» »

Ali naj avto prodam ali ne?

Ali naj avto prodam ali ne?

novascena ::

Zdravo,

Lastim si MEGANE 1.5 dci letnik 2012, 190 000 prevoženih kilometrov. Avto redno servisiram, bi pa bilo potrebno zamenjati gume. Vsake toliko časa se sicer prikrade kakšna napaka, katere popravilo je kar drago. V službo se vozim 1x/teden 30 km AC v eno smer. Ostalo je mestna vožnja. Doma imam še en avto od očeta, ki je star zgolj par let. Po eni strani se mi zdi, da avta ne izkoriščamo, po drugi pa vem, da so danes avti šola slabi, torej ni več tistega 10 let starega Cliota za 1000 €, ki bo delal 5 let.

Sedaj imam nov problem, ker sem zbolel in bo ta bolniška precej dolga. V najboljšem primeru se bom v službo vrnil drugo leto konec pomladi oz. v začetku poletja. V kolikor zdravljenje ne bo uspešno pa še bistveno dlje. Prav tako bo takrat neko prehodno obdobje s polovičnim delovnim časom. Ne vem pa, koliko časa bo trajalo.

V tem času, ko bom doma, ga praktično ne bom potreboval. Ker bom zaradi zdravljenja tudi sila neodporen, ne bom smel kaj veliko hoditi okoli. Zaradi vsega tega se nagibam k prodaji, po drugi strani pa vem, da bom čez recimo 1 leto spet nekaj kupoval in pri tem nategujejo vsi. Prav tako bi rad imel avto, ki bo vsaj par let deloval in ne bo potrebno vseskozi nekaj popravljati.

Koliko bi v tem času sploh pridobil? Povrnjeno dobim cestnino, zavarovanje itd. cene avtomobilov pa bodo šle navzgor? Avto je imel lani en mali večji servis.

Kaj mi predlagate? Koliko bi lahko dobil za trenutni avto? Koliko bi bilo drugo leto potrebno dati za nekaj podobnega?

Hvala za odgovore in lep pozdrav.

chrush ::

Avto prodaj. Ne sekiraj se s tem, koliko bi dobil/dal zanj drugo leto. Na to ne mores vplivati. Denar pa pametno shrani/nalozi. Ko bo cas za nakup, pa spet v akcijo.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

c3p0 ::

Jaz ne bi prodal, če ti dobro služi, za Renault jajca ne dobiš veliko. Mogoče ga občasno mesečno zalaufaš za 10-20 min, ali kdo od domačih. Če ga imaš kje imet seveda, najboljše v garaži.

novascena ::

Ja, Renault nima ravno cene. Po drugi strani pa mi je sedaj Megane karavan kar prevelik. Že tako razmišljam, zakaj nisem kupil Cliota, ki bi bil več kot dovolj in vse bi bilo malo ceneje.

chucki ::

Takoj prodaj. Drugo leto ko bo se vecja kriza zaradi draginje bo vreden dosti manj.
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chucki ()

perci ::

Jaz ga ne bi prodal. Avto je vreden mogoče 4 jurje, drugo leto bo pa 500 manj. Pa vsaj veš kaj imaš. Če boš za podobno ceno kupoval nekaj novega (rabljenega), boš sigurno pušnil več.

T440 ::

Avta ne prodaj, ga pa odjavi iz prometa, da ne boš imel stroškov z njim.

joze67 ::

novascena je izjavil:

..., da bom čez recimo 1 leto spet nekaj kupoval in pri tem nategujejo vsi.
Trik je, da pri prodaji nategneš kupca bolj, kot bo pri nakupu prodajalec tebe.

perci ::

Ne, trik je, da ne bit kreten.

matobeli ::

Z očetom se pomenita če je možno da imata skupaj njegov avto. Če se ne fura prav veliko in če ga je on nabavil prevzemi stroške vzdrževanja in goriva. Boš mel novejši avto, ona pa nižje stroške.

Jasno, če je možno da si ga lastita kot enakovredna partnerja. Ker za tvoje zdravje zih ne bo dobro da ga pol poslušaš kako moraš pazit pri bremzanju da ne obrabljaš preveč paken...

Se pa tudi danes še vedno da dobit beaterja za do dva jurja ki je stare šole in bo deloval še dolgo. Honda Jazz, Toyota Yaris, Mazda 2... Ali pa kakšna nezgnita japanska limuzina, Mazda 6 recimo je za drobiž in precej dober avto (razen pleha).

Landscapes1 ::

novascena je izjavil:

Zdravo,

Lastim si MEGANE 1.5 dci letnik 2012, 190 000 prevoženih kilometrov. Avto redno servisiram, bi pa bilo potrebno zamenjati gume. Vsake toliko časa se sicer prikrade kakšna napaka, katere popravilo je kar drago. V službo se vozim 1x/teden 30 km AC v eno smer. Ostalo je mestna vožnja. Doma imam še en avto od očeta, ki je star zgolj par let. Po eni strani se mi zdi, da avta ne izkoriščamo, po drugi pa vem, da so danes avti šola slabi, torej ni več tistega 10 let starega Cliota za 1000 €, ki bo delal 5 let.

Sedaj imam nov problem, ker sem zbolel in bo ta bolniška precej dolga. V najboljšem primeru se bom v službo vrnil drugo leto konec pomladi oz. v začetku poletja. V kolikor zdravljenje ne bo uspešno pa še bistveno dlje. Prav tako bo takrat neko prehodno obdobje s polovičnim delovnim časom. Ne vem pa, koliko časa bo trajalo.

V tem času, ko bom doma, ga praktično ne bom potreboval. Ker bom zaradi zdravljenja tudi sila neodporen, ne bom smel kaj veliko hoditi okoli. Zaradi vsega tega se nagibam k prodaji, po drugi strani pa vem, da bom čez recimo 1 leto spet nekaj kupoval in pri tem nategujejo vsi. Prav tako bi rad imel avto, ki bo vsaj par let deloval in ne bo potrebno vseskozi nekaj popravljati.

Koliko bi v tem času sploh pridobil? Povrnjeno dobim cestnino, zavarovanje itd. cene avtomobilov pa bodo šle navzgor? Avto je imel lani en mali večji servis.

Kaj mi predlagate? Koliko bi lahko dobil za trenutni avto? Koliko bi bilo drugo leto potrebno dati za nekaj podobnega?

Hvala za odgovore in lep pozdrav.


Najprej razčisti pri sebi, če si pripravljen iti v nakup novega ali "novega rabljenega" avtomobila.
Prodajat avto zaradi kalkulacije, koliko je vreden zdaj in koliko bo čez eno leto je nesmiselno. Napovedovat je težko, ampak bistvene razlike najverjetneje ne bo, par sto evrov gor ali dol. Če želiš drug avto, idi v prodajo, če ne, ga obdrži. Glavno vprašanje naj torej bo: ali hočeš nov avto ali ne? Pa dobro okrevaj!

mikhaair ::

Megane ti bo s pričakovanimi stroški služil do 400 kkm. Vztrajnik, sklopka, kakšna šoba... in seveda ostale malenkosti. Vzami to v zakup.
Druga opcija bi bila, da prodaš in ko potrebuješ zopet prevoz greš v nabavo nekaj ne dizelskega. Hibrid toyota, drag, ali kakšna mazda3 bencin.

Kalibri ::

Zadnje čase se mi zdi, da je bolje v stara jajca vsake toliko par stotakov fliknt, kot stara jajca prodat za par stotakov in kupiti druga stara jajca za par tisočakov. Zadnje čase je bolj bistveno, da se voziš čim ceneje, ne pa čim bolj elegantno. Stara jajca FTW!

trololololo ::

Kalibri je izjavil:

Zadnje čase se mi zdi, da je bolje v stara jajca vsake toliko par stotakov fliknt, kot stara jajca prodat za par stotakov in kupiti druga stara jajca za par tisočakov. Zadnje čase je bolj bistveno, da se voziš čim ceneje, ne pa čim bolj elegantno. Stara jajca FTW!


res je. nekoč je bilo razmerje med nakupom novega in rabljenega vozila v prid nakupu novega ali rabljenega mlajšega... sedaj pa če nimaš ravno bmw-ja (ali podobne znamke) vedno prideš ceneje skozi če starega popravljaš do kdaj pač gre... bo pa pričakuem kmalu prišlo na trg en kup vozil z opranim podvozjem in osveženih vozil ;-)

novascena ::

Ja, tole prodajanje in kupovanje je loterija. Enako je s tem, koliko časa bom odsoten.

Tale Megane bo načeloma res deloval do 400k, kar je zame več kot dovolj. Verjetno bi rabil kakšno primerjavo stroškov oz. rezervnih del s predlaganimi avtomobili. Pri trenutnem me moti zgolj to, da je vse precej dražje, kot sem pričakoval.

MadMax ::

Pišeš, da boš v času zdravljenja neodporen.
Ko boš "ozdravel" in zopet potreboval avto, boš pa v trenutku imun na vsa rokovanja, pljuvanja (med pogovori) potencialnih prodajalcev, svinjarijo ki jo boš dobil v "novem" rabljenem avtu?

100 ljudi, 100 čudi, jaz ga prodal ne bi. Oče naj ga vsake toliko pelje "na sprehod", pa bo...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

tony1 ::

Če imaš garažo se avta ne splača prodajati. Odjavi ga iz prometa, sprazni tank za gorivo (vendar ne toliko, da bo svetila lučka, in ko ga boš spet vžgal čez leto in pol pej takoj tankat svež bencin), napumpaj gume na 3,2 bara in to je vse.

Če nimaš garaže, pa ga lahko tudi prodaš.

BCSman ::

A niso neke letne takse če hraniš avto doma odjavljen?
Pa za ponovni tehnični bo potrebna avtovleka, rezen če greš tvegat z neregistriranim se peljat do tehničnega.

DePalmo ::

Ja, taksa je če avto stoji doma neregistriran. Je pa cenejše kot pa če ga imaš registriranega.

Odločiti se boš moral sam, mi se ne moremo namesto tebe. Če se odločiš da avto obdržiš, imaš na netu en kup člankov kako avto dolgoročno shraniti in kaj postoriti preden ga daš nazaj v promet.

novascena je izjavil:

... torej ni več tistega 10 let starega Cliota za 1000 €, ki bo delal 5 let.

O, so še, in to ravno Clioti. Verjetno so še drugi, ampak vem za Cliote ker imajo bližnji sorodniki Cliota 2005 letnik in kljub temu da ga zlorabljajo, hudič še kar laufa. Kolega je prodal Cliota 2003 ker "bi imel nekaj mlajšega", sedaj pa njegov relativno nov Peugeot 308 stoji ker je "kvaliteta", njegovega bivšega Cliota se pa dnevno vidi kako se vozi okol. Pa je že ob prodaji bil podrtija, katere se jaz niti dotaknil nebi.

Blinder ::

novascena je izjavil:

Tale Megane bo načeloma res deloval do 400k


deloval bi v nedogled, ampak bo prišel čas, ko bo avto prestar za ga popravljat. Injektorji, vztrajnik, DPF, mogoče še kaj dragega na motorju, npr. izpušni kolektor, ki je včasih v enem kosu s turbokompresorjem.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

mikhaair ::

Blinder je izjavil:

novascena je izjavil:

Tale Megane bo načeloma res deloval do 400k


deloval bi v nedogled, ampak bo prišel čas, ko bo avto prestar za ga popravljat. Injektorji, vztrajnik, DPF, mogoče še kaj dragega na motorju, npr. izpušni kolektor, ki je včasih v enem kosu s turbokompresorjem.


Kot rečeno je to pričakovano in treba vštet v računico. Za takšen avtomobil ne plačuješ kaska in eventuelno stroškov financiranja nakupa. Pol se pa vsak sam odloči kaj je smiselno in za kaj avtomobil uporablja.
Jaz bi se v avtorjem primeru odločil za neprodajo. Veš kaj imaš in z vidika rednega vzdrževanja in registracije Megane dci ni drag.

zobnik ::

Obdrži, če hočeš drug avto clio II dober je 1000 evrov, tisti za 500 so slabi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rabim nasvet pri nakupu prvega avta (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
1129913 (7157) hojnikb

Težava z avtom (podvozje) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
24327582 (22333) bluefish
»

Kaj narediti z avtom - Fiat Stilo 1.9 MultiJet (2007) (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6410726 (8265) Utk
»

Kater avto (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6312314 (11298) T0RN4D0

Več podobnih tem