemljejo nepravično - samo od dela GDP. Če takega cilja nimajo, je ok.

Temeljna težava vseh "razmišljanj" pri nas je, da skušamo povečati ali pregnesti vnos denarja. Moje mnenje je, da bi se morali najprej lotiti tega, da se sistem spravi v obliko, ki je nekje dovolj učinkovita. Kot bi na barki imeli lukinj več kot sito in bi težavo reševali tako, da kažemo na sosednjo barko "imajo večje luknje", da kapitan strokovno zatrdi "lukenj ni ali pa so zanemarljive" in bi vsi hoteli rešiti problem vode (katerega ne glede na luknje ali ne opazimo) tako da bi kupili večje črpalke.

Zakrpaj luknje, potem pa naprej.

feryz ::

Mato989 je izjavil:

Saj to bi mi tudi radi... ukinemo prispevek za ZZZS pri plači in pri bruto 2 (toliko se poviša bruto vsem zaposlenim) in potem sam izbereš zavarovanje (neke okvirne omejitvei n zakon krovni pač skrbi za to) in potem ko rabiš greš in plača zavarovalnica...
Očitno tudi največjim norcem ni jasno, kaj bi radi.
Imamo 3 ponudnike za dopolnilno zdravstveno zavarovanje.
Kako laufa konkurenca v tem primeru, je bilo aktualno kak mesec nazaj. Hint, ne laufa oz. laufa tako, da ena drugo skušajo prehiteti v višini premije.
Kaj dobite za to, pa verjetno tudi veste. Še najbolj pošten odgovor je, skorajda nič.
Je sploh možno, da komu s tega foruma ni jasno, kako funkcionirajo? In kako bi funkcionirale, če bi imela kompletno vsoto zavarovanja na voljo?

Btw, razna belgijska, švicarska in ostala zavarovanja krijejo toliko, kot plačaš.
Ne si misliti, da vas bodo sešraufali nazaj po kaki nesreči ali se z rakom drajsali par let brez doplačil. Razen če plačuješ mesečno premijo, ki je kakšen desetkratnik našega.

WhiteAngel ::

Lonsarg je izjavil:


Kaj pa ko bi mi kapitaliste obdavcili direkt na prihodek podjetja v EU, mimo fiktivnega prikazovanja dobicka, tudi tuja podjetja. V zameno bi seveda ukinili davek na dobicek podjetja, tuja in domaca bi bila s tem izenacena. Denarja bi bilo dovolj da se davek na delo prakticno ukine.


Hehe, a ti bi kar na promet obdavčil? Pokopal trgovine z milijardo prometa in nekaj procenti marže ter naredil zlatarje iz storitvenih dejavnosti ala programerji. D best :))

GregiB ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Jaz vam povem, kako imajo to Belgijci.

Odločiš se za zavarovalnico po tvoji meri. Imajo jih več, vse so nadzorovane s strani zavarovalne agencije. Vplačuješ paket, kot meniš, da ti ustreza. Ko si bolan greš k doktorju, ponavadi svojemu, ni pa to nujno. Lahko greš tudi k doktorju v Sloveniji, ki ti mora izdati račun in ga seveda plačaš.

Račun pošlješ zavarovalnici, oni ti refundirajo račun na tvoj TRR. Za večje stvari (operacija srca) zavarovalnica da soglasje, bolnica pošlje zavarovalnici račun direktno.

To je to. Nobenega čakanja, nič.

Zavarovan moraš biti obvezno. In vse laufa. Verjetno imajo tudi težave, za katere pa jaz sicer ne vem. Samo tako fundamentalnih težav (doktorji pobegnejo - dajo odpoved, otroške srčne kirurgije ni, pacienti čakajo na radiologa, da prebere izvid), folk čaka na doktorja v vrstah od 5h zjutraj, pokriti z odejo. Teh težav tam ni.

Imajo privat klinike, imajo državne bolnice. Lekarne imajo v vsaki ulici, ne rabiš soglasja mesta, da pa zdaj smeš odpreti lekarno. Sem enkrat šel kupit Aspirin, ki je sicer v drugačni škatli, je bil cenejši kot v Sloveniji.

To je to, no fuzz.


Res? Kolikor jaz poznam belgijski zdravstveni sistem vsak zaposleni plača 13% bruto plače za socialne prispevke, delodajalec pa še nadaljnih 33%(!). Konkreten delež teh socialnih prispevkov gre proti zdravstvenemu zavarovanju zaposlenega... Na vse to pa mora vsak zaposleni (obvezno) iz neto plače mesečno nakazati še 100€ zdravstveni zavarovalnici po lasntem izboru, torej nekakšen ekvivalent našemu dodatnemu zavarovanju... Torej se v belgijski zdravstveni sistem steka precej več ustvarjenega prihodka zaposlenih, kot pri nas... Tko da problematika čakalnih vrst verjetno tiči tudi v tem grmu...

WhiteAngel je izjavil:

Hehe, a ti bi kar na promet obdavčil? Pokopal trgovine z milijardo prometa in nekaj procenti marže ter naredil zlatarje iz storitvenih dejavnosti ala programerji. D best :))


Po pravici povedano, ideja niti ni tako izjemno zblojena... Če bi se davčno stopnjo določilo na osnovi šifre dejavnosti podjetja in uvedla zadostna kontrola, da podjetja dejansko opravljajo dejavnost, za katero so registrirana, bi lahko tudi to šlo... Je nakaj podobnega pred časi POS terminalov laufalo v gostinstvu v Grčiji in Turčiji (no ja, niso glih zgledne ekonomije, vem...)
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GregiB ()
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dodatno/Dopolnilno zdravstveno zavarovanje ukinitev/sprememba (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
74267273 (34516) Lonsarg
»

S.P. Normirani - Nova Obdavčitev 2023. Odprtje Podjetja V Tujini (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
35739351 (18313) nekikr
»

DOHODNINA 2017, inženirji potegnili kratko... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10529648 (23629) St235

Več podobnih tem