» »

Izpad elektrike - obveščanje

Izpad elektrike - obveščanje

Fiv3er ::

Kako najlažje naredit obveščanje, da je prišlo do izpada elektrike? Kaj se najde na trgu pa da zaradi tega ravno ne bankrotiraš? Vezan sem lahko na wifi ali pa mogoče bolje kakšen prednaročniški paket.

Se da nastavit, da pride na mail obvestilo, če telekomov modem pade iz omrežja? Če telekom ponuja tako storitev...
  • spremenilo: Fiv3er ()

Baja ::

mi mamo na firmi senzor za temperaturo, javlja tudi izpad elektrike. deluje v mobilnem omrezju. mislim, da je bla cena okoli 100e.

b3D_950 ::

Mogoče bi šlo preko dyndns in potem nek ping monitoring, ki ti pošlje email obvestilo...
https://www.telekom.si/pomoc-in-podpora...
https://uptimerobot.com/ping-monitoring/

Ali pa UPS, ki ima možnost pošiljanja obvestil po mailu.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Fiv3er ::

Hvala, bom najprej raziskal prvo možnost kako deluje.

starfotr ::

Alarmne centrale javijo izpad napajanja - imajo vgrajene baterije.

Tudi UPS ima detekcijo izpada napajanja.

Odvisno koliko imaš denarja in za kaj to informacijo rabiš. Bolj zanesljivo - več bo stalo.

k4vz0024 ::

Pa pametne vtičnice s temperaturnim senzorjem povezane na WiFi. Mogoče tudi brez senzorja, vendar le dražje.

marsovcek ::

Brez UPS ti domači WiFi ne bo kaj dosti pomagal ob izpadu elektrike ;).

krneki ::

Če imaš kak javni web servis, potem si daš na uptimerobot, da ti ga polira in ko bo zmanjkalo elektrike, ti bo javilo da ni dosegljiv.

Karen ::

Tale zadnja ideja je najcenejsa. Jaz imam sicer Sybology NAS, priključen na UPS, pa modem in router, ko zmanjka štroma in preklopi nas na ups mi pošlje push sporočilo.

k4vz0024 ::

marsovcek je izjavil:

Brez UPS ti domači WiFi ne bo kaj dosti pomagal ob izpadu elektrike ;).


Ko se elektrika vrne, lahko pogledaš v log od apk.

Tidule ::

krneki je izjavil:

Če imaš kak javni web servis, potem si daš na uptimerobot, da ti ga polira in ko bo zmanjkalo elektrike, ti bo javilo da ni dosegljiv.

Dovolj je da dovolis routerju da se odziva na pinge in bo uptimerobot brez tezav javil ce zgubi povezavo. Je pa to vezano seveda na to da pade internetna povezava, ne pa nujno tudi elektrika. Kolk ti je ta razlika pomembna pa ves samo ti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Električna napetost, nadzor v aplikaciji

Oddelek: Pomoč in nasveti
121087 (520) DamijanD
»

Router se ne poveže po izpadu elektrike

Oddelek: Pomoč in nasveti
151622 (1361) Highlag
»

Nakup ups (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
23628830 (13112) ender
»

UPS (uninterruptable power suply) - nekaj vprašanj?

Oddelek: Strojna oprema
171872 (1428) Brane2
»

UPS - brezprekinitveno napajanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
233061 (2481) MTm2H37rqt7B

Več podobnih tem