» »

Solidarnostne sobote

Solidarnostne sobote

Temo vidijo: vsi
««
11 / 11
»
»»

Tilen ::

A tisti s socialno podporo bodo del podpore namenili solidarno ali oddelali? Nisem bral podrobnosti zakona.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

stara mama ::

Wrop je izjavil:

Luka že ve kje bo ta denar obrodil največ sadov. :))

Zagotovo ne gre niti v prvo od njegovih 20.000 stanovanj.
Bi simbolično odprl gradbena dela, pa ne zna niti lopate držat.

Zgodovina sprememb…

Wrop ::



Prvih 10 delovnih sobot gre za kulturo, da bodo stanovanja na najvišjem kulturnem nivoju.
Naslednjih 10 delovnih sobot gre za pomoči potrebnim nevladnikom.
Naslednjih 10 delovnih sobot gre za vračanje glob kolesarjem.
Če sobota pade na 30. februar ali 31. junij ter ves izkupiček 54. in 55. tedna v tem letu gresta za pomoč poplavljencem.

PersonaRuda ::

Vsak mesec nam država pobere najmanj 40% zaslužka. Potem še za vsako stvar kar kupimo še dodatno 10% ali 22%. Sedaj se je država še zadolžila dodatno za 1 milijardo. Kam gre ves ta denar? Zakaj dodatne obdavčitve plač z nekimi solidarnostnimi ali oskrbovalnimi procenti? Zakaj bomo sedaj morali delati solidarnostne sobote, namesto da bi nam ostal ta denar (cca. 100€ po zaposlenemu) in bi se država zadolžila namesto za 1 milijardo bi vzeli 1,1 milijarde kredita.

Tu se sedaj vidi, da je cilj samo ta, da nam še bolj obdavčijo plače z raznimi prispevki in da samo gledajo, kje bi nam še lahko kakšen % od plače ukradli. Sramota kako delajo ti ljudje na oblasti. Golob in Mesec bosta zapisana v zgodovino kot največja lopova, katera sta samo študirala za koliko % bi še zvišala prispevke na plače, katere so že v osnovi preveč obdavčene. Janša pa se bo zapisal v zgodovino kot največji diktator in psihopat, kateri se je izživljal nad Slovenci.

Kdaj bo spet prišlo do kmečkega punta, ker tako dalje več ne gre? Samo kradejo in ko več ni kje ukrasti, se spravijo na naše plače in začnejo še več jemati od naših plač.

Slovenija se je zadolžila za milijardo v dolarjih
https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/slov...

kriptobog ::

PersonaRuda je izjavil:

Vsak mesec nam država pobere najmanj 40% zaslužka. Potem še za vsako stvar kar kupimo še dodatno 10% ali 22%. Sedaj se je država še zadolžila dodatno za 1 milijardo. Kam gre ves ta denar? Zakaj dodatne obdavčitve plač z nekimi solidarnostnimi ali oskrbovalnimi procenti? Zakaj bomo sedaj morali delati solidarnostne sobote, namesto da bi nam ostal ta denar (cca. 100€ po zaposlenemu) in bi se država zadolžila namesto za 1 milijardo bi vzeli 1,1 milijarde kredita.

Tu se sedaj vidi, da je cilj samo ta, da nam še bolj obdavčijo plače z raznimi prispevki in da samo gledajo, kje bi nam še lahko kakšen % od plače ukradli. Sramota kako delajo ti ljudje na oblasti. Golob in Mesec bosta zapisana v zgodovino kot največja lopova, katera sta samo študirala za koliko % bi še zvišala prispevke na plače, katere so že v osnovi preveč obdavčene. Janša pa se bo zapisal v zgodovino kot največji diktator in psihopat, kateri se je izživljal nad Slovenci.

Kdaj bo spet prišlo do kmečkega punta, ker tako dalje več ne gre? Samo kradejo in ko več ni kje ukrasti, se spravijo na naše plače in začnejo še več jemati od naših plač.

Slovenija se je zadolžila za milijardo v dolarjih
https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/slov...


Problem se vleče že od nekdaj. Vsaka vlada poveča javni sektor, pote mse delijo razne subvencije, turistični boni, samo što nije. Enkrat je potrebno nekaj prinesti not.

Gagatronix ::

Ne vem o kaki soboti vi sanjate. Men ni prisla policija na dom pa da moram delat na soboto. :))

PersonaRuda ::

Gagatronix je izjavil:

Ne vem o kaki soboti vi sanjate. Men ni prisla policija na dom pa da moram delat na soboto. :))

Saj niti ne bo. Bo ti FURS s parimi kliki pobral par 100€ v naslednjih 10. letih. >:D

gruntfürmich ::

bom pa dal dopust pa bo kot da bi delal...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

PersonaRuda ::

In boš spet na izgubi oz. kot da bi ti vzeli vsaj 50€-100€ iz tvoje denarnice. x10 let, pa si že za ob en dopust. Zakaj potem sploh plačujemo prispevke pri plačah? Naj nam dajo bruto-bruto in potem rečejo 1 dan dela je za baletnike, 3 dni za nevladne organizacije, 5 dni za birokrate v javnem sektorju, 2 dni za poplave...

Gagatronix ::

PersonaRuda je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Ne vem o kaki soboti vi sanjate. Men ni prisla policija na dom pa da moram delat na soboto. :))

Saj niti ne bo. Bo ti FURS s parimi kliki pobral par 100€ v naslednjih 10. letih. >:D


Nah, FURS mene ne vidi. :) Sem na invalidski penziji.

FireSnake ::

Če si ti mentalni invalid (glede na vse napisano je to edino možno) to v splošnem ne velja.
Tako kot za statistiko eden ni pomemben.
Zato mi sploh ni jasno čemu omenjaš jaz, jaz, jaz.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

PersonaRuda ::

Trola temo in se mu to smešno zdi. ;)

mzakelj ::

Ta blentava vlada bo zj.. vse skupaj v državi. Da so taki nesposobneži gor kot je Luka Mesec in Asta se nič ne čudim. Otroci rojeni z zlato žlico bi se šli nek socializem. Lopato v roke mularija pa delat.

stara mama ::

Sj ne znajo lopate držat, tud za to niso.

gruntfürmich ::

sj danes se ne koplje več z lopato ampak z bagrčkom. res ne vem od kot vam tak fetiš na katastrofalno nizko učinkovira orodja in opravila...? aja! ste otroci socializma!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

WizzardOfOZ ::

Ja, očitno oni delajo z buldožerjem. Z buldožerjem denar porivajo naokoli za vse njihove.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

stara mama ::

gruntfürmich je izjavil:

sj danes se ne koplje več z lopato ampak z bagrčkom. res ne vem od kot vam tak fetiš na katastrofalno nizko učinkovira orodja in opravila...? aja! ste otroci socializma!

Gre se za otvoritev gradnje. Pa ne vejo, kako se te simbolike lotit, ker imajo dve levi roki, pa si rajš nočejo delat sramote (kolikor si jo še lahko)

Kawhi ::

ste videli prihodke Nike 8? z 0 jurjev leta 2020 na konkretnih pol milijončka leta 2022. To so pravi kapitalisti. Ne pa neki amaterji.

https://twitter.com/peterjancic/status/...

In med tem bi vladniki radi še zvišali obdavčitve za dodatni 2 milijardi, ki bi jim "prišli prav".

https://twitter.com/Matej_Klaric/status...

Idioti slovencelji pa ploskajo...

gruntfürmich ::

Kawhi je izjavil:

Idioti slovencelji pa ploskajo...

to so izvolili, to so želeli...
demokracija pač.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Wrop ::

Seveda bi jim 2 milijardi prišli prav. To bi z veseljem lepo zapravili za svoje potrebe, za poplave bi pa še vedno zmanjkalo in bi potem spet prišli po novi dve milijardi.

svecka ::

gruntfürmich je izjavil:

sj danes se ne koplje več z lopato ampak z bagrčkom. res ne vem od kot vam tak fetiš na katastrofalno nizko učinkovira orodja in opravila...? aja! ste otroci socializma!


Seveda, ker tak bedak kot si ti, ki samo pametuje. KJE SI BIL, ko smo z lopatami čistili kleti? Kje imaš tvoj bager? Zapelji si ga v svojo spalnico in tam koplji po prazni glavi. Bager še zraven ni prišel btw, ker si tok pameten.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

FireSnake ::

To ni ravno to, kar bi želeli:
https://siol.net/novice/kolumne/janez-s...

Treba bi bilo narediti tako, da ima darovalec možnost kam bo šel denar - direktno.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

LeQuack ::

Koliko sobot ste že oddelali za Goloba?
Quack !

Gagatronix ::

Nobene, ker nisem idiot.

svecka ::

Nobene, ker mi že tako pri dohodnini ukradejo + vlada perjad ni naredila NIČ, samo išče, kako bo več ukradla z raznimi študijami in poročili, medtem pa so navadna raja in podjetja že zbrali denar za hiše (kontejnarje) za najbolj kritične družine, ki imajo otroke s posebnimi potrebami. To pove vse. Zima je tu, naredilo se ni NIČ.

DamijanD ::

A bi kakšno že morali? A je bilo kaj uradno?

Jure14 ::

Nekaj sem bolj na hitro bral te zakone.
A mi lahko kdo pove, če prav razmišljem:

* vsak bo pri dohodnini moral plačat X% od dohodnine v solidarnostni sklad.

Za plačilo tega zneska sta 2 možnosti:
a) plačaš. Enako znesek plača tudi delodajalec.
b) oddelaš delovno soboto, delodajalec ti obračuna plačo za to soboto, od te plače plača vse prispevke, tvoje neto izplačilo gre v solidarnostni sklad. Poleg tega še delodajalec nakaže enak znesek. Razliko do polnega zneska doplačaš.

Delodajalec bi torej s kolom moral po glavi vsakega, ki bi mu na misel prišlo kak dan solidarnostno oddelat.

BCSman ::

Nesmiselno na tak tehničen način analizirat te zmazke ki jih že skoraj dnevno mečejo tej retardi na plano.

BadgerSkin ::

Te solidarnostne sobote, bi bile odlična priložnost, da malo mobiliziramo delovno silo naših klošarčkov, še posebej tistih ta glasnih, ki jih že tako preko davkov financirajo, pa naj oni eno soboto namesto da pijejo vino iz plastenke z delom malo poplačajo našo solidarnost....aja nikogar se ne sme siliti k delu in neplačano delo=suženjstvo,but wait a ne bi mi delali v bistvu zastonj to soboto?

Utk ::

Ves namen te sobote je, da ti dajo šanso, da oddelaš tistih 60 evrov kot jih boš drugače plačal. Seveda državi niti na pamet ne pade, da se bi odpovedala prispevkom od te ekstra sobote.

WizzardOfOZ ::

BadgerSkin je izjavil:

Te solidarnostne sobote, bi bile odlična priložnost, da malo mobiliziramo delovno silo naših klošarčkov, še posebej tistih ta glasnih, ki jih že tako preko davkov financirajo, pa naj oni eno soboto namesto da pijejo vino iz plastenke z delom malo poplačajo našo solidarnost....aja nikogar se ne sme siliti k delu in neplačano delo=suženjstvo,but wait a ne bi mi delali v bistvu zastonj to soboto?



Zakaj pa nebi bila to priložnost, da vsi, ki so na socialni, primejo za metle in morajo pometat ulice po mestu ali vasi, kjer živijo?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

CrniPanter ::

Nic bat, bom remote oddelal tole soboto ?

delavec44 ::

Jure14 je izjavil:

Nekaj sem bolj na hitro bral te zakone.
A mi lahko kdo pove, če prav razmišljem:

* vsak bo pri dohodnini moral plačat X% od dohodnine v solidarnostni sklad.

Za plačilo tega zneska sta 2 možnosti:
a) plačaš. Enako znesek plača tudi delodajalec.
b) oddelaš delovno soboto, delodajalec ti obračuna plačo za to soboto, od te plače plača vse prispevke, tvoje neto izplačilo gre v solidarnostni sklad. Poleg tega še delodajalec nakaže enak znesek. Razliko do polnega zneska doplačaš.

Delodajalec bi torej s kolom moral po glavi vsakega, ki bi mu na misel prišlo kak dan solidarnostno oddelat.


Delodajalec je lahko vesel, ker ima 1 delovni dan več, se zviša produktivnost in dobiček.

c3p0 ::

Kawhi je izjavil:

ste videli prihodke Nike 8? z 0 jurjev leta 2020 na konkretnih pol milijončka leta 2022. To so pravi kapitalisti. Ne pa neki amaterji.

https://twitter.com/peterjancic/status/...


Saj je že sama povedala kdo jo je financiral lani, Guerrilla, kot pravi tudi twit, in pa Planned Parenthood, splavi so le biznis. Letos gotovo še kdo zraven.

D3m ::

Splavi so dober biznis.

Rabijo zarodke za raziskave.
|HP EliteBook|R5 6650U|

gruntfürmich ::

BadgerSkin je izjavil:

Te solidarnostne sobote, bi bile odlična priložnost, da malo mobiliziramo delovno silo naših klošarčkov, še posebej tistih ta glasnih, ki jih že tako preko davkov financirajo, pa naj oni eno soboto namesto da pijejo vino iz plastenke z delom malo poplačajo našo solidarnost....aja nikogar se ne sme siliti k delu in neplačano delo=suženjstvo,but wait a ne bi mi delali v bistvu zastonj to soboto?

če misliš na upravo, potem je za njih delovna sobota brezveze. ker se napajajo iz prispevkov, ki jih plačujejo tisti ki dejansko delajo.
skratka 2× škoda za delovne, ker bodo delali v soboto za javno upravo in za svoje 'prispevke'. :))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...
««
11 / 11
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poplave in izplačila zavarovalnic (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12513096 (6519) chucki
»

Novi davek Oz. Obdavčitev dela v vrednosti 70eur (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
828656 (4851) energetik

Dražja Elektrika

Oddelek: Loža
393214 (2548) zuki
»

Pravično plačevanje v javno zdravstveno zavarovanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1249070 (6495) GregiB

Več podobnih tem