» »

Kje kupiti baterije 18650?

Kje kupiti baterije 18650?

«
1
2

k4vz0024 ::

Kje bi se jih dalo kupiti najceneje?

kow ::

Na kitajskem.

k4vz0024 ::

Ja 3x naročil. 2x jih nisem prejel. Pol sem se jajcal z dispute. V tretje dobil a poštnina 10 EUR!

kow ::

Ce bi se MALO potrudil, bi nam lahko svoj problem orisal ze v OP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

D3m ::

Delko BTC
|HP EliteBook|R5 6650U|

k4vz0024 ::

Pol mi pa povejte katera na AE je zanesljiva?

PacificBlue ::

k4vz0024 je izjavil:

Kje bi se jih dalo kupiti najceneje?


https://eu.nkon.nl/rechargeable/li-ion/...
I’m out.
:3

k4vz0024 ::

D3m je izjavil:

Delko BTC



Tam ena stane kot komplet 10 baterij na AE!

pegasus ::

Ampak dobiš pa takoj! Pol se pa odloči, kaj ti je bolj pomembno.

link_up ::

AE? Daj zresni se no...pojdi kupit do Delkota.
In and Out

k4vz0024 ::

A ja, lahko ti povem, da sem dobi Panasonic baterije 10 kom. za 25 EUR s poštnino in so točno take kapacitete kot oglašujejo!

pegasus je izjavil:

Ampak dobiš pa takoj! Pol se pa odloči, kaj ti je bolj pomembno.


Še Mi nič ne mudi, samo, da je prodajalec pošten in res pošlje. Ne pa, ko so eni Kitajci nateguni!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

MatH ::

PacificBlue je izjavil:

k4vz0024 je izjavil:

Kje bi se jih dalo kupiti najceneje?


https://eu.nkon.nl/rechargeable/li-ion/...

se podpišem. Naročil že nekaj sto komadov.
Edina stvar, ki na vseh računalnikih in telefonih dela tako kot mora, je macola.

Magic1 ::

Za večje količine se načeloma naroči iz nkon.nl, lahko tudi AE, vendar je rizik bistveno večji. Za par baterij se pa res skoči v Delkota.
Magic

k4vz0024 ::

Magic1 je izjavil:

Za večje količine se načeloma naroči iz nkon.nl, lahko tudi AE, vendar je rizik bistveno večji. Za par baterij se pa res skoči v Delkota.


Nkon zaenkrat prodaja obnovljene baterije.

Ja na AE je večji riziko. 2x sem se opekel, vendar sem denar dobil nazaj.

Če še kdo ve za zanesljivo trgovino na AE naj se oglasi!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

Lowink ::

Za delat večje pakete in manjše obremenitve je šara z AE dost dobra, za kaj bolj resnega, bo treba sečt globje v denarnico.

k4vz0024 ::

Ne vidim razloga, ker so izmerjene karakteristike ustrezajo nazivnim vrednostmi. Kitajci delajo baterije za priznane znamke. Tako, da govoriti o šrotu je podcenjujoče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

Lowink ::

Cena je strašno mamljiva, bom definiral šrot, meritve posameznih celic zgleda na juriš. Si ne želiš naključno zldagat paket s šrot celicami ;)

hojnikb ::

just fyi; litijske celice ne smejo na avijon... da nebo pol problemov, k se bo naročal z AE :)
#brezpodpisa

k4vz0024 ::

Hja, jaz sem jih dobil z letalsko pošto!

Po moje je neka omejite za letalski prevoz!

Sem na AE kupil power bank 60000 mA! Težak in velik za cegu! Meritve so pokazale cca. 50.000 mAh! Kar zame zelo dobro!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

HolyFuck1 ::

Po tvojih odgovorih bi pričakoval, da gre za 15 letnika in ne 50+ žrebca.

https://eu.nkon.nl/ je king.

mat xxl ::

k4vz0024 je izjavil:

Kje bi se jih dalo kupiti najceneje?



Si bogataš, da kupuješ šrot najcenejši ?

Sicer pa, top, kot so svetovali na Nkon.nl ali pa pri nas pogoglaj samo, da bo poceni.....

mat xxl je izjavil:

k4vz0024 je izjavil:

Kje bi se jih dalo kupiti najceneje?



Si bogataš, da kupuješ šrot najcenejši ?

Sicer pa, top, kot so svetovali na Nkon.nl ali pa pri nas pogoglaj samo, da bo poceni..... PS, vsaj hišo dobro proti požaru zavaruj !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

Samael ::

k4vz0024 je izjavil:


Nkon zaenkrat prodaja obnovljene baterije.

Kaj naj bi to sploh pomenilo?
Pri enih par res piše, da so "Reclaimed" (neuporabljene iz razdrtega power packa), ampak kot pravim - to je enih par, kjer je jasno označeno. Ne vem, kaj ima to veze glede na vse ostale, ki so nove.
Samael != Samuel

k4vz0024 ::

Ok, sem napačno razumel. Hvala za pojasnilo!

Do neke mere je kupovanje baterij na AE res loterija. Kupil sem zamenljivo baterijo za tamalga. Še le 5 je bil ok. Sem pa vedno uspel z dispute in dobil denar nazaj. Problem je bil, da Sloveniji zamenljive baterije ni bilo moč kupiti!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

starfotr ::

Drži se znanih znamk pa bo vse ok. Nikoli ne kupujte te robe iz AE.

twom ::

k4vz0024 je izjavil:

Sem na AE kupil power bank 60000 mA! Težak in velik za cegu! Meritve so pokazale cca. 50.000 mAh! Kar zame zelo dobro!
Sporoči čez 3 mesece kako bo.

Jaz sem prvič in zadnjič naročil baterijo za telefon s kitajske, na začetku 150% nazivne, po treh mesecih pa pol majn...

Furbo ::

starfotr je izjavil:

Drži se znanih znamk pa bo vse ok. Nikoli ne kupujte te robe iz AE.

Jap, AE je shit, pa lahko piše official pa ne vem kaj, vse je larifari. Pa še dostava pride, ko se zamenjata dva letna časa ali več, potem pa še naši cariniki pisker pristavijo.
i5-13600K, Noctua NH-D15, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO,
Toughpower GF3 1000W, RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

k4vz0024 ::

twom je izjavil:

k4vz0024 je izjavil:

Sem na AE kupil power bank 60000 mA! Težak in velik za cegu! Meritve so pokazale cca. 50.000 mAh! Kar zame zelo dobro!
Sporoči čez 3 mesece kako bo.

Jaz sem prvič in zadnjič naročil baterijo za telefon s kitajske, na začetku 150% nazivne, po treh mesecih pa pol majn...


Jo imam že 4 mesece, pa nisem opazil degradacije. Bom ponovno opravil meritve.

k4vz0024 ::

Če je res, da so kitajske baterije Šrot. Kako je to mogoče, saj imajo litija na pretek?

Magic1 ::

Šrot je zato, ker ne dajo nič na svoje ime, hočejo pa zaslužit čim več. Torej scamajo na polno "brez" posledic. Seveda posledice so že, ker je folk bistveno zmanjšal nakupovanje iz Kitajske.
Magic

Gagatronix ::

Pri litijevih baterijah ni vredno tvegati in kupovati na AE, rajsi se drzi priznanih trgovin v Evropi. Razen ce se ti zdi prihranek par eur vreden tega, da ti lahko pogori bajta. Pa Kitajci pogosto goljufajo pri nazivnih kapacitetah baterij, ki jih prodajajo na AE.

sejalecx ::

To govori folk, ki nima pojma. In isto misli, da je Roomba naprednejši tech od Xiaomija. Kitajska baterija je identična tisti Philipsovi pa lahko obračate kolikor želite. Vse kar je slabše je njihov quality control. Če si pripravljen tu sprejet nekaj posto rizika, potem je kitajc edina logična izbira.

Sem ravno gledal nek yt video, kjer primerjajo kitajske stikalne ure za 10eur z evropsko aa 100eur. Ne boste verjeli, notri ni ene same samcate razlike.

Magic1 ::

"Nekaj" rizika my ass. Če je zate 50%+ sprejemliv rizik, pač to pove dosti o tebi. Seveda se dobi tudi ok robo, samo če se ne spoznaš in ne uspeš najdit podatka o dobri robi, imaš kar večinsko možnost faila.
Magic

Gagatronix ::

sejalecx je izjavil:

To govori folk, ki nima pojma. In isto misli, da je Roomba naprednejši tech od Xiaomija. Kitajska baterija je identična tisti Philipsovi pa lahko obračate kolikor želite. Vse kar je slabše je njihov quality control. Če si pripravljen tu sprejet nekaj posto rizika, potem je kitajc edina logična izbira.

Sem ravno gledal nek yt video, kjer primerjajo kitajske stikalne ure za 10eur z evropsko aa 100eur. Ne boste verjeli, notri ni ene same samcate razlike.


Saj bomo brali na novicah, da je bajta pogorela zaradi cheap-ass litijevih baterij brez protection vezja. Pa veliko srece z gasenjem litijevega ognja.

TheBlueOne ::

Gagatronix je izjavil:

sejalecx je izjavil:

To govori folk, ki nima pojma. In isto misli, da je Roomba naprednejši tech od Xiaomija. Kitajska baterija je identična tisti Philipsovi pa lahko obračate kolikor želite. Vse kar je slabše je njihov quality control. Če si pripravljen tu sprejet nekaj posto rizika, potem je kitajc edina logična izbira.

Sem ravno gledal nek yt video, kjer primerjajo kitajske stikalne ure za 10eur z evropsko aa 100eur. Ne boste verjeli, notri ni ene same samcate razlike.


Saj bomo brali na novicah, da je bajta pogorela zaradi cheap-ass litijevih baterij brez protection vezja. Pa veliko srece z gasenjem litijevega ognja.


Ahm .... Kje pa dobis 18650 z zascitnim vezjem?

Magic1 ::

Problem Kitajcev je, da jim je standard poletel (v mestih so nas že konkretno prehitel) in ne bodo delali več za drobiž. Včasih je bilo ok, ko so ti krš robo prodajali za cente, samo zdaj hočejo isto robo prodajat za konkretno več, da so lahko na novem standardu.
Magic

joze67 ::

To ni problem Kitajcev, bolj naš.

Furbo ::

sejalecx je izjavil:

Sem ravno gledal nek yt video, kjer primerjajo kitajske stikalne ure za 10eur z evropsko aa 100eur. Ne boste verjeli, notri ni ene same samcate razlike.


Vizualno morda ne, drugače pa kinezi vsakodnevno tlačijo fejk komponente povsod.
i5-13600K, Noctua NH-D15, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO,
Toughpower GF3 1000W, RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

Magic1 ::

"Kitajska" roba je bila čist ok, dokler je bila zelo poceni. Sedaj ni več tako poceni in moraš kupit res priznano robo, drugače ni vredno svoje cene. Je pa priznana roba cenovno zelo primerljiva ostali kvalitetni robi. Ni več samoumevno, da je najcenejša.
Magic

TheBlueOne ::

Furbo je izjavil:

sejalecx je izjavil:

Sem ravno gledal nek yt video, kjer primerjajo kitajske stikalne ure za 10eur z evropsko aa 100eur. Ne boste verjeli, notri ni ene same samcate razlike.


Vizualno morda ne, drugače pa kinezi vsakodnevno tlačijo fejk komponente povsod.


Pa niti ni nujno. AvE je pred skoraj desetimi leti primejal Fluke iz Kitajske z nasim in razen v veckratniku razlike v ceni drugih razlik ni nasel. Pa je testiral od materialov do tega, da je primejal cipe. Vse 100% enako.

Magic1 ::

Seveda, ko so včasih Kitajci pri naročilu "1mil" kosov za Fluke naredili preprosto 2mil in en mil enot prodajali brez nalepke. Danes ti bi tak no name Fluke prodajali za 2/3 cene. Deset let nazaj so res še prodajali robo za zanemarljivo maržo, danes pač ne. Imajo fajn marže na dobro in slabo robo.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

darkolord ::

sejalecx je izjavil:

To govori folk, ki nima pojma. In isto misli, da je Roomba naprednejši tech od Xiaomija. Kitajska baterija je identična tisti Philipsovi pa lahko obračate kolikor želite. Vse kar je slabše je njihov quality control. Če si pripravljen tu sprejet nekaj posto rizika, potem je kitajc edina logična izbira.

Sem ravno gledal nek yt video, kjer primerjajo kitajske stikalne ure za 10eur z evropsko aa 100eur. Ne boste verjeli, notri ni ene same samcate razlike.
Neumnost! Pojma nimaš.

Za kopiranje stikalne ure lahko kupiš enake komponente in sestaviš kopijo.

Kako boš na tak način skopiral baterijo? Neumnost.

Večina kitajskih litijevih 18650 je navadno sranje. Je nekaj izjem, ampak v glavnem velja, da so japonske, korejske in tajvanske celice daleč pred ostalimi.

In rizika je tukaj precej več kot "nekaj posto". Že življenjska doba dobrih celic je toliko boljša od naključnih kitajskih, da se tista majhna razlika v ceni nekajkrat pokrije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

TheBlueOne ::

Magic1 je izjavil:

Seveda, ko so včasih Kitajci pri naročilu "1mil" kosov za Fluke naredili preprosto 2mil in en mil enot prodajali brez nalepke. Danes ti bi tak no name Fluke prodajali za 2/3 cene. Deset let nazaj so res še prodajali robo za zanemarljivo maržo, danes pač ne. Imajo fajn marže na dobro in slabo robo.


Menda ni ni bilo tako. V tem primeru je bil na Kitajskem kar sam Fluke. Se jih je sicer dalo narocit preko AE ampak ni bilo uradno. Je pisalo na njih, da so posebej za kitajski trg.

Kako je z marzami pa kar tezko reces. Kolikor gledam jaz so cene tam tam kot vcasih, ce sam brend ni razvit na zahodu vsaj v marketinskem smislu.

Gagatronix ::

TheBlueOne je izjavil:

Furbo je izjavil:

sejalecx je izjavil:

Sem ravno gledal nek yt video, kjer primerjajo kitajske stikalne ure za 10eur z evropsko aa 100eur. Ne boste verjeli, notri ni ene same samcate razlike.


Vizualno morda ne, drugače pa kinezi vsakodnevno tlačijo fejk komponente povsod.


Pa niti ni nujno. AvE je pred skoraj desetimi leti primejal Fluke iz Kitajske z nasim in razen v veckratniku razlike v ceni drugih razlik ni nasel. Pa je testiral od materialov do tega, da je primejal cipe. Vse 100% enako.


Glavni problem pri Fluke-u za .cn market je bil predvsem v varovanju inputa. Neustrezna varovalka, current shunt je bil samo trace na vezju in podobne fore.

TheBlueOne ::

Sicer je video zal odstranjen, verjetno je jezi Fluke, ampak AvE je dejansko sel od testiranja materialov do 1:1 primerjave elektronike.

Tudi iz mojega stalisca in izkusenj v industriji ne vidim pravih moznosti, da bos nasel dovolj podobne poceni zamenjave. Same komponente so poceni in predstavljajo minimalen del koncne cene. Bi bilo vec dela s prilagajanjem linije, imeti razlicne komponente in vse to imeti pod kontrolo, kot pa enostavno delati eno zadevo cim boljse.

Zgodovina sprememb…

k4vz0024 ::

Moje mnenje je, da je nakup baterij na AE loterija. Lahko naletiš na prodajalca, da stvar res pošlje, drugo so take sledilne številke.

Potem kvaliteta. Za izmenljive baterije za telefone je po mojih izkušnjah bia ena od petih nazivne kapacitete in da ni degradirala po 6. mesecih. Bi jo z veseljem kupil pri nas ali EU pa je ne prodajajo.

Kar se tiče omenjenih baterij so po videzu popolnoma enake Panasonic-ovim. In po pol leta niso degradirala. Sumim,da Kitajci delajo za Panasonic.

Veliko robe bi kupil pri nas, a se je ne da dobiti. Drugič naši vrli podjetniki uvažajo iz kitajske in navijejo marže.

Kot zadnje, v večini disputov sem uspel. Je pa treba imeti strategijo.

darkolord ::

Panasonic ima fabrike na Kitajskem, ampak naključni Kitajci sicer ne delajo baterij za Panasonic.

Če so celice originalne, so jih pač uvozili. Kitajci uvažajo robo od vsepovsod in jo prodajajo naprej.

MatH ::

Kitajci že znajo narediti kvalitetne baterije. Recimo Sanyo NCR18650GA proizvajajo tako na Japonskem kot Kitajskem. Bolj je problem loterija na Aliexpresu, kjer jim "rewrap" baterij ni tuj. Navsezadnje si lahko sam doma narediš "original" baterije.

Edina stvar, ki na vseh računalnikih in telefonih dela tako kot mora, je macola.

k4vz0024 ::

Včasih se mi zdi, da Kitajci namenoma pošiljajo krš robo. Ker je uspeh za uspešen dispute zahteva kar nekaj časa in potrpljenja! Kdo pa bo pošiljal nazaj robo, kjer je poštnina takorekoč večja od cene izdelka.

Gagatronix ::

k4vz0024 je izjavil:

Včasih se mi zdi, da Kitajci namenoma pošiljajo krš robo. Ker je uspeh za uspešen dispute zahteva kar nekaj časa in potrpljenja! Kdo pa bo pošiljal nazaj robo, kjer je poštnina takorekoč večja od cene izdelka.


Kitajci gledajo na kes kot obsedeni. Zato pa ponarejajo vse od futra do elektronike. Tudi za domac trg.

k4vz0024 ::

Se strinjam!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baterija 18650

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
447919 (998) FireSnake
»

Baterijske celice (litij, vseh vrst), dobava, nakup ... (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15018543 (4310) stara mama
»

Iščem EU trgovino z baterijami

Oddelek: Pomoč in nasveti
404652 (2798) Leko
»

Baterija 18650

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
163201 (2477) OvCa77

Več podobnih tem